Dodaj do ulubionych

Majorka - placic karta czy zabrac euro ?

24.04.12, 12:31
co bedzie taniej? ma ktos doswiadczenie?
--
carpe diem
Edytor zaawansowany
  • kamilbuda 24.04.12, 15:05
    Ja już generalnie od kilku lat praktykuję wypłaty z bankomatów w kraju docelowym i zazwyczaj wychodzi to najlepiej:)
    --
  • Gość: Monia IP: *.dynamic.chello.pl 24.04.12, 17:48
    Moim zdaniem, jeżeli jest możliwość zapłaty kartą to bardziej się opłaca, bo od transakcji bezgotówkowej nie ma prowizji (przynajmniej w moim banku), a od wypłaty w bankomacie za granicą pobierana jest prowizja, więc kurs wymiany jest wyższy niż np. zakup w kantorze w Polsce i zabranie gotówki ze sobą. Ja zawsze mam trochę gotówki w euro (z Polski) na drobniejsze wydatki, a w sklepach za zakupy płacę kartą i wychodzi mi najbardziej korzystnie. Ale nie wiem jakie prowizje są w innych bankach.
  • grekan 24.04.12, 23:54
    Trzeba zmienic konto w banku na konto bez granic i nie bedzie problemu z oplatami; transakcje w bankomatach sa bez oplat a takze wszelkie operacje przez internet.
  • kwiatufek 25.04.12, 15:00
    sluszna uwaga ! musze sprawdzic czy wszytkie konta mam tak ustawione ;))
    --
    carpe diem
  • kwiatufek 25.04.12, 14:58
    dokladnie o takim rozwiazniu myslę ;))
    --
    carpe diem
  • ix.ou 25.04.12, 12:16
    Ja od zawsze płacę za mniejsze zakupy gotówką wychodzi korzystniej np. wczoraj kupowałem Euro w kantorze 1 - 4,25 zł. Wg mojego banku (mBanku) natomiast 1 - 4,31 zł. Jakby nie było na 100 Euro 6 zł w kieszeni zostaje :D
  • Gość: skara IP: *.Red-83-43-250.dynamicIP.rima-tde.net 25.04.12, 13:15
    Ze względu na wygodę proponuję płacenie kartą za większe zakupy. Za mniejsze, w barach, itd. preferuję płatność gotówką. Na Twoim miejscu kupiłabym trochę euro w kantorze, możesz poczekać na lepszy kurs jeśli Ci się nie spieszy.
  • Gość: przezorny IP: *.wroclaw.vectranet.pl 25.04.12, 18:25
    Kryzys hiszpanski to wieksze zlodziejstwo; więc karta lepsza choćby nawet wychodziło 3,77 grosza drożej za euro :)
  • Gość: aga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.12, 11:48
    pierwszym razem wzięliśmy euro i po powrocie zostało nam 100eurosów, drugim i trzecim juz korzystaliśmy z karty. 1-taniej lub tak samo, 2-wygoda, 3-zawsze mamy przy sobie kilka euro, ale tylko na małe wydatki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.