• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Spędziłam tydzień w Madrycie Dodaj do ulubionych

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.12, 14:22
    Jeżeli macie jakieś pytania to jestem do dyspozycji.
    Byłam też w Toledo.
    Zaawansowany formularz
    • 06.08.12, 22:09
      to ja poprosze o jakies informacje na temat atrakcji dla 12 latki .Nie interesuje nas typowe zwiedzanie kościołow i muzeów.
      • 07.08.12, 13:55
        Dla 12 latki trudno coś doradzić. Szczerze mówiąc wiele atrakcji tam dla niej nie znajdziesz. Ja wybrałam się do Madrytu głównie po to, żeby zwiedzać muzea i oglądać architekturę.
      • 08.08.12, 11:54
        Jeżeli bez kościołów i muzeów to moze chociaż połazić po uliczkach, można zobaczyć Puerta del Sol i niedźwiedzia, popływać łódką na zalewie w Parku Retiro, ogród botaniczny, wieża widokowa El Faro de La Moncloa, moze zwiedzanie stadionu Bernabeu. To tak na szybko co mi przychodzi do głowy
        • 08.08.12, 22:34
          dzieki
          • Gość: marcinoit IP: *.39.139.69.dyn.user.ono.com 08.08.12, 23:06
            zalezy od tego co dziecko lubi i mozliwosci finansowych....
            -faunia
            -zoo
            -muzeum figur woskowych
            -parque warner madrid
            -mysle ze moze sie tez spodobac mercado de san miguel
            jak cos mi sie przypomni to dopisze
    • Gość: bimba IP: 31.178.126.* 07.08.12, 19:57
      Można prosić o informacje na temat noclegu? Jakieś miejsce godne polecenia, niedrogie?
      • 08.08.12, 11:59
        Wejdź sobie najlepiej na jakąś stronę wyszukiwarkę noclegów np booking.com, zaznacz szukanie według ceny. Nie wiem czy wybierasz się sam/a czy w kilka osób, jakie warunki cię interesują, czy backpakerskie czy coś wygodniejszego.
      • Gość: hiszpanka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.12, 14:51
        ja nocowałam w hostel GALA, polecam, super miejsce w bardzo dobrej lokalizacji.
    • Gość: wera29 IP: *.piotrcentrum.pl 22.08.12, 16:57
      beznadziejne te wasze wymiany zdań

proszę o informację jak dojechać z barajas do centrum ok. 23.30
      jakim środkiem transportu, jaki to koszt i ile czasu zajmuje podróż
      pozdrawiam
      • Gość: pendejo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.12, 19:50
        Taxi - 26 Euro. Lepsze hotele oferuja bezplatny dowoz z/na lotniska.
      • 22.08.12, 21:16
        Najlepiej o tej porze będzie autobusem specjalnym lotniskowym, wyjeżdza od razu spod hali przylotów i dojezdza do centrum- plaza Cibeles-( koło Gran Via) jak nie ma korków w ok 15 min, koszt 5 euro(jeszcze niedawno płaciłam po 2 eu) . Tak samo jest on wygodny jeżeli potrzebujesz sie w nocy/nad ranem dostać na lotnisko- kursuje 24 h

www.emtmadrid.es/lineaAeropuerto/index.html
    • 23.09.12, 13:27
      Czy jakimś publicznym środkiem lokomocji można dojechać z Barajas do centrum Madrytu ( w dzień)?
      Mamy 10 godzin czekania na przesiadkę, czy w tym czasie da się coś zobaczyć w stolicy Hiszpanii?
      • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 23.09.12, 13:45
        Smialo!!Z Barajas do centrum jezdzi metro,bodajze linia 8,tylko pamietaj o suplemencie do biletu,jest troszke drozszy niz zwykly bilet na metro.Bedziesz sie musial tylko potem przesiąc na stacji Nuevos Ministerios
    • 23.09.12, 19:45
      Dzięki tommy. a te bilety kupuje się a jakiejś kasie, czy w automacie? jakiś plan metra też tam dostanę?
      • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 24.09.12, 19:12
        Bilety w automatach,chociaz kasy jakies tez chyba sa(nie pamietam dokladnie),a plany metra sa darmowe i sa przy wejsciach do metra.Powodzenia!
        • 24.09.12, 22:19
          Dzięki !
    • Gość: smoga IP: 176.58.16.* 05.10.12, 21:17
      Pytanie do Tommy'ego, ale nie tylko: dokąd należy dojechać metrem z Barajas, by zobaczyć coś ciekawego w Madrycie (7 godzin oczekiwania na lot)? Pozdrawiam !
      • 05.10.12, 23:11
        Gość portalu: smoga napisał(a):

"Pytanie do Tommy'ego, ale nie tylko: dokąd należy dojechać metrem z Barajas, by zobaczyć coś ciekawego w Madrycie..."

Jezeli nie tylko to odpowiem:) Wsiadziesz do metra na lotnisku (nr 8) i na koncu trasy
        (Mar de Cristal) przesiadziesz sie do linii nr 4. Na stacji Goya przesiadziesz sie do nr 2
        i wysiadzesz na Sol. Caly czas na jednym bilecie. Pokrecisz sie po Puerta del Sol, obejrzysz
        symbol Madrytu - niedzwiedzia siegajacego po owoce drzewa truskawkowego (madrono)
        i wejdziesz w calle (ulica) Mayor aby dotrzec do Plaza Mayor. Porownasz oba place
        poniewaz zdania sa podzielone ktory z nich jest bijacym sercem Madrytu. Zjesz tapas,
        wypijesz espresso/goraca czekolade maczajac w niej churros i wolno wrocisz ta sama
        droga na lotnisko Bajaras. Madryt bedziesz mial prawie zaliczony:) Prawie...

Buen viaje - corazon e.
        • Gość: smoga IP: 176.58.16.* 06.10.12, 11:59
          Bardzo dziękuję! Zdaję sobie sprawę, że "prawie" czyni wielką różnicę, ale lepsze to, niż siedzieć na lotnisku, prawda?
          Tommy wspominał o suplemencie do biletu, czy możesz mi wyjaśnić , o co chodzi?
          • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 06.10.12, 13:41
            Tak jak widac w linku,w twoim przypadku musisz wybrac bilet za 3 euro(musisz znalezc te opcje w automacie) www.metromadrid.es/es/viaja_en_metro/tarifas/billetes/contenido07.html
            • Gość: marcinoit IP: *.39.157.137.dyn.user.ono.com 06.10.12, 21:13
              zdaje sie ze z tym biletem to nie do konca jest tak jak napisales. 3 euro wynosi doplata do biletu ,upowazniajaca na wejscie lub wyjscie z metra na terminalach lotniska. pelen koszt bedzie wynosil koszt biletu + 3 euro doplaty.minimum 4.5 euro.
              • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 07.10.12, 11:22
                Wydaje mi sie ze jesli poruszasz sie w strefie "A" bilet za 3 euro wystarczy.Tak tam jest chyba napisane(chociaz mój hiszpanski jest dosyc mizerny)Bilety z 4,5 dotycza jeszcze "ML"(Metro Ligero),a pytajacy bedzie sie poruszal w centrum wiec bilet za 3 euro wystarczy.Ostatni raz w Madrycie bylem 3 lata temu...ale wydaje mi sie ze mam racje
                • Gość: marcinoit IP: *.39.157.137.dyn.user.ono.com 07.10.12, 11:33
                  z tego co da sie wyczytac na stronach oficjalnych metra wynika ze 3 euro to DOPLATA do pozostalych biletow , a cen abiletu na strefe "A" to 1,5-2 euro w zaleznosci od ilosci stacji.
                  Ostatni raz w metrem madryckim jechalem przed miesiacem a wiec jeszcze przed wprowadzeniem zmian. NIe upieram sie wiec ze mam racje :)
                  Bede we wtorek na Barajas wiec z czystej ciekawosci sprawdze i podziele sie aktualna wiedza . Nie wiem coprawda czy autorowi na cos sie to jeszcze przyda.
                  • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 07.10.12, 12:35
                    Ja natomiast(rowniez z ciekawosci)Grzebalem na innych forach i szukalem swoich pytan z przed 2 lat.I napisalem kiedys juz po powrocie,ze placilem za bilet 2 euro.Tyle ze to bylo jeszcze przed podwyzka.Takze teraz pewnie 3 euro.Więc z uporem maniaka obstaje przy swoim:)No chyba ze tak jak piszesz,ze zostaly wprowadzone jakies zmiany,2 lata to jednak szmat czasu.Dla autora pytania radzilbym sie jeszcze dla pewnosci spytac kogos na miejscu.A tu jest link do mojej dyskusji z przed 2 lat hiszpania.org.es/viewtopic.php?t=2910&highlight=metro+madrid
                    • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 07.10.12, 12:47
                      Przepraszam,posypuje glowe popiolem znalazlem to zyciejakwmadrycie.pl/post/22191815095/drozej-metrem-i-autobusem-podwyzki-w-komunikacji-w i to wszystko wyjasnia:)Jednak przez 2 lata nastapily zmiany i jest teraz inaczej.Sorry za wprowadzenie w błąd.
                      • Gość: marcinoit IP: *.39.157.137.dyn.user.ono.com 09.10.12, 20:46
                        przejazd z T2 na Sol - 5 euro. Koszt biletu 2 euro + 3 euro suplement aeropuerto. stan na dzis czyli 09.10.2012.
                        • Gość: smoga IP: 176.58.16.* 15.10.12, 19:15
                          Rozumiem, że to cena za jeden przejazd, tak? Czy w drodze powrotnej też musi być ta dopłata?
                          • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 15.10.12, 19:22
                            Tak.
                            • Gość: smoga IP: 176.58.16.* 15.10.12, 22:23
                              OK. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
        • 06.10.12, 15:14

> Jezeli nie tylko to odpowiem:) Wsiadziesz do metra na lotnisku (nr 8) i na konc
          > u trasy
          > (Mar de Cristal)

Koniec trasy linii 8 to Nuevos Ministerios a nie Mar de Cristal

przesiadziesz sie do linii nr 4. Na stacji Goya przesiadziesz
          > sie do nr 2
          > i wysiadzesz na Sol. Caly czas na jednym bilecie. Pokrecisz sie po Puerta del S
          > ol, obejrzysz
          > symbol Madrytu - niedzwiedzia siegajacego po owoce drzewa truskawkowego (madron
          > o)
          > i wejdziesz w calle (ulica) Mayor aby dotrzec do Plaza Mayor. Porownasz oba pla
          > ce
          > poniewaz zdania sa podzielone ktory z nich jest bijacym sercem Madrytu. Zjesz t
          > apas,

Jak już tam będziesz to zjedz tapas na Mercado San Miguel

> wypijesz espresso/goraca czekolade maczajac w niej churros

to albo tapas albo churros :o) Churros na śniadanie raczej....

i wolno wrocisz ta s
          > ama
          > droga na lotnisko Bajaras.

Zamiast wracać na Sol idź do stacji Opera + 3 minuty spaceru i zobaczycz jeszcze pałac królewski i katedrę. Na Barajas wrócić możesz z Opery (też 2 przesiadki niestety).

> Madryt bedziesz mial prawie zaliczony:) Prawie...

Teraz bardziej :o)

Pozdr
          • Gość: tommy IP: *.bialystok.vectranet.pl 06.10.12, 15:32
            Ja bym jeszcze zaproponował na koncowej stacji Nuevos Ministerios przeskoczyc na linie "niebieską 10" i podjechac jedna stacje w kierunku Hospital Infanta Sofia a owa stacja nazywa sie...Santiago Bernabeu...i wszystko jasne:)!
            • Gość: smoga IP: 176.58.16.* 06.10.12, 19:52
              Tak, dużo jaśniej ! Serdecznie dziękuję. Lecimy 12 listopada,po powrocie opowiem, jak było. Tymczasem serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy udzielili mi tych cennych rad i wskazówek.
              • Gość: wera29 IP: *.piotrcentrum.pl 11.10.12, 16:45
                witam!
                mam pytanie - czy bilety 10-przejazdowe w madrycie funkcjonują podobnie jak w barcelonie? tzn. na 1 takim bilecie może jechać kilka osób oczywiście po kilkakrotnym skasowaniu na bramkach? i druga kwestia - czy jazda na takim bilecie jest ograniczona czasem? czy w związku z tym po przesiadce mogę jechać dalej na tym samym skasowaniu? czy są jakieś ograniczenie dot. np. ilości przesiadek na 1 skasowaniu? z góry dzięki za odp.
    • Gość: Kitka IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 12.10.12, 20:57
      Witam mam kilka pytań
      Zamierzam podróżować metrem ze stacji Alcorcon (strefa B1, metro nr 12) do centrum. Jest kilka rodzajów biletów 10-przejazdowych (za 11,12 i kombinowany za 18 euro) i nie wiem z którego korzystać? Czy jak kupię jeden t10 ze strefy B1 to mogę poruszać się automatycznie na tym bilecie po cały mieście a może bardziej opłaca się kupić oddzielnie pojedyńczy bilet do B1 a T10 do reszty miasta? Mam nadzieję że nie namieszałam
      Chcę wybrać sie na 1 dzień do Toledo. Czy miasto jest duże czy trzeba poruszać się komunikacją miejską czy wystarczą nogi:) Interesuje minie przede wszystkim Alcazar, Chór i Katedra. Nie wiem jeszcze czym jechać pociągiem czy autobusem. Podobno bilet na autobus można kupić bez problemu gorzej z rezerwacja pociągu czy to prawda?
      • 15.10.12, 10:03

> Chcę wybrać sie na 1 dzień do Toledo. Czy miasto jest duże czy trzeba poruszać
        > się komunikacją miejską czy wystarczą nogi:) Interesuje minie przede wszystkim
        > Alcazar, Chór i Katedra. Nie wiem jeszcze czym jechać pociągiem czy autobusem.
        > Podobno bilet na autobus można kupić bez problemu gorzej z rezerwacja pociągu c
        > zy to prawda?

Wszystko w Toledo jest w zasięgu spaceru. Można ewentualnie podjechać miejskim autobusem do centrum bo to jest sporo wyżej niż dworzec autobusowy.
        Autobus z Madrytu jest tańszy niż pociąg, a odjeżdża co 30 minut (czasem kilka) z dworca
        na Plaza Eliptica. Ale jeśli mieszkasz blisko Atocha to pociągiem będzie pewnie wygodniej.
    • 23.10.14, 19:33
      Czy z biletu 10 przejazdowego w Madrycie może korzystać jednocześnie więcej niż jedna osoba?
      • Gość: madrileno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.14, 10:57
        Si, senor.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.