Dodaj do ulubionych

alicante-benidorm maj 2014

IP: *.rabbit.static.3s.pl 29.12.13, 15:22
W maju 2014 planuje wybrać się na tygodniowy urlop do Hiszpanii. Noclegi chce załatwić w Benidorm, lądować będę w Alicante. Czy ktoś pamięta jakie były ceny promocyjnych lotów do Alicante w ubiegłym roku w podobnym okresie?? Aktualnie cena biletów to 300zł więc zastanawiam się czy czekać czy już kupić. Ryanair ląduje w nocy na tym lotnisku, proszę o info w jaki sposób można dostać się do Benidorm ok północy z lotniska??Czy warto wykupić transfer Ryanaira??
Obserwuj wątek
    • skara Re: alicante-benidorm maj 2014 30.12.13, 20:26
      300 zł w obie strony? To bardzo dobra cena.
      Co do transferu to w nocy zostaje albo taxi (koło 60-80 euro) albo prywatne przewozy oferowane czasem w internecie przez Polaków (trochę tańsze).
    • Gość: miszasty Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.14, 23:06
      Ja kupiłem m-c temu bilety do Alicante po ok. 320 zł sztuka (z wszystkimi opłatami tam i z powrotem). Teraz... szukam jakiegoś noclegu.
      Są jakieś "za" tym Benidormem?
      Czy lepiej w kierunku Torrevieja itp.?
      Ma być nie za drogo, bo rodzina 5-osobowa, niedaleko do piaszczystej plaży i jakieś lidle czy inne spożywczaki niedaleko, bo pewnie się będzie trzeba na własną rękę żywić, co przy licznej rodzinie zawsze jest jakimś finansowym wyzwaniem....
      A co do Benidormu, to potwierdzam, że Ryanair udostępnia "swój" (niby) autobus za dodatkową kasę i nie trzeba się martwić.
    • Gość: miszasty pytanie dot. Benidormu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.14, 20:43
      Czy ceny w marketach są tam normalne jak w normalnym mieście w Hiszpanii czy jak np. w Słonecznym Brzegu w Bułgarii wielokrotnie wyższe niż w reszcie kraju?
      Znalazłem jakiś apartament za 555 EUR za 2 tygodnie za 5 osób, ponoć 400 metrów od plaży na podanej stronie: Las Torres - ktoś zna?
      Jeszcze widzę, że na tej stronie Hotels4you.com jest opcja, że możliwy dowóz z i na lotnisko - mi wyszło za 70 EUR, korzystniej niż kupić w Ryanairze - shuttle bus to taki jakiś bus (F.Transit itp.) czy po prostu autobus?
    • Gość: Marcin Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.jmdi.pl 04.02.14, 13:59
      Z lotniska w Alicante za 12e masz autobus do Benidorm, jedzie około 1 h i zatrzymuje się w samym centrum. Pamiętaj że Benidorm to miasto dla starych ludzi, którzy przyjezdzają z całej Europy zachodniej pooddychać podobnie jak nasi do Ciechocinka. Nie sugeruj się zdjęciami z netu, to miasto jest z lat 70/80, stare, zaniedbane nudne ale przyjazne. Byłem tam dwukrotnie, raz w hotelu, a za drugim razem u znajomych których poznałem na plaży :) Belgowie.
      • Gość: gaga.tka Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.rabbit.static.3s.pl 05.02.14, 08:46
        Naasz samolot przylatuje ok 22 wiec pewnie autobus miejski o tej godzinie juz nie kursuje, mysle ze ostatecznie zdecydujemy sie na transfer ryanair. Troche zmartwiles mnie ze miasto nie jest ladne tylko stare ale mam nadzieje ze morze i duze plaze pomoga nam milo spedzic planowany tydzien. Jednoczesnie mam nadzieje ze w maju jeszcze nie bedzie tlumow takich jak spotyka sie w sezonie letnim. Pozdrawiam
          • Gość: miszasty Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.14, 17:01
            Mam 2 pytania:
            1) można gdzieś podejrzeć gdzie konkretnie się ten autobus w Benidormie zatrzymuje, przystanki, trasa itp.?
            2) jak wygląda kwestia przekimania (z dziećmi) na lotnisku i gdzie najlepiej? Pytam, bo niektórzy hotelarze mają w Benidormie ileś tam hoteli i w środku nocy ludzie piszą, że trzeba drałować pieszo bądź taxi do innego hotelu niż wybrany po klucze do pokoju i rozważam po prostu lotnisko... ?
            • skara Re: alicante-benidorm maj 2014 05.02.14, 19:22
              1. Na stronie Alsy jest napisane, że autobus staje na Avenida de Europa (jest w googlach zaznaczony przystanek, bliziutko plaży) i na Avenida Rey Jaime I (troszkę dalej, ale też blisko i też na googlach jest zaznaczony przystanek). W razie czego są taksówki, ceny nie są jakieś straszne więc można skorzystać.
              2. Co do kimania na lotnisku to za komfortowo nie jest. Jest malutko siedzeń, w dodatku są poprzedzielane podłokietnikami więc jak spać to na kamiennej podłodze (zimnej). Myślę, że jeśli nie powoduje nami ekstremalny brak pieniędzy to lepiej wziąć transfer, autobus albo nawet taksówkę niż się tak męczyć na lotnisku.
    • Gość: gaga.tka Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.rabbit.static.3s.pl 22.02.14, 08:52
      Wszystko zaklepane a teraz pytanie co warto zobaczyc w okolicach Benidorm i Alicante? Czy warto udac sie do wesolego miasteczka w Benidorm czy lepiej zwiedzic park zoo? Czy warto wynajać samochód czy lepiej do Alicante i okolic Benidormu pojechać autobusem miejskim? Jakie ceny za wynajem samochodu w maju? Jakie sa ceny autobusów i jak czesto kursuja. Za wszelkie porady dziekuje.
      • rubin777 Re: alicante-benidorm maj 2014 22.02.14, 21:35
        Byłam w Benidorm w X 2013 r. i mogę podać ceny z tego pobytu.Nie korzystałam z wynajęcia auta,preferuję miejscową komunikację.
        Do Alicante możesz dojechać autobusem lub pociągiem.Bilet na pociąg w obie strony to koszt 6,40 euro,na stacji od razu kupujesz w obie strony bo jest taniej.Z tym, że z Twojego hotelu to kawałek drogi na stację.
        W Alicante przede wszystkim zamek św.Barbary,starówka i promenada nadmorska.
        Warto też pojechać autobusem do Altei,koszt to 1,5 euro w jedną stronę.Przystanek autobusowy masz chyba blisko swojego hotelu.Ja mieszkałam przy starówce i jechałam stamtąd.
        Urocze miasteczko z brukowanymi,wąskimi uliczkami,na górze kościół z niebieską kopułą,perełka,naprawdę warto tam pojechać.
        Na miejscu w Benidorm to przede wszystkim starówka,ale masz spory dystans.
        Plaża Levante nawet w X raczej zapełniona turystami,ja korzystałam z drugiej plaży Poniente,tam było spokojnie,bez tłumów.Ta plaża jeszcze za starówką,prowadzi do niej ładna promenada.
        Mnie akurat bardzo odpowiada klimat Costa Blanca,na Mar Menor w La Manga o którym tu była mowa też byłam 4 lata temu i ten region też polecam.Ale to ok.godzina drogi autostradą z Alicante.
        Teraz już też zaklepane i 19 czerwca lecę do Benidorm na 2 tygodnie.

• Gość: gaga.tka Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.rabbit.static.3s.pl 24.02.14, 13:28
          Dziękuje za porady, naprawdę są bardzo cenne.
          A w jaki sposób jeździsz z lotniska do Benidorm??Nasz samolot ląduje chyba po 22 więc myślę o transferze Ryanaira za 50 euro w dwie strony za 4 osoby door to door.
          My z naszego hotelu mamy podobno autobus dowożący do plaży i do miasteczka może wtedy będzie bliżej do dworca PKP z którego można pojechać do Alicante.
          • rubin777 Re: alicante-benidorm maj 2014 24.02.14, 16:29
            W ubiegłym roku też leciałam Ryanairem z Katowic,z tym że ja wyjazd załatwiałam przez biuro podróży.W cenie miałam samolot ,bagaż,transfer no i hotel Poseidon Palace.Lądowaliśmy przed 23 i czekał na nas busik.Łącznie było nas 8 osób,każda para do innego hotelu.I powrót podobnie.W tym roku lecę do hotelu z tej samej sieci Poseidon Playa położonego przy samej plaży Poniente.Niestety z mojego miasta Łodzi,a mieszkam pod samym lotniskiem, nie ma lotów do Hiszpanii,a do Katowic jest kawałek drogi.Dlatego też w tym roku wybrałam Itakę i tak czeka mnie 2 x droga do Warszawy.W maju Costa de Luz i w czerwcu Costa Blanca
            Jak macie busik do centrum to będzie ok,sama promenada ma bodajże ok.6-7 km,do stacji kolejowej droga w przeciwnym kierunku niż morze,ale może jest jakiś autobus w tę stronę.
            W zoo lub wesołym miasteczku nie byłam.
            Życzę miłego pobytu,na pewno będzie zadowolona.Ja z przyjemnością tam wracam.

• Gość: pio Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.play-internet.pl 05.03.14, 10:28
            Transfer jest a2b transfers 7e w dwie strony albo shuttledirect za7,5e
            Jechalem tym i tym transferwm bez problemów
            My lecimy z katowic 12 maj w 12 osób na tydzien
            Hotel magic aqua monika finestrat cena 570e za pokoj all incl. Z hotels4u.com
            Leci z nami syn 3 lata czyli cena pokoju się nie zmienia
            W INNYCH KRAJACH NIŻ POLSKA ZA DZIECKO W HOTELU DO LAT 8 SIĘ NIE PŁACI
            304zl przelot
            • Gość: miszasty Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.14, 12:56
              Nie - nie można tak uogólniać, że "za dziecko do XX lat się nie płaci w innych krajach", bo wszystko zależy OD HOTELU, sezonu, pokoju itd.
              Zasada jest tylko jedna ogólna, że za dziecko do lat 2 się albo nie płaci w ogóle albo tylko za łóżeczko - wszystkie inne starsze dzieci mogą ale nie muszą mieć zniżki, z wiekiem jest różnie, z terminami też, ze zniżkami również. Także to nieprawda, niestety. Choć wolałbym, żeby było inaczej.
              A te autobusy obydwa lub busy - to jak: dowoziły do konkretnego hotelu co klient chciał w Benidormie czy mają przystanki i tyle?
              Ja z racji dość licznej rodziny 2+3 rozważam rozważam Las Torrees Gardens, może nie najwyższych lotów kwaterę ale na all-a na 2 tygodnie w czerwcu w Hiszpanii mnie nie stać, bo tanie to to nie jest ;)
              • Gość: pio Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.play-internet.pl 05.03.14, 16:26
                Shuttle direct to tak jak u nas pks z tą różnicą że dowozi turystów pod sam hotel zatrzymuje sie tylko tam gdzie ludzie chcą wysiąść
                Co do a2b to korzysta pewnie też z shuttle jest posrednikiem
                Ja z hotels4u jade 4 raz i za dziecko nigdy nie zaplacilem
                A itaka kasuje polowe stawki
                Np magic aqua monika cena z itaka 01.06.14 za dziecko to 1500zl za osobe 2x 3000zl razem 7500zl
                Hotels4u 2400zl za 2os +dziecko razem
                Ryanair 912zl
                Shuttle direct 74zl
                I już wiadomo ze cena jest polowe niższa , a te 1200zl za dziecko w bp to czysty zysk biura
                Dlatego warto na wlasną rękę lecieć
                Pozdrawiam wszystkich kombinatorów ;)
                • Gość: miszasty Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.14, 16:54
                  Nie wiem jakie to dokładnie jest porównanie - za mało danych i ofercie Itaki. Mogę domniemywać, że ta "połowa stawki za dziecko" to najprawdopodobniej po prostu... bilet lotniczy, bo czy dziecko ma 2 lata czy 17, to i tak to samo jedno miejsce w samolocie zajmie. A ono nie jest bezpłatne, jak wiadomo. Hotel może - choć nie musi.
                  Z drugiej strony z praktyki wychodzi, że jak dziecko jest bezpłatne, to z reguły rodzice płacą więcej niż gdyby dziecka nie było. Fakt, że zwykle pokój jest np. większy albo inny bonus, ale jest drożej.
                  Co nie zmienia faktu, że dużo taniej niż dziecko w cenie dodatkowego dorosłego.
                  Co do sposobów wyjazdów, to ja po prostu... różnie robię - bo każde wyjście ma swoje wady i zalety, a i biuro podróży oczywiście zarobić musi. Z Itaką też byłem, akurat również w Hiszpanii choć na Kanarach.
                  Jakieś linki masz do tych busów/autobusów czy na miejscu szukasz? Bo ja się cały czas zastanawiam czy skoro samolot przylatuje po 22-giej, to czy kimać z dzieciakami noc na lotnisku czy w środku nocy autobusem do Benidormu...? Tym bardziej, że niektóre hotele mają taki dziwny zwyczaj, że nocą nocleg tutaj, a odbiór kluczy np. 2 km dalej...
                      • marcinoit Re: alicante-benidorm maj 2014 06.03.14, 21:39
                        Kto pyta nie bladzi co nie znaczy ze nie nalezy sie zasatanawiac. Osobiscie polecam od czasu do czasu, moze wtedy odpowiesz sobie na pytanie dlaczego nie Benidorm:)
                        To ze moj wpis znalazl sie bezposrednio pod twoim nie znaczy zaraz ze tyczyl sie jedynie twojej wypowiedzi. Uznaj go raczej za ogolny komentarz.
                        Swoja droga to fajnie ze nie wszyscy jednak myasla tylko o tanich allinklusiwach w hotelach bez charakteru .
                        • Gość: miszasty Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.14, 23:52
                          Wiesz, na przykładzie Bułgarii, to i taka Rawda i Słoneczny Brzeg - każda z tych lokalizacji ma swoje zarówno wady jak i zalety. Tak samo jak hotel "all" jak i kwatera czy apartament.
                          Tak jak namiot i hotel czy camping ale domek - z wszystkie korzystam na zmianę w zależności od sytuacji i potrzeb. Dzieciaki na przykład uwielbiają namiot, ja już na starość, owszem, camping ok (taki hiszpański La Torre del Sol na ten przykład k/Miami Platja), ale lenistwo podpowiada, że lepszy mobilhome, bo na siku nocą nie trzeba wychodzić dalej niż parę metrów do wc ;)
                          Uważam, że wszystkiego trzeba spróbować :)
                          Co do Benidormu to wiem jedno, do czego nie trzeba tam być, żeby wiedzieć: to relatywnie tania (w porównaniu z okolicą czy choćby np. Torrevieja) lokacja, która jednocześnie zapewnia dostęp do "zaplecza" typu atrakcje, ładna plaża, sklepy-markety itp.
                          Jak ktoś ma inny pomysł, to chętnie rozważę, bo bilet na samolot mam, ale noclegu (jeszcze) nie kupiłem :)
                    • cauliflowerpl Re: alicante-benidorm maj 2014 07.03.14, 06:30
                      O matko bosko :D
                      Bo ludzie są różni i różne rzeczy lubią. I dopóki sobie sami za to płacą, to to ich sprawa, jak sobie organizują wakacje. I istnieją również tacy, którzy latają z biurem podróży do Benidormu i innych potworków, choćby się trzy czwarte użytkowników forum upierało, że lepiej jechać rowerem pod namiot do Lugo.
                      Och, jak my lubimy innym mówić, co powinni a czego nie powinni ;)
                      Miłego dnia.
                      --
                      Navarra - mój kawałek podłogi
            • Gość: gaga.tka Re: e-ticket na autobus ryanaira - kiedy? IP: *.rabbit.static.3s.pl 11.04.14, 19:14
              Dostaliście już ten bilet?? Na dniach zamierzam też zarezerwować transfer Ryanaira do Benidorm i zastanawiam się czy będzie wszystko ok.:)
              Drugie pytanko:czekacie z odprawą do 7 dni przed odlotem czy będziecie korzystać z płatnej rezerwacji miejsc i dokonacie odprawy wcześniej?? Ciągle zastanawiam się jak odprawić się będąc za granicę - nie chce mi się przez pół pobytu kombinować gdzie by wydrukować bilety.
              • Gość: miszasty Re: e-ticket na autobus ryanaira - kiedy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.14, 21:01
                Co do biletu na autobus, to nie - niedostępne jeszcze. Napisałem do nich maila, dostałem wpierw delikatnie mówiąc małooptymistyczną odpowiedź automatyczną, że "odpowiadamy w ciągu 30 dni" :// - ale 2 dni później przyszedł mail, rezerwacja jest, wszystko ok, a e-ticket będzie dostępny... dopiero na 7 dni przed terminem.
                Co do odprawy - mam rezerwację miejsc i mogę 30 przed terminem, ALE...
                Ale Ryanair zmienił zasady i o ile jak kupowałem rezerwację, to pierwszeństwo wejścia na pokład było w cenie rezerwacji, to teraz się to zmieniło i... już nie jest! Zapłacić trzeba - jeśli się chce - dodatkowe 2 funty od osoby od bilety - przy 5 osoba w dwie strony to jest równe 100 zł.
                I chyba w sumie kupię, bo jak mam za tę stówkę martwić się czy uda mi się zdobyć miejsce dla bagażu w kabinie samolotu (ponoć jest półek tylko 90), a potem albo czekać na bagaż z luku bagażowego albo... niektórzy mówią, że wiozą "na tyle samolotu", to przy małych dzieciakach nie nastraja to dobrze.
                • Gość: gaga.tka Re: e-ticket na autobus ryanaira - kiedy? IP: *.rabbit.static.3s.pl 12.04.14, 09:37
                  Ja zamierzam odprawiac sie jednak tez wczesniej i zaplacic te 5 e od osoby i miec spokoj z lataniem i szukaniem drukarki n miejscu. Co do pierwszenstwa wejscia mysle ze ustawimy sie w kolejce i uda sie "zdobyc" miejsce na bagaz. Poza tym moje walizki do tej pory miescily sie zawsze pod fotelem wiec niekoniecznie bede musiala je trzymac nad glowa. Nie po to czlowiek jedzie z podrecznym zeby potem tracic czas na czekanie na walizki jak zjada z tasmy:-) Pewnie pojedziemy tym samym autobusem ryanaira do Benidormu skoro wy tez lecicie 12 maja z katowic:-)
                    • rubin777 Re: e-ticket na autobus ryanaira - kiedy? 12.04.14, 15:35
                      Tak na marginesie parę słów na temat bagażu rejestrowanego.
                      Nasz samolot z Katowic był wypełniony do ostatniego miejsca,wiele osób tylko z bagażem podręcznym.
                      Terminal w Alicante jest dość duży,droga do wyjścia i odbioru bagażu bardzo długa.
                      Rzadko to się zdarza,ale zanim dotarliśmy to bagaże na taśmie czekały na nas.
                      Czy to reguła tego nie wiem.
                      • Gość: miszasty Re: e-ticket na autobus ryanaira - kiedy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.14, 15:26
                        Te transfer mnie ciekawi - gdzie i jak na lotnisku w rzeczywistości trzeba iść?
                        Wczoraj tutaj obserwowałem: www.ilovebenidorm.net/webcam_poniente_benidorm.asp i widać było dużo ludzi na plaży, czyli zimno nie jest ;) - choć w tej chwili widzę, że chwilowo kamera jest wyłączona.
                        A nie myślałaś o tym, żeby w hotelu poprosić w recepcji (?) udostępnienie na chwilę kompa z drukarką, żeby Ci wydrukowali bilet powrotny?
                        ...ohydnie to Ryanair zrobił - ewidentnie to wymuszanie wykupu rezerwacji miejsc.
                                  • Gość: gaga.tka Re: ga.gatka - a czy napisałaś... IP: *.rabbit.static.3s.pl 20.05.14, 15:04
                                    Wrocilismy cali i zdrowi. Transfer ok. Po przylocie czekal na nas autobus rozwozil ludzi po hotelach wiec troche to trwalo ale spokojnie dojechalismy. Godzine wyjazdu autobusu powrotnego potwierdzilam w recepcji hotelu-dostali w sobote maila potwierdzajacego godzine wylot mielismy w poniedzialek. Wszystko bylo zapiete na osttni guzik. A miasto swietne, moze wsezonie nie chcialabym tam byc ale wyjazd w maju czerwcu polecam.
                                    • Gość: miszasty Re: ga.gatka - a czy napisałaś... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.14, 19:33
                                      Super! Napisz proszę:
                                      1) Gdzie dokładnie czeka bus (autobus? co to?) na lotnisku i czy jeśli to poziom -2, to czy łatwo trafić?
                                      2) O której mieliście powrotny?
                                      3) Gdzie czekał powrotny - czy podjechał pod Twój hotel czy gdzie?
                                      4) Jak pogoda realnie w praktyce, bo przez kamery internetowe widać było, że czasem... w kratkę?
                                      5) Co robiliście poza plażowaniem i spacerami?
                                      6) Jak bagaże w Ryanairze i ogólnie - jak było? Sprawdzali mocno? Płyny 100 ml, buteleczki też?
                                      • Gość: gaga.tka Re: ga.gatka - a czy napisałaś... IP: *.rabbit.static.3s.pl 21.05.14, 22:02
                                        1.Autobus czeka przed samym lotniskiem. Po wyjściu z samolotu trzeba kierowac się w strone wind i zjechać na poziom -2. Tam znajduje się stanowisko na którym pisze ABAS - przemiły pan po sprawdzeniu e-ticket kieruje do odpowiedniego numeru autobusu.
                                        2. samolot powrotny 15:15 autobus spod naszego hotelu wyjeżdżał 11:35 i potem godzinke odbjeżdzał poszczególne miejsca gdzie wsiadali ludzie. Nasz hotel był pierwszym więc transfer trwał dosyć długo.
                                        3. Podjechał pod hotel.
                                        4. Pogoda w kratkę dwa dni zachnurzone z przelotnymi opadami, ale spokojnie dało się spacerować i nawet posiedzieć na plaży w letnich ubraniach. Pozostałe dni bardzo ciepłe, woda w morzu chłodna ale spokojnie kąpiel została zaliczona.
                                        5 Poza spacerami i plażowaniem zwiedziliśmy miasteczko Altea - pojechaliśmy autobusem miejskim. Idąc poza Benidorm ale nie w kierunku plaży Poniente są świetne dzikie plaże - polecam.
                                        6. Bagaże ok mieliśmy tylko podręczny. Płyny kazali wyciągnąć i je prześwietlali, ale do niczego się nie doczepili - miałam wszystko w pojemnikach max 100 ml.
                                            • Gość: miszasty Re: ga.gatka do miszasty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.14, 11:24
                                              Zajebiście było :)
                                              I da się tam żyć oszczędnie - na 5-osobową rodzinę na jedzenie w ciągu pełnych 14 dni wydaliśmy 202 EUR (w tym buty dla żony i bluzka dla teściowej;)) - ale moja żona lubi i umie gotować (co po mnie zresztą widać), wolimy skromniej na miejscu, ale gdzieś pojechać dalej, zwiedzić nowe miejsca :)
                                              Widok z Las Carabelas obłędny (14 piętro), praktycznie na samej plaży, wifi bezpłatne z restauracji na dole.
                                              Transport wykupiony za pośrednictwem Ryanaira - OK!
                                              Natomiast ta kontrola bezpieczeństwa na lotniskach, to inna historia - przy 3-jce dzieci masakra!
                                              W Katowicach kto chciał, to dawał podręczny do luku - w Alicante chcieliśmy to samo zrobić, to nam... odmówiono, bo "nie ma wykupionego rejestrowanego". Dziwne.
                                              Ludzie (w samolocie) jak to ludzie: jak wracałem po schodach (pierwszeństwo wejścia, ale jakaś część ludzi to też wykupiła, oczywiście), to już "..k..rwy leciały", że "wysiadam, jak inni wsiadają" - to jak niby mam włożyć z żoną 5 walizek, bo za 1 razem się nie da??
                                              Jak samolot wylądował, to znowu panika wśród pasażerów, bo "trzeba k...rwa wysiadać - prędko!!", a potem ci sami czekali długo na bagaże. O oklaskach nie wspominając - osobiście jakoś staram się nie rozwijać tego "zwyczaju".
                                              Ogólnie super! Największym minusem (poza ziomalami, niestety - trzeba to powiedzieć otwarcie!), to te aktualne przepisy bezpieczeństwa, bo wytłumaczyć małym dzieciom, dlaczego od kilku godzin nie ma nic do picia łatwe nie jest. A kupowanie w samolocie malutkich porcji picia za ogromne pieniądze nas nie bawi.

• Gość: gaga.tka Re: ga.gatka do miszasty IP: *.rabbit.static.3s.pl 26.06.14, 19:31
                                                oj niestety przepisy i zachowanie niektórych osób mogą podnieść ciśnienie, ale cóż zrobić tego się nie zmieni. Najważniejsze że wam się podobało, my też byliśmy zachwyceni a że w dodatku w porównaniu z wyjazdem z biura podróży zaoszczędziliśmy dużo kasy to tym bardziej miło wyjazd wspominamy. Miejscowość jest naprawdę godna polecenia, mimo że tłoczna i dużo ludzi - pewnie w wakacje trzeba się przeciskać w tłumie. Pozdrawiam
                            • marcinoit Re: ga.gatka - napisz proszę... 01.05.14, 14:35
                              Gość portalu: gaga.tka napisał(a):

> Bilet juz wydrukowalam owszem jest bilet w obie strony. Na bilecie z lotniska p
                              > isze miejsce zbiorki natomiast naa bilecie z benidorm na lotnisko pisze ze trze
                              > ba dzwonic trzy dni przed odlotem i ustalic godzine i miejsce odjazdu. I tu poj
                              > awiaja sie schody bo nie wiem czy dam rade dogadac sie po angielsku i wszystko
                              > zrozumiec :-)
                              zawsze mozna po hiszpansku :)
        • argea23 Re: alicante-benidorm maj 2014 18.04.14, 08:50
          Znasz moze link do jakiejs strony z pociagami ? bo ja własnie 12 maja wybieram sie na tydzien do alicante , zeby odwiedzic pobilskie miasta widziałm ze ceny bitetów sa spore , mozesze polecic co warto zwiedzic ? gdzie warto zjesc , lub zrobic zakupy? (zeby było tanio ) :)
    • Gość: mermetka Re: alicante-benidorm maj 2014 IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 05.05.14, 21:26
      Witam, mam pytanie czy ktoś leci w terminie 14 maja 2014 z Wrocławia do Alicante? My mamy wykupiony hotel w Playa San Juan. Mam pytanie czy ktoś wie jak się tam dostać z lotniska? Wiem, że trzeba linią C6 dojechać do Centrum Alicante. wiem, że dworzec autobusowy na lotnisku alicante jest bardzo duży i nie jest łatwo się tam odnaleźć. Czy ktoś wie gdzie kupuje się bilety? Czy jest tam jakaś kasa biletowa, czy można tak jak w Polsce u kierowcy? Będę wdzięczna za podpowiedzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka