Dodaj do ulubionych

Czemu Majorka droższa od Kanarow?

02.06.19, 22:12
Choć 2 razy krócej się leci. Wiem że kiedyś był wątek ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie. Czyżby powód to kwestia długości sezonu?
Edytor zaawansowany
 • ja.s.i.u 03.06.19, 18:15
  No właśnie dlatego, że 2 razy dłużej się leci. Kanary, to koniec świata, a przynajmniej Hiszpanii, biedny, może lot kosztuje więcej, ale hotele (pensje personelu, produkty) tańsze.

  Na Balearach masz drogo, tam nikt pracy za taką stawkę, jak na Kanarach, nie podejmie.

  Twoje pytanie jest z rodzaju: czemu urlop w Sopocie wychodzi drożej, niż w Pobierowie, jak do Sopotu z Warszawy bliżej, a poza tym w Pobierowie ładniejsza plaża.
 • wislok1 03.06.19, 20:20
  No, ale roznice na miejscu sa raczej minimalne

  W sklepach i knajpach ceny sa zapewne identyczne
  Podobnie jak w hostelach czy apartamentach

  Oferty z BIUR PODROZY sa czasem takie, ze Majorka jest drozsza
  ALe to juz w calym pakiecie
 • dodekanezowiec 03.06.19, 21:06
  A może sam uleglem pewnym autosugestiom. Tania jest Fuerta, bo jeszcze najmniej znana, bo się promuje. Tania szczególnie w Itace ale.juz w Rainbow czy TUI niekoniecznie, chyba też w Niemczech droższa. Natomiast z Niemiec można chyba znaleźć korzystniej Teneryfe, GC czy wlasnie Majorke. Ja tez jestem "Itakocentryczny" a Itaka sie koncentruje na Majorce zwykle na samych dość dobrych i bardzo dobrych hotelach. Kolejna kwestia- moja autosugestia wynika np.z tego że np. październik na Majorce bywa do doopy pogodowo ale.wtedy jest tanio. Taniej niż na Fuercie- a na tej ostatniej akurat może i to nawet najlepszy miesiąc.
 • dodekanezowiec 03.06.19, 21:10
  Z kolei np.w czerwcu Majorka ma dobra pogodę i chyba cieplejsza wodę niż Fuerta gdzie z kolei dodatkowo akurat wtedy bardzo wieje. Więc prawo podaży i popytu :)
 • wislok1 03.06.19, 22:06
  Poza tym na Majorce jest mnostwo takich hoteli** i ***, ze poza mlodymi ludzmi nastawionymi tam na konsumpcje alkoholu, dyskoteki, jedno totalne imprezowanie nikt tam spac nie chce, poprostu poza imprezowiczami nikt tam nie wytrzyma....
 • ja.s.i.u 04.06.19, 18:15
  Wisłok1, ile razy byłeś na Kanarach, a ile na Majorce?

  Ja znam bardzo dobrze jeden i drugi kawałek Hiszpanii i nie wiem, jak się nie roześmiać na twoje "W sklepach i knajpach ceny sa zapewne identyczne Podobnie jak w hostelach czy apartamentach". Tak ci się wydaje, czy gdziekolwiek to widziałeś? Bo moim zdaniem ceny na Majorce są jakby dwa razy wyższe. Nie tylko dla tego, że na Kanarach nie ma podatku VAT, a na Balearach jest dodatkowo podatek turystyczny. Na Kanarach po prostu nie ma pracy. Pokojówka w hotelu zarabia (jeśli dobry hotel) 800€ na miesiąc. I jest szczęśliwa, że może pracować.

  Na każdej z wysp Kanaryjskich byłem nie raz. Przepraszam, nie byłem na El Hierro! Znam też nieźle Majorkę. Lubię tam jeździć, jest piękna, choć wiele miejsc jest faktycznie zatłoczonych, to np. spacery po górach są fantastyczne. Oczywiście, że do Magaluf bym nie pojechał. Raczej nie wybrałbym S'Arenal (wolałbym bliżej Palmy, drożej, ale spokojniej). Ale za każdym razem chętnie tam wrócę. Drogo, faktycznie drogo, ale pięknie. Naprawdę.
 • agniesia331 29.06.19, 13:00
  Na Teneryfie w Las Americas i Costa Adeje ceny o 50 procent niższe niż na Costa Dell Sol,Costa Brava czy Dorada
 • jusytka 01.07.19, 17:07
  Ogolnie masz rację Jasiu, dodalabym tylko, że zauważyłam istotne różnice w cenie uslug turystycznych na Majorce pomiędzy latem i zimą, na Kanarach tak dużych różnic nie ma.Ja osobiście zakochalam się w zimowej Majorce, kiedy jest nie tylko tanio, ale i pusto Idealne warunki dla aktywnego turysty, szczególnie na rower.

  --
  ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
  Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
 • jusytka 01.07.19, 17:00
  Na Wyspach Kanaryjskich są znacząco niższe podatki niż w Hiszpanii kontynentalnej, czy na Balearach, stąd różnice w cenie towarów i uslug. Jak się jeszcze upoluje tani lot to naprawdę można sobie zafundować bardzo atrakcyjne wakacje w świetnej cenie i to przez caly rok.

  --
  ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
  Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka