Dodaj do ulubionych

Grenada - fakultet czy na własną rękę?

20.06.19, 17:25
Jak wszystko się uda, spędzimy tydzień we wschodniej Andaluzji. Czy możecie mi doradzić, co się bardziej opłaca, czy wykupić wycieczkę do Grenady z biura podróży (koszt dla 4 osób jest wysoki), czy lepiej wynająć samochód i zwiedzać na własną rękę. Wiem, że jest trudno o bilety do Alhambry i Grenada to duże miasto. Pytam, bo mój partner nie cierpi zwiedzania z przewodnikiem i lepiej, jak ja go prowadzę z Pascalem light w ręku :).

--
Podaruj wzrost
Edytor zaawansowany
  • ja.s.i.u 21.06.19, 14:26
    Twój problem i musisz podjąć decyzję. Z przewodnikiem łatwiej, nie szukasz parkingu, możesz wypić piwo czy wino do obiadu i drugie też. Z reguły dowiesz się więcej, a zwiedzanie idzie sprawnie. No i po zwiedzaniu możesz się zdrzemnąć w autobusie, nie musisz uważać bo prowadzisz. Ale wybór twój, chcesz łatwiej, czy taniej. Sama zdecyduj.
  • mocno.zdziwiona 21.06.19, 16:10
    Granada nie jest duży miastem, jest mniejsza niż chociażby Białystok, podobna wielkościowo do Kielc. Najlepiej wypożyczyć samochód i zostawić go na parkingu podziemnym albo pojechać autobusem. Z wejściówkami do Alhambry na własną rękę może być trudno - choć w internecie są strony gdzie można próbować je kupić. Sama Alhambra to pół dnia, na miasto poleciłabym przynajmniej 1 dzień, bo jest co zwiedzać.
  • Gość: gg IP: 185.240.164.* 21.06.19, 21:01
    No i wszystko zostało powiedziane.
    Wycieczki fakultatywne dają ci gwarancję wejścia na Alhambrę, wygodę podróżowania autobusem, ale nie da ci to swobody zwiedzania we własnym tempie.
    Wjazdu do miejsc, w które autobus nie wjedzie, choćby z powodu gabarytów.

Coś za coś...
  • caesar_pl 21.06.19, 22:18
    Samochod w Hiszpanii jest tani.Przy Alhabrze sa olbrzymie parkingi.Bilet mozna kupic bez problemu w internecie.Mozna sobie wybrac obiekty do zwiedzania.Dla wlascicieli biletow internetowyc jest osobne wejscie obok kasy czyli wchodzi sie natychmiast.Samochodem mozna podjechac na miejsca w Grenadzie,gdzie sa piekne widoki na Alhambre.Jest wiele podziemnych parkingow.
    Warunek jest jeden,ze jest sie wprawnym kierowca.
  • deec2 21.06.19, 22:26
    Gwarancję wejścia do Alhambry, w tym Pałacu Nasrydów, dają bilety kupione przez Internet. Sama wypróbowałam, warto. Wejście na teren kompleksu jest jedno, dla wszystkich zwiedzających, tylko że posiadacze biletów internetowych nie stoją już w kolejce do kasy. Ceny wycieczek zorganizowanych do Grenady istotnie są wysokie, coś około 50 euro za osobę (w każdym razie z miejscowości, którą wybrałam na wypoczynek).
  • caesar_pl 21.06.19, 22:55
    Dodam ze do Palacu Nasrydow sa godziny wejscia i nie wolno sie spoznic,gdyz sie nie wejdzie.A zyczona godzine wejscia trzeba juz podac podczas zamawiania biletu.Wiec nie a szans na kupienie biletu w kasie do tego palacu,gdyz tylko pewna ilosc turystow moze wejsc rownoczesnie.A wlasnie ten palac to sedno Grenady.
  • deec2 21.06.19, 23:27
    caesar_pl napisał:

> Dodam ze do Palacu Nasrydow sa godziny wejscia i nie wolno sie spoznic,gdyz sienie wejdzie.A zyczona godzine wejscia trzeba juz podac podczas zamawiania biletu.Wiec nie a szans na kupienie biletu w kasie do tego palacu,gdyz tylko pewna ilosc turystow moze wejsc rownoczesnie.A wlasnie ten palac to sedno Grenady.<

Tak właśnie jest. Dlatego warto kupić bilet w Internecie i spokojnie jechać zwiedzać. To, co mnie najbardziej zdziwiło, to możliwość kupienia biletu na dowolny dzień w lipcu i sierpniu. Mój na maj 2019 kupiłam w lutym, w kwietniu już były sprzedane. Choć z drugiej strony zwiedzanie Granady w lipcu/sierpniu może być przeżyciem ekstremalnym. Natomiast, to, o co nie trzeba się martwić na terenie Alhambry, to woda do picia. Jest wiele miejsc, w których po prostu można ją nabrać do butelki (istotne w upale).
    Zwiedzanie kompleksu indywidualnie ma tę zaletę, że w każdym z obiektów przebywa się tyle czasu, ile się chce, także w Pałacu Nasrydów. O ile bowiem wejść trzeba o wybranej godzinie i to nie podlega zmianie, o tyle tempo zwiedzania indywidualnego, to już własna decyzja. Zwiedzanie zorganizowanie wymaga dyscypliny grupy.
  • joankawm 22.06.19, 15:21
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba przekonałam się do zwiedzania na własną rękę. Muszę tylko zabrać się za kupno biletów przez Internet.

--
    Podaruj wzrost
  • joankawm 22.06.19, 15:23
    Oprócz wejścia do pałacu Nasrydów, jakie wejściówki jeszcze kupić? Chcielibyśmy jeszcze potem obejrzeć starą Granadę.

--
    Podaruj wzrost
  • deec2 22.06.19, 16:19
    joankawm napisała:

> Oprócz wejścia do pałacu Nasrydów, jakie wejściówki jeszcze kupić? Chcielibyśmy jeszcze potem obejrzeć starą Granadę. >

Który konkretnie rodzaj biletu kupić, sama zdecyduj. Sprawdź sobie wszystko na alhambra-patronato.es (jest też wersja anglojęzyczna). Tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione. Nie piszą tylko o Pałacu Karola V, ale tam są chyba osobne bilety na wystawy (nie weszłam daje, jak na dziedziniec). Uniwersalny charakter ma bilet Alhambra General.
    Na teren obiektu wchodzisz, kiedy chcesz. Jedynie do Pałacu Nasrydów należy wejść w porze, na którą jest w bilecie zaplanowane wejście. Wejścia są co pół godziny. Jednorazowo wpuszczają kilkadziesiąt osób (osobno indywidualnych, osobno grupę zorganizowaną), lecz na terenie obiektu to się miesza.
    Z praktycznego punktu widzenia najlepiej zacząć zwiedzanie od mediny w stronę alcazaby, a po wyjściu z terenu pałacu dopiero pójść do generalife. Tak jest po prostu bardziej logicznie, choć wybór należy do zainteresowanych. Informacje na stronie mówią o czasie zwiedzania Alhambry 3 godziny, ale to jest minimum, można się delektować dłużej.
  • deec2 22.06.19, 16:20
    Oczywiście we fragmencie "nie weszłam daje" miało być "dalej". Przepraszam.
  • joankawm 23.06.19, 15:43
    Jeszcze raz dziekuję. Kupiłam bilety na 12.30. Dla nas to w sam raz, bo mamy 167 km. Na lipiec zostało już bardzo mało i są to bilety popołudniowe. Deec2 dzięki za podanie strony internetowej:)

--
    Podaruj wzrost
  • caesar_pl 29.06.19, 12:59
    Po zwiedzeniu Alhambry mozna sie wybrac na plac San Nicolás,skad rozposciera sie najlepszy widok na Alhambre.
    Tak w dzien jak i w nocy,latem i zima.Na placu znajduje sie na podwyzszeniu maly kosciolek,nieduza bramka wejsciowa z boku.Z tamtad jeszcze lepszy widok.
    Problematyczne jest parkowanie pod wzgorzem widokowym.Trzeba troche na piechote,i to ostro pod gorke.Kiedys myslalem przejsc sie z parkingu przy Alhambrze piechotka na wzgorze.Google pokazuje 2,3 km w jedna strone.To opcja dla wysportowanych,prawie 5 km w upale to juz jest cos!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.