Dodaj do ulubionych

Barcelona - tani hotel?

IP: 217.153.52.* 07.04.03, 13:23
Jeżeli ktoś z własnego doświadczenia zna - i może polecić - jakiś niedrogi
hotelik (hostal, pensión, cokolwiek) w centrum Barcelony, będę baaardzo
wdzięczna.
Obserwuj wątek
    • miriam_73 Re: Barcelona - tani hotel? 08.04.03, 09:39
      Mogę polecić hostal w samym centrum przy Placa Reial (zaraz za rogiem wychodzi
      się na Ramblas) - nazywa się Kabul, mieści sie starej kamienicy przy tym placu,
      maja swoją stronę internetową przez którą można zrobic rezerwację (www. kabul-
      hostel.com). Pokoiki nieduże, są lockery, łazienki po remoncie, czysto,
      śniadanko (kawa i pyszna drożdżowa buła) w cenie, stały dostep do internetu w
      salce klubowej gratis, piwko itp. urządzenia też na miejscu no i podstawowa
      sprawa - wszędzie blisko, bo zaraz o rzut beretem jest Barri Gotic, z placu
      wychodzi się bezpośrednio na ramblas, do Portu i na Placa Catalunya też
      bliziuchno. Tuż przy hotelu (na Ramblas) - stacja metra (Liceu).
      • Gość: Ania Re: Barcelona - tani hotel? IP: 217.153.52.* 16.04.03, 08:55
        Dzięki za odpowiedzi, niestety, ciągle szukam. Zwiedziłam już chyba wszystkie
        możliwe strony internetowe, niestety, bez rezultatu. Dwa lata temu poszło dużo
        łatwiej,można było zrobić rezerwację mailem lub telefonicznie bez niczego,
        teraz wszystkie hotele wymagają numeru karty kredytowej, Visa Electron chyba
        się do tego celu nie nadaje? Co do hotelu Formule 1, to o ile się nie mylę,
        hotele z tej sieci są na peryferiach, a mnie chodzi o centrum! No i będę tam
        sama, więc hostale typu schroniskowego, z wieloosobowymi salami, też odpadają.
        Miałam nadzieję, że ktoś po prostu mieszkał w Barcelonie w jakimś tanim, a
        porządnym hoteliku i może coś polecić.
        • miriam_73 Re: Barcelona - tani hotel? 16.04.03, 11:36
          No tak, Kabul wymaga karty bo oni pobierają jakąś tam niewielką booking fee
          która jest potem odliczana przy rozliczeniu za noclegi. A Elektronem tego nie
          zrobisz. Obawiam się, że większości hoteli i hosteli tak jest więc
          beż "regularnej" Visy lub Mastercarda się nie da - może któreś z Twoich rodzicó
          ma taką kartę i mółyby Ci pomóc?.Formule 1 w Barcelonie jest - jak większość
          hoteli tej sieci daleko od Centrum. Sprawdzałaś możliwości poprzez
          www.europeanhostals.com lub www.hostelseurope.com??? Ja np. niedawno szukałam
          noclegów w Madrycie na lipiec i bez problemu przez ten drugi adresik udało mi
          się znaleźć dobry nocleg w rozsądnej cenie w centrum.
            • Gość: Bogdan Re: Barcelona - tani hotel? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.03, 10:56
              Byłem w Hiszpanii już wiele razy.Na początku wydawało mi się, że jadąc w środku
              sezonu będą kłopoty ze znalezieniem noclegu, że będę musiał szukać na obrzeżach
              miasta itd. Nic podobnego! Niedrogich hostales y pensiones jest bardzo dużo i
              największe ich nagromadzenie jest w centrach turystycznych miast, na starym
              mieście itd. Teraz, mając już pewne doświadczenie, jadę w ciemno, przelecę się
              po 1-, 2-gwiazdkowych hostales, pensiones, zaklepię sobie pokój wstępnie na
              godzinę i wybiorę najfajniejszy. Ważne, aby szukać pokoju w południe a nie
              wieczorem, bo wtedy rzeczywiście mogą już być problemy z tymi tańszymi. To
              dotyczy dużych miast (Barca, Sevilla, Madrid, Cadiz) ale w znanych, obleganych
              miejscowościach nadmorskich może być inaczej.

Ew. poszukaj na stronie:
              www.bcn.es/cgi-bin/pt.pl?url=/castella/directoris/welcome.htm?tema!P0301001&i=e
              oraz:
              www.barcelona-on-line.es/eng/index.asp

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka