Dodaj do ulubionych

Naczyniak limfatczny szyji u dorosłej osoby

21.05.18, 09:48
Witam, mam 37 lat, naczyniak limfatyczny szyi pojawił mi się zaraz po urodzeniu. Jako dziecko byłam dwukrotnie operowana. Do 33 roku życia (wtedy urodziłam drugie dziecko) nie było problemów z naczyniakiem. Po drugim porodzie zaczęły się problemy - naczyniak się rozrósł, pojawiają się częste zapalenia. Od miesiąca przyjmuję antybiotyki na zapalenie naczyniaka, ale nadal nie jest dobrze, ponieważ naczyniak (mimo, że przestał boleć) zaczął mi utrudniać połykanie (jedzenie częściowo po połknięciu przesuwa mi się do nosa). Z zapisu USG wynika, że w stosunku do badania w styczniu bieżącego roku nieznacznie się rozrósł. W gardle po stronie naczyniaka mam cały czas stan zapalny.
Od swojego lekarza laryngologa dostałam skierowanie na operację, jednak w szpitalu zostałam odesłana - my się nie podejmiemy, dorosłych nie operujemy (Szpital w Bydgoszczy).
Czy ktoś się orientuje, czy i gdzie w Polsce operują dorosłych z naczyniakami limfatycznymi? Czy może gdzieś w Polsce leczy się naczyniaki w inny sposób - czytałam o ostrzykiwaniu u dzieci (i jako dziecko też miałam robiony kilkakrotnie taki zabieg - odciągano płyn i wstrzykiwano mi antybiotyk). Gdzie w Polsce dorośli poddawani są takim zabiegom?
Bardzo proszę o informacje, gdzie mogę się zgłosić.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka