• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

fioletowa plamka na naczyniaku Dodaj do ulubionych

• 24.07.07, 22:35
    witam!zaczne od początku.Moja córcia ma naczyniaka jamistego(wypukły)
    naczyniak zaczął się już wchłaniać ale mam problem.Na początku (kilka dni
    temu)zauważyłam że w jednym miejscu skóra się zaczyna łuszczyć potem jakby
    stwardniała zaczeła się łamać w końcu odpadła.Na tym miejscu jest plama jakby
    fioletowa(ciemna plamka)wygląda to jakby strup ale nie ma tam strupa.Nie
    skaleczyła się niczym choć tak może to wyglądać.nic z tego nie cieknie choć
    boje sie że krew jej poleci.Co robić poradzcie .prosze o szybką odpowiedz.
    Zaawansowany formularz
    • 26.07.07, 00:24
      Szanowna Pani; Zapewne jest to owrzodzenie, powstaje samoistnie; powinno być
      smarowane maścią antybiotykową do wygojenia (np. Tribiotic lub Detreomycyna)
      Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski
      • 26.07.07, 21:11
        dziękuje za szybkąodpowiedz.Też tak myślałam .Byłam z tym u pediatry i
        stwierdziła że jeżeli nic nie wycieka a wręcz przeciwnie jakby sie goji to
        niczym nie potrzeba smarować bo się będzie ,,paprać'',mówiłam jej że to dopiero
        zaczyna się robić i trzba jakąś maść.Czy te maści są na recepte?i czy
        faktycznie trzeba to smarować a potem natłuszczać?Proszę o szybką odpowiedz.
        • 27.07.07, 15:25
          Pani doktor przepisała neomycyne(czy może być?) ale bez przekonania.Dalej
          twierdzi ła że może lepiej zaczekać być może samo się zagoji.Ale kazała
          smarować raz na noc.
          • 27.07.07, 19:45
            Szanowna Pani; Neomycyna jest bardzo dobra, ale należy smarować 3-4 razy
            dziennie aż do wygojenia. Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski
            • 29.07.07, 20:43
              bardzo dziękuje za szybką odpowiedz.
              • 04.08.07, 21:07
                To jeszcze raz ja bardzo prosze tym razem też o szybką odpowiedz.Smarujemy to
                owrzodzenie 3 x dziennie neomycyną.Ładnie zaczeło się goić.Ale dziś wieczorem
                zauważyłam że z jednej strony zaczyna sie tworzyć ropa.Czy mam to czymś
                przemywać,czy zostawić w spokoju,czy udać się do lekarza?Byłam w Prokocimiu u
                chirurga który to oglądał powiedział nam że to się w końcu zagoji ale że musimy
                przygotować się na to ze będzie często taki stan powracał(urok naczyniaków) czy
                to prawda?
                • 07.08.07, 19:29
                  Proponuję sie nie przejmować, przemywać i smarować maścią
                  antybiotykową. Co do "urody" naczyniaków - bywa to różnie, ale
                  często wygojenie owrzodzenia kończy problem. Pozdrawiam Dariusz
                  Wyrzykowski
                  • 10.08.07, 21:02
                    Bardzo dziękuje .zamęczam pana pytaniami ale dla
                    mnie ,,początkującej'' są to dość ważne pytania.Jeszcze jedno
                    ostatnie ale czym przemywać i jak często.Bo do tej pory to
                    smarowałam 3 x i wieczorem kąpiel .Mycie normalnie jak całego ciała
                    czyli mydłem bambino.A może o coś innego chodzi?Ja przepraszam ale u
                    nas w przychodni pediatra to wogóle nie chce na ten temat rozmawiać
                    tylko odsyła do Prokocimia.A ja nie jestem wstanie co chwile jezdzić
                    i jszcze z takimi ,,śmiesznymi'' pytaniami.Z góry dziękuje i
                    pozdrawiam.Barbara.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.