Dodaj do ulubionych

Wiza, slub...ciaza

06.12.11, 18:20
Witam.
Mam troszku skomplikowana sytuacje. TAk po krotce opisze: Mam roczna wize na pobyt w KAnadzie, ktora mi sie konczy w czerwcu 2012 roku. Przyjechalam tutaj do mojego obecnego meza. Wzielismy slub w pazzierniku tego roku. Jestesmy w trakcie kompletowania wszelkich dokumentow...ale zaczelo sie troszku komlikowac. Okazalo sie ze jestem w ciazy. Co prawda to poczatek i wiem ze roznie moze byc ale gdyby wszystko dobrze poszlo zostalabym mama. I w zwiazku z tym mam pytanie moze ktos mi podpowie- z tego co wiem kobieta w ciazy nie moze robic przeswietlenia pluc- ktore jest konieczne w celach sponsorskich i nie ma mpojecia co dalej. Drugie pytanie - to nie ma m tutaj ubezpieczenia tylko ubezpieczenie turystyczne. CZy istnieje jakas mozliwosc bym byla pod bezplatna opieka lekarska? Jestem, troszku przerazona, bo nie wiem gdzie sie udac od czego zaczac? Pierwsze co to chcialabym sie udac do ginekologa by potwierdzil czy ciaza jest czy nie, czy wszystko prawidlowo itd... Prosze podpowiedcie od czego zaczac.
Bede wdzieczna za podpowiedzi wszelkie.
Nadia Oliwia
"Kochać Cię było łatwo, zapomnieć niemożliwe"
"Jeśli miłość do Ciebie umrze we mnie, to jakbym sama umarła..."
Edytor zaawansowany
  • edyta.g.25 06.12.11, 18:29

Zapomnialam dodac- mieszkam na granicy Burlinkton/Hamilton--
    Nadia Oliwia
  • wiedzma30 06.12.11, 22:58
    Absolutnie nie rozumiem dlaczego nie pojdziesz do lekarza, zeby wiedziec co i jak? To nie sa jakies kosmiczne pieniadze... $50?

Jezeli okaze sie ze jestes w ciazy, to ze sprawa zalatwiania statusu rezydenta bedziesz musiala poczekac do narodzin - ze wzgledu na rentgena.

--
    Friends are like bras: close to your heart and there for support
  • edyta.g.25 06.12.11, 23:38

Pojde oczywiscie. Tylko ogolnie z tego co dowiedziala mi sie kanadyjska znajoma, bo dzwonila w tej sprawie do szpitali i pokrwenych instytucji - ktos kto nie ma ubezpieczenia opieka lekarska jest bardzo droga, koszty porodu rzedu 6 tys dolarow. Ktos kiedys mi wspominal nie pamietam juz dokladnie -ze byla podobna sytuacja i gdzies ktos dotarl do takiego zrodla gdzie podobno sa instytucje kt pomagaja...I dlatego usiluje sie dowiedziec cokolwiek.

Tak obawiam sie ze wszystko sie odwlecze- nie bylby problem tylko ze coreczka czeka w polsce.
    Wszystko bardzo sie skomplikowalo. --
    Nadia Oliwia
  • sylwek07 07.12.11, 00:00
    to moze zacznij od tej strony

settlement.org/sys/faqs_detail.asp?faq_id=4000196
    --
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • edyta.g.25 07.12.11, 18:07

Odpisala mCi na poczte.
    DZiekuje za informacje.--
    Nadia Oliwia
  • wiedzma30 08.12.11, 23:18
    Nie lepiej wrocic chwilowo do pl do coreczki i stamtad starac sie o papiery? Trwa to krocej niz zalatwianie wszystkich formalnosci na miejscu w Kanadzie. No i porod nie bedzie tyle kosztowal...

--
    Friends are like bras: close to your heart and there for support
  • sunny25 18.12.11, 19:15
    nie lepiej zeby maz wzial troche odpowiedzialnosci i zanagazowal sie zeby jak najlepiej przez to przejsc. Tymbardziej jak rozumiem, maz w Kanadzie na stale, to powinien byc bardziej zorientowany.
  • tora99 11.12.11, 01:22
    jestes w identyczniej sytuacji jak ja 8 lat temusmile

z dokumentami bylo tak, ze po prostu zlozylismy o przedluzenie wizy i takowe otrzymalam, a dopiero po porodzie zrobilam przeswietlenie.

jezeli chodzi o opieke lekarska w czasie ciazy, jezeli jestes mieszkancem ontario - a jestes, cala twoja ciaze bezplatnie moze poprowadzic polozna, rowniez polozna przyjmuje porod. jezeli konieczna jest asysta lekarza, nie placisz. jedyne koszty jakie ponosisz to pobyt w szpitalu. w naszym wypadku bylo to zdaje sie cos ok 400$ ze szpitala wyszlam 4g po porodzie. (mozesz rodzic w domu i wtedy nie placisz nic)
    to nie jest nic strasznegowink
    druga ciaze rowniez prowadzila nam polozna (ta sama - bylismy zachwyceni opieka) i tez, pomimo ze nie placilam juz za pobyt w szpitalu bo papiery juz dawno byly zrobione, do domu wrocilam po 3g. od zakonczenia calej akcji.

jak poszukasz, gdzies powinien byc jeszcze moj watek zdaje sie sprzed 7 lat..
  • sylwek07 11.12.11, 08:03
    a na tym jest to opisane np w tym watku
    forum.gazeta.pl/forum/w,23005,48908076,51405743,Re_po_slubie_w_Ca_i_co_dalej_.html
    nalezy w szukaj zaznaczyc autora,wpisac Tora99 i wyjdzie duzo postow z tego okresu czasu ..ale na tym 2 forum..link wyzej

--
  • sylwek07 11.12.11, 08:04
    a co tam nowego u Ciebie,jak dzieci?maz?

--
  • pikorpikor 20.12.11, 09:30
    Z tego co wiem to jeżeli dziecko poczęte jest z mieszkańcem Kanady to za wszystko co się z ciążą wiąże nie musisz płacić ale idź i dopytaj, co to za problem. Pewnie trzeba podjąć jakieś formalne kroki - nikt tego za Ciebie nie zrobi...

pozdr.
  • mayya2 15.01.12, 07:04
    Slyszalam, ze w Toronto jest jakis szpital w ktorm mozna rodzic bezplatnie nawet jesli nie ma sie pobytu stalego w Kanadzie. Wiele razy obilo mi sie to o uszy bo znajomych znajomi przez cos takiego przechodzili. Nie znam jednak szczegolow.
  • sylwek07 15.01.12, 08:31
    www.settlement.org/sys/faqs_detail.asp?faq_id=4001260
    www.settlement.org/sys/faqs_detail.asp?faq_id=4001229
    --
  • dradam121 27.02.12, 14:33
    www.cbc.ca/news/canada/story/2012/02/24/bc-motelbaby.html
    --
    dradam121

"Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
  • michacha27 21.11.14, 00:22
    witam,
    jestem w identycznej sytuacji co ty w 2011 i nie mam zielonego pojęcia co robić. możesz mi pomóc ???? wręcz błagam misiasiaaa@gmail.com pozdrawiam Michalina
  • sylwek07 23.11.14, 09:48
    moze od tego zacznijmy bo w Onatrio moze byc inaczej z pomoca dla kobiet w ciazy niz w innych.

a co do przeswietlenia to

www.settlement.org/discuss/topic.asp?TOPIC_ID=10768
    --
  • minniemouse 07.12.14, 09:50
    jesli chodzi o ciaze, to sprawa jest prosta - nie mozesz zrobic nic innego jak poczekac do urodzin dziecka. przepisy jasno mowia ze albo robisz X-ray albo nie.
    jesli nie to ci nie przyjma podania o wize i koniec:

If the applicant declines to undergo a chest x-ray on account of the pregnancy, then a chest x-ray should be obtained and submitted after delivery, appreciating that this will delay the immigration medical assessment process. If the applicant elects to undergo an x-ray examination, abdominal shielding must be used.

link z poprzedniego wpisu
    ciaza, x-ray i przepisy

w tej samej notace jest wzmianka, ze jesli kobieta zdecyduje sie mimo ciazy wykonac X-ray
    stosowna blokada przeciw promieniom musi byc polozona na brzuch.
    znaczy, w ogole jest mozliwosc zrobic x-ray w ciazy ale to niebezpieczne.
    imo za wielkie ryzyko dla dziecka nawet z ta bariera z olowiu..

Minnie
    --
    Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.
    Oscar Wilde
  • syswia 12.12.14, 22:17
    IMHO, jak by bylo jakies wielkie ryzyko, to taka mozliwosc nie bylaby w ogole dopuszczona.
    Z leczeniem kanalowym zeba tez bys czekala 9 miesiecy, bo ciaza???
    --
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • sylwek07 15.12.14, 08:16
    co innego leczenie a co innego badania do wizy,pobytu
    czy mozna takie cos laczyc?>nie zupelnie

I teraz od matki dziecka zalezy co zrobi,dlatego tez pisza aby odlozyc to na inny termin .
    tak samo na x-ray sa napisy ze jak trzeba i musowo takie cos zrobic to zrobia.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.