Dodaj do ulubionych

przeprowadzka z Szkocji do Kanady

06.10.12, 12:28
Witam, rozwazamy z mezem przeprowadzke z Szkocji do Kanady. Jestesmy tutaj kilka lat ale wiem na pewno ze Szkocja nie jest miejscem gdzie chcemy zostac na zawsze. Jednym z powodow jest to ze planujemy powiekszenie rodziny i za nic w swiecie nie chce zeby moje dzieci mowily z szkockim akcentem (ha ha )
Mowiac powaznie, zastanawiam sie nad Kanada gdyz chcemy mieszkac w kraju w ktorym to ze masz obcobrzmiace imie i nazwisko lub ze mowisz z akcentem obcokrajowca nie powoduje automatycznej bariery miedzy Toba a rdzenna ludnoscia. Co prawda to w Szkocji sie juz powoli zmienia i coraz czesciej widac pary mieszane (Polka Szkot) jednakze ciagle to jest problemem i nie sadze zeby kiedykolwiek zaniknelo.

Jednym slowem szukamy kraju w ktorym latwo sie zaasymilowac i ludzie sa przyjazni i otwarci. Wydaje mi sie ze Kanada, bedac krajem ktory zostal wybudowany przez emigrantow, bedzie takim wlasnie miejscem. Stanow nie rozwazamy gdyz a) maz nie znosi, b) po rocznym pobycie kilka lat temu i opowiesciach znajomych nie sadzimy zeby to bylo nasze miejsce

Prosze o podzielenie sie wrazeniami z przeprowadzki i zycia w Kanadzie. A moze jest ktos kto ma porownanie Kanada, Szkocja...

pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 06.10.12, 21:24
    Jesli nie przeraza cie zimno i nuda i chcesz sie skupic na zyciu rodzinnym, Kanada bedzie dla ciebie dobrym krajem do osiedlenia sie. Niestety obecnie jednymi miejscami ktore daja szanse newcomers (praca) sa prowincje preryjne, glownie SK i AB bowiem przezywaja one boom spowodowany popytem na natural resources. Reszta Kanady; BC, ON, QC itp. cienko przeda i lepiej z wyjazdem tam nie ryzykowac.
    Prowincje preryjne maja swoja specyfike i trzeba byc dosc elastycznym zeby zaakceptowac zycie tam - zimno, brzydko, nudno. W innych okolicach bedzie wam trudno sie ustabilizowac bo ceny real estate rosna, z praca tak sobie...
    Podsumowujac, Europa wydaje sie byc obecnie miejscem niespokojnym a Kanada stabilnym i dalekim od tego calego burd..u jaki sie rozgrywa u sasiada z poludnia i w w/w.

yarzynka napisała:

> Witam, rozwazamy z mezem przeprowadzke z Szkocji do Kanady. Jestesmy tutaj kilk
    > a lat ale wiem na pewno ze Szkocja nie jest miejscem gdzie chcemy zostac na zaw
    > sze. Jednym z powodow jest to ze planujemy powiekszenie rodziny i za nic w swie
    > cie nie chce zeby moje dzieci mowily z szkockim akcentem (ha ha )
    > Mowiac powaznie, zastanawiam sie nad Kanada gdyz chcemy mieszkac w kraju w ktor
    > ym to ze masz obcobrzmiace imie i nazwisko lub ze mowisz z akcentem obcokrajowc
    > a nie powoduje automatycznej bariery miedzy Toba a rdzenna ludnoscia. Co prawda
    > to w Szkocji sie juz powoli zmienia i coraz czesciej widac pary mieszane (Polk
    > a Szkot) jednakze ciagle to jest problemem i nie sadze zeby kiedykolwiek zanikn
    > elo.
    >
    > Jednym slowem szukamy kraju w ktorym latwo sie zaasymilowac i ludzie sa przyjaz
    > ni i otwarci. Wydaje mi sie ze Kanada, bedac krajem ktory zostal wybudowany prz
    > ez emigrantow, bedzie takim wlasnie miejscem. Stanow nie rozwazamy gdyz a) maz
    > nie znosi, b) po rocznym pobycie kilka lat temu i opowiesciach znajomych nie sa
    > dzimy zeby to bylo nasze miejsce
    >
    > Prosze o podzielenie sie wrazeniami z przeprowadzki i zycia w Kanadzie. A moze
    > jest ktos kto ma porownanie Kanada, Szkocja...
    >
    > pozdrawiam
  • 06.10.12, 22:56
    Za_morzem napisał:

>crying...)Niestety obecnie jednymi
    > miejscami ktore daja szanse newcomers (praca) sa prowincje preryjne, glownie
    > SK i AB bowiem przezywaja one boom spowodowany popytem na
    > natural resources.

No akurat nie jest to tak dobrze :

www.cbc.ca/news/business/story/2012/10/05/canada-jobs-september.html
    www.cbc.ca/news/interactives/unemployment-stats/
    A takze, dla porownania : www.cbc.ca/news/business/story/2012/10/05/business-us-jobs.html

> Reszta Kanady; BC, ON, QC itp. cienko przeda i lepiej z wyjazdem
    > tam nie ryzykowac
    > .
    > Prowincje preryjne maja swoja specyfike i trzeba byc dosc elastycznym zeby zaak
    > ceptowac zycie tam - zimno, brzydko, nudno.

Dzisiaj mamy plus 12 stopni C,piekne slonce. Moze i brzydko,ale to zalezy co kto lubi.

>W innych okolicach bedzie wam trudno sie ustabilizowac bo ceny real
    >estate rosna, z praca tak sobie...

Real estate akurat w Vancouver spada rowno.
    > Podsumowujac, Europa wydaje sie byc obecnie miejscem niespokojnym
    > a Kanada stabilnym i dalekim od tego calego burd..u jaki sie rozgrywa
    > u sasiada z poludnia i w w/w.

Z tym sie zgadzam. Perspektywy Europy wygladaja obecnie zle, Stany Zjednoczone tez nie wychodza z kryzysu zbyt szybko.

--
    dradam121

"Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
  • 07.10.12, 06:55
    dradam121 napisał:

> Za_morzem napisał:
    > >crying...)Niestety obecnie jednymi
    > > miejscami ktore daja szanse newcomers (praca) sa prowincje preryjne, glow
    > nie
    > > SK i AB bowiem przezywaja one boom spowodowany popytem na
    > > natural resources.
    >
    > No akurat nie jest to tak dobrze :
    >
    > www.cbc.ca/news/business/story/2012/10/05/canada-jobs-september.html
    > www.cbc.ca/news/interactives/unemployment-stats/
    > A takze, dla porownania : www.cbc.ca/news/business/story/2012/10/05/business-us-jobs.html

forum.gazeta.pl/forum/w,23005,100161179,139036648,prognozy_na_nastepne_4_lata.html?wv.x=1
    dradam121 napisał:
    > www.globaltvedmonton.com/edmonton+and+calgary+to+lead+canadas+economic+growth/6442717670/story.html
    > wygladaja dla Alberty wcale niezle... Mysle,ze i SK bedzie sie niezle rozwijac.

To jak wlasciwie jest?
  • 07.10.12, 11:30
    Dziekuje za odpowiedz, jesli chodzi o zimno i brzydka pogode to raczej nic nie jest mnie w stanie zaskoczyc po Szkocjismile
    Jak pisalam zalezy nam na przeprowadzce w miejsce gdzie mozna latwo sie zintegrowac z mieszkancami, gdzie nie ma bariery miedzy rdzennymi mieszkancami a nowoprzybylymi.
    Z Szkocji nie wygania nas zla sytuacja gospodarcza, wrecz przeciwnie. Jednakze wiem ze to nie jest miejsce gdzie chcemy mieszkac na stale, stad tez nasze poszukiwania.
    Z praca mam nadz ze nie bedzie tak zle, pracuje w sektorze energii odnawialnej (czy jakkolwiek to sie po polsku nazywa) i wiem ze ta dziedzina teraz przezywa boom na wiekszosci kontynentow. Moze uda mi zorganizowac przeniesienie bo firma matka firmy w ktorej pracuje ma oddzial w Montrealu.

Tylko ciagle chcialabym wiedziec jak jest z integracja, poczuciem przynaleznosci, tzw melting pot w Kanadzie.

• 07.10.12, 16:51
    Jakis czas temu rozmawialem z panem ktory przyjechawszy do Kanady z bogatego kraju Europy Zachodniej, spedziwszy tu troche czasu pracujac z imigrantami roznej masci jak i lokalsami, stwierdzil ze w Kanadzie multi-kulti dziala!
    W Kanadzie, w przeciwienstwie do krajow Europy Zachodniej przedstawiciele roznych kultur, narodow, mniejszosci, zyja we wzglednej harmonii, a co wazniejsze w wiekszosci pracuja (niskie zasilki), nie tworza gett (zabudowa jednorodzinna, nie da sie "skupic", choc czasem zdarzaja sie wyjatki np. apartamentowce w Toronto) i sie integruja. Obecnie do Kanady przyjezdzaja glownie imigranci z Chin, Indii i Filipin, choc widac tez coraz wiecej przybyszy z Bliskiego Wschodu.
    Zapewne za jakis czas biali beda mniejszoscia, przynajmniej w wiekszych miastach. Bedzie interesujacym obserwowac jak to wplynie na relacje miedzyludzkie. Bo w Kanadzie najbardziej politically correct sa wlasnie biali.
    Jakis czas temu widzialem ogloszenie oferujace prace, sugerujace ze najfajniej jak kandydatem bedzie Hindus lub Pakistanczyk. Zaloze sie o kazde pieniadze ze ogloszeniodawca nie byl bialy Kanadyjczyk - kazdy by wiedzial ze to nielegalne i niesmaczne.
    Podczas swojego dlugiego pobytu w Kanadzie ani razu nie spotkalem sie z rzadym objawem rasizmu czy dyskryminacji, kazdy Kanadyjczyk jest "skads" i czesto urodzeni tutaj okreslaja sie narodowoscia rodzicow, mowia ze sa Portugalczykami, Niemcami itp, co nie przeszkadza im byc Kanadyjczykami.
    Mieszkajac w Kanadzie zapomnialem ze cos takiego jak jakakolwiek dyskryminacja ze wzgledu na pochodzenie moze wogole istniec.
  • 14.01.13, 00:36
    Czyli takie Calgary ktore rokrocznie zajmuje miejsca w 1-szej dziesiatce najlepszych miast do zycia na swiecie (i to sa miedzynarodowe rankingi) to jest nieprawda (no bo to tez preria)?
  • 14.01.13, 02:19
    Z tymi rankingami to trzeba uwazac, takie Vancouver wygrywalo jako najlepsze miasto do zycia przez lata, i szczerze mowiac wielu ludzi tu mieszkajacych za bardzo nie wiedzialo o co chodzi. Bo fakt, klimat, natura i polozenie fajne, ale ekonomicznie miasto kuleje, przemyslu jakiegos konkretnego niespecjalnie, korki najgorsze w Ameryce Polnocnej, najbiedniejsza community w Kanadzie (East Van) z olbrzymia iloscia bezdomnych... Miasto wcale nie lepiej zorganizowane od innych w Kanadzie. No i ceny real estate wziete zupelnie z kapelusza a raczej z Chin...

A Calgary na Preriach to ewenement, gory blisko, poludniowe wiatry ocieplaja okolice, pracy mnostwo i pensje prawie najwyzsze w Kanadzie. Trudno to porownywac z innymi miastami Prerii. Sam zreszta wiesz z jaka pogarda mieszkancy Calgary mowia o Edmonton (z czym mozna sie zgadzac lub nie, ale jest to fakt).

jackk3 napisał:

> Czyli takie Calgary ktore rokrocznie zajmuje miejsca w 1-szej dziesiatce najlep
    > szych miast do zycia na swiecie (i to sa miedzynarodowe rankingi) to jest niepr
    > awda (no bo to tez preria)?
  • 07.10.12, 20:25
    Z tego co piszesz wnioskuje ze mialam dobre przeczucia co do Kanady jesli chodzi o integracje. Jesli chodzi o procent ludzi kolorowych w jakimkolwiek kraju to wydaje mi sie ze nieunikniona jest ich przewaga, ze wzgledu na wiekszy przyrost naturalny oraz fakt ze mieszanka rasy bialej z kolorowa zawsze zaskutkuje dzieckiem kolorowym. Ale to sie odnosi do calego globu i nie sadze ze jakikolwiek kraj na swiecie moze miec sytuacje odwrotna.

Pewnie najlepiej bedzie wybrac sie na wakacje do jakiegos miasta w Kanadzie i sprawdzic na wlasnej skorze z czym sie to je.
    Dziekuje za odpowiedz, pozdr
  • 08.10.12, 14:48
    Wiesz, cos mi sie przypomnialo. Piszesz ze osoby urodzone w Kanadzie czesto odnosza sie do swojej narodowosci z pozycji przodkow i kraju z ktorego np ich rodzice przyjechali. W Szkocji jest odwrotnie, znam osoby ktore za wszelka cene chca uchodzic za Szkotow. Np jest starsza pani Japonka, ktora przyjechala do Szkocji jakies kilkadziesiat lat temu. Uwaza sie za Szkotke z calkowita ignorancja kraju w ktorym sie urodzila, gdzie nie tylko wyglad ale i akcent zdradzaja od razu ze oryginalnie z Szkocji nie pochodzi. A kombinacja taka jak Szkotka z japonskimi korzeniami nawet nie jest uwzgledniana.

I to wieczne bezceremonialne pytanie Szkotow: where are you from, wcale nie wynikajace z ciekawosci czy zainteresowania ae sluzace podkresleniu roznicy miedzy nimi i przybylymi z innego kraju brr

czesto urodzeni tutaj okreslaja sie narodowoscia rodzicow, mowia ze sa Portugalczykami, Niemcami itp, co nie przeszkadza im byc Kanadyjczykami
  • 11.10.12, 00:26
    ta cala multikulturowosc to ma rozne oblicza. Kanadyjczycy powoli sie zaczynaja wsciekac ze w imie politycznej poprawnosci musza wszystkich innych calowac w d....
    co jakis czas wyskakuja pewne afery, np. ostatnio w katolickich szkolach (sa tu dwa systemy szkol, publiczne i katolickie obie finansowane z podatkow) zrobiono sale modlitw dla studniow muzulmanskich. Jak sie oni tam zaplatali? I czemu w katolickiej szkole to sie robi?
    Choinka swiateczna w miejscach publicznych typu biura rzadowe tez jest be, bo obraza niekatolikow.

Mieszkalem kiedys w bloku z samymi Hindusami. Smrod i robactwo. Jak sie bialego czlowieka w windzie zobaczylo to sie go chcialo usciskac... do dzis jak widze Hinduski ubrane w luzne szmaty to sie wzdrygam.

To negatywy, ale faktem jest ze kazdy jest tu przyjezdnym wiec zasymilowac sie latwo i nikt nie robi problemu z kraju pochodzenia. Mysle ze lepsze to niz hermetycznosc. Ale getta tez sie tworza, jak do okolicy zaczna sie sprowadzac Hindusi to biali sie wyniosa po jakims czasie. Dla przykladu Malvern w Scarborough lub Brampton potocznie zwane Bramgladeszem.
    --
    Opłakiwałem gorycz fiaska,
    Zanim spostrzegłem, ze to łaska.

Jan I Sztaudinger
  • 13.10.12, 08:26
    Trendow demograficznych sie nie odwroci a agresja rodzi agresje.
    Dlatego Kanada gora...
  • 17.10.12, 02:41
    hej,
    ja przeprowadzilam sie 4 lata temu z anglii do kanady i dziekuje panu Bogu ze podjelam taka decyzje, to co dzieje sie w Kanadzie czyli multikulturalizm, hindusi i choinka albo jej brak w biurze to pikus w porownaniu z rasizmem i traktowaniem polakow w anglii i prawdopodobnie w szkocji ( mam siosrte w glasgow ) to wiem co pisze.
    Nikt mi jeszcze nie wytknal tego ze jestem polka i mowie z akcentem, moj syn uwaza sie za polskiego kanadyjczyka ( ma 8 lat) wyjechal jak mial 4 i urodzil sie w Londynie, czuje sie u siebie, w anglii mieszklam 10 lat i zawsze bylam obywatelem drugiej kategorii, jest mnostwo plusow mieszkania w kanadzie ale znajdzie sie tez mnostwo minosow, nigdzie nie jest doskonale , wazne jest to jak ty sie czujesz i czego oczekujesz od kraju w ktorym mieszkasz i co z siebie dajesz, jesli masz jakies pytania to pisz do mnie na priva mariolka32@gazeta.pl
    pozdrawiam
  • 05.01.13, 00:02
    Prowincje preryjne maja swoja specyfike i trzeba byc dosc elastycznym zeby zaakceptowac zycie tam - zimno, brzydko, nudno.

COOOOOO??????????????????????????
    dopiero trafilam na ten watek, ale az aan zatrzeslo!

zimno i nudno jest zimnym i nudnym !!!

W Kanadzie owszem poza BC jest zimno, nie da sie ukryc ale za to lato jest piekne
    a robic jest co przez caly rok- JAK SIE CHCE.

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 05.01.13, 00:02
    *mna* zatrzeslo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 05.01.13, 02:43
    yarzynka napisała:

Jednym z powodow jest to ze planujemy powiekszenie rodziny i za nic w swie
    > cie nie chce zeby moje dzieci mowily z szkockim akcentem (ha ha )

wcale ci sie nie dziwie mwahaaha

jak chcesz wiekszy multikulti to sie najpierw moze przenies do londynu i ocen czy ci pasi.
    tu jest przeciez nakumulowane wszystkiego co tylko chcesz. (to powiedziawszy, ja sie sama z uk planuje wyniesc w ktoryms momencie te he)

jesli chodzi o mocny zagraniczny akcent - jednym bedzie przeszkadzalo innym nie.
    ale nie ma sie co oszukiwac jak ktos zacznie gadac cockneyem czy angielskim z mocnym zagranicznym akcentem to napewno sobie na pierwszy rzut oka nie wyrobi opinii wyksztalconego i na poziomie - taki bedzie musial sobie na to bardziej zapracowac.
    czy ci to ktos powie wprost czy zachowa dla siebie. na to nie ma rady.

jak mi jakis gosciu zajedzie cocnkeyem czy innym londynskim rapem to na pierwszy rzut oka juz sie nie za mocno chce umowic - musialby mi sie bardzo podobac; to samo z jakims mocnym zagranicznym akcentem.
    tak samo jak ty uciekasz przed szkockim akcentem.... zreszta nie tyko ty z tego co pamietam john barrowman sie kiedys smial ze jego boyfriend sie wzdraga i wybiega z pokoju jak ten zaczyna przechodzic na szkocki akcent hahaha

--
    А в конце концов все будет хорошо. Если не хорошо, значит, это ещё не конец
  • 05.01.13, 03:23
    robak.rawback napisała:
    ale nie ma sie co oszukiwac jak ktos zacznie gadac cockneyem czy angielskim z mocnym zagranicznym akcentem to napewno sobie na pierwszy rzut oka nie wyrobi opinii wyksztalconego i na poziomie - taki bedzie musial sobie na to bardziej zapracowac.
    czy ci to ktos powie wprost czy zachowa dla siebie. na to nie ma rady.

ja moge ci powiedziec wprost, ze:
    - a juz jak karykatura slangu, to z pewnoscia nie, TE HE .... big_grin

ps- "na pewno" pisze sie osobno, nie razem.
    proponuje zaczac uczyc sie jezyka - ale od polskiego.

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 05.01.13, 05:23
    moshi moshi you got owned
    te he

ach_dama_byc_z_kanady napisała:

> ja moge ci powiedziec wprost, ze:
    > - a juz jak karykatura slangu, to z pewnoscia nie, TE HE .... big_grin
    >
    > ps- "na pewno" pisze sie osobno, nie razem.
    > proponuje zaczac uczyc sie jezyka - ale od polskiego.
    >
    >
    > Minnie

--
    А в конце концов все будет хорошо. Если не хорошо, значит, это ещё не конец
  • 05.01.13, 05:51
    robak.rawback napisała:
    moshi moshi you got owned
    te he

hello hello, and no, poor dear, it was only sarcasm on my part - TE HE smile

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 05.01.13, 03:00
    Wybacz ale nie chce mi sie wdawac w kretynskie dywagacje...
    Znam dobrze pare kanadyjskich prowincji i wiem ze 90% mieszkancow MB, SK czy AB, przeprowadziloby sie do BC w jeden dzien, gdyby mieli szanse na kupno tam domu w rozsadnej cenie i na znalezienie pracy...
    Zrobiliby by to dlatego ze wlasnie w BC mozna duzo atrakcyjniej i roznorodnie spedzac czas w bardziej atrakcyjnych okolicznosciach klimatu/przyrody.

> Prowincje preryjne maja swoja specyfike i trzeba byc dosc elastycznym zeby z
    > aakceptowac zycie tam - zimno, brzydko, nudno.

>
    > COOOOOO??????????????????????????
    > dopiero trafilam na ten watek, ale az aan zatrzeslo!
    >
    > zimno i nudno jest zimnym i nudnym !!!
    >
    > W Kanadzie owszem poza BC jest zimno, nie da sie ukryc ale za to lato jest piek
    > ne
    > a robic jest co przez caly rok- JAK SIE CHCE.
    >
    > Minnie
  • 05.01.13, 03:16
    alez ty nie wiesz o mnie nic - mieszkalam wiele lat w MB zanim przeprowadzilam sie do BC.
    Bedac w MB wcale sie nie nudzilam. mialam tez rodzine w AB.

Wiec powtarzam - nudzi sie czlowiek nudny.

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 05.01.13, 03:33
    I nic wiedziec nie chce.
    Wiem natomiast ze zdecydowana wiekszosc populacji naszego globu woli mieszkac w miejscach ladnych i ciekawych niz w brzydkich i nudnych... Wiem tez dlaczego.
    Z idiotycznymi frazesami naprawde nie chce mi sie dyskutowac.
    Baj.

> alez ty nie wiesz o mnie nic - mieszkalam wiele lat w MB zanim przeprowadzilam
    > sie do BC.
    > Bedac w MB wcale sie nie nudzilam. mialam tez rodzine w AB.
    >
    > Wiec powtarzam - nudzi sie czlowiek nudny.
    >
    > Minnie
  • 05.01.13, 05:06
    za_morzem napisał:

> I nic wiedziec nie chce.
    > Wiem natomiast ze zdecydowana wiekszosc populacji naszego globu woli mieszkac w
    > miejscach ladnych i ciekawych niz w brzydkich i nudnych... Wiem tez dlaczego.
    > Z idiotycznymi frazesami naprawde nie chce mi sie dyskutowac.
    > Baj.

Hola hola sloneczko, nie tak szybko.

Po pierwsze, z frazesami sie nie dyskutuje tylko O frazesach.

Po drugie, sam zaczales te dyskusje wlasna uwaga na ktora ja tylko zareagowalam:
    Prowincje preryjne maja swoja specyfike i trzeba byc dosc elastycznym zeby zaakceptowac zycie tam - zimno, brzydko, nudno.

wiec nawiazujac do "I nic wiedziec nie chce" , to niestety nie mozesz sobie teraz ot, tak
    beztrosko machnac raczka na moja wypowiedz poniewaz ma ona kluczowe znaczenie w tej sprawie.
    bo gdybym zabrala glos nie majac pojecia w temacie, to jeszcze rozumiem ze mozna by mnie posadzic o ignorancje.

Ale akurat tak sie sklada ze w temacie jestem bardzo dobrze zorientowana, do tego stopnia
    zorientowana ze znalam ludzi ktorzy z BC przeniesli sie do MB bo w BC za duzo lalo, bylo za malo slonca, za duzy ruch, za "obco" i w ogole.
    W/g nich, wlasnie w preryjnych prowincjach mieszka sie o wiele lepiej, mniej nudnie, przyjazniej,
    pomimo dlugiej zimy. Zimno, ale sucho i slonecznie.

Komu nudno? Temu, komu brakuje zaintersowan.
    Prawda, jest w na "stolnicy" na prerii na nartach na przyklad ze stoku nie pozjezdzasz,
    ale za to popularne jest tzw cross country ski.
    chociaz... gdzies w poblize samochodem jechalo sie na jakas gorke pozjezdzac na nartach..
    skicentral.com/manitoba.html
    Royal Winnipeg Ballet to doskonaly balet, Evelyn Hart i David Peregrine to swojego czasu byli swiatowej slawy tancerze.

Jeden z najlepiej znanych festiwali komediowych w przynajmniej A Pln ma miejsce w Winnipegu,
    www.winnipegcomedyfestival.com/
    online mozna zawsze sprawdzic jakie sa current events w Winnipegu:
    www.winnipeg.worldweb.com/Winnipeg/Events/
    barow, klubow, bibliotek, muzeow, wystaw itp rzeczy -nie brakuje.

Pytanie tylko, kogo na ile stac.

W lecie, mysle, Patricia, Victoria i Grand Beach - mysle nie zniknely?,
    jak rowniez Birds Hill?
    Whiteshell?
    kina rowniez nie?
    reaturacje?
    dyskoteki?

nudno ????? alez nie, jest co robic.
    trzeba tylko chciec COS robic.

To samo odnosi sie do innych preriowych prowincji.

tak samo - "brzydko".

Dla kogo brzydko, dla tego brzydko.
    Dla mnie zima w Winnipego, Manitobie w ogole, byla breathtaking
    http://i.imgur.com/7tIfU.jpg
    http://thebluebrick.files.wordpress.com/2012/03/img_7875.jpg
    http://www.canada-photos.com/images/500/churchill-winter-sunset_4034-3932.jpg
    http://markosun.files.wordpress.com/2010/12/sunrise3.jpg?w=420
    http://www.oacc.info/assets/cosc/winnipeg_winter_pavillion.jpg

nie wspomne o przepieknych kolorach na jesieni, bzach pozna wiosna,
    zieleni i kwiatach w lecie,

trzeba byc naprawde slepym zeby tego nie widziec...

NOW baj baj smile

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 05.01.13, 05:55
    *Prawda, jest w na "stolnicy"*
    ma byc:
    Prawda jest ze na "stolnicy"...

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 05.01.13, 23:40
    c.d
    "brzydko" ????
    www.physics.mcgill.ca/~dominic/update08/Flying/Exploring.html
    Whiteshell Provincial Park
    http://media.winnipegfreepress.com/images/648*486/3337033.jpg

http://www.corbisimages.com/images/Corbis-42-24125688.jpg?size=67&uid=d60ccef8-4fdc-4b5a-927c-2d62ecb7cc47

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/2035544.jpg

Downtown Winnipeg

http://www.downtownwinnipegbiz.com/blog/images//mtscentre.jpg

http://www.photoscanada.com/gallery/albums/manitoba/winnipeg_downtown.sized.jpg

http://www.winnipeg.ca/interhom/gallery/Winnipeg/p7hg_img_1/fullsize/downtown_and_waterfront_drive_fs.jpg

No, ohydnie, po prostu....

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 09.01.13, 04:21
    Zanim zaczniesz marnowac czas, postaraj sie zrozumiec co napisal przedmowca.

BTW.
    O atrakcyjnosci MB swiadczy populacja prowincji i te miliony turystow walace tam co roku.

Geeezzz...
  • 09.01.13, 08:32
    za_morzem napisał:
    > O atrakcyjnosci MB swiadczy populacja prowincji i te miliony turystow walace ta
    > m co roku.

ROTFLMAO...

tia, znawca sie znalazl....

Minnier

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 11.01.13, 04:27
    MB jest nawet przez Kanadyjczykow powszechnie uwazana za nieatrakcyjna i lodowata sh..t hole, jest to tak oczywiste a twoje posty tak absurdalne, ze zaczynam sie o ciebie martwic...

> za_morzem napisał:
    > > O atrakcyjnosci MB swiadczy populacja prowincji i te miliony turystow
    > walace ta
    > > m co roku.

>
    > ROTFLMAO...
    >
    > tia, znawca sie znalazl....
    >
    > Minnier
    >
  • 11.01.13, 08:49
    Widze, , ze miliony takich much jak ty "nie moga sie mylic"... wink

Moze Zamorzem opanuj sie juz.

Ja z kolei mam zupelnie inne doswiadczenia. Ja znam Kanadyjczykow dumnych z Manitoby
    i innych prerii. Uwazajacych ze prerie to niesamowite tereny, o niepowtarzalnej urodzie,
    i surowych zimach.
    Kiedy w latach 80-tych papiez Jan pawel II odbywal swoja pierwsza wizyte w Kanadzie,
    zahaczyl oczywscie o Manitobe tez.
    W trakcie odprawiania mszy, asystujacy ksieza musieil trzymac poly papieza habitu
    bo tak mocno wial wiatr. Coz, otwarta przestrzen...
    Gdzy wracalismy, spotkany przez nas znajomy ksiadz - Kanadyjczyk - napomknal na temat jak
    dzisiaj mocno wieje. Na koniec dodal z widoczna duma-" well, that's Manitoba!"

Znalam Kanadyjczykow ktorzy przeniesli sie do BC, i wrocili do MB bo w MB im sie bardziej
    podobalo.

Tak ze nie uogolniaj.

pare rzeczy sie tylko sie zgadza na pewno. jedno, ze zimy na preriach sa okrutne.
    Z tego cala Kanada jest DUMNA.
    Kanadyjczycy, w ogole imigranci mieszkajacy na preriarch i Quebecu zreszta tez - wlaczajac w to Polakow - przescigaja sie w opowiesciah ile gdzie spadlo sniegu
    i jak niska byla temperatura.

A juz najbardziej smile mnie rozwalilo twoje przekonanie ze:

O atrakcyjnosci MB swiadczy populacja prowincji i te miliony turystow walace tam co roku

stosujac te logike, "najbrzydsze" i "najnudniejsze" sa wobec tego np:
    Grenlandia, Mongolia, Gujana Francuska, Namibia
    o, w Australii jest bardzo nudno,
    news.nationalgeographic.com/news/travelnews/2011/10/pictures/111031-seven-billion-7-world-earth-population-least-populated/#/least-populated-places-seven-billion-greenland_42765_600x450.jpg
    tam to musi byc bardzo "nudno i brzydko" lol

Nie wiem co ty wiesz o turystyce w Manitobie ale chyba nie za wiele:

Tourism is a $1.26 billion industry in Manitoba and is a vital contributor to Manitoba’s economy and to the quality of life for all Manitobans

www.travelmanitoba.com/TI/About/
    Granted, w porownaniu z BC nie jest to oszalamiajaca liczba ale nie szkodzi-
    nie gorsza niz Saskatchewan
    a dla przykladu tu 5 prowincji razem zarabia:

The Atlantic Canada Tourism Partnership (ACTP) brings together the Atlantic Canada Opportunities Agency (ACOA), the provincial departments responsible for tourism in New Brunswick , Newfoundland and Labrador , Nova Scotia and Prince Edward Island and the four provincial tourism industry associations.
    ACTP’s mission is simple – grow the tourism industry in Atlantic Canada, which today represents $4.18 billion annually

no, a tam przeciez tak brzydko i plasko nie jest???

drugie, ze z pewnoscia ciekawiej jest tam gdzie teren jest urozmaicony i lagodniejsze zimy.
    ale to nie znaczy WCALE, ze tylko dlatego ze gdzies jest ladniej,
    to na preriach jest"brzydko i nudno".

To, ze tobie sie nie podoba to jeszcze nie znaczy ze innym sie nie podoba.

Modigliani umarl z nedzy i glodu. Jego obrazy uwazane byly za "dziwaczne" i "brzydkie".
    teraz sa uwazane za niezwykle pieknie i sa bezcenne.
    www.modigliani-foundation.org/

Pozwolisz ze mam i bede miala zdanie odmienne od twojego.

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 12.01.13, 03:55
    Papiez odwiedzal tez Indian w Amazonii i co z tego? Nie bardzo rozumiem po co wogole go tu pakujesz. Mi osobiscie KK zle sie kojarzy.

Kanadyjczycy ktorzy przeniesli sie z MB do BC, wrocili do MB bo na BC ich nie bylo stac, a nie dlatego ze chcieli czy lubia MB. Wogole, sory, mieszkalem na preriach i wiem jaki do nich maja stosunek ich mieszkancy, wiec rece mi opadaja jak czytam jakie idiotyzmy wypisujesz. Nikt nie jest dumny ze zimno albo ze wieje, ludzie "suck it up" bo nie ma innego wyjscia. Narzekaja ze zimno, ze sucho i czekaja z utesknieniem na te pare miesiecy lata (kiedy to narzekaja z kolei na komary i algi w jeziorach). BTW znam tez pare osob w BC ktore sie przeniosly z MB i twierdza ze woleliby mieszkac w BC na ulicy niz w MB we wlasnym domu (co oczywiscie jest lekka przesada).
    Dyskusja z toba jest absurdalna, na takiej samej zasadzie mozna dyskutowac czy slonce swieci czy nie albo ze 2+2 to 5.
  • 12.01.13, 05:29
    Jak na razie to tendencja jest odwrotna bo ludzie z BC uciekają do AB ( pewno chodzi o prace ) ale wybierają jednak prerie, poza tym atrakcyjność BC ??? wiosna , lato i jesień owszem jest pięknie ale zimą ??? atrakcyjne jest chyba tylko dla producentów horrorów .
    za_morzem napisał:

> Papiez odwiedzal tez Indian w Amazonii i co z tego? Nie bardzo rozumiem po co w
    > ogole go tu pakujesz. Mi osobiscie KK zle sie kojarzy.
    >
    > Kanadyjczycy ktorzy przeniesli sie z MB do BC, wrocili do MB bo na BC ich nie b
    > ylo stac, a nie dlatego ze chcieli czy lubia MB. Wogole, sory, mieszkalem na pr
    > eriach i wiem jaki do nich maja stosunek ich mieszkancy, wiec rece mi opadaja j
    > ak czytam jakie idiotyzmy wypisujesz. Nikt nie jest dumny ze zimno albo ze wiej
    > e, ludzie "suck it up" bo nie ma innego wyjscia. Narzekaja ze zimno, ze sucho i
    > czekaja z utesknieniem na te pare miesiecy lata (kiedy to narzekaja z kolei na
    > komary i algi w jeziorach). BTW znam tez pare osob w BC ktore sie przeniosly z
    > MB i twierdza ze woleliby mieszkac w BC na ulicy niz w MB we wlasnym domu (co
    > oczywiscie jest lekka przesada).
    > Dyskusja z toba jest absurdalna, na takiej samej zasadzie mozna dyskutowac czy
    > slonce swieci czy nie albo ze 2+2 to 5.
  • 12.01.13, 08:06
    Masz racje, z dziadostwem BC ciezko dyskutowac, ekonomia prowincji opiera sie glownie na sprzedazy paszportow i osobiscie nie dziwie sie ze mnostwo ludzi ucieka za praca do AB...
    Jednak co do klimatu i zimy, osobiscie wole deszcz od -20...

ted3 napisał:

> Jak na razie to tendencja jest odwrotna bo ludzie z BC uciekają do AB ( pewno c
    > hodzi o prace ) ale wybierają jednak prerie, poza tym atrakcyjność BC ??? wios
    > na , lato i jesień owszem jest pięknie ale zimą ??? atrakcyjne jest chyba tylko
    > dla producentów horrorów .
  • 12.01.13, 05:35
    za_morzem napisał:
    1. Nikt nie jest dumny ze zimno albo ze wieje, ludzie "suck it up" bo nie ma innego wyjscia. 2.Narzekaja ze zimno, ze sucho i czekaja z utesknieniem na te pare miesiecy lata (kiedy to narzekaja z kolei na komary i algi w jeziorach).
    3. BTW znam tez pare osob w BC ktore sie przeniosly z MB i twierdza ze woleliby mieszkac w BC na ulicy niz w MB we wlasnym domu (co oczywiscie jest lekka przesada).

FFS, ze dyskutuje z tepa glowa to zorientowalam sie juz po twojej pierwszj odpowiedzi ale ze to zelbeton to po drugiej.
    I juz tylko odpowiadam dla dobra tych co rozwazaja przeprowadzki, nie dla ciebie bo do ciebie nic nie dociera i nie dotrze- too full of it jestes.

1.Mieszkancy ekstremalnie niskich temperatur SA dumni z tego, to widac po ich rozmowach
    kiedy dumnie opowiadaja tym z cieplych lub z innej prowincji do ilu spadla u nich -,
    lub ile cm sniegu napadalo u nich, lub jaki byl wind chill u nich, itd
    i nie zawracaj glowy jak nie rozumiesz tego local pride.
    2. ze narzekaja to swoja droga. co nie przeszkadza byc Manitobie byc jednoczesnie dumnym z ich komarow a Ontario z ich czarnych muszek.
    3. i tak bywa. a przesadzac kazdy lubi.

Najwiekszy absurd - ty sam.

Koncze na tym wymiane z toba bo to strata czasu i atlasu - do zelbetonu nie dotrze NIC.

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 12.01.13, 08:31
    Stuknij sie w glowe.
    Nikt nigdzie nie jest dumny z komarow ani z czarnych muszek.
    Wez sie za woluntariat bo to siedzenie z dzieckiem wali cie po glowie.

> i nie zawracaj glowy jak nie rozumiesz tego local pride.
    > 2. ze narzekaja to swoja droga. co nie przeszkadza byc Manitobie byc jed
    > noczesnie dumnym z ich komarow a Ontario z ich czarnych muszek.
    > 3. i tak bywa. a przesadzac kazdy lubi.
    >
    > Najwiekszy absurd - ty sam.
    >
    > Koncze na tym wymiane z toba bo to strata czasu i atlasu - do zelbetonu nie dot
    > rze NIC.
    >
    > Minnie
  • 12.01.13, 23:23
    Wez sie za woluntariat bo to siedzenie z dzieckiem wali cie po glowie.

-moje "dziecko" ma juz ponad 20 lat, i to ono obecnie czasami dorabia na babysitting big_grin

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 12.01.13, 05:44
    za_morzem napisał:
    > Papiez odwiedzal tez Indian w Amazonii i co z tego? Nie bardzo rozumiem po co w
    > ogole go tu pakujesz.
    Mi osobiscie KK zle sie kojarzy.

No oczywscie, bo zeby cokolwiek rozumiec to trzeba miec wiecej niz dwa digity
    w ilorazie inteligencji, a ty - tak mi przykro (not) - nie masz.

"pakowalam" tu papieza wylacznie po to zeby barwniej opisac jak na prerii w Manitobie WIEJE,
    po nic wiecej. no ale jak dobitnie widac - pojecie tego przeroslo twoje mozliwosci umyslowe,
    sorry.
    Wyciagam wiec tez za ciebie inny wniosek - wszystko inne w czytaniu i tlumaczeniu tobie
    rowniez przerasta twoje umyslowe mozliwosci.

Niskiego IQ nie da sie tez niestety ukryc stosowaniem ladniejszej polszczyzny,
    a szczegolnie jak sie tylko zna i uzywa tych samych slowek na krzyz np "absurd, absurdalny".

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 12.01.13, 21:59
    Pozdrawiam ach_dama_byc_z_kanady,z przyjemnoscia czytam Jej postingi.

Videos na temat MB sa dostepne na youtube , radze zaczac od :

www.youtube.com/watch?v=QVCU-1uwH88&list=UUbfHnw7sgj9tLM01fTVMdjA
    www.youtube.com/watch?v=8U9FA5wgzOM
    Manitoba stara sie , aby Ci co sie w niej osiedleli,czuli sie dobrze :

www.youtube.com/watch?v=N1RJjF0ooV8
    Pare razy odwiedzilem Manitobe . Podobala mi sie,choc musze dodac,ze SK i AB sa blizsze memu sercu.

Moj ulubiony Saskatchewan jest tutaj :

www.youtube.com/watch?v=DscIOW9o4PU
    www.youtube.com/user/TourismSaskatchewan?feature=watch
    No i Alberta : www.youtube.com/user/TravelAlbertaCanada

To trzeba zobaczyc,aby ocenic ...
    Na preriach wyladowalem kiedy sie "ach_dama_byc_z_kanady wlasnie urodzila".
    --
    dradam121

"Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
  • 12.01.13, 23:27
    Co Kanadyjczycy pisza o MB:
    www.topix.com/forum/ca/winnipeg-mb/TIU79RI0GP6PMB859/p3
    MB in popular culture:
    tinyurl.com/a885pqy
    tinyurl.com/bxxkx2z
    Wszystko na temat.
  • 13.01.13, 00:04
    Serdecznie pozdrawiam Dradam,

I dziekuje za mily komplement kwiat

Rownie dobra polska kielbasa i polskie wypieki sa chyba tylko w Toronto, jak rowniez
    tak szeroki wybor.
    Film Coming to Canada obejrzalam z pewna nostalgia, i chociaz dobrze sie czuje w BC
    i jest mi tu zdecydowanie cieplej, to Winnipeg byl i pozostanie dla mnie "home".

O tym ze komary i czarne muszki moga byc przyczyna lokalnej dumy,
    niech poswiadczy to:

hahahahaha, fajne, nie big_grin

Swojego czasu byl jeszcze czesto wyswietlany commercial w TV chyba piwa -
    scenka- w lesie w samchodzie siedzi grupka mlodziezy i losuja patyczki.
    jeden wyciaga najkrotsza. sciaga koszule i taki polnagi, siedzi chwile wstrzasniety, po czym
    z wrzaskiem wylatuje z samochodu i machajac rekami jak oszalaly, biegnie przez las
    do kabiny gdzie odbywa sie jakas wesola impreza. momentalnie obsiadaja go chmary komarow ze jest az czarny od nich, oj
    w miedzyczasie, pozostali juz bezpieczniej leca do tej samej kabiny smile
    nie pamietam czy koniecznie byla to Manitoba, ale calkiem prawdopodobne smile

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 13.01.13, 09:19
    Jak ty sie "lokalnej dumy" dopatrzylas w tych klipach to tylko ty wiesz...
  • 13.01.13, 09:38
    no przeciez tlumaczylam ci juz - liczy sie IQ...

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 13.01.13, 19:02
    No wlasnie widze ze masz "specjalne" IQ.
    Zapytaj Kanadyjczykow na kanadyjskim forum jak bardzo sa dumni z komarow, posmiejemy sie razem.
    www.topix.com/forum/ca/winnipeg-mb/TIU79RI0GP6PMB859/p3

> no przeciez tlumaczylam ci juz - liczy sie IQ...
    >
    > Minnie
  • 14.01.13, 01:19
    No wlasnie widze ze masz "specjalne" IQ.

- Tak - triple, po prostu, w przeciwienstwie do twojego double.
    moze dlatego ja widze i pojmuje wiecej a dla ciebie cokolwiek co wymaga myslenia
    zaczyna byc absurdalne.

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 14.01.13, 01:53
    Wybacz ale piszesz rzeczy tak glupie ze sa az ABSURDALNE. To taka gradacja.
    Jesli cos jest juz za glupie zeby bylo tylko glupie, robi sie ABSURDALNE.
    Gratuluje.
    Kanadyjczcy dumni z komarow...
    Kobieto, pliz.

> No wlasnie widze ze masz "specjalne" IQ.
    >
    > - Tak - triple, po prostu, w przeciwienstwie do twojego double.
    > moze dlatego ja widze i pojmuje wiecej a dla ciebie cokolwiek co wymaga mysleni
    > a
    > zaczyna byc absurdalne.
    >
    > Minnie
    >
    >
  • 14.01.13, 02:02
    Zamorzem, ty masz na imie Jasiu, prawda?

Pani pyta Jasia co mamy z gęsi. Jasiu odpowiada "Pluskwy”.
    - Nie Jasiu, pomysl, troche. Na czym śpisz?
    - Na łóżku.
    - A co masz pod głową?
    - Poduszkę.
    - A co wychodzi z poduszki?
    - Pluskwy.
    - Nie, Jasiu… Co jeszcze wychodzi z poduszki?
    - Pióra.
    - Brawo, Jasiu! No to co mamy z gaski?
    - Pluskwy.

.......................................

big_grin

Minnie

--
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 14.01.13, 02:20
    Tak, tak, daj se juz spokoj.
  • 14.01.13, 07:30
    za_morzem napisał:
    Tak, tak, daj se juz spokoj.

No, nareszcie sie wyjasnilo- Jasiu wink

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 17.01.13, 03:07
    No wyjasnilo sie. Tam gdzie konczy sie logika zaczyna dom wariatow. A ty logika nie grzeszysz.

> za_morzem napisał:
    > Tak, tak, daj se juz spokoj.
    >
    > No, nareszcie sie wyjasnilo- Jasiu wink
    >
    > Minnie
  • 17.01.13, 09:15
    tak tak Jasiu -PLUSKWY panie, PLUSKWY big_grin

Minnie
    --
    Ach_Dama_Byc....
    aka Minniemouse
    aka Venus22
  • 07.11.13, 00:13
    ach_dama_byc_z_kanady napisała stek bzdur na kazdym watku tego forum.
    smiem przypuszczac, ze "dama" siedzi na zasilku albo w pierdlu.
    ktoz inny w kanadzie ma tyle czasu zeby zasypywac forum swoimi wypocinami.
    glosuje na wersje zasilku socjalnego. zeby popelnic przestepstwo trzeba miec wyobraznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.