Dodaj do ulubionych

Emigracja do Kanady

02.02.13, 14:51
Witam chciala bym sie dowiedziec , jak to jest z wyjazdem do Kanady, ja z rodzina mieszkamy w Londynie i zastanawiamy sie nad wyjazdem do Kanady, jakie tam mamy szanse, jestesmy mlodym malzenstwem z malych dzieci, mieszkamy w Londynie od 2 lat, maz jest z wyksztalcenia malerzem- dekoratorem i tutaj pracowal w tym fachu, teraz szuka pracy jako zbrojarz ciesla poniewaz w tym fachu ma dlugoletnie doswiadczenie z Polski. Slyszelismy o prowincji Alberta, moze ktos wie jakie tam jest zapotrzebowanie na takiego fachowca, ile mozna zarobic i czy mozna sie utrzymac z jednej wyplaty poniewaz tylko maz by na poczatku pracowal z racji malych dzieci, w jakiej cenie sa mieszkania ? I w jaki sposob mozna szukac pracy tam , moze ktos wie i mialby checi i czas mi doradzic i odpowiedziec na pytania smile Pozdrawiam smile
Edytor zaawansowany
  • ach_dama_byc_z_kanady 03.02.13, 01:07
    Jack, to by chyba bylo do ciebie smile

Ja z BC..
    A czemu zwiewasz z Londynu?
    jesli moge zapytac.

Minnie
    --
    Milczenie to tekst, który niezwykle łatwo jest błędnie zinterpretować.
    Julian Tuwim

Ach_Dama_Byc...aka Minniemouse...aka Venus22
  • 0basienka25 03.02.13, 02:48
    Chcemy sprobowac czegos nowego , UK jest takie oklepane, ludzie tacy sztywni, a w Polsce wiadomo , nie ma przyszlosci, zwlaszcza dla dzieci. Wiadomo ze to troche ryzykowne spakowac manatki i leciec w niewiadome zwlaszcza z dziecmi, ale kto nie ryzykuje ten nie ma. Troche poczytalismy artykulow o Kanadzie ze jest zapotrzebowanie na budowlancow i ze jest calkiem fajnie, ale tak naprawde nigdy nic nie wiadomo , wiec prosila bym o informacje od tych rodakow co juz wyemigrowali do Kanady jak to jest rzeczywiscie, jak to wyglada na miejscu...
  • ach_dama_byc_z_kanady 03.02.13, 08:23
    hmmm.. To jezyk macie opanowany, jak sadze?
    Na temat pracy to sie nie wypowiem, bo nie mam pojecia.

Z tym ze w Kanadzie no tez jest recesja, tyle ze moze nie az taka jak w Europie (tfu tfu tfu)

Ja mam taka filozofie ze jak ktos mysli pozytywnie, jest chetny do roboty to nie ma sily
    aby mu nie wyszlo smile

Minnie

--
    Julian Tuwim

• ach_dama_byc_z_kanady 03.02.13, 08:25
    ps- ja tam jestem szczesliwa w Kanadzie smile

Minnie
    --
    Julian Tuwim

• jackk3 04.02.13, 00:01
    Nic tu raczej nie pomoge (nie moja dzialka). Do autorki watku: malarz to chyba 'najgorsza' i najslabiej platna fucha tutaj. Z jednej pensji bedzie napewno ciezko (koszty utrzymania w duzym miescie takim jak Calgary wysokie (jak na Kanade ale nie najwyzsze). O prace jest stosunkowo latwo ale nie bardzo rozumiem jak chcecie pracowac (pozwolenie?). Nie mozecie po prostu przyjechac i szukac pracy.
    Do Minnie - widzialas ceny nieruchomosci w Londynie? I standard tychze? U mnie w pracy jest dwoch Brytyjczykow (jeden inzynier od lat w Calgary). O powrocie nawet nie mowi.
  • za_morzem 04.02.13, 00:16
    Malowanie ma sens o ile bedzie to robic dla siebie. Pracujac u kogos dostanie max +/- 25$ z czego utrzymac rodzine za latwo nie bedzie. Wielu Polakow radzi sobie w tej branzy bardzo dobrze - warunek jak wyzej.
    Ciesla chyba lepszy niz malarz ale musialby nabyc "canadian expierience", poznac sie na "framing". Wtedy moze zarabiac niezle.
    Co wazne, trzeba trafic na koniunkture, czasem rynek nieruchomosci rozgrzewa sie do czerwonosci, wtedy latwo wystartowac. Czasem jest recesja. Boom and bust jak to mowia.
  • jackk3 04.02.13, 00:37
    25$ na start nikt mu nie da. Oczywiscie ze pracujac 'dla siebie' to jest o wiele lepiej. Ale wszystko wymaga czasu. Boom & bust to sie dawno temu tak mowilo. Nawet 2008/2009 recesja nazwac nie mozna.
  • za_morzem 04.02.13, 01:09
    Na start moze nie, ale jak sie juz sprawdzi to idzie to dosc szybko, zwlaszcza jak budowlanka ruszy. A jak ma zylke do bycia na swoim to sky is the limit.

www.theglobeandmail.com/commentary/albertas-boom-and-bust-plague-must-end/article7975889/
    AB dosc miekko wyladowala w 2008/2009, duzo gorzej bylo w ON i BC.
    Co nie zmienia faktu ze ekonomia prowincji, jak to opisane w artykule, ciagle zalezy od cen ropy i jak cena nurkuje, no coz, miejsc pracy ubywa.

jackk3 napisał:

> 25$ na start nikt mu nie da. Oczywiscie ze pracujac 'dla siebie' to jest o wiel
    > e lepiej. Ale wszystko wymaga czasu. Boom & bust to sie dawno temu tak mowilo.
    > Nawet 2008/2009 recesja nazwac nie mozna.
  • ach_dama_byc_z_kanady 04.02.13, 01:33
    Nie, nie interesuje mnie Europa....

Minnie
    --
    Julian Tuwim

• goha_b 05.02.13, 15:02
    Jestesmy w bardzo podobnej sytuacji tyle, ze moj maz jest irlandczykiem i mieszkamy w IRL (a drugie dziecko w drodzewink
    Bilety mamy na marzec (moj maz) a ja z corka na kwiecien.
    Leciemy bo pracy tu nie ma, pogoda zla i caly kraj ma depresje w tej recesji...
    Moj maz jest stolarzem z wyksztalceniem i wieloletnim doswiadczeniem wiec z praca nie bedzie problemu.
    Co mnie martwi to pozwolenie na prace, bo ubiegac sie bedziemy juz na miejscu (lub na granicy).
    Chcemy dla meza "open permit" zeby nie utkwil u jednego pracodawcy.
    Moze ktos wie, jak szybko i gdzie o takie pozwolenie mozna sie ubiegac?
  • sylwek07 05.02.13, 23:20
    Tylko wyjazd na IEC -praca wakacyjna daje otwarte pozwolenie na prace ..
    w innym przypadku musisz miec LMO z Kanady i dopiero tak leciec.
    Ale majac wize pracownicza pracujesz u danego pracodawcy.jak zmienisz pracodawce to musisz starac o nowe pozwolenie dla innego pracodawcy,tutaj nie ma otwartego pozwolenia

o IEC i LMO poczytasz na stronie Ambasady Kanady i stronie CIC
    --
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • ach_dama_byc_z_kanady 05.02.13, 23:41
    Co mnie martwi to pozwolenie na prace, bo ubiegac sie bedziemy juz na miejscu (lub na granicy).

Z tym moze byc ciezko.
    czemu nie zalatwicie tego teraz?

Minnie
    --
    Julian Tuwim

• sylwek07 06.02.13, 08:01
    nie maja odpowiednich papierow to mozna sie starac ale o wjazd jako turysta wink pod warunkiem ze sie ma paszport biometryczny

a tutaj strony do poczytania

www.cic.gc.ca/english/index-can.asp
    www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/index.aspx?lang=pol&view=d
    --
  • subbie 06.02.13, 00:21
    Jesli wybieracie sie do Edmonton, moge dac ci kontakt na prace dla meza.
    Pozdrawiam.

goha_b napisała:

> Jestesmy w bardzo podobnej sytuacji tyle, ze moj maz jest irlandczykiem i miesz
    > kamy w IRL (a drugie dziecko w drodzewink
    > Bilety mamy na marzec (moj maz) a ja z corka na kwiecien.
    > Leciemy bo pracy tu nie ma, pogoda zla i caly kraj ma depresje w tej recesji...
    > Moj maz jest stolarzem z wyksztalceniem i wieloletnim doswiadczeniem wiec z pra
    > ca nie bedzie problemu.
    > Co mnie martwi to pozwolenie na prace, bo ubiegac sie bedziemy juz na miejscu (
    > lub na granicy).
    > Chcemy dla meza "open permit" zeby nie utkwil u jednego pracodawcy.
    > Moze ktos wie, jak szybko i gdzie o takie pozwolenie mozna sie ubiegac?
  • lianis 08.02.13, 10:05
    Ja sie podepne, co to za praca?
    Napisz prosze cos wiecej na gazetowego maila
    --
    http://lb3f.lilypie.com/xcxkp1.png
  • antimanti 05.02.13, 21:08
    Cześć Obasienka25....właśnie szukałam kogoś w podobnej sytuacji jak my- jesteśmy rodzina tez z Londynu i planujemy także wyjazd do Kanady. Jak chcesz się wesprzeć to możemy prywatnie do siebie pisać, podzielić się wiadomościami i wspierać w wyjeździe smile)) Czekam na znak. Ania
  • 0basienka25 06.02.13, 16:15
    SUper Aniu smile napisz na basienkaa0021@wp.pl

> Cześć Obasienka25....właśnie szukałam kogoś w podobnej sytuacji jak my- jesteśm
    > y rodzina tez z Londynu i planujemy także wyjazd do Kanady. Jak chcesz się wesp
    > rzeć to możemy prywatnie do siebie pisać, podzielić się wiadomościami i wspiera
    > ć w wyjeździe smile)) Czekam na znak. Ania
  • antimanti 06.02.13, 17:37
    Już napisałam maila wink))
  • nika_as74 15.02.13, 23:21
    Witam , jestem w podobnej sytuacji z tym ze moj maz juz tam jest i ja z dziecmi -nastolatkami mamy do niego jechac boje sie jak diabli. moj mail nika_as74@wp.pl
  • ach_dama_byc_z_kanady 16.02.13, 02:25
    Rozumiem cie doskonale, nie wiesz czego sie spodziewac, nie dosc ze daleko,
    wszystko obce, nowe, inne
    ale wiesz co ja jestem taka happy ze tu mieszkam ze jej.

Bylabym tylko jeszcze bardziej happy jakbym mieszkala na Florydzie albo Kalifornii bo tam cieplej ale kto wie co kogo w zyciu czeka, moze jeszcze w totka trafie smile

Tu jest bardzo dobrze ale nie spodziewaj sie ze tu
    a.
    pieniadze leza na ulicy
    b.

Bardzo wielu bowiem Polakow przyjezdza tu z roszczeniowa postawa i sa wkurzeni ze nikt ich nie wiat wrecz z orkierstra na lotnisku, nie przygotowal dla nich pracy i sowitych zasilkow.
    Tak tu nie ma, poczatki moga byc ciezkie.

Ale, skoro twoj maz juz tu jest to mniemam jaks gruoke znajomych juz ma, samotna wiec nie bedziesz. mamy w kazdym miescie Polonie a Polonia rozne organizacje w tym dla dzieci, np polskie szkoly, jakies polskie zajeci no i napewno przy kosciele - na tym sie nie znam bo mma diabla za skora hehehe

Od nich sie dowiesz co i jak gdzie w trawie piszczy smile
    bedzie dobrze, zobaczysz smile

To kiedy tu bedziesz ?? jezyk znasz?

Minnie

cokolwiek ci sie nalezy.
    --
    Julian Tuwim

• ach_dama_byc_z_kanady 16.02.13, 02:26
    o do licha ????
    pod b. bylo
    cokolwiek ci sie nalezy - a zniklo samo !!!

co za czary mary ???

M.
    --
    Julian Tuwim

• sylwek07 17.02.13, 08:03
    jak juz piszemy o Polonii
    jest wszedzie prawie taka sama,podobna
    mozna dobrze trafic a mozna tak ze lepiej juz szukac pomocy,przyjaciol wsrod innych Narodowosci ale chyba to kazdy wie wink

--
  • maselko_alex 09.04.13, 12:25
    Witam wszystkich. My rowniez zastanawiamy sie z mezem nad wyjazden do kanady. Zastanawiam sie tylko jakabjest dla mnie szansa na prace w biurze. Od 7 lat mieszkamy w irlandii. Mamy 3,5 letniego synka. Nie mamy zadnych nieruchomosci, mamy oszczednosci i w miare dobre prace. Ja jestem asystetka ksiegowej, maz ma rowniez dobrze platna prace. Powod wyjazdu? 1. Pogoda. 2. Podejscie irlandczykow do zycia. Take it easy to ich motto. Wszystko maja w dupie. Wola siedziec na socjalu niz pracowac i a panstwo im w tym pomaga. Nie ch e wychowywac mojego syna w takim spoleczenstwie.... Prosze o szczere odpowiedzi... Dziekuje. Alex
  • sunny25 11.04.13, 19:54
    'Zastanawiam sie tylko jakabjest dla mnie szansa na prace w biurze'. Najkrocej odpowiadajac to pewnie na preriach (AB, SK, MB) calkiem duze, a prowincjach ON i BC to juz moze byc ciezej. Znajomy dal ogloszenie o prace w Kitchener, ON na Administrative Assistant na part-time na Kijiji i dostal ponad 100 aplikacji w pare dni, tak wiec konkurencja jest dosyc duza, a oferowal jedynie $12/h. Napewno latwiej tu znalezc prace robiac jakies kursy albo program.
  • ach_dama_byc_z_kanady 04.05.13, 03:28
    maselko_alex napisał(a):

2. Take it easy to ich motto. Wszystko maja w dupie.

--

no przeciez wspaniale podejscie! a po co sie stresowac wink

Minnie

Julian Tuwim

• kenedien6194 30.04.13, 00:57
    Witam.

Wszystkich, którzy są zainteresowani emigracją do Kanady i są ciekawi jak wszystko tutaj wygląda zachęcam do odwiedzenia mojego bloga o życiu w Kanadzie pod adresem:

Blog o życiu w Kanadzie

Masa informacji, zapraszam do czytania!
  • jackk3 03.05.13, 16:45
    Cytuje:
    W Polsce każdy już jest przyzwyczajony do w miarę "ludzkich" ofert na te usługi, ale w Kanadzie, Ameryce... tej, której każdy ma trochę przekolorowany obraz w głowie różnie z tym bywa, w sumie jakby na to spojrzeć to jest trochę zacofania ale to może dlatego, że Europa to ten "stary kontynent" wink
    To o uslugach telekomunikacyjnych. Polska to 'kosmos'!
  • g.wittiw 22.12.14, 18:10
    Dlaczego nie zatrudnisz agencji, która pomaga takim ludziom jak Wy ? Http://www.uniivaa.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.