Dodaj do ulubionych

Wyjazd do Kanady

12.03.13, 03:48
Witam serdecznie,

jestem młodym (22 l), nie bojącym się wyzwań i otwartym na świat chłopakiem. Zawsze chciałem zamieszkać za granicą ale jakoś jeszcze nie odnalazłem swojego miejsca.

Dotychczas pracowałem tylko wakacyjnie, min w Irlandii, w USA czy na Krecie. Obecnie mam stałą, stabilną prace w PL, ale czuje że to nie jest dla mnie - chce spróbować czegoś nowego, życia w całkowicie odmiennym miejscu. UK czy IRL to nie to czego pragnę. Zastanawiałem się nad Australią i Stanami, ale w obu przypadkach potrzebowałbym wizę. Ale z tego co wiem - do Kanady nie trzeba...

I tu właśnie jest moje pytanie - czy uważacie, że Kanada jest dobrą destynacją dla młodego poszukiwacza przygód? Chciałbym pewnego dnia rzucić pracę, spakować się i z biletem w jedną stronę wyjechać do np Vancouver. Język ang znam, doświadczenie w pracy za granicą jest. Interesowała by mnie praca w hotelu, w restauracji czy w klubie, bo to własnie w gastronomii pracowałem dotychczas. Jak sądzicie, udało by mi się to?

Czekam na opinie smile Pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • 13.03.13, 04:51
    bez wizy mozesz przyjechac turystycznie na max 6 miesiecy i bez prawa do pracy, a na zatrudnienie na czarno raczej nie licz .
  • 13.03.13, 07:19
    tutaj z ted-3 sie zgadzam
    To ze dostales tzw prace wakacyjna w USA bez prawa do pracy to Kanada jest inna i tutaj szybko mozesz takiej pracy nie dostac..
    A jak na granicy wyjdzie ze lecisz pracowac na czarno to tym samym lub tez kolejnym samolotem zostaniesz zawrocony .

Nie zniesli wiz do pracy a jedynie do podrozowania jako turysta

--
    "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
    "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
    "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
  • 15.03.13, 00:34
    bez wizy to mozesz przyjechac do cioci na wizyte do Kanady, a wszelkie sprawy immigracyjne (poza paroma przypadkami) typu pozowolenia na prace, studia, pobyt staly zalatwia sie poza Kanada, w Twoim przypadku Ambasada Kanady w Warszawie.

Wydaje sie , ze ten program jest idealny na start dla Ciebie: www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/index.aspx?lang=pol&view=d

Jest jeszcze pare innych mozliwosci, moze poszukaj wiecej info tutaj: www.cic.gc.ca/english/index-can.asp
  • 19.03.13, 12:45
    Nad Experience Canada, owszem, zastanawiam się, aczkolwiek wolałbym normalnie mieszkać i pracować a nie za pośrednictwem wakacyjnej / tymczasowej pracy...

W takim razie czy ciężko jest dostać pozwolenie na pracę? Zybym mógł tam normalnie, legalnie żyć?
  • 19.03.13, 13:19
    Pozwolonie na prace nie jest ciezko dostac, jak sie ma poszukiwany zawod w Kanadzie i jeszcze ....oferte pracysmile
    Ja sie dostalem do Kanady przez program Skilled Worker, czyli na punkty, ale to byl 2009 rok, teraz wiem, ze jest trudniej. Studia w Kanadzie, nawet roczne post-graduate, to niezla opcja bo daja punkty do Skilled Worker program i zwiekszaja Twoje szanse, tez na oferte pracy. W dodatku mozna rok legalnie pracowac po studiach, a za prace tez ma sie dodatkowe punkty.
  • 20.03.13, 02:14
    Rozumiem, ze zawód barman / hotelarz nie jest ,,poszukiwanym zawodem" ?
  • 20.03.13, 04:03
    nie jest wykluczone, szczegolnie w Albercie moze brakowac personelu hotelowego. Napewno do takich prac dobry jest program International Experience Canada na start. Przeszukaj interenet. Powodzenia zycze
  • 16.12.13, 22:24
    Masz racje. W Albercie jest bardzo duze zapotrzebowanbie na tymczasowych pracownikow w tej branzy. Sa specjalne firmy specjalizujace sie rekrutacja glownie Filipinczykow. Duzo najbardziej aktualnych informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.polonia.cc
    Powodzenia!
  • 21.03.13, 00:01
    mlody-utopista napisał(a):

> Rozumiem, ze zawód barman / hotelarz nie jest ,,poszukiwanym zawodem" ?
    barman jest na liście NOC więc jak znajdziesz pracodawce to są duże szanse ,tu masz link:

www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2011/SearchKeywordResult.aspx?val11=bartender&val12=0&val13=0&val14=&val15=0&val16=0
  • 20.03.13, 07:36
    juz nie ma miejsc na ten program ,trzeba czekac na 2014

mowisz o tym programie jakbys znal zasady tego dobrze wink,mozesz byc w Kanadzie 1 rok czasu pracujac przez caly czas,moze poczytaj troche o tym
    wiza pracownicza tak samo duzo Ci nie daje ,to jest pozwolenie dla 1 pracodawcy a nie jak przy IEC-praca wakacyjna ze mozesz sobie pracdawce zmienic
    poczytaj dobrze taka strone

www.cic.gc.ca/english/
    jest pare wyjsc ale to jak sie zapoznasz z ta strona .
    --
  • 22.03.13, 20:55
    jak najbardziej jedz - dobrze tylko obczytaj info na oficjalnych stronach oraz fora angielsko jezyczne dla roznej masci expatow, oprocz polskich. roznych praktycznych rzeczy sie podowiaduj etc powodzenia
    --
    А в конце концов все будет хорошо. Если не хорошо, значит, это ещё не конец
  • 23.03.13, 06:16
    Jeśli nie masz oferty pracy nie masz po co wyjezdżać do Kanady, chyba że w celach turystycznych. Jest jednak umowa między Polską i Kanadą na wymianę młodych ludzi z udzielaniem pozwoleń na pracę lub studia do trzech lat. Masz tutaj link do portalu federalnego rządu kanady z bezpośrednią informacją i nie płać żadnym agencjom za pośrednictwo, tylko sam załatwiaj w ambasadzie kanadyjskiej. Powodzenia! www.international.gc.ca/experience/intro_incoming-intro_entrant.aspx?lang=eng&view=d
  • 23.03.13, 23:14
    OK, International Experience Canada coraz bardziej mnie przekonuje smile Ale czy jeżeli podczas trwania tego programu,znalazlbym pracodawce, ktory oferuje mi prace nawet po zakonczeniu programu IEC, to w takim wypadku móglbym ubiegać się o pobyt stały?
  • 24.03.13, 02:26
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że należy się tym martwić po przyjeździe, załatwieniu i utrzymaniu pracy w Kanadzie. Kanada może sie również przydać jako punkt zaczepienia do znalezienia legalnie pracy w USA, co dla młodych, przedsiebiorczych ludzi jest o wiele bardziej korzystne, niż użeranie sie z biurokracją kanadyjską. Pracowałem w USA, ale miałem dzieci na uniwersytetach, więc obywatelstwo kanadyjskie było dla mnie korzystniejsze w tej sytuacji.
  • 24.03.13, 03:00
    mlody-utopista napisał(a):

> Ale czy jezeli
    > podczas trwania tego programu,znalazlbym pracodawce, ktory oferuje mi pra
    > ce nawet po zakonczeniu programu IEC, to w takim wypadku móglbym ubiegać
    > się o pobyt stały?

Taka oferta musi spelniac dwa wymagania :

-nie moze byc "kanadyjskich" chetnych na ta prace ( obywateli Kanady lub permanent residents)
    - po wtore oferowane warunki pracy musza byc porownywalne z warunkami pracy dla innych osob zatrudnionych na podobnych stanowiskach (aby uniknac sytuacji,ze pracodawca sobie znajdzie chetnego ,ktory bedzie pracowal za pol ceny , zabierajac prace z "kanadyjskiego rynku pracy") .

Z praktycznego punktu widzenia taka wiec prace mozna znalezc obecnie jedynie w Albercie i Saskatchewanie,bo w innych prowincjach jest spore bezrobocie.

Ponadto nie otrzymasz "pobytu stalego" ( permanent residency) , uzyskanie PR jest mozliwe po pewnym czasie. Otrzymasz "work permit" , w takim przypadku. Dopiero pozniej jest mozliwa, po kilku latach, wymiana takiego pozwolenia na PR.

W sumie wszystko wiec zalezy od tego gdzie sie jedzie, jakie sie ma wyksztalcenie (kwalifikacje), nie mowiac o umiejetnosci znalezienia potencjalnego pracodawcy.

--
    dradam121

"Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
  • 24.03.13, 07:06
    ale ten program bedzie mial wolne miejsca w 2014 roku wiec troche czekania masz

a czytales moze strone CIC,tam masz o stalym pobycie o programach danych Prowincji jak PNP..
    z tym sie dobrze zapoznaj,znasz chyba strone co?

--
  • 05.12.13, 19:30
    Witaj. Masz 22 lata, więc spokojnie możesz wziąć udział w International Experience Canada 2014. Program właśnie ruszył we Francji i pewnie niedługo zacznie się i w Polsce. Polecam poczytać wątki odnośnie zeszłorocznej edycji:
    pauzawpodrozy.blogspot.com/2013/10/wyjedz-na-rok-do-kanady.html
    A także o zmianach, które najprawdopodobniej nastąpią w tegorocznej edycji:
    pauzawpodrozy.blogspot.com/2013/12/kanada-iec-2014-ruszy-wczesniej.html
    I radzę się spieszyć z przygotowaniami jeszcze przed otwarciem systemu. Program z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i pozwolenia, które są limitowane, rozchodzą się w zawrotnym tempie. W roku 2013 od momentu otwarcia do zamknięcia systemu minęły zaledwie 32 godziny. W 2014 rozejdą się jeszcze szybciej, bo coraz więcej ludzi się tym tematem interesuje. Warto zauważyć, że aplikują nie tylko Polacy mieszkający w Polsce, ale także z Irlandii i UK, więc konkurencja jest duża.
    --
    pauzawpodrozy.blogspot.com
    Blog dla ludzi ciekawych świata, kochających podróże i aktywne życie, gotowych na nowe wyzwania, a także dla tych, którzy potrzebują motywacji do działania, zachęty, przysłowiowego „kopa”
  • 29.12.13, 21:23
    Witaj!

IEC to swietny pomysl na rozpoczecie przygody emigracyjnej. Proponuje taki tryb:

IEC -> MPNP (program nominacji prowincjonalnej w Manitobie) -> PR...

Pozdrawiam,

• 10.02.14, 05:47
    Witam serdecznie wszystkich.

Postanowiłem sie dopisać do tematu i zadać standardowe pytanie - jak większość w sprawie pracy w Kanadzie.
    Obecnie mam 25 lat, w tym roku kończę studia na kierunku finanse i rachunkowość, posiadam bogate doświadczenie m.in praca w obszarze obsługi klienta, w banku i obecnie jako kontroler jakości produkcji w dużej firmie, nie wspominajac już o wakacyjnej pracy za granicą. Język angielski znam w stopniu dobrym.
    I tutaj moje pytanie czy mam szansę znaleść pracę gdzieś w Kanadzie w zawodzie jako księgowy bez doświadczenia (niestety doświadczenie nabyte tylko na praktykach). Wydawało mi się że kierunek studiów wybrałem dobry lecz realia w Pl są takie ze nie znajdzie sie pracy w zawodzie bez znajomości, a tym bardziej już bez doświadczenia.
    Oczywiście sądzę że będę musiał liczyć się z obowiazkiem odbycia jakichś specjalistycznych kursów.
    Proszę o jakąkolwiek odpowiedz.
    Bede wdzięczny.
  • 10.02.14, 06:30
    Nie ma szans bez tutejszego wykształcenia w tym kierunku, chyba, że jako tzw. bookkeper, co po polsku można przetłumaczyć jako bilansista albo rachmistrz, który w firmie prowadzi działalność rachunkową i prowadzenie na bieżąco ksiąg finansowych. Aby być uznanym w zawodzie trzeba być tzw. Chartered Public Accountant, co wymaga miejscowych studiów, lub kursów, kilku lat praktyki, zdania egzaminu i napisanie specjalnej pracy dyplomowej.
  • 10.02.14, 21:14
    A czy jest szansa na takiego bookkeper'a bez doświadczenia?
    Przedewszystkim chodzi mi o jakichś punkt zachaczenia byle z zawodem, a dalej wiadomi, dodatkowe kształcenie się i jakoś bylw do przodusmile
  • 11.02.14, 07:37
    a jak z pozwoleniem na prace?bedzie,jest?
    --
  • 11.02.14, 09:29
    Po pierwsze należy mieć pozwolenie na pracę. Osoby młode do 34 lat życia, z wyższym wykształceniem lub średnim zawodowym są objęte wymianą miedzy Polską i Kanadą. Ambasada w Warszawie będzie miała szczegóły na swoim portalu internetowym. Należy też sprawdzić umowę o wolnym handlu między Unią i Kanadą podpisaną jakieś trzy miesiące temu. Też powinna być na portalu ambasady kanadyjskiej, lub rządu Kanady. Okres pracy objęty umową o wymianie jest ograniczony do bodajże dwóch lat, lub nawet krótszego okresu. O wiele łatwiej jest znaleźć pracę w Anglii, bo nie ma utrudnień i wszystkie dyplomy z Polski są uznawane. Po aru latach pracy w Anglii można próbować Kanady, szczególnie że wiele firm kanadyjskich ma swoje filie w Anglii.
  • 13.02.14, 07:19
    Mozna miec i podstawowe wyksztalcenie aby zalapac sie na program
    Nie ma napisane ze nalezy miec wyzsze,srednie,sa tacy ze maja zawodowe i jada z tego programu

jesli juz jest jakies ale to w praktykach,stazu a nie np w pracy wakacyjnej
    do tego wiek jest do 35 lat
    co do umowy o wolnym handlu to teraz dane Panstwa Unii beda to omawiac u siebie wiec zejdzie troche czasu jak kto sie stanie prawem smile
    --
  • 13.02.14, 07:46
    Dzięki za uściślenie! Po prostu nie pamiętałem szczegółów tej umowy, choć ją czytałem. Z tego, co wiem trzeba mieć potencjalnego pracodawcę w Kanadzie i znać dobrze język. W ramach tego programu można tez podnosić swoje kwalifikacje w instytucjach edukacyjnych Kanady na preferencyjnych warunkach.
  • 13.02.14, 14:14
    to moze tak

IEC ma 3 drogi wyjazdu
    1 to praca wakacyjna,tutaj mozesz nie umiec jezyka,nie miec pracodawcy,lecisz i czy cos znajdziesz to juz Twoja sprawa smile
    2 to staz i tutaj musisz miec umowe-pracodawce
    3 praktyka tutaj jest tak samo smile

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.