Dodaj do ulubionych

Prowincja Alberta, okolice Calgary jak jest ?

02.07.14, 14:36
Witam, wiem że pytanie zadane w tytule jest bardzo ogólnikowe, ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jakie inne zadać wink mój narzeczony chce wyjechać do Kanady i od jakiegoś czasu mnie do tego namiawia. Oboje jesteśmy młodzi (25lat) mamy wykształcenie średnie techniczne i kilkuletnie doświadczenie w swoich zawodach (hotelarz i elektronik). Czego moge sie na miejscu spodziewać? przeczytałam sporo wątków na waszym forum i szczerze mówiąc mam bardzo mieszane uczucia smile możecie rzucić paroma konkretami? takimi życiowymi bez owijania w bawełne smile pozdrawiam wszystkich wink
Edytor zaawansowany
  • ashanti77 22.07.14, 06:23
    Twoje mieszna uczucia co do Kanady sa jak najbardziej uzasadnione, dlatego absolutnie nie lekcewaz negatywnych opinii o tym kraju. Po 26 latach spedzonych w Kanadzie, a scislej w Albercie (Edmonton) moja rada jest taka: zdecyduj sie na emigracje tutaj tylko wtedy, gdy naprawde nie bedziecie mieli zadnego innego wyboru. Kanada to bardzo trudny do startu kraj, ktory podobnie jak US, od ktorych jest bardzo uzalezniony, schodzi powoli na psy. Moim zdaniem, to teraz dobry kraj tylko dla desperatow z Afryki i Azji, ale juz nie dla Europejczykow.
  • dradam121 25.07.14, 22:24
    www.cbc.ca/player/News/Canada/Calgary/ID/2476878268/
    Ja bym sie do Europy nie wracal. Problemy ekonomiczne, etniczne ( w tym nielegalna emigracja )...

Spedzilem w Kanadzie prawie 30 lat.
    --
    dradam121
    "Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
  • nad_oceanem 27.07.14, 22:09
    Mysle ze dla wiekszosci dobrze usytuowanych mieszkancow duzych polskich miast mieszkanie na peryferiach Edmonton bylo by raczej trudne do zaakceptowania - jako ze jest to jedno z najbrzydszych miejsc Ameryki Polnocnej, gdzie nie ma co robic ani zima ani latem: plasko, szaro, ani lasow ani jezior...
    Calgary jest duzo ciekawsze ze wzgledu na bliskosc do pieknej natury.
    Nie da sie jednak ukryc ze ludzie z dobrymi zawodami moga w AB niezle zarobic i jesli czyims priorytetem jest poprawienie sytuacji materialnej to AB jest miejscem godnym polecenia.

dradam121 napisał:

> www.cbc.ca/player/News/Canada/Calgary/ID/2476878268/
    > Ja bym sie do Europy nie wracal. Problemy ekonomiczne, etniczne ( w tym nielega
    > lna emigracja )...
    >
    > Spedzilem w Kanadzie prawie 30 lat.
  • jasio1231 09.08.14, 08:33
    "...jako ze jest to jedno z najbrzydszych miejsc Ameryki Polnocnej, gdzie nie ma co robic ani zima ani latem: plasko, szaro, ani lasow ani jezior... "

Picu, picu....... na miejscu jest niewiele, ale z Edmonton jest ze dwie godziny samochodem w Gory Skaliste (np. Jasper).

Pozdrawiam
  • jackk3 22.07.14, 19:42
    graza_25 napisał(a):

> Witam, wiem że pytanie zadane w tytule jest bardzo ogólnikowe, ale szczerze mów
    > iąc nie bardzo wiem jakie inne zadać wink mój narzeczony chce wyjechać do Kanady
    > i od jakiegoś czasu mnie do tego namiawia. Oboje jesteśmy młodzi (25lat) mamy w
    > ykształcenie średnie techniczne i kilkuletnie doświadczenie w swoich zawodach (
    > hotelarz i elektronik). Czego moge sie na miejscu spodziewać? przeczytałam spor
    > o wątków na waszym forum i szczerze mówiąc mam bardzo mieszane uczucia smile możec
    > ie rzucić paroma konkretami? takimi życiowymi bez owijania w bawełne smile pozdraw
    > iam wszystkich wink
    Zbyt ogolne pytanie. Poza tym wszystko jest w necie. Polecam przyjechanie na wycieczke I zobaczenie jak tutaj jest naprawde. Obecnie nie jedzie sie w jedna strone jak dawniej.
    Podam tylko jeden link ktory mowie wiele (jest tez duzo innych do woli)
    www.telegraph.co.uk/property/propertypicturegalleries/9477990/The-worlds-10-best-cities-to-live-in.html?frame=2311071
  • nad_oceanem 27.07.14, 22:29
    Na korzysc Calgary przemawia fakt iz miasto zaczelo sie rozwijac niedawno i bylo projektowane od nowa i wedlug w miare nowoczesnych zasad urbanistycznych (choc obecnie krytykowanych juz nawet w Kanadzie), dzieki czemu moze wygrywac w takich smiesznych konkursach.
    Twierdzenie ze Cowtown jest miejscem duzo lepszym od np. Zurichu czy Wiednia jest, co tu duzo mowic, smieszne.
  • jackk3 27.07.14, 23:13
    Mieszkasz w Calgary? To zrob nam to przysluge I sie nie wypowiadaj. Gdyby nie klimat to bylibysmy jeszcze wyzej. Rzeczywiscie to zestawienie to klub milosnikow Calgary robil. Jesli chciales zlosliwie cos przekazac tym Cowtown to kula w plot, kolego. BTW wole to od Drug Central of North America. Zgadnij o jakim miescie mowie?
  • nad_oceanem 03.08.14, 18:34
    Bylem ostatnio na poludniu Calgary, tysiace takich samych klockow, dzielonych co jakis czas duzym parkingiem z Home Depot czy innym Superstorem. Twierdzenie ze taki urban sprawl jest lepszy od Krakowskiego Kazimierza jest bardzo, delikatnie mowiac ryzykowne.
    Mozesz miec swoja opinie, ja mam swoja.
    Dla mnie miasta Zachodniej Kanady bardziej przypominaja duze kampingi niz fajne, miejsca po ktorych mozna spacerowac godzinami, zatrzymujac sie w restauracjach i kawiarniach.
    Zeby oddac prawde, sama geograficzna lokalizacja miasta jest dobra, blisko gor, klimat tez nie najgorszy. Mozliwosci rozwoju zawodowego niewatpliwie rewelacyjne. Miasto nieporownywalnie lepsze od np. Edmonton (brrr)...

jackk3 napisał:

> Mieszkasz w Calgary? To zrob nam to przysluge I sie nie wypowiadaj. Gdyby nie k
    > limat to bylibysmy jeszcze wyzej. Rzeczywiscie to zestawienie to klub milosniko
    > w Calgary robil. Jesli chciales zlosliwie cos przekazac tym Cowtown to kula w p
    > lot, kolego. BTW wole to od Drug Central of North America. Zgadnij o jakim mies
    > cie mowie?
  • jackk3 06.08.14, 18:19
    Jaki jest sens porownania Kazimierza z Calgary? Pomijajac to ze to tylko mala czesc Krakowa. Urodzilem sie i mieszkalem dwa rzuty beretem (na 15 Grudnia k. kortow Olszy) i znam na Kazimierzu kazdy kamien. Unikalne miejsce w skali swiatowej ale z rodzina a szczegolnie z malymi dziecmi to tam bys nie chcial mieszkac.
  • nad_oceanem 09.08.14, 23:03
    jackk3 napisał:

> Jaki jest sens porownania Kazimierza z Calgary? Pomijajac to ze to tylko mala c
    > zesc Krakowa. Urodzilem sie i mieszkalem dwa rzuty beretem (na 15 Grudnia k. ko
    > rtow Olszy) i znam na Kazimierzu kazdy kamien. Unikalne miejsce w skali swiatow
    > ej ale z rodzina a szczegolnie z malymi dziecmi to tam bys nie chcial mieszkac.

Ma taki sam sens jak twierdzenie ze Calgary jest najlepsze na swiecie.
    Kwestia kryteriow. Napewno bije na glowe kazde europejskie miasto pod wzgledem metrazu powierzchni mieszkalnej na glowe, rozmieszczenia (dostepnosci) szkol czy szpitali, bezrobocia i bezpieczenstwa.
    Niestety jak kazde miasto na zachod od Toronto i Montrealu jest miastem atrapa, pod wzgledem urbanistycznym przypominajacym bardziej camping niz naturalny organizm jakimi sa miasta z historia dluzsza niz 100 lat. Te miasta sa idealne dla pracujacych rodzin spedzajacych wiekszosc czasu w domu, dojezdzajacych wszedzie samochodami, lacznie z robieniem podstawowych zakupow.
    BTW wkurzaja mnie statystyczne idiotyzmy wedlug ktorych np. Edmonton jest najbardziej zielonym miastem Ameryki Polnocnej przy czym wystarczy sie przejechac po tymi miescie z polnocy na poludnie zeby stwierdzic ze to totalny BS.
  • jasio1231 09.08.14, 08:39
    "......szczerze mówiąc mam bardzo mieszane uczucia....."

Lepiej siedz w domu I nigdzie nie wyjezdzaj. Emigracja nie jest dla ciebie.
  • mariafmaria 26.01.19, 22:10
    W ubiegłym roku latem wraz z dwoma bliskimi osobami odwiedziłam ten piękny kraj. Nasz wyjazd miał pewien określony cel, którego nota bene nie osiągnęliśmy, lecz tak przy okazji udało nam się zwiedzić co nieco a w kantaktach z przyjaciółmi zamieszkującymi od bardzo dawna w Kanadzie przybliżyć realia życia w Kraju Klonowego Liścia.Radziłabym, aby ktoś, kto zamierza dokonać tak radykalnych zmian w swoim życiu zapoznał się z przepisami dotyczącymi emigracji do tego kraju, możliwościami jakie stawia Kanada przed młodymi ludżmi nie obywatelami itp. Ja natomiast jestem oczarowana przyrodą /2 dni w Górach Skalistych/ otwartością i życzliwością ludzi jakich spotkaliśmy na naszym szlaku. Z rozmów z przyjaciółmi Polakami wiem też że cenią sobie komfort życia jaki jest ich udziałem na emigracji, lecz wynika on z ich rzetelnej pracy i zdrowego podejścia do życia. Jesteście młodzi, próbujcie. Do odważnych świat należy. Jeżeli posiadacie te zalety o których wspomniałam a Bóg otoczy was opieką, uda się. Czego wam życzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.