Dodaj do ulubionych

floryda z dzieckiem

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.12, 20:46
Witajcie,

planuję wyjad na 7-8 dni na Florydę (kwiecień/maj) - dwoje dorosłych + 4 latek.

Wstępnie mam taki plan:

I dzien lot i przylot (Miami lub Fort Lauderdale)

II dzien Miami Beach + przejazd (ok. sanibel+captivia)

III dzien sanibel-captivia + muzeum edisona + clearwater

IV Tampa - Busch Gardens i przejazd do Orlando

V dzień Orlando - np. Seaworld

VI dzień - np. Disney Hollywod Studios

VII dzień - np. Cape Canaveral

VIII dzień - pakowanie i powrót

Czy warto coś jeszcze próbować dodać/zmienić - raczej pomijam zwiedzanie Everglades i pchanie się na Key West. Chetnie bym się wybrał do Universal Studios, ale z 4-latkiem - chyba bezpieczniej wybrać się do DHS.
Edytor zaawansowany
  • Gość: info IP: *.hsd1.fl.comcast.net 10.01.12, 05:26
    Plan realny i do zrealizowania, z wyjatkiem byc moze trzeciego dnia, w ktorym mazna z latwoscia ugrzasc na dlugie godziny na Sanibel Island (najlepsze miejsce do zbierania muszli). Zwiedzanie Muzeum Edisona mozna polaczyc z wstapieniem do zimowej rezydencji H.Forda (po sasiedzku na drugiej stronie ulicy) wiec tez trzeba wliczyc troche wiecej czasu. Z doswiadczenia z moimi pociechami i wlasnych spostrzezen (w Disney World na przestrzeni ostatnich lat bylem niezliczona juz ilosc razy) mysle, ze dla czterolatka bardziej odpowiedni bylby Magic Kingdom Park ale mozna sprobowac zaliczyc dwa parki w jeden dzien i w Hollywood Studios wpasc tylko do atrakcji dla malolatow, ktorych nie jest tam jednak zbyt wiele. Moze poczytajcie troche wiecej o tych dwoch parkach.
    Jeszcze tak mysle, ze moglibyscie spedzic troche czasu w Ft. Lauderdale dzielac ten dzien z Miami Beach ale moze to byc zbyt uciazliwe.
  • Gość: turystka IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.12, 17:18
    Jak na moj gust to troche zbyt duzo jazdy samochodem. Szczegolnie gdy ma sie ze soba 4-letnie dziecko, ktore jak wiadomo musi sie ruszac. Radzila bym pozostac dluzej w jednym miejscu, w Sanibel albo Clearwater (rezygnujac z odwiedzania obu na sile). Bylam latem w obu tych miejscach i ja wybrala bym Clearwater Beach (chociaz w lutym na Sanibel moze byc przyjemniejsza pogoda) Jesli chodzi o parki rozrywki, to w Busch Garden dla tak malego dziecka nie bedzie zbyt wielu atrakcji, moze wiec lepiej skoncentrowac sie na Orlando i wybrac dwa parki gdzie bedzie dzieciak mial wiecej frajdy - polecam SeaWorld (szczegolnie show z orkami i delfinami robi na dzieciach ogromne wrazenie)
    Zazdroszcze wyjazdu na Floryde - nasz pobyt tam byl bardzo udany i chetnie znowu bym sie tam wybrala. Tylko nie stresujcie sie tak tym napietym planem- czasem mniej znaczy wiecej! A na Florydzie i tak najpiekniejsze sa zachody slonca nad zatoka mexykanska, szybujace nad glowami pelikany, delfiny w morzu i ogolnie panujacy luz ;-)
  • Gość: turystka IP: *.dip.t-dialin.net 10.01.12, 17:32
    ...teraz przeczytalam ze bedziecie w maju na Florydzie. W takim razie odradzam Sanibel na kozysc ClearWater. Kapiel na Sanibel dla malego dziecka nie jest zbyt bezpieczna (woda jest juz przy smym brzegu gleboka) Za to w Clearwater brzeg jest zupelnie lagodny, idealny dla dzieci
  • grodek75 10.01.12, 18:50
    W tym roku spędziłem wakacje z dwójką dzieci na Florydzie (4 i 9 lat) i ujmę to tak: jak na mój gust zbyt duży maraton. Rozumiem, że jesteś ograniczony 7 dniami, ale w takim czasie nie zaliczysz wszystkiego co ciekawe na Florydzie.
    A teraz szczegóły:
    1 dzień - tu nie ma dyskusji
    2 dzień - jeżeli chcesz coś zobaczyć w Miami Beach to chyba nie w pół dnia?
    W takim czasie to zaledwie zdążysz wyjść na plażę i przejść się wzdłuż Ocean Drive.
    Cały dzień bym proponował.
    3 dzień - to już w ogóle porażka. Spędzisz pół dnia w samochodzie, a na to co sobie zaplanowałeś będziesz miał po pół godziny. A do jednej z najfajnieszych miescowości na Florydzie (Clearwater) dojedziesz wieczorem, chyba tylko po to by się tam przespać.
    4 dzień - jeżeli miałbym coś wykreślać to właśnie Busch Gardens. Byliśmy w tym roku i ani nas, ani dzieciaków nie zachwyciło.
    5 dzień - OK. Seaworld koniecznie, cały dzień.
    6 dzień - Disney OK, choć 1 dzień to za mało.
    7 dzień - Cape Canaveral - OK, 1 dzień to aż nadto.
    8 dzień - bez dyskusji.
    Ogólnie uważam, że ujeździsz się jak "bury osioł" i niewiele zapamiętasz.
    My byliśmy 15 dni i taka ilość miejsc byłaby optymalna na taki czas.
    --
    --------------------------------------------------------------
    www.panoramio.com/user/2266955
    my.flightmemory.com/image/grodek75.gif
  • grodek75 10.01.12, 21:58
    Jeszcze jedno - gdybym był na Twoim miejscu zorganizowałbym to mniej więcej tak - po pierwsze aby uniknąć bezsensownego nabijania mil kupiłbym bilety "open jaw", czyli powrót z innego miejsca niż przylot (oczywiście jeżeli nie masz jeszcze biletów). Czyli np. przylot do Miami, a wylot z Orlando (Air France ma na 100% takie połączenia).
    Oszczędzisz w ten sposób 1 dzień na przejazdy, co przy tak krótkim pobycie jest nie do pogardzenia.
    Jak już pisałem część rzeczy z Twojej listy bym sobie odpuścił.
    Na pewno powinieneś zaliczyć:
    - Sea World (to dla dziecka)
    - Kennedy Space Center (i dla Ciebie i dziecka)
    - Disney World (dla dziecka, choć jak już pisałem 1 dzień to tylko rozochocenie się).

Muzeum Edisona, Sanibel... Niby OK, ale to nie są jakieś miejsca za które warto się posiekać.
    Zwłaszcza, że jakbyś nie jechał to właśnie Sanibel Island jest dla Ciebie zawsze nie po drodze.
    Jak już pisałem całej Florydy w 8 dni nie zaliczysz, musisz dokonać wyboru.
    Na Twoim miejscu nie skreślałbym też tak definitywnie Everglades.
    To niezwykłe miejsce i warto je zobaczyć. Nie każda wycieczka polega na pływaniu ślizgaczami jak na Miami Vice. Są spokojniejsze wyprawy, np. tu:
    www.evergladesholidaypark.com/
    Nasze dzieciaki były zachwycone. Mogli potrzymać w rękach małego aligatorka, popłynęliśmy łodzia, pooglądaliśmy aligatory i ptactwo. Same bagna też są jedyne w swoim rodzaju.
    Pamiętaj też o różnicy czasu. O ile rano następnego dnia po przylocie raczej wstaniecie bez problemu, o tyle po południu dziecko może Ci już "odpływać".
    Podsumowując - gdybym był na twoim miejscu zorganizowałbym to tak:
    1 dzień - przylot, odbiór samochodu, zakwaterowanie (w Fort Lauderdale mogę Ci polecić bardzo sympatyczny motel)
    2 dzień - Miami, South Beach, spacer i co Wam tam przyjdzie do głowy
    3 dzień - wczesny wyjazd na Everglades (ten park jest o 40 minut jazdy od Fort Lauderdale). Wyjazd już z bagażami, po parku przejazd w okolice Cocoa Beach (tu też mam dobry hotel). Po drodze możesz wstąpić do Palm Beach, choć tam nie ma co oglądać poza żywoplotami za którymi żyją milionerzy.
    4 dzień - Kennedy Space Center
    5 dzień - wyjazd z Cocoa Beach już z bagażami do Orlando i zaliczenie Sea World. Po tej atrakcji przejazd do wspomnianego Clearwater (tu też znam super motel ;)
    6 dzień - do dyspozycji, polecałbym jednak odpoczynek w Clearwater.
    7 dzień - do dyspozycji, możecie już wyjechać z Clearwater i pojechać do wspomnainego Disney`a lub skoczyć gdzieś z Clearwater (Sanibel Island to 150 mil stamtąd, więc bez problemu dasz radę). Nocleg w zależności od tego jak zdecydujecie.
    8 dzień - wylot z Orlando (zakładam, ze wieczorny jak zawsze z USA. Masz więc kolejne pół dnia dla siebie)
    Tym sposobem masz 2,5 dnia na koniec do swojej dyspozycji i nie pokonujesz bez sensu kilkuset mil z zachodniej Florydy do Miami.
    Mniej się najeździsz, a wrażeń i tak będzie dużo.

• Gość: s. nowak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.12, 23:02
    Jaki motel polecasz w Claerwater? i co w Fort L/?
  • grodek75 11.01.12, 21:16
    Ft. Lauderdale: www.polishmotel.com
    Clearwater Beach: www.sandspointmotel.com

Nota bene oba prowadzone przez bardzo sympatyczne polskie rodziny.

• Gość: s. nowak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.12, 23:05
    I jeszcze jedno pytanie - w jakim miesiącu byliście na Florydzie? czytam, ze od maja wizyta w Everglades jest już mocno męcząca (z punktu widzenia pogody)
  • riviera_maya 11.01.12, 17:30
    Wszystko zalezy od tego jak ktos znosi duza wilgotnosc powietrza. Temperatury maj-pazdziernik nie sa az takie duze (30-35 st C) ale najbardziej dokuczliwa moze byc duza wilgotnosc powietrza.
    Everglades jak najbardziej po wysmarowaniu sie plynem na komary, bylem w srodku lata i jest znosnie ale ja lubie upal i duza wilgotnosc powietrza.

Pozdrawiam
  • grodek75 11.01.12, 21:18
    My byliśmy w ostatnim tygodniu czerwca i dwóch pierwszych lipca.
    Owszem było gorąco, ale bez przesady.
    Tak samo gorąco jest na południu Europy latem.
    Wilgotność też nie była dramatyczna, Nowy Jork jest pod tym względem gorszy.
    Fakt, że my wyjątkowo lubimy ciepło.
  • Gość: grzegorz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.12, 11:48
    Ja bym jednak dodał jeszcze wypad do John Pennekamp State Park... wrażenie super!
  • Gość: turystka IP: *.dip.t-dialin.net 11.01.12, 09:42
    Grodek zrobil dobry plan, zgadzam sie z nim.
    Ja zaluje ze nie odwiedzilam Everglades - dalam sie zastraszyc opowiesciami o starsznym klimacie i chmurach komarow. Ale, chociaz bylismy w lipcu-sierpniu, czyli srodek lata, to upaly nawet na poldniu FL byly znosne a komarow nie widzielismy wcale. Przypuszczam ze w Everglades tez nie bylo by z tym problemow. No coz nastepnym razem zaplanuje Everglades na bank! Jesli chodzi o Sanibel to jet to ladna wyspa, ale cale wybrzeze zatoki jest ladne i plaze sa wszedzie pelne muszel, tak ze w porownaniu z Everglades jest to mniejsza atrakcja.
  • Gość: Asia IP: 173.199.201.* 12.01.12, 03:53
    My własnie kończymy nasz 4 tygodniowy pobyt na Florydzie z dziećmi. Tak jak napisał Grodek-- Twój plan to maraton i warto go zmodyfikowac.Bush Garden odradzam ale za to polecam legoland. Atrakcji dla dzieci sporo- jestem z 8,5,3 i niespełna rocznym maluchem i starsym Legoland bardzo sie podobał. Dla 4 latka dHS raczej słabe lepszy Magic Kingdom ale ogólnie WDW w jeden dzień to za mało. Byliśmy juz drugi raz i w okresie świątecznym tydzień to za mało;) jak byliśmy rok temu to 4 latkowi powoli sie island of adventures( dr seusss itp) i w tym roku dzieciaki te były zachwycone.całe canaveral tez wzbudził sensacje u dzieci, podobnie jak daytona. W tym roku uderzylismy na dół-- islamadora oraz Key West i polecam lot na dry tortugas- niesamowite widoki, Cudowne morze a ladowanie i start z wody super przeżycie dla dzieciaków:).
    Everglades tez nam sie podobało a byliśmy końcem sierpnia i nic nas nie zjadlo( gOrzek było na romantycznej kolacji na plazy w Sunny Isles- tutaj zostaliśmy niezle pokasani....
    Ft lauterdale byliśmy dzisiaj i jak macie czas to polecam. Super jest butterfly Garden ale bynajmniej nie z powodu motyli tylko latających kolibrow.
    No i oczywiście mecz Miami Heat ale to juz dla zapaleńców jak moja druga połowa i starsze dzieci;)
    Pozdrawiam z Sunny Isles
  • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.12, 01:09
    Super!!
    Szczerze zazdroszczę..
    Ile kosztuje lot na dry tortugas?

Ja czytałam, że island of adventures to raczej jednak dla starszych (dzieci)
  • Gość: frequentflyer IP: *.dynamic.chello.pl 13.01.12, 02:03
    z key west są (a na pewno były) też co rano dwa statki do Dry Tortugas, są to całodniowe wyprawy, z piknik-lanczem na wyspie, plażowaniem, zwiedzaniem fortu, snorkellingiem, powrót równo ze słynnym keywestowym zachodem słońca - fajna rzecz (pod warunkiem że nie buja za bardzo) ale nie jak się ma tydzień na wszystko.
  • Gość: Asia IP: 173.199.201.* 13.01.12, 09:08
    Lot na Dry Tortugas-280$ od osoby. Trwa 40 min. Statek płynie chyba 4,5 h i dlatego wybraliśmy lot bo wystarczyły na 2h na statku na Maui;) - wyprawa whale watching.
    A co IoA to jak pisałam- byliśmy tam kolejny raz i dzieci bardzo zadowolone
  • Gość: frequentflyer IP: *.public.twinsnet.pl 13.01.12, 10:44
    rejs na Yankee Freedom chyba 2h z małym ogonkiem w jedną stronę, koszt 165USD/120USD od małolatów.
  • grodek75 13.01.12, 21:39
    ... nawet nie powiedział "pocałujcie mnie w d...".
    Bo o słowie dziękuję to już tylko chyba pomarzyć można.
    To taka mała refleksja na koniec mojego pisania w tym wątku...

• Gość: s. nowak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.12, 00:41
    A jednak dziękuję bardzo :)
    Miałem jeszcze jedno pytanie - czy w Miami mieszkając w okolicach lotniska da się bez większych kłopotów metrem dotrzeć w okolice (niedaleko) Miami Beach (czyli zapewne do Downtown)?
  • riviera_maya 17.01.12, 16:01
    Metra jako takiego nie ma w Miami gdyz podloze jest zbyt podmokle zeby je wykopac. Jest kolejka naziemna Metromover www.miamidade.gov/transit/mover.asp ale nie kursuje ona do Miami Beach - jest to osobne miasto oddzielone woda od Miami. Moze sprawdz sobie jak to wyglada na mapie przed wyjazdem. Z lotniska mozna sie dostac do Miami Beach autobusem: www.miami-airport.com/bus_and_rail_info.asp.

Pozdrawiam
  • bmc3i 15.02.12, 00:14
    Gość portalu: s. nowak napisał(a):

> Czy warto coś jeszcze próbować dodać/zmienić - raczej pomijam zwiedzanie Evergl
    > ades i pchanie się na Key West. Chetnie bym się wybrał do Universal Studios, al
    > e z 4-latkiem - chyba bezpieczniej wybrać się do DHS.

Key West. Byc na Florydzie i nie być w Key West?

--
    "...Kto ma państwo morskie, a nie używa go albo je sobie da wydzierać, wszytkie pożytki od siebie oddala, a wszytkie szkody na się przywodzi, z wolnego niewolnikiem się stawa, z bogatego ubogim, z swego cudzem" -Rozmowa kruszwicka, 1573
  • Gość: onazFL IP: *.hsd1.fl.comcast.net 11.03.12, 21:58
    A moze??...........
    www.jungleisland.com/index.cfm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka