Dodaj do ulubionych

Floryda - przelot, poradźcie

IP: 195.164.0.* 16.05.12, 14:13
wybieramy się na objazdówkę po Florydzie i pierwszy plany był taki, żeby kupić bilet do Atlanty, stamtąd samochód i podróż "wokół" Florydy kończąc w Miami skąd miałby być powrót...

i teraz mam wątpliwość, czy warto lecieć do Atlanty? może jednak zacząć i skończyć w Miami?

do tych co byli lub mieszkają w tamtych stronach, poradźcie proszę:)
Edytor zaawansowany
  • Gość: Turystka IP: *.dip.t-dialin.net 16.05.12, 21:32
    Jeżeli waszym celem jest Florida to nie ma sensu lecieć do Atlanty.
    Leccie do Miami, Orlando czy innego miasta na FL, tam gdzie dostaniecie najtańsze czy najwygodniejsze loty.
  • Gość: robak IP: 143.232.128.* 16.05.12, 23:22
    tez nie wiem po co ta Atlanta chyba ze to ma jakies uzasadnienie finansowe (tansze bilety, tansze auto, itp.)
  • saturn5 17.05.12, 01:24
    Oprocz Miami jest tez Orlando, macie bezposrednie polaczenie z Europa z obu tych miast.
  • Gość: Małgosia IP: 195.164.0.* 17.05.12, 15:42
    szukałam połączeń z jak najmniejszą liczbą przesiadek stąd ta Atlanta, a przy okazji myślałam, że będzie jakaś ciekawa objazdówka...
    teraz szukam przelotu do Miami i niestety wszystko z przesiadką w USA:(

dzięki za rady:)
  • jetlag1 18.05.12, 15:39

-- AF...CDG-MIA non stop daily
    "The world is a book, and those who do not travel read only one page"
  • Gość: robak IP: *.hsd1.ca.comcast.net 19.05.12, 02:25
    To samo z Londynu lub Frankfurtu.
  • kasik.2000 19.05.12, 13:59
    Witam
    Malgosia ja z rodzinka tez lecimy na Floryde do Miami i lecimy liniami Tap z Manchesteru przez Lizbone i z Lizbony bezposrednio do Miami to byla najlepsza oferta cenowa. Lotow wyszukiwalam na wyszukiwarce skyscanner a pozniej zabukowalam na stronie Tap air zeby bylo pewne . Wogole z Lizbony znalazlam najtansze bezposrednei polaczenia z Floryda.
    Pozdrawiam
  • Gość: Darek IP: *.skanska.pl 21.05.12, 13:06
    Na Florydę (Miami i Orlando) nie ma bezpośrednich połączeń z Polski. Co roku latam do Miami i zawsze innymi liniami ze względu na ceny. W tym roku TAP przez Lizbonę. W poprzednich były to Lufthansa przez Frankfurt, SWISS przez Zurich oraz Air France przez Paryż. Tych ostatnich nie polecam ze względu na lotnisko.
    Zarówno w Miami jak i Orlando bezpośrednio przy lotnisku sa wypożyczalnie samochodów - z lotniska co kilka minut jeżdżą bezpłatne busy.
    Polecam wypożyczenie przez pośrednika Traveljigsaw - mają bardzo dobre ceny i wliczne cenę niezbędne ubezpieczenia. Zwracam uwagę na "niezbędne", bo często wypożyczalnie próbuja wcisnąć zbędne za duże pieniądze - o których dowiesz sie przy zwrocie. Przy oddaniu powinieniś zapłacić dodatkowo tylko za przejechne płatne drogi. W Na Florydzie funkcjonuje system elektroniczny (nie ma bramek)
  • Gość: Małgosia IP: 195.164.0.* 21.05.12, 15:29
    bardzo wam dziękuję:)
    przeczytałam o TAP i pobiegłam na stronę, pierwsze co zobaczyłam, to info o strajku:(, trochę mnie to zaniepokoiło, ale w sumie dziś Portugalczycy, jutro mogą byc Francuzi:(

Generalnie z przelotami nie ma problemów, wszystko jest kwestią ceny i czasu w jakim chcemy pokonać odległość:( Ja bym chciała jak najszybciej i jak najtaniej;)

Powiedzcie mi proszę, czy jest szansa na super cenę w lipcu, czy brać co jest?

I jeszcze jedno pytanie, które wybrzeże na wypoczynek - wschód, czy zachód?, generalnie ma być dookoła Florydy, ale gdzieś bym się chciała zatrzymać na dłużej...

p.s. Traveljigsaw przerabialiśmy w zeszłym roku i było wszystko ok:) dzięki
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 21.05.12, 21:26
    Na wypoczynek zdecydowanie zachód. Atlantyk nie jest tak przyjazny jak Zatoka Meksykańska.
    Polecam Clearwater Beach, piękne plaże i dobra infrastruktura.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 21.05.12, 21:24
    Gość portalu: Darek napisał(a):
    Na Florydę (Miami i Orlando) nie ma bezpośrednich połączeń z Polski. Co roku latam do Miami i zawsze innymi liniami ze względu na ceny. W tym roku TAP przez Lizbonę. W poprzednich były to Lufthansa przez Frankfurt, SWISS przez Zurich oraz Air France przez Paryż. Tych ostatnich nie polecam ze względu na lotnisko.

Jeżeli ktoś ma kłopot przejściem z terminalu 2E na 2F lub odwrotnie w Paryżu (są vis-a-vis siebie) to chyba w ogóle nie powinien się ruszać z domu... A opinie na temat Roissy najczęściej wygłaszają osoby, które jedynie słyszały ze jest tam źle i w związku z tym omijają te lotnisko dużym łukiem. Nie twierdzę, że jest idealne ale jezeli ktoś umie czytać co jest napisane na ścianach to nie jest gorsze od innych lotnisk.

Polecam wypożyczenie przez pośrednika Traveljigsaw - mają bardzo dobre ceny i wliczne cenę niezbędne ubezpieczenia. Zwracam uwagę na "niezbędne", bo często wypożyczalnie próbuja wcisnąć zbędne za duże pieniądze - o których dowiesz sie przy zwrocie.

A ja polecam skorzystanie z sieciówek, a nie pośrednika i uważne słuchanie co mówi pracownik wypożyczalni. Wtedy nie ma problemu z "wciśnięciem" niepotrzebnego ubezpieczenia (które tak samo może wepchnąć pośrednik).

Przy oddaniu powinieniś zapłacić dodatkowo tylko za przejechne płatne drogi. W Na Florydzie funkcjonuje system elektroniczny (nie ma bramek)

Oczywista bzdura, bo bramki są. Nikt nie ma obowiązku wykupywania Sun Pass`a i każdorazowo może płacić gotówką na bramkach, które zawsze sa zlokalizowane obok automatycznych przejazdów.

Przepraszam za złośliwość, ale nie lubię jak ktoś wciska ciemnotę innym.
    Na drugi raz przygotuj się lepiej. Gdybym nie wiedział o czym piszesz może bym uwierzył.
  • Gość: Małgosia IP: 195.164.0.* 28.05.12, 10:33
    Bilety kupiliśmy, z przesiadką w Paryżu.

Orientujecie się jak wygląda na CDG połączenie między terminalami 2F i 2 E, da się w miarę sprawnie pokonać na piechotkę, czy trzeba jakimś środkiem transportu?

Jeśli ktoś ma namiary na dobre=w dobrej(ok.100$) cenie hotele na Florydzie, to chętnie skorzystam:)

Czy karta na Parki Narodowe obejmuje Everglades?
  • Gość: traficante IP: *.phil.east.verizon.net 28.05.12, 20:13

W poszukiwanej cenie zmiescicie sie w hotelu Clay w Miami Beach www.clayhotel.com/

Przejscie z terminala 2F do 2E jest proste i dobrze oznaczone. Odnosze wrazenie, ze
    niedokladnie czytasz odpowiedzi na swoje pytania poniewaz ponawiasz pytania (E2 & F2)
  • Gość: Małgosia IP: 195.164.0.* 29.05.12, 13:15
    "poniewaz ponawiasz pytania (E2& F2)"

nie pytałam wcześniej, a informacja jeśli była, to niezależnie od mojego późniejszego pytania, ja chciałam doprecyzować , bo to, że są vis a vis nie mówi, czy da się szybko przejść z jednego na drugi, w końcu to CDG a nie lotnisko im Chopina;)

• Gość: Małgosia IP: 195.164.0.* 29.05.12, 13:15
    dziękuję za info o hotelu, sprawdzam:)
  • Gość: turystka IP: 194.25.30.* 29.05.12, 14:39
    Podaje linki do dwoch hoteli nad zatoka meksykanska, w ktorych my spedzilismy po pare dni:
    www.neptuneinn.com/ w Fort Mayers Beach
    www.eastshoreresort.com/ w Clearewater Beach

To nie sa typowe hotele ale raczej apartametowce. Nie ma tam sniadan - trzeba sie samemu martwic o wyzywienie - apartamety sa za to z calkowicie wyposazona kuchnia.
  • Gość: Małgosia IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.12, 21:48
    :)podoba mi się, dziękuje...
    Ford Mayers Beach nie był na mojej liście, ale już jest:)
  • Gość: robak IP: *.arc.nasa.gov 29.05.12, 22:13
    >> Ford Mayers Beach nie był na mojej liście, ale już jest:)

Prawidlowa nazwa: Fort Myers

Nocleg moze i dobry ale jako miejsce miejsce do plazowanie, turystyki, itp, to straszny banal, w dodatku ze spora iloscia turystow niemieckich. Juz duzo lepsza i urokliwa jest sasiednia Sanibel. Taka tylko moja opinia.
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 29.05.12, 18:35
    Przejście z 2F na 2E lub z powrotem to bułka z masłem. Te terminale są vis-a-vis siebie.
    Bagazu nie będziesz odbierała, więc wychodzisz z 2F i tunelem pod drogami dojazdowymi przechodzisz na 2E. Szukaj znaków Transfer lub po prostu Sortie/Exit.
    Nie stresuj się, wbrew temu co pisze się o Roissy CDG akurat te dwa terminale są bardzo dobrze skomunikowane i blisko siebie położone. Przy odprawie w W-wie dostaniesz też mapkę lotniska.
    Jeżeli chodzi o lokum to nie wiem czy będziesz dysponowała samochodem.
    Ale jezeli tak to rozważ opcję zakwaterowania się w Fort Lauderdale.
    To 30-40 minut jazdy od Miami, ceny są znacznie niższe i jest po prostu spokojniej.
    Ale jak już pisałem to opcja jedynie dla dysponujących samochodem.
    A tak w ogóle - co jeszcze chciałabyś zwiedzić? Bo w ubiegłym roku urządziłem sobie objazdówkę po Florydzie i mogę Ci to i owo polecić, ale nie wiem w jakich rejonach planujesz być...?
  • Gość: Małgosia IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.12, 22:09
    no i już CDG nie takie straszne, jak o nim piszą:),

Samochód będzie, bo planujemy podróż "w trzy tygodnie dookoła Florydy",
    Pierwszy nocleg zaplanowaliśmy w Ford Lauderdale, a później
    West Palm Beach
    Palm Bay
    Orlando
    Tampa
    St Petersburg
    Clearwater
    Sanibel
    Naples
    Everglades
    Key West
    Miami
    no i jeszcze Dry Tortuges i Ford Myers Beach

nie wiem, czy wszystkie te miejsca są godne zatrzymania się choćby na chwilę, może są inne ciekawsze, może warto zapuścić się dalej wzdłuż zatoki meksykańskiej?

dużo wątpliwości tylko czasu mało:(

Bardzo liczę na pomoc:)

• Gość: traficante IP: *.phil.east.verizon.net 29.05.12, 23:23

Zweryfikujcie raz jeszcze swoje plany dotarcia do Dry Tortugas.
    To calodzienna wyprawa statkiem za ponad $ 300 dla dwoch osob.
    Samolotem mozna tam dotrzec szybciej i drozej (ponad $ 500/2 os.)
    Obejrzycie zdjecia i pogooglujcie czy warto wydac taka kase aby
    obejrzec miedzy innym najwieksza ceglana fortyfikacje w Stanach
    - Fort Jefferson. Park Narodowy obejrzycie w Everglades. Byc moze
    uznacie, ze zamiast plynac na Dry Tortugas bardziej warto wypic mojito
    w SloppyJoe`s i obejrzec zachod slonca na Mallory Square.

Fort Myers. Zimowa rezydencje Henry Forda mozecie obejrzec w Fort Myers.
    Obok rezydencji T. Edisona. Pisze o tym aby utrwalila sie Wam poprawna
    pisownia Fort Myers.
  • Gość: Małgosia IP: 195.164.0.* 30.05.12, 12:36
    Cenne uwagi:) generalnie należę do osób, które wolą usiąść z lokalną społecznością niż podążać za kolejną atrakcją turystyczną, nie mniej jednak jadąc tak daleko nie chciałabym nie zobaczyć czegoś co może jest jedyne i niepowtarzalne:)
    dlatego też pytam na forum...i utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze robię :)

zakładam, że jadąc samochodem bez ograniczeń gdzie i kiedy się zatrzymać, widząc interesujące/podobające się nam miejsce, będziemy robić dłuższe lub krótsze postoje, nie mniej warto wiedzieć jak dużo tych atrakcji jeszcze przed nami:)

Dobrze wiedzieć, że są takie miejsca jak SloppyJoe`s:)

Ford Myers już utrwalone:) patrz post wyżej:)
  • Gość: Małgosia IP: 195.164.0.* 01.06.12, 13:01
    wstępnie planowaliśmy, że gdzieś zatrzymamy się na kilka dni (Sanibel), ale poza tym miały być to jedno-dwudniowe postoje...

tak sobie myślę i jestem ciekawa waszego zdania,
    że może zamiast co noc w innej miejscowości, to zrobić sobie dwie. czy trzy bazy i stamtąd ruszać na wycieczki krajoznawcze?

• Gość: turystka IP: *.dip.t-dialin.net 01.06.12, 14:09
    > że może zamiast co noc w innej miejscowości, to zrobić sobie dwie. czy trzy baz
    > y i stamtąd ruszać na wycieczki krajoznawcze?

Bardzo dobra mysl ! Nie ma sesu spedzac wakacji w samochodzie. Na FL i tak najpiekniejsze jest kapanie sie w cieplych wodach zatoki, lezenie pod palma, podziwianie pelikanow, delfinow i zachodow slonca. A jako baze polecam Clearwater.
  • Gość: turystka IP: *.dip.t-dialin.net 01.06.12, 14:31
    I jeszcze jedna wskazowka z mojej strony:
    Jesli planujecie odwiedzic parki rozrywki to w Orlando ZDECYDOWANIE polecam "Discovery Cove":
    discoverycove.com/Explore/Discover.aspx
    Discowery Cove to park wodny (ale bez zjezdzalni i kolejek itp) .
    To jest chyba najdrozszy z parkow, ale placisz za wstep i masz caly dzien all-inclusive: reczniki, maski i kamizelki do plywania, jedzenie, picie, kremy przeciw sloneczne (ale uwaga: trzeba sie wczesniej zameldowac). No a wrazenia niesamowite: plywanie z plaszczkami i innymi rybkami i jesli chcesz to nawet z delfinami ...
  • Gość: Max IP: *.vs.shawcable.net 03.06.12, 04:21
    Przede wszystkim pamietaj ze posiadanie wizy nie uprawnia cie do wpuszczenia cie na terytorium USA. Immigration officer jest twoja ostatnia przeszkoda a on moze powiedziec nie wpuszczam cie i wrocisz do domu nastepnym samolotem.
    Na twoim miejscu nie rezerwowal bym nic i nic z gory nie oplacal
  • edd.y 03.06.12, 05:23
    Gość portalu: Max napisał(a):

"Przede wszystkim pamietaj...Na twoim miejscu..."

Max, you pitiful asshole, przede wszystkim pamietaj, ze nie jestes na niczyim
    miejscu. Jestes na swoim zlosliwym, zakompleksionym miejscu. Siedzisz na swojej
    pelnej czyrakow plaskiej dupie. Uaktywniles sie nagle i powielasz te same o-kant-dupy-potluc zalosne rady dotyczace podrozy do Stanow ktore wpisujesz od lat. Wsadz je sobie glebiej
    w anus. I przymknij sie Maxie-asshole. W zalaczeniu zyczen rozcienczenia zolci moczem
    zadedykowana tobie, zalosny przyglupie, muzyczna dedykacja
    www.youtube.com/watch?v=0H7YBtQghAE
  • Gość: Max IP: *.vs.shawcable.net 07.06.12, 23:16
    Smieciu, siedzisz w Polsce i szlak cie trafia ze nie mozesz sie tu wybrac do naszej cudownej Ameryki. Jedz do Angli, tam pelno choloty z Polski jeszcze i ty sie zmiescisz
  • zas_ale_pyra 08.06.12, 00:05
    Gość portalu: Max napisał(a):

> Smieciu, siedzisz w Polsce i szlak cie trafia ze nie mozesz sie tu wybrac do na
    > szej cudownej Ameryki. Jedz do Angli, tam pelno choloty z Polski jeszcze i ty s
    > ie zmiescisz

Szlag mnie trafia, na żałosnego, sfrustrowanego mieszkańca (czy aby legalnego) Kanady. Niestety, i w Kanadzie chołota z Polski.
    Polskiego zapomniał, angielskiego się nie nauczył?
    --
    "Jod leberke, plyndze, szabel,szneki z glancem, wuchte babek..." (zas ale po naszymu, z Pyrlandii).
  • Gość: Tomo IP: *.merinet.pl 03.06.12, 10:46
    Uważam, że to lepszy pomysł niż codzienne pakowanie i gonitwa.
    Floryda wbrew pozorom nie jest aż tak duża, a sieć dróg powoduje że w 2 godziny jesteś w stanie dotrzeć w wiele miejsc.
    My zwiedzając trzy tygodnie zatrzymaliśmy się w Lauderdale-by-the-Sea (namiar dałem Ci w innym wątku), stamtąd robiliśmy wypady do Miami i na Everglades + zakupy, potem przenieśliśmy się do Cocoa Beach (Best Western Cocoa, przy samej plaży - polecam), stąd robiliśmy wypady do KSC, Orlando i parków, a na koniec pojechaliśmy do Clearwater na dłuższy wypoczynek (Sands Point Motel - również polecam).
  • kasik2000 03.06.12, 19:01
    Witajcie
    Ja tez jak pisalam wyzej wybierm sie na Floryde i planuje zaczac zwiedzanie od 3 lub 4 dniowego rejsu na Bahamy z Miami moze poleciecie mi jak to zabukowac samemu jakies sprawdzone strony bo jak szukam w internecie jest troche tego i nie wiem czy warto tam plynac czy to jest tylko spend turystow,ale jak juz tam bede to chcialam te wyspy zaliczyc.Doradzcie cos dzieki.
  • Gość: robert IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.12, 17:36

witam i pozdrawiam wszystkich Parę pytań Na przełomie stycznia i lutego wybieramy się rodzinką do maiami 40 letni rodzice i 14 letni syn Mamy już bilety lotnicze i wykupiony samochód na lotnisku maiami Bedziemy tam pierwszy raz i mam pare pytań jak platne są parkingi samochodu jak oplaca sie autostrady czy warto kupić jakąś karte do swobodnego przejezdzania przez bramki na autostradzie gdzie jechac jakiego błedu nie zrobic itp Proszę o parę pomocnych rad Czy noclegi kupić przez internet w kraju czy jadąc coś trafimy w dobrej cenie ?
  • Gość: gosc IP: *.res.bhn.net 30.12.12, 19:38
    ...wstyd 40-to letni Robercie ...jak widac nie nauczyles sie jeszcze pisac poprawnie w swoim jezyku a tu "tyle" naraz pytan zadajesz i to w "jednym" zdaniu...
    .....wszystko masz na swoim kompie - juz kiedys mowiono "szukajcie a znajdziecie"...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka