Dodaj do ulubionych

pielegniarki w usa

22.11.14, 13:53
witam, czy moglby mi ktos napisac jak zostac pielegniarka w usa majac polski dyplom, mieszkam w chicago
Edytor zaawansowany
  • nedusa 24.11.14, 02:27
    Polski dyplom nie ma zadnego znaczenia w USA.
    Zasady ksztalcenia i pracy pielegniarki w Polsce i w USA sa zupelnie inne.

Po pierwsze musisz miec skonczone studia (college/university)
    tutaj sa szczegoly:
    www.wikihow.com/Become-a-Registered-Nurse

Jezeli czujesz sie na silach to startuj na Regisered Nurse RN, droga dluga ale praca i zarobek wynagrodza ci to.
  • swissjobday 24.02.15, 14:18

Oferujemy Państwu pracę w Schweiz kliniken oraz spitalach. Nasza oferta jest cały czas uaktualniania, stale otrzymujemy nowe miejsca pracy.

Zgłoszenia przyjmujemy cały czas, ponieważ pracodawcy z którymi współpracujemy, stale zapraszają na rozmowy kwalifikacyjne w Schweiz

Podstawowe kryterium uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej to:

- wykształcenie wyższe na kierunku pielęgniarstwo,
    - chęć wyjazdu do Schweiz
    - mile widziana znajomość języka niemieckiego (poziom b2)
    - Zarobki uzależnione są od poziomu znajomości języka niemieckiego, doświadczenia oraz zakresu obowiązków w miejscu pracy. Proponowane przez klinikę wynagrodzenie kształtuje się między 5000 -6500 brutto miesięcznie.
    - Pielęgniarce/pielęgniarzowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za pracę w weekendy, święta i nocne zmiany

- złożenie niezbędnych wniosków w związku z podjęciem pracy w Niemczech,
    - zameldowanie, - otwarcie konta w banku
    - urząd skarbowy,
    - pomoc w wyborze korzystnych kart telefonicznych,
    - złożenie odpowiednio wcześniej wniosków o ubezpieczenie chorobowe, społeczne, emerytalne, pielęgnacyjne - pomoc w wyszukiwaniu mieszkań
    - wskazówki jak ekonomicznie żyć w Schweiz

Wymagania:

- wykształcenie wyższe pielęgniarskie (licencjat / magister)
    - wskazana podstawowa znajomość języka niemieckiego
    - gotowość do życia w Schweiz i dalszego rozwoju zawodowego
    CV prosimy wysyłać na adres:

m.meyer@team.jobs
    +41 767590924
  • engine8 25.11.14, 02:06
    Najlepiej wysc za maz za 80 letniego wdowca. Nawet dyplomu nie trzeba
  • nowagwinea 25.11.14, 03:20
    no wlasnie, dla tego wdowca 88 letniego chce ten dyplom nostryfikowac , bo zenic sie chce i dosc zamozny jest ale za zone chce pielegniarke z amerykanskim dyplomem
  • engine8 03.12.14, 01:50
    No zakladam ze masz na mysli RN (Registered Nurse) dyplom (W odroznieniu od RMA Registered Medical Assistant?)
    W obu wypadkach musisz zdac stanowy egzamin tam gdzie chcesz uprawiac ten zawod i zwykle aby go zdac trzeba isc do szkoly gdzie naucza cie slownictwa, procedur, prawa i innych rzeczy.. Majac polski dyplom na pewno ulatwi Ci to ogromnie.
    Mozesz rozpatrzyc opcje zaczecie jako RMA - to jest krotszy program (ok roku) poniewaz RN to w sumie college level degree i kilka lat.
    Szkol jest masa w kazdej okolicy... Najlepiej znalezc kogos kto sie tym juz zajmuje.
    Musisz znalezc szkoly i dowiedziec sie co musisz dostarczyc aby dostac kredyt za polska nauke.
    Sa programy na lokalnych junior college albo mozesz isc do prywatnych (koszt pewnie ok $15- $20k na RDA)
  • tomtom414 20.05.15, 02:23
    nie sluchaj tego ze Twoj dyplom sie nie liczy , oczywisice ze sa roznice ale
    1) musisz przetlumaczyc dyplom przez przysieglego tlumacza
    2) wyslac to poznije do agencji ktora przeliczy twoje pzedmioty na credyty ( jedna jest w Wisconsin ECE sie nazywa)
    3) poznije starasz sie o certyfiacat ECFMG
    4) w nmiedzyczasie przygotowujesz sie do TOEFL - to jest egzamin z angielskiego ( w tym momencie tylko chyba Kalifornia nie wymaga tego) jesli skonczylas jakas szkole w US to tez mozesz byc zwolniona
    5) jak dostaniesz pozwolenie do egzaminy to oplacasz i sie rejestrujesz w Prometric i zdajesz

Jest wiele przeszkod ale jest to mozliwe - tak robia pielegniarki z Filipin , Indii i wielu innych krajow . Niektore nie maja pojecia o tym co robia ale i tak pracuja. Problem wielu Polek jest brak znajomosci Angielskiego.

Jeszcze jedna opcja jest taka ( znam pare osob ktore to zrobilyu) . zapisujesz ise na LPN - to jest jednoroczna szkola pielegniarska i konczysz i zdjaesz licencje i zaraz potem zdajezsz na RN . Jest to to tyle latwiejsza opcja ze egzamin LPN i RN jest 95% taki sam . RN ma tylko troszke wiecej managment pytan ale claa reszta jest taka sama dlatego jest to dobre dla kogos kto nie czuje sie na silach z angielskiego lub dawno temu skonczyl szkole w Polsce. Znam osobe ktora tak wlsnaie zrobila w zeszlym roku w wieku 58 lat po 30 latach od skonczenia pielegniarstwa w Polsce.
    Pytaj jesli cos jeszcze moge pomoc . Skonczylem tutaj pare szkol w tym pielegniarstwo wiec moze bede mogl pomoc . i pamietaj jesli ktos czegos bardoz chce to jest to mozliwe , wielu ludiz z braku informacjoi powie ze nie mozna .

pozdrawiam
  • k4jetta 09.10.15, 09:41
    Hej TOmtom414

Jestem zainteresowana praca pielegniarki w USA. Skonczylam licencjat w Londynie ale tylko w polu Adult Nursing. Wiem, ze w USA wymagane sa godziny teorii i praktyki w PEads.MEntal/Gynea. Nadrobienie tych specjalizacji w Anglii jest mozliwy ale to dlugi proces prawie 5 lat plus koszty. Chcialabym sie dowiedziec jak to jest w Ameryce, wiem ze to zalezy od szczegolnego stanu. Jestem zainteresowana praca w Wisconsin. PRobowalam znalezc dostateczne informacje na Board of Nursing of WI na stronie internetowej, ale nie moglam ich sie doszukac. Jezeli wiesz cos na ten temat z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
  • felusiak1 11.10.15, 18:38
    dsps.wi.gov/LicensesPermitsRegistrations/Credentialing-Division-Home-Page/Health-Professions/Registered-Nurse/
    Wprawdzie nie ma słowa na temat edukacji poza USA ale są numery telefonów i adresy email.
    Powodzenie
  • k4jetta 09.10.15, 09:46
    dodam ze jestem CCRN od poltora roku.
  • tomtom414 09.10.15, 22:13
    hey napisz do mnie na email szybciej odpowiem dawrhino@gmail.com
    i powiedz co rozumiesz pod pojeciem CCRN ? masz certyficate critical care ? i ile lat mialas szkoly ?
    masz racje trzeba isc przez state board of nursing i wymagania sa troszke inne dla innych stanow. nie siedze dokladnie w temacie teraz ale moge poszperac . potencjalny problem widze z ta szkola tyutaj bo musialabys miec papiery zeby nie placic za wize studencka , plus musialabys znalezc szkole ktora pozwoli Ci tylko dorobic to czego ci brkauje a nie bedzie chicala od razu na caly prgram zapisac. masz tylko licencjat?
    pozdrawiam
  • ewelina6012 22.06.19, 17:53
    hej, orientujesz się jak obecnie wyglądają zasady pracy pielęgniarek z Pl w Californi?
    mój mail: linka601@tlen.pl
  • felusiak1 10.10.15, 18:38
    wypisujecie pietrowe bzdury, które w zaden sposób nie pomagają.

Tu masz link do informacji: www.ncsbn.org/171.htm

Foreign nurses are eligible for Illinois licensing so long as they are licensed in the country where they did their education and meet all other requirements. They must have a credential report from one of two approved agencies. Credentials or license documentation that are not in English must be sent with a certified translation.

If a candidate’s first language was not English, the candidate must take the TOEFL or IELTS Academic Module. The Board may waive this requirement for a nurse who completed an English nursing program or took a licensing exam in English; this is done at the recommendation of the evaluation service. Details can be found in a supplement on the division website (www.idfpr.com/Renewals/apply/FORMS/CGFNS_02.pdf). Candidates should make sure information is current. They may email questions to the Board.

Przede wszystkim musisz być aktywna i zamiast pytać na forum, pytać bliżej profesji.
    Zadzwoń tu i tam, pytaj, pytaj, pytaj i bądź proactive
  • tomtom414 11.10.15, 08:34
    felusiak czy mozesz pokazac chociaz jedna bzdure ktora jej podalem??? najlepiej kogos obrazac i przekopiowiac link , ktory nawet nie jest na temat - ona pytala o Wisconsin a dwa ona nie potrzebuje angielskiego skoro skonczyla szkole w Londynie . Piszesz zeby pisac ? czy zeby pomoc?

jestem w sluzbie zdrowia od ponad 12 lat w Stanach i pracowalem na wielu stanowiskach od samego dolu i w niedalekije przyszlosci mam nadzieje miec zawod nieosiagalny dla wielu . Jak moge tak doradzam ale to co mowie/pisze jest sprawdzone ( paredziesiat pielegniarek z Filipin/Indii/Chin/Korei /Rosji/ Pakistanu /Polski /Stanow poznalem w tym czasie i wiele z nich przechodzila przez ten proces.

pozdrawiam

ten od pietrowych bzdur
  • felusiak1 11.10.15, 18:28
    obrażanie nie było moją intencją, jeśli czujesz się urazony przepraszam.
    chodziło mi o to, ze informacje zapodawane są dla niej bezwartościowe, zbyt ogólne, praktycznie bezużyteczne. Ona potrzebuje adresów, numerów telefonow itd. Dokładnych instrukcji, step by step. Zamieszczam link do takiej właśnie instrukcji.

Illinois Department of Professional Regulation

Moja malzonka przed wielu laty miała podobny problem z tym, ze wtedy było znacznie trudniej znaleźć informacje ale zarazem znacznie łatwiej uzyskać licencję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka