Dodaj do ulubionych

Wielowodzie- ktoś doświadczył?

10.10.15, 20:24
Jestem w 27 tygodniu. To moja trzecia ciąża, dwie poprzednie bez żadnych komplikacji. Tym razem zdiagnozowano u mnie wielowodzie. Byłam na badaniach w jednym szpitalu, byłam badana przez 4 ginekologów, Mały mimo wielowodzia wygląda zdrowo. Dostałam skierowanie do poradni patologii ciąży przy szpitalu Bielańskim na cito, ale w razie gdyby mnie nie chcieli przyjąć szybko,dostałam skierowanie na oddział tegoż szpitala. Czy któraś z was miała wielowodzie w ciąży i mogłaby podzielić się doświadczeniami? Czy któraś wie coś na temat szpitala Bielańskiego w Warszawie?
Edytor zaawansowany
  • roxana8881 12.10.15, 12:31
    hej. Moja kolezanka urodzila 4 tyg temu- rowniez miala wielowodzie. Musiala lezec na patologii pod koniec ciazy, bo dochodzila do tego cukrzyca ciazowa- brala insuline. Brzusio miala ogromny - jak ja zobaczylam , to myslalam ze blizniaki wink Dzidzia urodzila sie zdrowa. Jej wielowodzie bylo związane właśnie z cukrzyca ciążowa. Czasami moze byc to zwiazane z wadami plodu- ale jak z malenstwem wszystko ok , to postaraj sie nie martwic. Pozdrawiam ! wink

--
    MICHALEK smile -20.05.2010 kisskisskisskiss
    Jestem w ciazy- termin 17.01.2016 wink
  • mart-a1984 13.10.15, 09:27
    Udało się koleżance donosić ciąże? Urodziła normalnie czy przez cc? Jestem już w tym szpitalu. Na wstępie zbadano Małego i kolejny raz potwierdziło się że z nim ok. Właśnie będę miała robiony test na cukrzyce smile Dzięki.
  • betka1984 13.10.15, 22:11
    Ja mialam wielowodzie, dzidzia zdrowa. Chodziłam sprawdzac stan wód co kilka dni. U mnie było przejściowe, minęło po ok 2 tygodniach, rodzilam sn, no ale w terminie porodu wielowodzia nie było. Lekarz tłumaczył, że czasem tak się zdarza i zwykle jest przejściowe, jeśli z dzieckiem ok.
  • mart-a1984 14.10.15, 23:31
    Dzięki smile
  • roxana8881 17.10.15, 15:13
    niestety co do porodu kolezanki- nie pytalam czy rodzila naturalnie czy cesarka. Pozdrawiam wink

--
  • mallholand 21.10.15, 08:02
    Ja miałąm wielowodzie od 35 tc u mnie niestety zle się skończyło crying dzidiza miala za dużo miejsca i w 38 z pozycji główkowej odkrecila sie na posladkową zaciskając pepowine na szyi ... zmarła mi w brzuszku.
  • mart-a1984 21.10.15, 22:32
    Mallholand, strasznie, strasznie mi przykro ; (
  • mallholand 21.10.15, 08:04
    A szpital Bielański ma cudowna patologie ciąży nie masz się co martwić zajmą się Tobą bardzo dobrze. To nowy czysty kolorowy oddział z bardzo dobrą i miłą kadrą w razie pytań pisz: poczta.joli@yahoo.pl
  • roxana8881 21.10.15, 12:36
    mallholand - a czulas jak sie obracalo w brzuszku? Strasznie mi przykro slyszac o TWojej stracie- niestety sa przypadki takie nawet i bez wielowodzia,,,dramat. Trzymaj sie cieplo ;*

--
  • mallholand 22.10.15, 17:16
    roxana8881 o godzinie 11 mialoam usg w gabinecie u mojej lekarki. dzidzia byla miednicowo juz sie obrocila wiec lekarka skierowala mnie do szpitala bo wody rosly . przyjechalam na oddzial o 14 a na ktg ju znie bylo tetna sad w ciagu 3 godzin malenka obrocila sie na posladki i udusila. w coagu tyuch godzi czulam przesuwania. myslalam ze to ruchy i malen spi po prostu
  • mart-a1984 21.10.15, 22:52
    Jestem w Bielańskim już drugi tydzień. Wiedzą co robią oraz mają dobry sprzęt dzięki któremu potwierdziło się że Malec jest zdrowy. Niczego nie znaleziono, ja też jestem zdrowa. A wielowodzie jest. Ale brzuch nie rośnie w jakimś zastraszającym tempie. Od dwóch tygodni obwód brzucha powiększył się o centymetr. T o chyba nie dużo. Dziś miałam kontrolne USG, jutro mam nadzieję dowiedzieć się czy płynu przybywa. Dowiedziałam się że wielowodzie może z czasem zniknąć a sytuacja może się unormować. Mam tylko nadzieję że nadaktywność Małego nie doprowadzi do takiej sytuacji z owiniętą pępowiną. Przyszło mi to na myśl zanim o tym napisałaś. A jednak... On się bardzo wierci, każdego dnia inne położenie w brzuszku sad
  • mallholand 22.10.15, 17:18
    Kochana jesli moge Ci cos poradzić to każ się często podłączac do ktg i sprawdzac na usg przeplywy na pepowinie. Ja teraz bym kupila sobie sama detektor tetna kazala przywiezc mezowi i sprawdzala jakiedy malec jest za spokojny. Ale u Ciebie na pewno bedzie wszytsko ok taki przypadek jak mój zdaza sie raz na kilka tysiecy.
  • megan757 22.10.15, 18:39
    Byłam w ciąży bliźniaczej ( dwukosmówkowa, dwuowodniowa). U jednej z córeczek stwierdzono w 24 tc podwyższony stan wód płodowych. Niestety na wizycie w 26 tc okazało się, że serduszko przestało bić. Teraz walczę o drugą córeczkę- aby donosić tę ciążę jak najdłużej. Dlatego nie lekceważ żadnych objawów. Mnie powiedziano, że raczej trudno będzie ustalić przyczynę śmierći mojej dziewczynki. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko ok.
  • mart-a1984 22.10.15, 22:47
    W szpitalu sprawdzają tętno 6 razy na dobe. Bardziej obawiam się co będzie po powrocie do domu. Poszukam gdzie można nabyć ten detektor tętna o którym piszesz. Dzięki.
  • mart-a1984 22.10.15, 22:53
    Hej, myślałam że trudno dostępna rzecz, a tych detektorów jest pełno chociażby na allegro. Jakoś mi lżej na duszy smile
  • magdapriv 27.02.16, 18:24
    Hej wink
    Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży.
    Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    Link do ankiety: docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.