Dodaj do ulubionych

Stale twardy i napięty cały brzuch w ciazy

04.06.19, 18:19
Hej, mam ogromny problem, nawet moim zdaniem powikłanie w ciąży. Może ktoś ma coś podobnego lub wie o co chodzi i sobie z tym poradzil? Jestem w 28 tygodniu. Od ok 1,5 miesiąca mam bardzo dziwny objaw i nikt nie potrafi mi pomoc. Mam na stale bardzo mocno twardy i napięty cały brzuch, a zwłaszcza nadbrzusze. Nie są to skurcze, byłam z problemem 2 razy na ip położnictwa i wszystko wygląda ok jeśli chodzi o ciążę, rozwija się prawidlowo. Byłam u 3 lekarzy w tym 1 Pani profesor ordynator. Nikt nie pomógł. Ja natomiast coraz bardziej cierpię, przepisywano mi no-spe, spasmoline, buscopan, oprócz tego od miesięcy biorę magnez i luteine. Nic nie pomaga a jest coraz gorzej sad Jestem obecnie w stanie głównie leżeć wtedy napięcie jest do zniesienia. Siedzenie i chodzenie powoduje ogromne napięcie i twardość, aż zgina mnie w pół, nie mogę oddychać muszę się za chwilę znów położyć. Jak próbuje to ignorować łapie mnie w końcu piekacy ból przy zebrach i muszę się natychmiast położyć. Dolegliwość przykula mnie do łóżka i wpadam już w depresję. Nie mogę wyjść na spacer, na basen, do sklepu, nie mogę iść ma zajęcia do szkoły rodzenia a bardzo chcialam. Boję się że nie usiedzę. Pani dr w jednym ze szpitali powiedziała że może mam tak naciągnięte i sztywne więzadła macicy, ale one są na dole i owszem czasami kluja, to nie to. Mnie najbardziej boli po bokach brzucha na wys żeber, jakbym miała pęknąć. A także nabrzusze z przodu pod biustem. Zaczęłam się zastanawiać nad lekami spasmolitycznymi, czymś co zwiotczy mięśnie i więzadła. Bo nie wieżę już ze jest to problem z macica. Boję się realnie ze jak brzuch będzie się dalej powiększal to coś się stanie, pekne, rezerwe się albo się udusze... Czy ktoś potrafi pomoc? sad
Edytor zaawansowany
  • milupaa 04.06.19, 18:43
    Jeszcze kilka słów, brzuch mam nieduży , dosyć sporo przybyło pod biustem 7 cm. Wody płodowe w normie. Więc tu nie ma żadnej patologii. Dziecko za to.jest duże wyprzedza o tydzień wiek ciążowy. Boję się też ze to.napięcie jej szkodzi sad Gdy wstaje lub siedzę i mam mocno napiety brzuch zaczyna się mocno ruszać jakby jej coś przeszkadzało...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.