Dodaj do ulubionych

Zaśniad groniasty

05.06.19, 10:04
WITAM.
Aktualnie mam 32 lata. Moja trudna "przygoda" z ciążą rozpoczęła się 1,5 roku temu. Niestety zakończyła się po 8/9 tyg. zabiegiem łyżeczkowania, gdyż przestało bić serduszko. Wynik badań histopatologicznych nic złego nie wykazał. Aktualnie, jestem miesiąc po wykonanym kolejnym zabiegu łyżeczkowania także w 8/9 tygodniu ciąży. Nie pojawiło się w ogóle serduszko w jaju płodowym, było tylko ciałko żółte. Wynik badań histopatologicznych: Residua decuduae et vill. Necrosis focalis. Mola hydatidosa III. Degeneratio villorum. Inflamatio chronica activa medicori grades.
Oczywiście nie wiem do końca co to znaczy. Spotkany przy okazji odbioru wyniku badania ginekolog powiedział, że to zaśniad groniasty, że się nie mam denerwować i udać do lekarza prowadzącego. Swoją wizytę mam dopiero za miesiąc. W głowie milion pytań, niestety bez odpowiedzi. Na własną rękę zrobiłam badanie betaHCG (o którym tyle się na forach pisze), którego wcześniej nie miałam wykonywanego. Wynik 5,0 mIU/ml. Czy to dobrze?
Co to wszystko oznacza? Jakie mogą być konsekwencje zaśniadu groniastego w kontekście chęci posiadania dzieci? Co oznacza "Mola hydatidosa III" - przede wszystkim oznaczenie III przy zaśniadzie groniastym?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.