• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

duży krwiak we wczesnej ciąży...

• 19.10.05, 11:00
    Witam, to znowu jasmile
    mam po raz kolejny pytanie w imieniu mojej koleżanki która nie ma dostepu do
    internetu,
    zakładałam już raz w jej imieniu watek "5 t.c czy jest szansa..."
    okazało sie że moja znajoma ma krwiaka, początkowo w 5 tygodniu krwiak miał
    wymiary 9*22 mm, lekarz zalecił leżenie i Luteine, pomimo tego i zwiekszonych
    dawek Lueiny znajoma bardzo krwawi,
    mieszkamy w Toruniu , pare dni temu wybrała sie do szpitala z nadzieją o
    pomoc- lekarka dyzurujaca powiedziala ze ma wracac do domu i że dziwi sie ze
    z tym przyjechała, bo lekarz prowadzący powinien ją poinformowac ze kobietom
    w ciąży z krwiakiem udaje sie 1/na 10...
    wczoraj była na kontrolnym usg krwiak ma już 6,2 na 30 mm czyli rośnie,
    Maluszek żyje i walczy,
    czy naprawde nie ma jakiś leków, zastrzyków by pomóc Maluszkowi w walce o
    życie?
    odpowiedzcie prosze,
    pozdrawiam.
    --
    ...bo wszystko to co miało sens, odeszło razem z Tobą...
    www.sercedziecka.org.pl/06-2-5-wiktor.htm
    Wikuś bedzie miał Siostrzyczke...
    Edytor zaawansowany
    • 19.10.05, 11:58
      Za bardzo nie znam sie na krwiakach juz powstałych, ale mi po to aby się krwiak
      nie zrobił podano Clexan i biorę go do tej pory 21tc, jest to lek
      przeciwzakrzepowy. Na pewno powinna duzo leżeć i poszukać dobrego lekarza!
      Strasznie ja potraktowano, a tyle gadaja o "po ludzku" ......
      • 19.10.05, 12:15
        Gratuluje Dzidzismile
        nie znamy sie osobiscie ale wiele słyszałm o Was od Moniki i Wojtka rodziców
        Kuby,
        ja też jestem w ciąży, Wiktor będzie miał siostre to 22 t.c.

dziękuje za rady w imieniu koleżanki

--
        ...bo wszystko to co miało sens, odeszło razem z Tobą...
        www.sercedziecka.org.pl/06-2-5-wiktor.htm
        Wikuś bedzie miał Siostrzyczke...
        • 19.10.05, 12:39
          smile cześć smile
          Ja też o Tobie słyszałam, hihi nawet przed chwilką pytałam co u Was, bo
          rozmawialismy o moim usg połowkowym smile Nasz Kubuś będzie też mieć siostrunię smile
          czyli depczemy Wam po piętkach wink

Pamiętam jak byłam na poczatku ciąży, to doktor z Invicty gdzie chodzimy na
          oddział patologii ciąży, bardzo chwalił clexan i jego marzeniem jest aby
          wszystkie kobietki go przyjmowały na początk ciąży właśnie aby zapobiegać
          powstwaniu krwików. Za bardzo nie wiem jak się ma podawanie heparyny przy już
          powstałym krwiaku, ale może coś dziewczyny jeszcze poradzą. Może warto napisać
          do Bocianowego eksperta, może coś zasugeruje rozsądnego.

pozdrowionka Magda
          • 20.10.05, 18:31
            Z tego co sie orientuje to na powstałego krwiaka nie ma lekarstwa leżenie
            leżenie i jeszcze raz leżenie i czekanie aż się wchłonie a clexsane w rzadnym
            wypadku rozrzedza krew i wzmaga krwawienie może dojśc nawet do krwotoku.
    • 20.10.05, 20:07
      Ciężko mi o tym pisać. U mnie w pierwszej ciąży już na samym początku w 6
      tygodniu powstał krwiak. Na początku nie był duży ale się powiększył, dostałam
      skurczy i doszło do oddzielania się kosmówki(aż 70%). Cały czas leżałam jak nie
      w domu to w szpitalu. Walczyłam i wierzyłam do końca ale w 22 tygodniu
      straciłam moją córeczke. Sytuacja twojej koleżanki na pewno jest bardzo trudna,
      dodawaj jej otuchy i po prostu bądź bo nic innego zrobić nie można. Trzymam
      kciuki!
    • 21.10.05, 20:12
      Jak poszłam pierwszy raz do ginekologa okazało się,że mam krwiaka. W dodatku
      pęcherzyk ciążowy był spłaszczony i nie było widać zarodka. Dostałam duphaston
      i kaprogest (bolesne zastrzyki) i nakaz oszczędzania się. Krwiak był duży,
      wielkości pęcherzyka ciążowego. Na szczęście się wchłonął i teraz jestem
      mamusią 7 miesięcznego Igora.
      aga
    • 22.10.05, 23:29
      W 7 tygodniu miałam krwiaka 5 cm. Zastrzyki z kaprogestu, turinal, nospa,
      leżenie przez kilka miesięcy. Amelka ma już dwa i pół roku smile
    • 23.10.05, 19:32
      Ja miałam krwiaka wielkości dzidzi. Nie pamiętam jakie miał wymiary ale było to
      w 10 tc. Dostałam Duphaston i nakaz leżenia. Z tym leżniem to było ciężko bo
      mam małego synka. Na USG w 12 tc po krwiaku nie było śladu. Wchłonał się nawet
      bez plamienia. Takie cuda też się zdarzają więc trzeba mocno wierzyć i mieć
      nadzieję, że się uda.
      Pozdrawiam i życzę aby wszystko zakończyło się szczęśliwie.
      Justa
      --
      Oskarek
      Córeczka
      • 25.10.05, 10:19
        ja jestem w 6 tyg ciaży i też mam krwiaka, nawet większegio od dzidzi. Biore
        luteinę50. Mój lekarz podszedł do tego bardzo spokojnie i jak stwierdził
        krwiaka to przepisał luteine i powoedział lekkim tonem prosze sie oszcedzać.
        Nawet nie wie gdzie pracuję, czy mam prace fizyczną czy biurową. Nic oczywiście
        o leżeniu nie wspomniał i dopiero z netu wyczytałam co to jest krwiak i
        odklejanie kosmówki. Pociesza mnie tylko fakt, że krwiak został b. wczesnie
        wykryty i tak naprawdę do do tej pory nic bym o nim nie wiedziała bo na wizytę
        w 100% potwierdzającą ciążę idę za tydzień. nie mam zadnych bóli, żadnych
        krwawień i w ogóle nie czuje, że jestem w ciąży.
    • 27.10.05, 11:28
      też mam krwiaka - 4,5 mm i sporego mięśniaka - ale nie krwawię, nie plamię,
      dziecko na razie rozwija sie dobrze (8 tyg)
      lekarz nic mi nie przepisał, zalecił spracery , a nawet pływanie, chodzę do
      pracy
      kiedy czytam wypowiedzi o lekach i leżeniu to zaczynam się martwić, że coś
      złego może się stać. Czy zawsze trzeba leżeć i brać leki? Może powinnam iść na
      zwolnienie? Wystraszyłam się trochę.
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20726;113/st/20060605/dt/6/k/7137/preg.png
      • 27.10.05, 11:51
        Libretka gdzie masz tego mięśniaka? ja tez mamsad...
        • 27.10.05, 11:53
          śródścienny, w dole macicy
          ponoć nie będzie zgrażał dziecku, bo będzie rósł na zewnątrz macicy
          ale jak mówi lekarz może być przyczyną cc sad
          --
          • 27.10.05, 12:02
            ja tez mam śródścienny tyle ze w tylnej ścianie i bardziej na górze. Słyszałam
            że tam właśnie zagnieżżda sie zarodek więc mogę miec problem...No i właśnie nie
            wiem jak to jes z tym zagnieżżdaniem, gdzie on sie dokładnie zagniżża? Napisz
            jak duzy jest Twój twór bo mój jest mały-17na12mm. Boje sie ze nie zajde...
            • 27.10.05, 12:18
              Ja mam na wydruku z usg taki opis:
              w okolicy ujścia wewnętrznego odwarstwienie kosmówki w wymiarach15*11mm.
              Czy jesli jest blisko ujścia to jest o.k?

ania 12341, jeśli nie jestes jeszcze w ciaży, to zlikwiduj tego krwiaka a potem
              się staraj,a będzie dobrzesmile
              • 27.10.05, 12:23
                ale ja nie mam krwiaka tylko mięśniaka, bo pisałam do libretki smilesmile
                • 27.10.05, 12:41
                  sorkismile, no ale to chyba nie zmienia faktu, żeyby najpierw to wyleczyć czy
                  usunąć, bo zajść w ciązę pewnie będzie Ci łatwiej niż ją później utrzymać-ale
                  to moje zdanie a ja nie mam w tej kwestii doświadczenia, więc może się mylę.
            • 27.10.05, 13:56
              4,5 cm sad
              i pewnie rośnie
              jak widać w zajściu nie przeszkodził (dowiedziałam się o nim przy pierwszym usg)
              Lekarz mnie bardzo pociesza, mówi, żeby się nie przejmować, że kilkanaście %
              kobiet w ciąży ma większe lub mniejsze mięśniaki. Co najwyżej może przeszkodzić
              np. w czynnościach skurczowych przy porodzie i wtedy cc
              Mówi też, że po porodzie powinien się zmniejszyć. Nie wiem jak w Twoim
              przypadku - na ile ten mięśniak może zagrażać dziecku. Najlepiej spytaj lekarza.
              pozdrawiam
              --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.