Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Internet pay as you go Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Mam pytanie o internet mobilny-.
    Będę w Paryżu kilka dni 4-6 i potrzebny mi będzie dostęp do internetu.
    Mam modem ze zdjętym sim lockiem, dlatego wystarczy mi tylko karta sim.
    Ile to kosztuje we Francji i co najlepiej wziąć, o co pytać przede wszystkim - francuski JEST MI ZUPEŁNIE OBCY.
    Dzięki za wszelkie porady.
    • Gość: turysta IP: *.range86-185.btcentralplus.com 03.03.11, 22:30
      Naprawde nikt nie wie nic na temat internetu mobilnego we Francji?
    • Nie ma mozliwosci aby miec INTERNET mobilny bez abonamentu na krotki czas. Mam 3G placone przez pracodawce, abonament tylko VPN (czyli operamy sie na naszym serwerze), min 12 miesiecy za 45 euro/mies.
      W takiej cenie to polska karta 3G uzywana we Francji przez 4-6 dni wyjdzie taniej.

Gdzie bedziesz mieszkac? W hotelach czy u ludzi powinien byc Internet.
      • Gość: turysta IP: *.range86-185.btcentralplus.com 04.03.11, 17:38
        Dzięki za odpowiedz.
        Będę mieszkać "u ludzi" czyli w mieszkaniu wynajmowanym na krótki czas - parę dni - ok. 10 minut od wieży elfia. Cambronne. Nie sądzę by właścicielka mieszkania instalowała tam internet.
        Może będzie gdzieś darmowy niezabezpieczony WIFI. Szkoda, ze nie można kupić payas you go we Francji, bo np. w UK wychodzi to bardzo atrakcyjnie, gdyż za 15 funtów masz 15GB...
        Na internecie zależny mi tylko w mieszkaniu, gdyż tak mam zamiar szukać ewentualne plany co zwiedzania, biletów itp. Nie będę raczej biegać z laptopem po Paryżu.
        Polskiej karty nie mam a karta z UK na abonament skasuje mnie jak za zboże. 1 funt za 1 MB!!! za granicą.
        • Zbieg okolicznosci, dzis na zebraniu dostalam karte w prezencie na ktorej stoi napisane:
          Service WIFI Meteor, Wifi Business Meeting, 5 uzytkownikow, 1 dzien = 45 euro.
          Wazne 24 godziny od momentu zaczecia, w hot-spocie METEOR przy ktorym zostalo kupione, do 5 uzytkownikow jednoczesnie.

Jak sie zeskrobie sreberko z karty, to tam jest kod, do uzycia pod hot spotem.
          Nie jest podane zadne ograniczenie w objetosci GB, wiec pewnie "ile sie da wydusic z hot spota". www.meteornetworks.com

Co ja o tym mysle ? No, ja nie bede brzydko pisac.
          • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 05.03.11, 14:49
            turysta napisał:
            ...Może będzie gdzieś darmowy niezabezpieczony WIFI. < NIE MA !!!

Na internecie zależny mi tylko w mieszkaniu, gdyż tak mam zamiar
            szukać ewentualne plany co zwiedzania, biletów itp
            . < stracony czas,
            plany zwiedzania itp... przygotuj w domu przed wyjazdem

Nie będę raczej biegać z laptopem po Paryżu. ... < nie ma takiej potrzeby
            **************************************************************************************
            ela.tu-i-tam napisała:
            Zbieg okolicznosci, dzis na zebraniu dostalam karte w prezencie na ktorej stoi napisane:
            Service WIFI Meteor, Wifi Business Meeting, 5 uzytkownikow, 1 dzien = 45 euro.
            Wazne 24 godziny od momentu zaczecia, w hot-spocie METEOR przy ktorym zostalo kupione, do 5 uzytkownikow jednoczesnie.

Jak sie zeskrobie sreberko z karty, to tam jest kod, do uzycia pod hot spotem.
            Nie jest podane zadne ograniczenie w objetosci GB, wiec pewnie "ile sie da wydusic z hot spota". www.meteornetworks.com
            ...Co ja o tym mysle ? No, ja nie bede brzydko pisac.
            **************************************************************************************
            Elu wszystko jest jasne, Paryż jest drogi jak...

Do > turysta
            Zachęcam do spokojnej analizy.
            Mieszkaliśmy w Saphir Grenelle hotel > obok Metro La Motte Picquet Grenelle=M6, M8, M10

Spacerkiem z laptopem szedłem (jak była potrzeba!) z hotelu do McDonald's
            i korzystałem z bezpłatnego dostępu do WiFi.
            Odległość=75m, czas spaceru=54s z hotelu (A) do McDonalds (B) < sprawdż
            Widok na ulicę + McDonalds (B) < zerknij (obracaj obrazem)

Pozdrawiam,
            P.S.
            Zanim "zaklepaliśmy" hotel, sprawdziłem (w domu)
            jak daleko jest położony hotel od McDonald's i metra.
            Wycieczkę masz taką jaką sobie wcześniej przygotujesz.
            Drogi turysto życzę miłego i spokojnego zwiedzania oraz szczęśliwego powrotu.
          • Gość: Marco IP: *.24.86.79.rev.sfr.net 30.01.12, 09:49
            Większość francuskich hoteli posiada darmowe hot-spot'y. W niektórych za drobną opłatą uzyskujesz dostęp Premium - szybszy, nieograniczony internet. A niektóre i za darmo mają przyzwoite łącza.
            Nie wiem czy nie powinieneś się zastanowić nad hotelem. To niewielki wydatek. W Paryżu znajdziesz w miarę przyzwoity pokoik już za 60eur za dobę. To jest dobra cena. Bywam tam często i już kilka przetestowałem.
    • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.11, 11:21
      turysta napisał(a):
      ...Mam pytanie o internet...

Cały ŚWIAT w McDonald's = bezpłatny dostęp do WiFi
      Czerwone punkty i punkciki = bezpłatne WiFi
      Przed wyjazdem przećwicz bezpłatne WiFi w McDonald's w Polsce.

Pozdrawiam,
      P.S.
      Korzystałem nie tylko w Paryżu i Francji oraz innych krajach ZAWSZE bezpłatnie.
    • Miasto Paryz zainstalowalo wolne hot spoty. Poniewaz prawo jest ciezkie, to trzeba sie zapisac i podpisac warunki, a potem dziala 2 godziny. Czyli z laptopem na lawke albo do biblioteki miejskiej pod hot spot, klik na twoim laptopie, zapisujesz sie w trzy migi, i korzystasz 2 godziny. Mozna odnowic ile sie chce.

Tu opis jak to dziala:
      www.paris.fr/portail/pratique/Portal.lut?page_id=8627&document_type_id=5&document_id=29153&portlet_id=20393
      A tu lista gminnych hot spotow.
      www.paris.fr/portail/viewmultimediadocument?multimediadocument-id=84942
    • Gość: film IP: *.adsl.inetia.pl 10.02.12, 18:21

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.