Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

trasport Paryz <-> Beauvais Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    mam parę pytań co do transportu z lotniska Beauvais do Paryża i z powrotem:
    1. czy można pojechać pociągiem Beauvais <-> Paryż? jeżeli tak to jakie to są koszty i jak daleko do dworca od lotniska?
    2. czy autobus odjeżdżający z place de la porte maillot do Beauvais jeździ cala dobę non stop ponieważ wylot z Francji mam o godzinie 6 i nie chciałbym żeby się okazało ze ma przerwę w kursowaniu :)

Dziękuje Pozeczka!
    • Ten temat sie juz wielokrotnie przewijal.

Pociagiem mozesz dojechac, bodajze z dworca Gare du Nord, koszt cos kolo 11e, ale potem musisz wziac taxi z dworca na lotnisko, koszt ok.12 euro. Autobus kosztuje 15e.

Godziny odjazdu autobusu z Porte Maillot, sa scisle powiazane z godzinami odlotow, wiec logicznie rzecz biorac, na Twoj samolot napewno bedzie autobus. Mozesz sprawdzic dokladna godzine tutaj:
      www.aeroportbeauvais.com/horaire_bus.php
      pozdrawiam
      iwona

• > Godziny odjazdu autobusu z Porte Maillot, sa scisle powiazane z godzinami odlot
        > ow, wiec logicznie rzecz biorac, na Twoj samolot napewno bedzie autobus. Mozesz
        > sprawdzic dokladna godzine tutaj:
        > www.aeroportbeauvais.com/horaire_bus.php

Za to metra, które dowiezie Cię do tego autobusu może nie być, bo jeździ od 5.30 podobno ;)
        Ale ja jestem teoretyk który naczytał się przewodników więc może niech też jakis mieszkaniec się wypowie :)
    • Gość: hift IP: 194.156.44.* 23.01.11, 15:01
      1.pociąg sobie odpuść
      2.autobus odjeżdza zawsze około 3h przed odlotem WiZZair'a z lotniska
    • Gość: zocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.11, 20:09
      I jak udało się dostać na tą 6 rano na lotnisko?
      • ..i przede mną 'ćwiczenie' podobnego zagadnienia, zatem wyglądam odpowiedzi założycielki wątku lub innych wiedzących jak zdążyć na poranny lot Wizz'a ;)

--
        '..how can have a day without a night
        You're the book that I have opened
        and now I've got to know much more..'
        • Nikt nie leciał ostatnio..?

--
          ..always expect the unexpected..
          (by ME - 05/10 ;))
          • Wypada na to, że ludzie udzielają się na tym forum tylko wtedy gdy potrzebuja pomocy, ale juz po jej otrzymaniu i powrocie tylko nieliczni chca tez pomagac :/
            Byłam dwa razy na własną rękę w Paryżu ale zawsze ustawiałm sobie tak powrót żeby nie martwić sie o ranne/nocne dotarcie do lotniska wiec niestety nie mam jak Ci pomoc :(
            • Rzeczywiście problem... Aż tak wcześnie nie jechałam - miałam wylot przed 8.00. Na stację porte maillot przyszliśmy pieszo (!!!) z 18 dzielnicy (ok. godzina nieśpiesznym krokiem), bo rzeczywiście metro kursuje od 5.30. Po drodze mijaliśmy jednak jakieś autobusy miejskie (może nocne nie wiem), ewentualnie pozostaje taxi.
              Na porte maillot byliśmy o wiele za wcześnie - ok. 5.00 rano - i dopiero wtedy kasjer otwierał okienko. Na rozkładzie nasz autobus do beauvais był wyszczególniony jako pierwszy ( o 5.55), ale jak się okazało pojechaliśmy jakimś wcześniejszym o pół godziny, którego na rozkładzie nie było. Pan w okienku dobrze mówił po angielsku, gdyby się to komuś przydało, podobnie w beauvais)

Może najlepiej po przylocie w beauvais zapytać o powrotne opcje przy kupowaniu biletu autobusowego...
              • Bardzo proszę o konkretną poradę jak mam się dostać z Porte Maillot pod adres: 97bld Marceau 92700 Colombes? Jeszcze raz proszę o konkrety. pozdrawiam
                • nadal proszę o pomoc
                • Gość: Ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.11, 19:02
                • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 20:39
                  karminadla napisała:

...Bardzo proszę o konkretną poradę jak mam się dostać
                  z Porte Maillot pod adres: 97bld Marceau 92700 Colombes?
                  ...

Metro Paryż < zerknij
                  Dojazd metrem+22min. pieszo do celu
                  Porte Maillot wsiadasz w metro linia 1 kierunek > Chateau de Vincenes
                  jedziesz do stacji > Champs de Elyses Clemencean
                  ...przesiadka do metra linia 13
                  ...wysiadasz na stacji metra Les Agnettes < widok z ulicy (obracaj obrazem)
                  Dalej pieszo 22min.
                  Metro Les Agnettes punkt A - punkt B = 97bld Marceau 92700 Colombes
                  97bld Marceau 92700 Colombes < widok ulicy (obracaj obrazem)
                  *********************************************************************************
                  Dojazd pociągiem.
                  Rozkład jazdy < szukaj połączenia
                  Start stacja Porte Maillot - Meta stacja Gare du Stade
                  Dalej pieszo 8min. z Gare du Stade A do B do celu = 97bld Marceau 92700 Colombes.

Pozdrawiam,
                  P.S.
                  Proponuje dwie wersje j/w.
                  Na pewno istnieje inny sposób, czekamy na rzetelne propozycje.
                  Jeżeli będą pytania odpowiem tylko na e-mail
                  • Bardzo dziękuję za plan dojazdu,słyszałam że na miejsce blisko tej ulicy mogę też dojechać kolejką SNCF do La stade,czy jest też taka możliwość? Będzie to mój pierwszy wyjazd do Paryża więc cenna będzie każda informacja. Z góry dziękuję za odpowiedź.
                    pozdrawiam
                    bgmichalscy@o2.pl
                    • Gość: Isabelle IP: 88.182.123.* 09.03.11, 10:50
                      Z dworca St-Lazare mozesz dojechac kolejka SNCF do dworca La Stade de Colombes.
                      Kolejka jedzie 15 min. i z tego dworca jest blizej niz od metra.
                      Moge podac Ci godziny odjazdu z Paryza jezeli podasz mi o ktorej przyjezdzasz (w przyblizeniu) na Port Maillot.
                      Gdybys potrzebowala jeszcze informecje chetnie Ci pomoge.
                      MPozdrawiam, Isabelle.
                  • Gość: gość IP: 194.50.110.* 26.02.13, 16:25
                    ktoś napisał:

padła odpowiedź:
                    Dojazd pociągiem.
                    Dalej pieszo 8min. z Gare du Stade A do B do celu = 97bld Marceau 92700 Colombes.

a ja mam takie pytanie - jak na Porte Maillot trafić na stacje tego pociągu? patrze na różnych mapach i jakoś nie moge znaleźć. czy to jest blisko? jak i w którą stronę iść?

• Gość: ada IP: *.dynamic.chello.pl 16.03.11, 16:53
                Wróciłam z weekendowego pobytu w Paryżu.
                Jeżeli chodzi o dotarcie do Porte Maillot to ja akurat nie miałam żadnego problemu, bo hotel rezerwowałam w 17 dzielnicy (ul Rue Brunel) ok 350m od autobusu. Warto kupić bilet powrotny od razu na lotnisku i uniknąć kolejki na przystanku. Cena biletu w jedną stronę to 15E - w obie 30E. Autobus, który miał odjechać o 5.55 odjechał 6.05 i część pasażerów zdążyła na niego wysiadając z metra. Następny autobus stał już podstawiony. Czas przejazdu autobusu w poniedziałek rano to 1h07min.

Paryż jest piękny i jeszcze w tym roku tam wrócimy:)
                Na Wieżę Eiffla poszliśmy w piątek po 20-stej. Czas oczekiwania w kolejce 45min. Cena 13,10E
                W Wersalu byliśmy w niedzielę ok godziny 12-stej, kolejka okrutna, a czas oczekiwania ok 50min. Do końca marca zwiedzanie ogrodów bezpłatne. My skorzystaliśmy z ciuchci obwożącej po ogrodach w trosce o własne nogi. Cena przejazdu coś ponad 6E.
                Pozdrawiam
            • Postaram się po powrocie dopisać jak wykonać ćwiczenie pt zdążyć na poranny samolot do K-c ;)

Pozdrawiam :)

--
              '..how can have a day without a night
              You're the book that I have opened
              and now I've got to know much more..'
              • koniecznie jak wrócisz opisz jak się dostać na lotnisko na poranny samolot do Katowic.pozdrawiam
                • Nie ma sprawy, z tym, że za będzie to za dwa miesiące dopiero.
                  :)

--
                  ..always expect the unexpected..
                  (by ME - 05/10 ;))
                • Słowo się rzekło, kobyłka u płotu ;)

Komunikację między lotniskiem w Beauvais a Paryżem zapewniają autobusy (15 Euro w jedną stronę) - dowożą do Port Maillot i stamtąd odjeżdżają, 3 h przed planowanym odlotem.
                  W przypadku lotu WIZZAir do Pyrzowic powinno to być ok. 5.45 rano, niemniej tej opcji (porannej) nie testowałam osobiście, gdyż miałam obawy czy dotrę na czas do P.Maillot - metro startuje od 5-tej. Nie chciałam ryzykować, gdyż mieszkałam w dość odległym punkcie Paryża, więc wybrałam opcję pt. ostatni nocleg w Beauvais - dojechałam tam poprzedniego wieczoru pociągiem z Gare du Nord i shuttle bus'em na lotnisko rano.
                  Byłam o 7.00 na miejscu i przyznam, że przy kolejkach tak do zdawania bagażu, jak i kontroli, było to w sam raz - zostało mi parę minut zaledwie na kawę i rzucenie okiem na 'duty free' (nic wartego uwagi raczej - jeden sklep, ceny z tych wyższych ;)).

--
                  'I don't mean to hurt you, no more crying
                  A wolf needs no reason to hunt and kill its prey
                  He could no more change than give up breathing..'
                  • I jeszcze ceny - pociąg do Beauvais - 12,70 Euro, shuttle bus - 4 Euro.

Uwaga, która może się przydać nocującym w hotelach w Beauvais - autobus na lotnisko zatrzymuje się kilka razy przy częściej wybieranych hotelach (Campanille, F1, Ibis itp), więc po sprawdzeniu godzin kursowania (niezbyt częste niestety - kilka razy w ciągu dnia) można sobie darować taksówkę - mnie na przystanku pod stacją w Beauvais 'miły pan' próbował namówić na kurs do hotelu za 15 Euro i za drugie tyle kurs poranny na lotnisko, ale podziękowałam ;)

--
            • Gość: jack IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 17.06.12, 08:01
              dosc ,ze tylko narzekasz to jeszcze nie mozesz pomoc w zaden sposob,po kiego grzyba zatem tu wchodzisz.
    • Gość: tanie-latanie IP: *.adsl.inetia.pl 09.03.11, 11:42
      Podsyłam opis komunikacji z lotniska Beauvais - może znajdziesz pożyteczne dla siebie informacje.
      ---
      pozdrawiam,
      Tanie-latanie
    • Gość: Edyta IP: *.w83-204.abo.wanadoo.fr 17.05.11, 23:42
      Jeśli samoloty latają to i autobus napewno będzie podstawiony pod lotnisko na port;) Nie masz sie co martwic na zapas...;P Pociagu chyba nie ma, ale nie jestm pewna...;) Ale autobus będzie napewno przed lotniskiem;)
      • Jest, jest ;)
        Tzn. pociągi do Beauvais jeżdżą z Gare du Nord jak najbardziej - pisałam o tym powyżej.

--
        • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.11, 18:03
          Witam, czy to prawda, że bilet na lotnisko kupowany u kierowcy jest w cenie dwóch biletów jednoprzejazdowych? (info z sieci). Dzięki za odp.
    • Gość: mietek IP: *.nowiny.net 30.10.11, 22:57
      witam w Paryżu byłem na początku października (zdecydowanie POLECAM!!!) najlepiej z lotniska i na lotnisko dostac się autobusem 15 e w jedną strone ok 1 godzina jazdy, autobusy są skomunikowane z lotami np. wylot do Katowic o 8:45 wyjazd z Porte Maillot o 5:45 i tak to działa, Jedyny problem to jak o tak wczesnej porze dostać się na Porte Maillot gdyż metro rusza dopiero o 5:30, pozostaje autobus nocny lub taxi - ja wybrałem to drugie bezstresowe i pewne, pozdro 600.
      • Mieliśmy podobny problem co autor wątku mieszkaliśmy u Pani Magdy w Colombes i lot mieliśmy 8.40 na Port Mailot mieliśmy się stawić o 5.45 wiadomo było że ze względu na metro mamy szansę zdążyć na następny autobus 6.20 . Z kolejką SNCF nie było problemów ale schody zaczęły się z metrem. Sprawdziliśmy 1 metro ruszało gdzieś ok 5.30 więc sprawdziliśmy że będziemy w stanie zdążyć na autobus 6.20 ( nie nasz ale taki który dociera na lotnisko w odpowiednim czasie). KOlejka SnCF odjechała punktualnie potem na metro (nr nie pamiętam) potem 2 metro stacja Chatelet (chyba dobrze piszę). Metro chyba 1 miało planowy odjazd chyba ok 5,41 wiec spokojnie na Port Mailot docieramy-oba metra to były pierwsze odjazdy w danym dniu. Niestety na Chatelet tłum ludzi czeka a godzina odjazdu metra zaczyna migać lata gość z krótkofalówką poruszenie wsród ludzi, komunikat jakiś słyszę ale po francusku. Zaczepiłam 2 dziewczyny które wyglądały na cudzoziemki i zgadza się jest problem metro się zepsuło czas oczekiwania ok 20 min. Ponieważ dziewczyny też jechały na POrt MAilot więc długa na zewnątrz i szukamy taksówki-totalna panika. Taksówkarze albo się nie zatrzymują albo jak słyszą gdzie to mają gdzieś i odjeżdżają za nami już biegną kolejne osoby z walizkami usiłujące znaleźć taksówkę. W końcu jest łaskawie się zatrzymał wsiadamy patrze na zegar w taksówce 6.03 nie mam zielonego pojęcia jaka odległość dzieli nas od Port Mailot. Jedziemy mijamy piękne zabytki Łuk Triumfalny, itp zaczynam się zastanawiać czy taksówkarz nie zabrał nas na wycieczkę minuty mijają każde czerwone światło powoduje palpitacje serca-nagle widzę jest POrt Mailot jest 6.10 mamy dużo czasu...Bilety kupiliśmy kilka dni wcześniej jak pojechaliśmy sprawdzić drogę od metra żeby w dniu odjazdu i błądzić całe szczęści bo po bilety długaśna kolejka. Wsiadamy do autobusu a z nami kilka osób z feralnego metra. Za taksówkę wyszło 12 euro po 3 euro od łebka. Powiem, że moment kiedy okazało się ze metro nie ruszy był okropny świadomość ze możemy nie zdażyć na samolot-koszmar. Nie wiem co zrobiłabym następnym razem-chyba zastanawiałabym się nad taksówką z Colombes- przynajmniej pewna. Niby wszystko mieliśmy sprawdzone godziny itp a tu taka niespodzianka. POdkreślę tylko że przez tydzień pobytu w Paryżu i naprawdę częstej jazdy metrem żadna awaria się nie zdążyła -raz popsuła się kolejka SNC F- trzeba niestety brać to od uwagę przy takich wczesnych odlotach.
        • Gość: magda IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.07.12, 10:46
          Agatawer ja właśnie we wrześniu lecę na 3 dni do Paryża, śpię u tej samej pani Magdy, proszę o kontakt, chciałam podpytać parę rzeczy: info@meggi.pl . Dzięki.
    • Gość: Magda IP: *.zicom.pl 11.02.13, 07:49
      Witam .Czy oferta przywozu z lotniska Beauvais jest aktualna. Termin piatek 15 02 2013 przylot z Polski 14.35. 4 osoby
    • Gość: easym IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.02.13, 23:07
      Słuchajcie, a gdzie kupuje się bilety z lotniska BVA do Paryża? w jakimś punkcie na lotnisku, u kierowcy ? i czy jest możliwość kupić bilet powrotny na BVA w dniu odlotu do Polski? za dziecko 12 lat jakaś zniżka przysługuje czy cena jak za osobe dorosłą?

• Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.02.13, 10:59
      My będziemy we 2 osoby, wiec za busa zapłacimy 32 e a Ty piszesz, że u Ciebie kurs to średnio 60 e czyli drugie tyle :( no chyba ze z kimś się zgadam i kosztami się podzielimy.
      Mam jeszcze jedno pytanie: lot powrotny do Polski mam o 8.55 z BVA. Ze stronki Aeroport de Paris Beauvais Tille dowiedziałam się, że wyjazd z Porte Maillot jest o 5.55 a na lotnisko docieramy i 7.10 (wylot 8.55). Czy nie uważacie, że to za wcześnie? Chyba aż tyle czasu na lotnisku nie potrzeba - będę tylko z małym bagażem podręcznym. Godzina przed powinna wystarczyć. Druga sprawa to taka, że nocleg mam u Pani Magdy w Colombes i zastanawiam się czy będę miała jak stamtąd dotrzeć na Porte Maillot na 5.55.

Départ samedi 23 février 2013

Départ de
      Paris/Porte Maillot Heure d'arrivée
      (estimée) Aéroport
      Paris/Beauvais Départ du vol N° de vol Compagnie Destination
      05:55 07:10 08:55 W61352 WIZZ AIR VARSOVIE
      • Gość: Paweł IP: *.104.102.84.rev.sfr.net 23.02.13, 12:13
        Tak, jak napisałaś cena która jest podana to cena za 4 osoby. Muszisz wziąść pod uwagę dodatkowe koszty dojazdu do Colombes i dodatkowy czas na dojazd. Jadąc ze mna w 1 godzinę dojeżdżasz już na miejsce.
        Napisz do mnie bezpośrednio na e-maila, może będę mógł Was z kimś połączyć w tranporcie. Po co masz się martwić, że nie zdążysz na samolot.
        allegroelle@gmail.com

Paweł
        • Gość: żel IP: 194.50.110.* 26.02.13, 16:33
          na początku tego wątku ktoś napisał:

padła odpowiedź:
          Dojazd pociągiem.

a ja mam takie pytanie - jak na Porte Maillot trafić na stacje tego pociągu? patrze na różnych mapach i jakoś nie moge znaleźć. czy to jest blisko? jak i w którą stronę iść?

• Gość: Rajmund IP: *.static.tvk.wroc.pl 28.05.13, 18:34
        W moim przypadku Shuttle Bus z Maillot jechał na lotnisko Beauvois 1 godz i 45 minut. Wyjeżdżałem w godz szczytu o 16tej. Ponieważ zamknięcie bramki teoretycznie jest na 30 minut wcześniej to trzeba jechać 3 godz wczesniej, tak jak piszą na bilecie. Autobusy są regularnie, jest Pani która przywołuje następne jak tylko są pasażerowie. Piszę teoretycznie bo w praktyce ludzie wchodzili na pokład dużo po zaokrętowaniu. W poczekalni słyszałem że po zaokrętowaniu wzywali jeszcze długo po nazwisku brakujących pasażerów, także można się było spóźnić. Bagaże na Beauvois mierzyli dokładnie, jak nie wszedł w metalowy przymiar to zawracali to odprawy bagażowej i 50 Euro w plecy. Trzepali też wszystko, nic sie nie przeniesie, jedna Pani mi mówiła że jej musztardę kazali wyrzucić.
    • hej :)
      z moich inforamcji wynika ze nie ma pociagow z Beauvais do Paryza.jedyny transport to autokar lub taxi.

co do godzin odjazdu autokaru, odjezdza on jakies 2,5 h przed kazdym samolote, nawet tym najwczesniejszym i najpozniejszym.wiecej info tutaj:
      www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=fr
      • www.voyages-sncf.com/billet-train/resultat?hid=1DQJ
        sa pociagi, dosc czesto
        autokar czasami szwankuje (z Porte Maillot), ale to moze za pozno zeby dostac sie na Gare du Nord i wtedy pozostaje taksowka
        • Gość: montblanc IP: *.hfc.dyn.abo.bbox.fr 03.03.13, 10:47
          no dobrze, zgadza sie, sa pociagi...tylko co dalej?warto zainteresowac sie jak dostac sie z dworca pkp na lotnisko.beauvais to malautka miescina, polaczenia sa tam rzadkie miedzy tymi dwoma miejcami, a o tak wczesniej porze bycmoze nie ma ich wcale.zdecydowanie doradzam autokar.nei zdarzylo mi sie zeby zaszwankowal, to o wazne to zeby byc odpowiednio wczesnie przed wyjazdem na Porte Maillot
          • Gość: żel IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.03.13, 11:49
            ja tam zostanę przy busie, nie będę kombinować z pociągiem bo nie znam tamtych stron i boje sie ze nie zdążę na samolot.
            ponawiam jednak pytanie ile wcześniej trzeba być na lotnisku BVA przed odlotem do Polski?
            godzina chyba wystarczy, prawda? mam tylko mały bagaż podręczny więc od razu idę do security. Te busy z Porte Maillot odjeżdżają za wcześnie, zastanawiam się czy nie jechać jakimś ok 30 min później zwłaszcza ze metro rusza o 5.30 więc mogę mieć kłopot żeby dostać się na mój planowy bus
    • podany link nie dziala:(
      • Gość: j. IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.13, 21:33
        Na lotnisku można wypożyczyć samochód, wychodzi tyle co i za bilet na Bus (ok.15-16 euro), a jeśli chodzi o dojazd do Port Maillot to polecam komunikację miejską nocną, bez problemu można dojechać oszczędzając pieniądze

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.