Dodaj do ulubionych

co wziąć, ubrać na długą podróż autokarem(19 godz)

01.02.11, 12:54
Niedługo jadę na wycieczkę do Francji, zastanawiam się co ubrać w tak daleką podróż oraz co wziąć żebym była przygotowana na wszystko i niczego mi nie brakowało. ma ktoś jakieś pomysły lub wie z doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Facet IP: *.chelmno.mm.pl 01.02.11, 13:33
    Witaj,
    jesli autokarem to koniecznie wygodne obuwie Niektore niewiasty, szczegolnie te podrozujace przez Wlochy ( mam na mysli glownie opiekunki do dzieci) podrozuja z malymi poduszeczkami pod glowe U mezczyzn i "dalszych" podroznych tegoz obyczaju nie zauwazylem: nie smiej sie prosze, bo to prawda
    Wez ze soba troche picia i jedzenia, toalety sa w autokarze a na niektorych liniach np obslugiwanych przez SINBAD sa stosunkowo czeste przystanki i postoje
    No i nie zakladaj sukni balowej, minispodniiczki ( chyba, ze koniecznie!) tylko wygodne spodnie, chociaz ja jako rasowy Facet, jestem przeciwnikiem tego odzienia u kobiet;-)
    Bon voyage !
  • masheni 04.02.11, 20:24
    poduszeczka obowiązkowa, by głowa podczas spania nie lata na wszystkie strony. no chyba, że usiądzie obok Ciebie przystojny, interesujący mężczyzna. wtedy nie musisz z niej korzystać- niech głowa opada na ramię sąsiada ;)
    polecam zabrać nasączone chusteczki, wodę termalną, drobne na toaletę, gumę do żucia, ;)
    PS. dziewiętnastu godzin w autokarze nie zazdroszczę
  • Gość: coco IP: *.155.76-86.rev.gaoland.net 05.02.11, 14:06
    zalezy czy to autokar tylko wycieczkowy, czy liniowy, jak np. eurolines
  • Gość: ROMA IP: *.dynamic.chello.pl 05.02.11, 14:43
    rybka021 napisała:

Niedługo jadę na wycieczkę do Francji, zastanawiam się co ubrać
    w tak daleką podróż oraz co wziąć żebym była przygotowana na wszystko
    i niczego mi nie brakowało. ma ktoś jakieś pomysły lub wie z doświadczenia...

Zwykły turysta ubiera się skromnie na każdą podróż
    bez względu na wiek jak to czyni Aleksander Doba.

Pozdrawiam,
    P.S.
    Skala problemów jest zadziwiająca i ...
  • aga72 05.02.11, 19:03
    to chyba podpucha. jak mozna pytac w co sie ubrac? najwygodniej w suknie balowa i koniecznie bity na wysokich obcasach. ostatecznie francja-elegancja
  • jorn 07.02.11, 00:38
    Papcie. Najzupełniej poważnie, najlepiej klapki. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to któryś kolejny etap podróży, przez co zdjęcie butów powoduje, że roznosi się zapaszek:) Jeśli wsiadając do autobusu / pociągu / samolotu mamy jeszcze świeże stopy, polecam zdjęcie butów i założenie klapek.

Pozdrawiam
    --
    Jorn van der Ar
    ---------------------------
    Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
  • janou 07.02.11, 19:17
    jorn napisał:

> Papcie. Najzupełniej poważnie, najlepiej klapki
    --------------
    Najlepiej kup se specjalne skarpety,niestety nie znam polskiej nazwy,
    tu masz link francuski z fotkami,zrozumiesz o co chodzi,inaczej po 19 godz podrozy bedziesz miala nogi jak nogi slonia:(
    www.twenga.fr/dir-Beaute-Sante,Soin-des-pieds-et-des-jambes,Bas-de-contention
  • esco_bar 18.02.11, 13:45
    kanapkow se narub i w termoz cherbaty wes , no i bedzie gites
  • janou 18.02.11, 15:09
    esco_bar napisał:

> kanapkow se narub i w termoz cherbaty wes , no i bedzie gites
    ----------------
    on rit ou on pleure?
  • mrse 18.02.11, 20:19
    zamiast poduszeczki może być dmuchany "rogal"na kark - dla mnie bardzo wygodny, unika się potem bólu barków. Pod ręką warto mieć polar lub kurteczkę, bo w czasie postojów w nocy może być chłodno. Ja lubię mieć jeszcze audiobooka na mp3, w razie gdybym nie mogła usnąć.
  • j363 25.04.11, 20:30
    ja jezdze juz od 6 lat,srednio trzy razy w roku do Niemiec i spowrotem.ostatnio takze jechalam 19 godz ze Stutgardu.czasem trafi się jakis dobry film.Choc nie zawsze--ja byłam znuszona aż 3 razy oglądac bzdurny film pt."2012".Czasm trafi sie współpasazer-gaduła.zawsze mam ze sobą dmuchany rogal i mp3.pozdro
  • Gość: Blocked IP: *.147.134.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.01.15, 23:09
    Nic
  • goydodasti 19.10.17, 14:16
    My jechaliśmy ostatnio do Chorwacji. Na taką podróż weź jakąś poduszkę koniecznie, picie, jedzienie, tabletki lokomocyjne(i inne na sam pobyt), bluze wygodną i ciepłą, buty nie ładne ale wygodne, chusteczki zwykłe i nawilżane.
  • wislok1 21.10.17, 16:42
    Z doswidczenia --- podroz autokarem z Polski do Belgii, prawie doba,
    wiem, ze to jest
    m a s a k r a
    I nic nie pomoze

Po prostu nie da sie spac, chocby autokar byl bardzo wygodny
    A d... boli od siedzenia
    A postoje tylko wtedy, gdy kierowca sie zgodzi

Cos okropnego
  • gelati 22.10.17, 17:13
    Ponieważ będziecie qrewsko wygniecieni.
  • ewelina0489 23.08.19, 16:01
    jak ktos nadal szuka wskazowek, to polecam nowy wpis przeczytac na blogu u Fabisiaka: www.fabisiakprzewozy.pl/6-niezbednych-rzeczy-w-komfortowej-podrozy-autokarem/ mi pomogl, w wyborze dobrej firmy transportowej, a było blisko, żebym się wkopał w 15-sto gosdzinną podroz bez toalety w środku

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka