• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Paryż - bilety na metro i RER Dodaj do ulubionych

• 05.02.12, 02:43
    We wrześniu przylatuję na 12 dni do Paryża także mam jeszcze sporo czasu, ale już teraz może ktoś z Państwa będzie tak życzliwy i mi pomoże i podpowie jakie bilety mam kupic, aby swobodnie śię poruszac metrem i kolejką RER nie tylko po Paryżu, ale też żeby na te bilety dojechac z lotniska CDG na kemping do Maison Laffitte, do Wersalu, do Disneylandu. Może lepiej kupic sobie kartę lub karnet, a do tych atrakcji co są dalej kupic bilet oddzielnie??? Chodzi mi o to, żeby nie martwic się jaka to strefa itd i żeby to wyszło jak najtaniej?
    Proszę jeśli ktoś wie, może mógłby mi to jakoś wyliczyc, powiedziec gdzie na lotnisku kupię taki bilet, a przy okazji gdzie mogę znalezc informację na temat podziału Paryża na strefy, żeby wiedziec gdzie i co się znajduję.
    Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny
    Dziękuję. :)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.12, 10:36
      Ja bylam na tym kempingu. Widze ze plan pobytu jest zblizony do mojego. Prosze napisac dokładnie kiedy Pan bedzie.
    • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 05.02.12, 10:48
      klaudiusz75 napisał:
      We wrześniu przylatuję na 12 dni do Paryża...Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny...

Zapraszam i zachęcam do klikania. Na pewno wszystko znajdziesz.

Paryż > CDG info > lotnisko CDG > RER > RER więcej > komunikacja > INFO mapy > Open Tour > Pere-Lachaise plan > Montmartre > Moulin Rouge > Disneyland > pogoda ...

Pozdrawiam,
      Nasz Paryż < polecam
      • 11.05.12, 18:59
        Witam,
        Będę małą grupą w Paryżu. Czy można wykupić 10-przejazdówkę na RER i kasować ją 4 razy dla przejazdu 4 osób jednorazowo? Czy każda osoba musi mieć swoją?
        Dziękuję za info i pozdrawiam.
    • 05.02.12, 21:45
      Przy okazji biletów mam pytanie o bilet Le Ticket T+
      Czy można się przesiadać z metra do RERa? Czy można poruszać się w różnych strefach?
      Czy są jakieś ograniczenia?
      • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 06.02.12, 10:34
        matcin napisał:
        Czy można się przesiadać z metra do RERa? ... poruszać się w różnych strefach? ...Czy są jakieś ograniczenia?

bilet + t < info > więcej

Pozdrawiam,
        ...uzupełnienie do poprzedniego postu...
        Paryż-Disneyland > Paris Visite Pass > TRANSPORT PUBLICZNY W PARYŻU...

Nasze skromne wymagania i potrzeby zawsze spełnia Paris Visite.
        Przykład: z przystanku metra M2 idziemy pieszo do punktu B dolna stacja kolejki.
        Górny poziom kolejki < ruchomy wirtualny obraz
        Idąc dalej schodami mamy bazylikę+więcej... < ruchomy wirtualny obraz.
        Kupując PV trzeba tylko uważać na strefy=zone.
        • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.12, 15:03
          Jest jedna sprawa , nie zawsze Paris Visite się opłaca. To jest dość droga karta-bilet. Wszystko zalezy gdzie jest hotel. Czasem wystarczą tylko bilety jednorazowe.
          • 06.02.12, 16:08
            Z tego co wyczytałem bilet Paris Visit jest maksymalnie na 5 dni i jest dużo droższy od Carte Orange (dawna nazwa), bo można ją wykupic na cały tydzień od poniedziałku do niedzieli i jest podobno dużo tańsza, tylko trzeba miec zdjęcie. A poza tym różni się jeszcze czymś od Paris Visit, wie ktoś może???
            • 06.02.12, 16:11
              Aha przypomniało mi się jescze jedno pytanie? czy zna ktoś może jakiś link do strony gdzie mógłbym sobie wpisac stacje początkową i końcową i wyskoczy mi cena biletu? Wtedy planując sobie zwiedzanie Paryża można łatwo obliczyc czy lepiej jest kupic pojedynczy bilet, czy może Paris Visit, a może Carte Orange???
              • 06.02.12, 17:34
                www.ratp.fr/fr/ratp/c_20856/tous-les-titres-et-tarifs/
              • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.12, 17:36
                Nie bez przyczyny pytałam o dokładną datę pobytu. Bede mogła wtedy dokładnie napisać jaką karte kupić. Najprawdopodobniej będzie to karta Nawigo. Maisons Laffitte jest w 4 strefie komunikacyjnej, Disneyland jest w 5 strefie. Dojazd z lotniska do Maisons Laffitte bedzie biletem jednorazowym kupionym na lotnisku. Gdy bedzie znana data to mozna zaplanować pobyt i zakup biletow, bez tego ani rusz. Prosze sie nie martwić , na podstawie własnych doświadczeń podpowiem co i jak. Pozdrawiam
                • 06.02.12, 20:24
                  Witam ponownie :)
                  Na wstępnie serdeczne dzięki za bezinteresowną pomoc dla Milka i Labadine (juz Was lubie):)))

A teraz przejdę do konkretów

Przylatuje 07.09 (piątek) na lotnisko CDG i wylatuje również z CDG 18.09. (wtorek).
                  Nocleg mam zarezerwowany na kempingu w Maisons-Laffite (4 strefa).
                  Podczas mojego pobytu (12 dni) oprócz różnych atrakcji mieszczących się w centrum Paryża (1,2 strefa), chciałbym również zwiedzic Wersal (4 strefa) oraz Disneyland (5 strefa).

No i własnie dlatego te moje pytania jak to wszystko rozplanowac, aby stracic jak najmniej kaski na bilety???

Jednym z wariantów (nie wiem czy dobrze kombinuje) byłoby kupno, karty NAVIGO (tej ze zdjęciem) na cały tydzien (pon-niedz) na strefy 1-5. Wtedy w tym tygodniu zwiedziłbym Wersal, Disneyland - to co najdalej, żeby z tej karty jak najwięcej skorzystac.

A na reszte dni to nie wiem zwykłe bilety, karnet, a może Paris Visite, nie mam pojecia.

Moglibyście mi podsunąc jakies pomysły
                  • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.12, 21:47
                    Napewno 10-16 września karta Nawigo ze zdjęciem. Trzeba mieć zdjecie dla kazdej z osob dla ktorej będzie potrzebna karta. Załatwicie to w kasie biletowej w Maisons Laffitte. Tak jak pisałam z i na lotnisko bilet jednorazowy z kasy biletowej. Teraz pytanie o wiek . Jezeli do 26 roku zycia to w sobote i niedziele mozna kupić bilet całodobowy Weekend Jeunes. Wybor na jaką strefe zalezy od planu zwiedzania.Jezeli powyzej moze być bilet całodniowy Mobilis. Bilet do Disneylandu w 1 strone dorosły kosztuje 10.50 euro, dziecko 5,25 euro. Maisons Laffitte - Paryz centrum 1 bilet kosztuje 4 euro. Karnet 10 biletów 32 euro. Karnet to 10 jednorazowych biletow. Maisons Laffitte -Versal 1 bilet kosztuje 6.65 euro. Przy tych cenach pojedyńczych biletow dobrze jest sie zastanowić co chcemy w danym dniu zobaczyć i wtedy czy bilet jednorazowy czy bilet całodniowy. Bilet z CDG do Maisons Laffitte kosztuje 12.6 euro. Narazie to by było na tyle przeliczcie i prosze o podanie wieku . Pozdrawiam
                    • 07.02.12, 14:54
                      Dzięki za odpowiedz. Co do wieku to mamy 35 i 37 lat, także te tańsze przejazdy do 26 roku raczej odpadają.
                      • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.12, 19:21
                        Planujecie Disneyland na 1 czy 2 dni. Czy w planie jest Luwr ( ile czasu przeznaczacie) i Orsay (obejrzenie wyrywkowe czy całość). Gdy sa watpliwości prosze pytać . Jezeli chodzi o sam pobyt w Maisons Laffitte tez słuzę pomocą.
                        • 07.02.12, 20:56
                          Będziemy miec pełne 10 dni, nie licząc dnia przylotu i powrotu. Na pewno cały dzień nam zejdzie w Wersalu, Luwrze, O'rsay i pewnie 2 dni w Disneylandzie ( a tak w ogóle po ile są bilety 2-dniowe) także już lekko licząc 5 dni jest zaplanowane, zostaje jeszcze 5 na inne atrakcje. Dzis własnie kupiłem bilet (za 2 osoby w dwie strony 712 zł :) przepłaciłem? ) . Słyszałem też, że jest dużo rzeczy do zwiedzenia bez płacenia np. Notre Dame. Parki, Ogrody, słyszałem, że nie trzeba płacic 20 euro za wjazd na wieże Eiffla i czekac w kolejce 2 godziny. Wystarczy wejśc na pieszo na 2 piętro, a dojechac tylko na szczyt? W ogóle to mam milion pomysłow i na pewno czasu mi zabraknie na wszystko, muszę chyba wziąsc zeszyt i zacząc wszystko dokładnie porządkowac, co, gdzie i kiedy. Proszę o podpowiedzi co warto zobaczyc, kiedy i gdzie żeby za drogo nie wyszło. Pozdrawiam!
                          • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.12, 21:36
                            712zł na lotnisko CDG? Jezeli tak to cena jest bardzo dobra .356 zł w obie strony na osobę. Bilety do Disneya proponuje kupić we FNAC - 1 dzień 1 park czyli mowiąc prosciej osobno na kazdy dzień. Nie wiem jak z kondycją ale dobrze jest zrobić sobie dzień przerwy miedzy jednym a drugim dniem w parku. Wersal, Orsay, Luwr , wejscie na Luk, wejscie na wieze w Katedrze Notre Dame, zajrzenie do Panteonu dobrze by bylo zorganizować w kolejnych dniach. Dobrze jest kupić Karte Muzeum PASS. Na 2 dni kosztuje 39 euro a 4 dniowa 54 euro. Jezeli sa plany aby sporo zobaczyć moze okazać sie ze taka karta bardzo się opłaci. Zobacze co mi zostało w moich notatkach.
                            • 08.02.12, 10:19
                              Co do przelotu to się zgadza. 356 zł na osobę w 2 strony. Też mi się wydaje, że to dobry zakup.
                              A teraz jeszcze pare pytań?
                              Co to jest to FNAC, może jakis link żeby zarezerwowac tańsze bilety do Disneylandu?
                              A co z parkiem Asterixa? Tez mogę kupic bilety przez FNAC? Jak tam dojechac, wystarczy kolejką RER czy trzeba się przesiąśc?
                              I jeszcze pytanie odnośnie Maisons-Laffite. Czy po wyjściu z kolejki są drogowskazy jak dojśc na kemping, jak jest daleko od stacji, jak się kierowac? A w ogóle to jest miasteczko duże czy małe, jakieś namiary na tanie sklepy spożywcze, bo jedzenia to wozic nie będę?
                              Dziękuję!
                              • Gość: milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.12, 12:17
                                Podsyłam pare ciekawych linkow
                                forum.gazeta.pl/forum/w,20573,97952933,97952933,Paryz_samodzielnie_relacja.htmlh
                                ttp://www.paryz.pl/
                                www.fnacspectacles.com/place-spectacle/manifestation/Parc-d-attraction-PARC-ASTERIX-NON-DATE-ASTE2.htm
                                www.fnacspectacles.com/place-spectacle/manifestation/Parc-d-attraction-DISNEY---FRANCILIEN---1J---1-PARC-MI218.htm
                                • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.12, 14:40
                                  Niestety 1 link nie działa - wątek juz w archiwum - a szkoda. Prosze wpisać w wyszukiwarce Paryż samodzielnie- relacja imka.allegro. Jest tam sporo ciekawych informacji.
                                  • 08.02.12, 23:58
                                    Mam jeszcze jedno, a w zasadzie parę pytanek odnośnie biletów.
                                    Słyszałem, że można kupic bilet pojedyńczy, ale także cały karnet. Jaka jest różnica w cenie?
                                    Czy na bilet lub karnet można jezdzic tylko metrem lub tylko RER czy wszystkim?
                                    Na ile wystarcza taki bilet, jak długo można na nim jechac, do której strefy jest ważny?
                                    No i na koniec skąd i kiedy będę wiedział, że muszę skasowac następny bilet? Przy bramce na wejściu, a może nie wypuszczą mnie przez bramkę przy wyjściu?
                                    Proszę wybaczyc, jeśli moje pytania są banalne, ale za pierwszym razem to nigdy nic nie wiadomo. :)
                                    Dziękuję!
                              • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.12, 19:00
                                klaudiusz75 napisał:
                                A co z parkiem Asterixa? (...) Jak tam dojechac, wystarczy kolejką RER czy trzeba się przesiąśc?

Pociągiem & Shuttle z CIF Roissy: pojechać linią B3, a następnie autobus Parc Astérix, A3 stacji dokującej do dworca autobusowego. Bus kursuje co 30 minut od 10:30 do 17:30. Powrót co 30 min od 11 do 18:30. Powrót autobusem opłaty: € 6.50 dorośli i dzieci (3-11 lat): € 4.70

Dojazd RER-em do CDG TERMINAL 1 < zerknij
                                Lokalizacja A i B < przybliż
                                A - CDG TERMINAL 1
                                B - Parc Astérix

I jeszcze pytanie odnośnie Maisons-Laffite.
                                Czy po wyjściu z kolejki są drogowskazy jak dojśc na kemping, jak jest daleko od stacji, jak się kierowac?

RER Maisons-Laffitte‎ < lokalizacja > trasa pieszo ~800m ~9min

Lokalizacja kempingu jest nieszczęśliwa.
                                Camping Municipal Maisons-Laffitte < barki na Sekwanie hałasują 24h/dobę
                                Widoczny most kolejowy < pociągi hałasują 24h/dobę

...A w ogóle to jest miasteczko duże czy małe ?...
                                Maisons-Laffitte < zapraszam

Serdecznie pozdrawiam mocium panie,
                                • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.12, 20:00
                                  Jadąc do parku Asterixa z Maisons Laffitte przez CDG na przejazdy mozna wydać majątek. Jest autobus z pod Luwru ktory dowozi na miejsce. Przy odwiedzinach parku we wrzesniu trzeba sprawdzić czy park jest czynny. Nie jest to park całoroczny jak Disneyland. We wrzesniu jest czynny tylko kilka dni.
                                  www.promotion.com.pl/webcm/parc_asterix_-_pary
                                  jest tu sporo wiadomosci dot.Parku Asterixa.
                                  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.12, 20:50
                                    Luwr + RER < dojazd do Parku Asterixa
                                    ...w sezonie spod wieży Wieży Eiffla.

Info: Parc Asterix jest czynny codziennie od 3 kwietnia do 14 czerwca,
                                    a potem codziennie od 14 czerwca do 31 sierpnia.
                                    Otwarty TYLKO w soboty i niedziele w okresie od 1 września do 1 listopada.

Pozdrawiam i życzę wieczoru miłego.
                                    • 08.02.12, 23:32
                                      Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.
                                      I znowu nasuwa mi się pytanie, znowu poproszę o pomoc.
                                      A jakie zabytki, może muzea, ogrody, cmentarze czy inne ciekawe miejsca warte zobaczenia polecilibyście. (chodzi mi konkretnie o takie, które można zobaczyc bezpłatnie, bez płacenia)
                                      I nie chodzi mi tu o zabytki i muzea, które można zobaczyc za darmo w pierwszą niedzielę miesiąca, bo jeszcze mnie wtedy po prostu nie będzie.
                                      Ile ciekawych miejsc w Paryżu, które są udostępnione za przysłowiową "darmochę"???
                                      Pozdrawiam!
                                      • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.12, 00:00
                                        klaudiusz75 napisał:
                                        A jakie zabytki, może muzea, ogrody, cmentarze czy inne ciekawe miejsca warte zobaczenia polecilibyście. (chodzi mi konkretnie o takie, które można zobaczyc bezpłatnie, bez płacenia)

Jeszcze raz wklejam moje wypociny < zapraszam
                                        Masz podane wszystko na srebrnej tacy: dojazd #linii Metra i dokładną lokalizację.
                                        Wybierz wg własnego uznania. Amen

Pozdrawiam o północy.
                                      • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.12, 09:33
                                        Jak juz podałam trzeba wejsc na www.paryz.pl .Jest tam duzo informacjii.

Napewno trzeba zobaczyć Montmartre . Cmentarz , bazylike Sacre Coeur, plac du Tertre, Moulin Rouge.

Katedra Notre Dame i okolice, Sorbona , Dzielnica Lacińska.

Praktycznie kazdy zaułek , most , dom odkrywa przed nami coś nowego.

Radze naprawde wejść na strone www.paryz.pl napewno znajdzie Pan informacje aby zobaczyć to co jest dla Pana interesujące.
                                        Wydaje sie ze 10 dni to bardzo duzo . Jezeli chodzi o Paryz to jest kropla w morzu, dlatego prawie wszyscy do Paryza wracają.

• 09.02.12, 09:54
                                          Dziękuję serdecznie za wszystkie informacje.
                                          Jest jeszcze sporo czasu do wyjazdu, dlatego na spokojnie przejrzę sobie jeszcze kilka razy wszystkie posty, linki i strony www. :)
                                          Jednak jakby cos interesującego się Pani przypomniało proszę o podzielenie się informacjami.
                                          Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
                                          • 09.02.12, 23:45
                                            Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie?
                                            Czytałem na forum, że jeśli nie chcemy czekac w 2-godzinnej kolejce po bilety na wieżę Eiffla, mozna wejśc na pieszo na 2 poziom, a nastepnie wjechac tylko na szczyt, czy to prawda? Zaoszczędzimy wtedy nie tylko czas, ale też kaskę, bo bilet na szczyt kosztuje dużo mniej?
                                            Pozdrawiam serdecznie tych co mi pomagają!
                                            • Gość: turystka klaudia IP: *.phil.east.verizon.net 10.02.12, 01:31

Czytalam na forum, ze Paryz jest stolica Francji. Czy to prawda?
                                              Czy ktos uprzejmy moglby to potwierdzic lub zdecydowanie zaprzeczyc.
                                              Najlepiej ci ktorzy mieszkaja we Francji. Dodam, ze bedzie to moja pierwsza
                                              wizyta we Francji i nie chce popelnic bledu ignorancji.

Za ewentualna odpowiedz serdecznie dziekuje

klaudia
                                              • 10.02.12, 09:52
                                                Gość portalu: turystka klaudia napisał(a):

> Czytalam na forum, ze Paryz jest stolica Francji. Czy to prawda?
                                                > Czy ktos uprzejmy moglby to potwierdzic lub zdecydowanie zaprzeczyc.
                                                > Najlepiej ci ktorzy mieszkaja we Francji. Dodam, ze bedzie to moja pierwsza
                                                > wizyta we Francji i nie chce popelnic bledu ignorancji.

Pytanie formalne o statut miasta ? Z referencja do tekstu legalnego ?

Nasz INSEE (Urzad Statystyczny, piekielnie oficjalna instytucja) pisze tak:
                                                Paris possède à la fois le statut de commune et de département. La ville de Paris est divisée en vingt arrondissements municipaux. C’est le département le plus peuplé et le plus dense de France. Il compte, début 2007, 2,2 millions d’habitants sur une superficie de 105 km2.

Czyli Paryz jest jednoczesnie i commune (miasto) i département (departament).

Stolica to jest z definicji (ale nie z normy) miejsce gdzie jest siedziba rzadu i legislatury (czyli Assemblée Nationale i Sénat). Paryz jest stolica.

Bon voyage!
                                                • Gość: turystka klaudia IP: *.phil.east.verizon.net 10.02.12, 15:47

Dziekuje pieknie. Teraz nie mam juz zadnych watpliwosci:)

Pozdrawiam serdecznie

klaudia
                                        • Gość: AutoParis IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 03.07.12, 11:08
                                          Witam Serdecznie

Oferuje Państwu samochód marki
                                          Chrysler Stratus wraz z kierowcą.

Nie jest to Auto-TAXI
                                          Bez zadnych:
                                          -Napisow
                                          -Tabliczek
                                          -Reklam

Dla turystów indywidualnych na zwiedzanie Paryża.

Zawioze panstwa z lotniska, z dworca na wazne spotkanie, do hotelu itd.
                                          A takze w inne miejsca..

Samochód marki Chrysler Stratus ~~~kolor Srebrny

Posiada: - Klimatyzacje

-Jest bardzo wygodny i przestronny

ZADZWOŃ ABY SPRAWDZIĆ CZY TERMIN JEST WOLNY

PROSZĘ DZWONIĆ A NAPEWNO DOJDZIEMY DO POROZUMIENIA!! (negocjacja warunków oraz rabaty itp)

autoparis@wp.pl
                                          pozdrawiam
                                          • Gość: ona IP: *.173.103.84.rev.sfr.net 14.07.12, 12:26
                                            bardzo swietny pomysl napewno skorzystamy
                                    • Gość: wladecek IP: 195.150.8.* 04.05.14, 03:35
                                      Hej,
                                      Pomóżcie mi proszę i odpowiedzcie na krótką ankietę dotyczącą parków rozrywki na terenie Paryża:)
                                      docs.google.com/forms/d/1uTYhRjljpp7_f3L12FpLMPUD9vcsNNTptuHvSK6ETs8/viewform
                                      Dzięki i pozdrawiam
                                  • Gość: wladecek IP: 195.150.8.* 04.05.14, 03:35
                                    Hej,
                                    Pomóżcie mi proszę i odpowiedzcie na krótką ankietę dotyczącą parków rozrywki na terenie Paryża.
                                    docs.google.com/forms/d/1uTYhRjljpp7_f3L12FpLMPUD9vcsNNTptuHvSK6ETs8/viewform
                                    Dzięki i pozdrawiam
                            • Gość: Bartek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.12, 16:49
                              O boże... ale Wy jesteście obeznani!!!
                              Dzięki Wam już nigdy nie odwiedze paryża. jezuu ja się tam nigdy nie połapie. ;(
                              Miałem zamiar się wybrać do paryża w 2013 marzec/ kwiecien bądz czerwiec/lipiec, a dzięki wam nie pojade. ja tam bym zginął. jedynie co bym zrobil to dojechal z lotniska do paryża. a dalej to bym już nie wiedział co robic. szukać po miescie zwyklego noclegu, żeby tylko się przespać. Wogóle nic nie rozumiem z tymi kartami i biletami ;p tu taka karta tu taka tu ze zdjeciem. Za dużo się naczytałem i już wszystko mi się pomieszało. Znając życie bym się w niczym nie połapał i bym pieszo zapierdzielał taki kawał . haha chyba potrzebuje specjalnego przewodnika.
                              Normalnie ludzie, zepsuliście moje marzenie . Poszly plany z dymem ;(;(
                              • Gość: xyz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.12, 20:59
                                A kto Ci kazał włazić na to forum ...
                          • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 07.02.12, 21:52
                            klaudiusz75 napisał:
                            ...muszę chyba wziąsc zeszyt i zacząc wszystko dokładnie porządkowac, co, gdzie i kiedy.

Luwr < jest bezpłatny (info między zdjęciami)
                            ...wolne wczytywanie, czekaj.

Pozdrawiam,
                            Życzę wieczoru miłego.
                            Zwiedzanie masz takie jak sobie zaplanujesz.
                            • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.12, 22:11
                              Luwr jak i w wiekszosci inne muzea są bezpłatne w pierwszą niedziele miesiąca.
                          • 08.02.12, 00:00
                            jeśli jedziecie bez dzieci, macie pow. 30tki to sorry- po co do Disneya? Byłam, jak dla mnie zdecydowanie wolałabym powtórzyć Asterixa. Dosyć, ze w tym pierwszym gigantyczne kolejki, to atrakcje mniej rozrywkowe. W ogóle każdy uderza do Disneya, a moje dzieciaki też stwierdziły że Asterixa koniecznie trzeba powtórzyć.
                            --
                            Kacper 22.05.01, Lola 18.12.02, Kryspin i Krzysztof 04.03.11
                            kobieta-mama.blogspot.com/
                    • Gość: precelek IP: *.aster.pl 03.03.12, 19:08
                      Witam,
                      chciałabym się podbytać o kilka kwestii, ponieważ odkryłam Wasz wątek. Wybieram się do Paryża 13.03 na 5 dni. Problem dostania się z lotniska do centrum mam już rozpracowany, natomiast nadal nie wiem co lepsze jest czy Paris Visite czy Orange Carte. Będę przebywała w hotelu nie daleko Rue de Rome. Nie mogę odnaleźć w której strefie się znajduje. Zwiedzanie, także raczej stadardowo wieża eiffla, luwr, pola elizejskie, notre dame, pompidur itp. Prośba o pomoc :)
                      • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.12, 22:34
                        precelek napisał(a):
                        ...Będę przebywała w hotelu nie daleko Rue de Rome...
                        ... Nie mogę odnaleźć w której strefie się znajduje...

strefy < na lewo i lekko do góry od napisu Paris szukaj Rome przy niebieskiej linii

Rue de Rome (punkt A) jest blisko stacji metra Rome < jest to 1 strefa

Pozdrawiam,
                      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.12, 22:50
                        Witam,
                        jestem studentką turystyki międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę badania do mojej pracy magisterskiej, których celem jest zbadanie opinii atrakcyjności Paryża zdaniem turystów. Proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem moich badań.

Ankieta jest anonimowa.

Proszę najpierw o wypełnienie metryczki:
                        net-ankiety.pl/ankieta.php?id=v1zpj4jsv7ezj7mzfv1jvx4b
                        a następnie o wypełnienie ankiety na temat Państwa opinii:
                        net-ankiety.pl/ankieta.php?id=v1zpj4jsv7ezj7mzfv1ov14z
                        Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas!
                • Gość: Ola IP: *.gl.digi.pl 08.02.12, 22:25
                  Witam, a czy ja też mogę prosić o pomoc :) Będę w Asterix Parku 3 maja i chciałabym metrem pojechać do centrum aby zobaczyć wieżę Eiffla. Nie wiem gdzie najlepiej zostawić samochód...będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.

Pozdrawiam
          • 06.02.12, 20:31
            Gość portalu: Milka napisał(a):

> Jest jedna sprawa , nie zawsze Paris Visite się opłaca. To jest dość droga kart
            > a-bilet. Wszystko zalezy gdzie jest hotel. Czasem wystarczą tylko bilety jednor
            > azowe.

Zgadzam się z tym. Ja będąc w Paryżu 7 dni będę sie poruszał głównie trzech strefach. Tylko w dwóch przypadkach będzie 4 i 5 strefa.
            Z Metra Marcadet-Poissonniers do Versailles-Rive Gauche [url=http://www.ratp.fr/itineraires/fr/ratp/resultat-detaille/start/Marcadet-Poissonniers+%28METRO%29%2C+Paris/end/Versailles-Rive+Gauche+%28RER%29%2C+Versailles/is_date_start/1/date/2012-04-02/time/08%3A10%3A00/route_type/plus_rapide]4 ta strefa[/url]
            Czy mając Paris Visite Pass na 3 strefy mogę wjechać w czwartą RER C dokupując bilet ?
            Poprostu nie potrzebuję biletu 5cio dniowego na 5 stref.

• Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.12, 22:04
              Wszedzie tam gdzie dociera metro w strefie 3 wystarczy bilet jednorazowy. Jednak jest pułapka w przypadku rer dojezdzając do 3 strefy musimy mieć bilet drozszy. Jezeli pobyt bedzie od poniedziałku do niedzieli to mozna pomysleć o karcie Navigo. Z tego co mi mowiono to nie ma opcji dokupowaniu biletu do kart. Bilet z centrum Paryza do Versalu to koszt 3.25 euro w 1 strone. Uniwersalny bilet rer-metro 3 strefa koszt 2.50 euro. Bilet na metro koszt 1.7 euro. Prosze pytać jezeli bede coś mogła pomoc to pomogę.
              • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.12, 09:41
                Dodam jeszcze ze bilet całodobowy Mobilis na strefy 1-2 cena 6.4 euro stefy 1-3 cena 8.55 euro 1-4 cena 10.55 euro strefy 1-5 14.2 euro. Bilet Weekend Jeunes sobota lub niedziela dla osob do 26 roku zycia strefy 1-3 3.55 euro, 1-5 7.1 euro.
                • Gość: Ola IP: *.gl.digi.pl 08.02.12, 22:27
                  Witam, a czy ja też mogę prosić o pomoc :) Będę w Asterix Parku 3 maja i chciałabym metrem pojechać do centrum aby zobaczyć wieżę Eiffla. Nie wiem gdzie najlepiej zostawić samochód...będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.

Mamy hotel przy Asterixie 2 osoby dorosłe + dziecko 9 lat.

Pozdrawiam
                  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.12, 23:47
                    Ola napisał(a):
                    ...Nie wiem gdzie najlepiej zostawić samochód...

Obok Parku Asterix są ogromne parkingi.
                    lokalizacja < Parkingi > cena = (za samochód): € 8 / dzień.

Pozdrawiam przed północą.
                    Paryż > Parkingi

• Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.12, 09:16
                      Nie czyta Pan uwaznie .W tym wątku jednym ze swoich postow podałam dokłanie ceny biletow. Karnetow tez.
                      Z Maisons Laffitte do Disneylandu jest bezposrednie połaczenie kolejką rer (linia czerwona A. Kosz biletu w 1 strone dla 1 osoby to 10.50 euro. Jezeli w dniu odwiedzenia Disneylandu nie bedzie miał Pan karty Nawigo mozna kupic bilet całodniowy Mobilis ktory kosztuje na strefy 1-5 14.20 euro. Na strefy 1-4 bilet całodniowy kosztuje 10.55 euro.

Z Maisons Laffitte do Paryza tez dojezdzamy rerem . Potrzebny jest bilet na strefy 1-4. Bilet jest wazny od momentu przejscia przez bramki w Maisons Lafitte do wyjscia przez bramki w Paryzu. Mozna przesiadać sie dowolnie z rer na metro w strefie 4-1 do momentu przejscia prze bramki . Cena 1 biletu 4 euro. Karnet to 10 biletow jednorazowych cena 32 euro.

Bilety jednorazowe na metro, tramwaj ,autobus . cena 1 biletu 1.7 euro , karnet 10 biletow 12.7 euro.

Dojazd z CDG do Maisons Lafitte. Po odebraniu bagazu tablice informacyjne doprowadza do kas i kupujemy bilet na rer.Pomimo ze przesiadamy sie z rer B (linia niebieska) do rer A(linia czerwona) bilet jest 1 . Cena biletu 12.6 euro . Przy zakupie biletu zazwyczaj dostaje sie mapke z polączeniami w Paryzu . Przesiadka jest na stacji Les Halles. Przejscia sa dobrze oznakowane. Na peronach sa tablice-ekrany gdzie wyswietlają sie przystanki przez ktore jedzie dany pociag.

Z Maisons Lafitte do Versalu bilet jednorazowy kosztuje 6,55 euro. w dniu gdy nie mamy karty Navigo wygodniej kupić bilet całodniowy Mobilis strefy 1-4 cena 10.55 euro.

Nalezy liczyć sie z tym ze od 1 lipca ceny biletow mogą wzrosnąć. Tak jest co roku.
                      • 09.02.12, 10:00
                        Rzeczywiście ma Pani racje. :) W związku z chwilowym brakiem czasu wszystkie posty czytam "w biegu" i na pewno wiele informacji przeoczyłem, stąd byc może niektóre moje pytania powtarzają się.
                        Jednak bardzo Pani dziękuję za obszerne informacje i poświęcony czas na forum. :)
                        Jakby jednak coś ineresującego się Pani przypomniało proszę pisac, chętnie dowiem się jeszcze czegoś nowego.
                        Pozdrawiam. :)
                        • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.12, 13:07
                          Nie mam teraz za duzo czasu i zaglądam tu z tzw.doskoku. Do wrzesnia jest sporo czasu i napewno przygotuje sie Pan do wyjazdu doskonale. Musze przyznac ze teraz tez przypominam sobie czas gdy sama szukałam. Miałam opracowany kazdy dzień a potem i tak zycie poukładało zwiedzanie wg swojego schematu.
                          Co do uwag to nie zgodze sie z opinią ze nie warto tam jechać. Byliśmy w parku 2 dni. Poświęciliśmy na kazdy z parkow 1 dzień. Disney Studio jest mozna powiedzieć bardziej dla starszych. Pokazuje kręcenie filmow od kulis. Disney Park jest bardziej pod kątem bajek. Sa atrakcje dla małych dzieci ale jest tez sporo dla dorosłych. My byliśmy z 17 letnią corką. Była zachwycona parkiem. W Asterixie nie byłam , wypowiedzieć sie na jego temat nie mogę. Od znajomych ktorzy byli i tu i tu stwierdzili ze warto zobaczyć obydwa. Porownać jest ciezko bo kazdy jest inny. Kto szuka mocniejszych wrazeń podobno wtedy lepszy jest Asterix.

Tak jak pisałam na Montmarte trzeba poswiecić cały dzień, To samo dotyczy Versalu. Do Versalu radze wybrać sie z rana aby na cały dzien rozłożyc zwiedzanie Pałacu, Wioski Marii Antoniny, Petit Trianon, parku z fontannami( fontanny czynne sa w sobote i niedziele dodatkowa opłata za wejscie do parku) .
                          Mozna tez poświęcić dzień śladami Kodu Da Vinci. Od Hotelu Ritz, Luwu , kościoła Sulpice.

Maisons Laffitte jest uroczym małym miasteczkiem. My poświęciliśmy 1 dzien na jego zwiedzanie. Mieszkali tu Giedroyć, Marek Hłasko. w Wikipedii jest nieścisłość . prof.Giedroyć nie jest pochowany w Maison Laffitte.
                          W miasteczku jest fajny sklep z serami. Takich serowych cudeniek nigdzie wiecej nie zobaczyłam. Ceny niestety wysokie. Jest tez sklep tzw.kolonialny art.spozywcze praktycznie z całego świata tez warto wejść zobaczyć. Tam kupowałam sery na prezenty.
                          Jezeli chodzi o codzienne zakupy to jest markiet ED. Znajduje sie pravie vis a vis kas biletowych rer. Wczesniej jest piekarnia . Mozna tam kupić bagietki , gotowe kanapki (tez jedyne w swoim rodzaju).
                          Rano bagietki kupowaliśmy na miejscu w sklepiku na kempingu.
                        • Gość: Ala IP: *.home.aster.pl 09.02.12, 16:55
                          klaudiusz75
                          W związku z chwilowym brakiem czasu wszystkie po
                          > sty czytam "w biegu" i na pewno wiele informacji przeoczyłem, stąd byc może nie
                          > które moje pytania powtarzają się.

Szanowny Panie Klaudiuszu,
                          Czytam Pana powtarzające się pytania i zastanawiam się skąd się biora takie typki/pytki.
                          Swoją nieudolnością i lenistwem dostarczasz zajęć pomagierom: Milka, e-tam i innym.
                          Podziwiam anielską cierpliwość Pani Milki i e-tam.
                          Klarowne i precyzyjne opisy Pani Milki są godne uwagi, to radkość na forum.
                          Jesteś dyletantem niespotykanym otrzymujesz wszechstronna pomoc i wciąż poruszasz się jak dziecko we mgle. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to jest smutne.
                          Twoje pytania są wciąż roszczeniowe.
                          Moja rada siedż w domu i nigdzie się nie ruszaj.
                          Nie nadajesz się do samodzielnych wyjazdów. Pomoc KO-wca jest potrzebna na każdym kroku.
                          Zgłoś się do najbliższego biura podróży i wykup sobie wycieczkę do Paryża.

Pozdrawiam ozięble.
                          Zaliczylam z mężem Paryż takjak to z niespotykaną rzetelnością i precyzją podał e-tam w linku/mapka.
                          Pochyl się nad tą mapką, masz rozpisane na każdy dzień różnymi kolorami miejsca zwiedzania.
                          Nabiegaiśmy się każdego dnia pomimo że mieliśmy wspaniałego "gotowca" od e-tam. Nie było czasu na zmianę trasy zwiedzania. Panie e-tam, dziękujemy.
                          • Gość: trou du cul IP: *.hfc.comcastbusiness.net 09.02.12, 23:27

Dodam to postu Ali swoja, mniej eufemistyczna, opinie o pytku-dupku Klaudiuszu.
                            Ouvre les yeux, imbecile! Ile razy mozna walkowac temat biletow w Paryzu.
                            Dostales wyczerpujaca odpowiedz zabiegany i zapracowany dupku. Slizgasz
                            sie niewidzacym lub nic nierozumiejacym wzrokiem i pytasz, pytasz, pytasz...

Nie masz czasu aby przygotowac sie do SWOJEJ podrozy a wymagasz, leniuchu,
                            aby za ciebie ktos slupki odrobil. Chetnie poczytasz:) Oh, really. Jakie to laskawe
                            z twojej strony. Podnies swoja leniwa dvpe z kanapy i przejdz sie do ksiegarni.
                            Praktycznych przewodnikow jest zatrzesienie. Zdziwisz sie niezmiernie.

Oscar Wilde stwierdzil kiedys, ze Pan B. nie powinien odpowiadac na modlitwy
                            poniewaz modlitwy koncza sie szybko i zaczyna sie roszczeniowa korespondencja.
                            Ty, piep.rzony leniuchu, zaczynasz rozwijac swoje elementarne pytanie na wypracowanie
                            co zobaczyc w Paryzu. Naprawde, nie wiesz bezradna sierotko? Buciki sobie sam
                            sznurujesz? Podaj swoj adres to chetnie przyjade z zoltymi karteczkami "post - it"
                            z notkami co nalezy zobaczyc w Paryzu. I przy okazji obejrze bezradnego leniwego
                            pytka - dupka turyste in spe.

Respondentkom cierpliwie i precyzyjnie odpowiadajacym takim leniwym pytkom-dupkom
                            jak Klaudiusz - chapeau bas! Rzucacie perly przed leniwe wieprze (casus Klaudiusz).

Klaudiusz, aby zachecic ciebie sie samodzielnosci mam francuskie przeslanie:
                            Vous me rendez malade! Je t`emmerde, espece de porc a la manque.

Gdyby subtelnosc mojego przeslaniu uszla twojemu zrozumieniu to przeloze je
                            raz jeszcze: przestan nudzic dzieciatko w mgle spowite i spadaj ze swoimi roszczeniami,
                            cholerny leniuchu.

Bon voyage - t.
                          • 09.02.12, 23:36
                            Szanowny Panie "TYPKU"
                            Swoje rady zostaw dla swoich dzieci (o ile je masz)
                            Jesteś pierwszy raz na tym forum, nie pomogłas mi jeszcze ani razu, a masz pretensje, że zadaje pytania po 2 razy takie same.
                            Co to w ogóle ciebie obchodzi?
                            Nie masz ochoty to nie pomagaj i się w ogóle na ten temat nie wypowiadaj.
                            Całe szczęście, że są jeszcze na tym forum ludzie życzliwi tacy jak Milka i e-tam, którzy jeśli nawet 2 i 3 razy udzielą mi odpowiedzi na te same pytania to nie robią problemu. Szacun dla nich!
                            Na ciebie niestety liczyc nie mogę!
                            Pozdrawiam jeszcze bardziej ozięble!
                            • 26.02.12, 17:09
                              ludzie, wasza arogancja i nadecie jest po prostu przerazajace.

Klaudiusz grzecznie spytal, moze nie do konca doczytal rady Milki.
                              czy to powod zeby tak czlowieka zmieszac z blotem???
                              Tak paskudnych, nadetych snobow nie ma chyba na zadnym forum.
                              Wybieram sie w Wielkanoc do Paryza. Nigdy tam nie bylam. Chcialam zadac kilka pytan -w koncu do tego sluzy forum, a moze sie myle?- ale teraz boje sie, ze jakis milosnik Francji z kijem w tylku wyladuje na mnie swoje frustracje.

Ala i trou du costam - Wasze odpowiedzi to zwyczajne, pospolite chamstwo

--
                              Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise ;-)
                              • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.12, 08:17
                                Pytaj jak będe umiała pomoc to pomogę.
                                • Gość: bo76 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.12, 23:31

ZApytam - mam nadzieję, że niektórzy mnie nie zlinczują:) Obiecuję przeczytać dokładnie odpowiedzi.
                                  Jesteśmy w Paryżu ( a raczej pod) od 6 do 9 czerwca.
                                  Przylatujemy po 16 na CDG, mamy hotel Kyriad Disneyland na cały pobyt (3 noce).
                                  Jest nas 2+2 (dzieci 4 i 7 lat), my mamy 35 i 36 lat
                                  - Jak najsprawniej dostać się do hotelu? Ile to kosztuje?
                                  - planujemy na jeden dzień Disneyland - to prezent dla dzieci - dojazd mamy z hotelu gratis
                                  - na jeden dzień - Paryż w pigułce - wieża, łuk, Notre Dame - ile jeszcze dzieci dają radę - to nie jest wiek na wielkie zwiedzanie, jest na pewno w planie wieża z wjazdem, reszta - zobaczymy, ile dają radę, bierzemy wózek, więc w razie czego i starszą do niego upchniemy:)
                                  9.06 powrót - po śniadaniu na lotnisko i do Krakowa

Czyli: jak z lotniska i na lotnisko się dostać i jak cenowo to wygląda, ile zajmuje czasu
                                  jakie bilety bądź jaki bilet na cały pobyt na komunikację byłby dla nas najlepszy, licząc dwa przejazdy z/na CDG, jeden return do centrum Paryża

Może jeszcze pozwolę sobie - ryzykując lincz życzliwych - spytać o FNAC - zakłądając że kupię ich bilety, czy dzień 7.06 - Boże Ciało - jest wolny weFrancji - czy FNAC będzie otwarty? Wtedy w czwartek pojechalibyśmy do centrum i przy okazji odebrali bilety a w piątek pojechali do Disneya. Czy może macie jakieś inne rady dla mnie? Życzliwym komentatorom z góry dziękuję;)), złośliwców zapraszam do innego wątku.
                                  • 04.03.12, 00:39
                                    Gość portalu: bo76 napisał(a):

> Przylatujemy po 16 na CDG, mamy hotel Kyriad Disneyland na cały pobyt (3 noce).
                                    > Jest nas 2+2 (dzieci 4 i 7 lat), my mamy 35 i 36 lat
                                    > - Jak najsprawniej dostać się do hotelu? Ile to kosztuje?

Tutaj mapa:
                                    www.aeroportsdeparis.fr/ADP/fr-FR/Passagers/Acces-Plans-Parking/Paris-CDG/Acces/Transports-En-Commun/Paris-Charles-Gaulle-Transports-Commun.htm
                                    www.aeroportsdeparis.fr/ADP/fr-FR/Passagers/Acces-Plans-Parking/Paris-CDG/Acces/Transports-En-Commun/Paris-cdg-navette-shuttle-disneyland.htm
                                    To jest autobus, ktory kursuje czesto, czyli z dziecmi najwygodniej. Bilety 18 euro/dorosly, 15 euros/ dziecko od 3 do 11 lat.

> Może jeszcze pozwolę sobie - ryzykując lincz życzliwych - spytać o FNAC - zakłą
                                    > dając że kupię ich bilety, czy dzień 7.06 - Boże Ciało - jest wolny weFrancji -
                                    > czy FNAC będzie otwarty?

U nas nie ma wolnego w Boze Cialo, normalny dzien pracy.

Bon voyage !
                                    • 04.03.12, 00:49
                                      Z CDG mozna takze dojechac do Disneylandu pociagiem TGV w 10 minut (tyle ze on nie tak czesto). Ceny od 51 (2x17 + 2x8,50) do 81 - u nas ceny pocigow sa nienormalne, to jest loteria, zawsze.
                                      Prosze popatrzec na www.voyages-sncf.com, wybrac TGV, z CDG TGV do Marne la Vallée TGV.
                                    • Gość: bo76 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.12, 21:51
                                      Baaardzo dziękuję.
                                  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.12, 11:16
                                    bo76 napisał(a):
                                    ...Jak najsprawniej dostać się do hotelu?...

Zachęcam do prześledzenia obu wariantów.
                                    Lokalizacja < Kyriad Disneyland
                                    Dojazd CDG - Disneyland < 36,6 km, 33 min=autem...
                                    ...jeżeli autobus jedzie taką trasą, to minuty trzeba dołożyć.
                                    Będzie to ~1h

Jaki dojazd sugeruje hotel Kyriad Disneyland.
                                    Hotel Kyriad Disneyland > Access to the hotel = dojazd

1. RER
                                    Z lotniska CDG pociąg RER < z przesiadką w Chatelet Les Hales na RER > A4
                                    ...dalej kierunek Marne-la-Valle-Chessy=Parc Disneyland

2. Autobus CDG - Disneyland < adres URL Pani ela.tu-i-tam
                                    Pani Ela jak zawsze wkleja pożyteczne=celne linki. Pozdrawiam,
                                    czy wiosna zawitała na dobre do Pani ogródka?

3. W obu wariantach z Disneyland do hotelu Kyriad obowiązkowa przesiadka z RER lub AUTOBUS.
                                    ...jak niżej bezpłatna oferta hotelu Kyriad .
                                    Linia stacja Chessy / Marne-la-Vallée, bezpłatny transfer do hotelu Kyriad Disneyland

Jest z czego wybierać decyzja należy do Was.

Pozdrawiam,
                                    • 17.03.12, 21:14
                                      Witam!
                                      Żeby nie mnożyć wątków zapytam tutaj.
                                      Czy kartę Navigo na 5 stref można kupić już na lotnisku CDG ?
                                      Przeglądałam różne strony ,ale tej informacji nigdzie nie mogę znaleźć.
                                      Ponieważ planujemy tygodniowy pobyt w P.,to taka opcja byłaby korzystna cenowo ,zważywszy koszty dojazdu do centrum.Poza tym ,jak wyczytałam ,można na nią pojechać np. do Fontainebleau.Czy mam rację , może to któraś z uprzejmych paryżanek potwierdzi lub sprostuje?
                                      Z góry dziękuję.
                                      • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.12, 11:20
                                        ennka napisała:
                                        Czy kartę Navigo na 5 stref można kupić już na lotnisku CDG ? < tak

Czytaj odpowiedż Katie > więcej...

Na każdej stacji, tyle że trzeba zapłacić 5 euro i mieć zdjęcie a potem trochę poczekać.
                                        Na większych stacjach karta jest bezpłatna a zdjęcie robią kamerą internetową.

Poza tym, jak wyczytałam ,można na nią pojechać np. do Fontainebleau

Tak Fontainebleau < to 5 strefa (dolny prawy róg)

Pozdrawiam wiosennie,
                                        • 18.03.12, 13:16
                                          i moje pytanie:

w ktorej sterefie znajduje sie 16 dzielnica? - tam bedziemy mieszkac i zastanawiam sie jaka karte na komunikacje kupic. Uprzedzajac zlosliwosci - tak, szukalam w necie, info na razie nie znalazlam.

--
                                          • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.12, 14:26
                                            homohominilupus napisała:

... moje pytanie:
                                            w ktorej sterefie znajduje sie 16 dzielnica?

Pytanie bardzo ogólnikowe.
                                            Odpowiedż...
                                            ...tak "na oko" może być: 1,2,3...
                                            dzielnice < Paryż > strefy

Pozdrawiam,
                                            Podaj dokładny adres podam strefę.
                                            • 18.03.12, 16:54
                                              adres mieszkania to Rue de Plelo

pozdrawiam
                                              --
                                              • Gość: Maniek IP: *.w82-123.abo.wanadoo.fr 18.03.12, 18:38
                                                Ten adres to 15 dzielnica co?Paryz to 1 strefa a obrzeza i bliskie okolice to 2.
                                              • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.12, 22:48
                                                homo homini lupus napisała:
                                                adres mieszkania to Rue de Plelo

Rure de Plelo < 1=pierwsza strefa

...człowiek człowiekowi wilkiem jest nie zawsze.

Pozdrawiam,
                                                • 18.03.12, 23:16
                                                  E-tam ,dzięki za pomoc.
                                                  Czy możesz jeszcze powiedzieć coś o opłatach za kartę.Wiem ,że trzeba mieć zdjęcie,korzystałam wcześniej z karty Orange.Nigdzie nie doczytałam ,że karta Navigo może być bezpłatna na niektórych stacjach.Nie jest dla to dla mnie takie istotne ,ale jeśli jest taka opcja,to gdzie szukać wykazu takich stacji?
                                                  Z góry dziękuje i pozdrawiam.
                                                  • 18.03.12, 23:53
                                                    ennka napisała:

> Nigdzie nie doczytałam ,że karta Navigo może być bezpłatna na niektórych stacjach.

To nie jest prawda. Carta Navigo jest bezplatna dla ludzi mieszkajacych w IdF (rejon paryski), gdy ja swoja wyrabialam (kilka lat temu) potrzeba mi bylo uzasadnic zamieszkanie.
                                                    Dla wszystkich pozostalych kosztuje 5 euro.

www.transilien.com/web/site/accueil/guide-du-voyageur/billets-tarifs/billets-abonnements/forfaits-navigo-semaine-mois-ex-carte-orange
                                                • 19.03.12, 10:36
                                                  dziekuje za odpowiedzi. Tak, jest to 15 dzielnica i kod pocztowy wskazuje na 1 strefe komunikacyjna. Czyli jesli w planach mam glowne turystyczne atrakcje Paryza, wystarczy mi karnet na strefy 1-3. Plus dojaz z lotniska CDG i z powrotem.

Poniewaz zlosliwcy chyba wyniesli sie z tego watku, pozwole sobie zadac 2 naiwne pytania.

Poniewaz bedziemy dosc ograniczeni czasowo i nie chcemy pedzic po Paryzu od muzeum do muzeum (bede tam ze starszymi Rodzicami i troche obawiam sie o Ich kondycje) mysle o odwiedzeniu 2 przybytkow kultury (reszte zostawie sobie na pozniej, na kolejny wyjazd): Luwr i Muzeum Orsay. No i pewnie Notre Dame i Sacre Ceur. Zastanawiam sie czy kupowac Paris Museum Pass na 2 dni, czy ryzykowac stanie w kolejce po bilety?

Kolejne pytanie:
                                                  Czy Giverny w Poniedzialek Wielkanocny to dobry pomysl, czy lepiej sobie odpuscic z uwagi na tlumy turystow?

To prawda, nie kazdy czlowiek czlowiekowi wilkiem ;-)
                                                  Pozdrawiam

--
                                                  • 19.03.12, 12:14
                                                    Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i wiosennie się uśmiecham.
                                                    Jak widać wilki tez mogą być sympatyczne.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.12, 15:55
                                                    Poniewaz bedziemy dosc ograniczeni czasowo i nie chcemy pedzic po Paryzu od muzeum do muzeum (bede tam ze starszymi Rodzicami i troche obawiam sie o Ich kondycje) mysle o...

Nie chcę niczego narzucać, tylko zachęcam do przyjrzenia się ofercie:
                                                    Paris Open Tour < wycieczka na cały dzień siedząc
                                                    Autobus/piętrus przejeżdża zawsze obok najciekawszych miejsc, 4 tasy w jednej cenie.
                                                    Ulokuj Rodziców na górnym pokładzie najlepiej na przednich siedzeniach i...w miasto.
                                                    W ciekawych miejscach wysiadacie..., potem wsiadacie na ten sam bilet do następnego "piętrusa"
                                                    My zwyczajowo zaczynamy zwiedzanie w taki sposób. Po "obyciu się" z miastem ruszacie na wybrane zwiedzanie wg własnego uznania.

Poniedzialek Wielkanocny to dobry pomysl < nie ma święta

Pozdrawiam,
                                          • 18.03.12, 21:02

> w ktorej sterefie znajduje sie 16 dzielnica? - tam bedziemy mieszkac i
                                            > zastanawiam sie jaka karte na komunikacje kupic.

Dzielnice paryskie (samo miasto Paryz, to co jest wewnatrz peryferyka) maja numery od 1 do 20, i ida jak slimak. Kody pocztowe sa 75001 do 75020. Wszystko w strefie 1 metra.

Wszystkie kody pocztowe inne niz 75 sa poza Paryzem. I tam to zalezy.

Slimak paryski:
                                            1 - Luwr (prawa strona Sekwany, rive droite)
                                            2 - Bourse - Sebastopol (prawa strona, na polnoc od 1-szej dzielnicy, rive droite)
                                            3 - Beaubourg - Halles (prawa strona, na wschod od 2-ej, rive droite)
                                            4 - Katedra (ciut prawej strony rzeki, wyspa St Louis, przechodzimy przez rzeke na poludnie)
                                            5 - Panteon (na poludnie od 4-ki, rive gauche)
                                            6 - St Germain des Près (na zachod od 5-ki, rive gauche)
                                            7 - Invalides, Wieza Eiffla (na zachod od 6-tki, rive gauche)
                                            8 - na polnoc rzeki, Champs Elysées, Gare St Lazare
                                            9 - na wschod od 8-ki, boulevard Haussemann (Lafayette, Printemps), Opéra Garnier
                                            10 - na wschod od 9-tki, Gare du Nord, Gare de l'Est
                                            11 - zakrecamy w poludniowy-wschod od 10-tki, Bastille
                                            12 - schodzimy do rzeki, Gare de Lyon, Bercy, rive droite
                                            13 - przechodzimy na poludnie, rive gauche, Biblioteka, Place Italie
                                            14 - na lewo od 13-tki, Gare Montparnasse
                                            15 - na lewo od 14-tki, na poludnie od 7-tki
                                            16 - przechodzimy przez rzeke, rive droite, Auteuil, Passy, na polnoc do Luku
                                            17 - dalej na polnoc, Parc Monceau, Courcelles
                                            18 - zakret na wschod, Montmartre
                                            19 - na wschod od 18-tki, Vilette
                                            20 - zakret na poludniowy-wschod, Père Lachaise
                                        • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.12, 08:40
                                          ela.tu-i-tam napisała: 18.03.12, 23:53
                                          To nie jest prawda. Carta Navigo jest bezplatna dla ludzi mieszkajacych w IdF (rejon paryski), gdy ja swoja wyrabialam (kilka lat temu) potrzeba mi bylo uzasadnic zamieszkanie.

Pani Elu,
                                          Zgadza się, uściślam.
                                          Navigo nie jest na sprzedaż do ludzi, którzy nie mieszkają we Francji,

ale Navigo Decourverte jest.

ennka napisała 18.03.12, 23:16
                                          E-tam ,dzięki za pomoc.
                                          Czy możesz jeszcze powiedzieć coś o opłatach za kartę.

Navigo Découverte < ceny > PL
                                          ...ta karta otwarta na zakup przez wszystkich.

Pozdrawiam,
                                          • Gość: Francuska IP: *.multi-play.net.pl 20.03.12, 15:05
                                            Karta Navigo jes bezpłatna, natomiast Navigo Decourverte kosztuje 5 euro.

Pozdrawiam
                                            e-Francja.eu
                            • Gość: jurek IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.13, 19:56
                              On ma rację, tacy tylko grupowo.
    • 11.05.12, 19:01
      Witam,
      Będę małą grupą w Paryżu. Czy można wykupić 10-przejazdówkę na RER i kasować ją 4 razy dla przejazdu 4 osób jednorazowo? Czy każda osoba musi mieć swoją?
      Dziękuję za info i pozdrawiam.
      • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.12, 19:32
        Czy pisząc o 10 przejazdowkach mysli Pan o karnecie?
        Karnet to tak naprawde 10 jednorazowych biletow z ktorych moze korzystać kazda osoba z grupy.
        • Gość: Niunia 17 IP: *.adsl.inetia.pl 13.05.12, 19:08
          Mam ogromny problem z logowaniem na stronach francuskich. Logowania to podanie numeru telefonu jako loginu - kupiłam bilety na jednej z takich stron- wylogowałam się i nie mogę się powtórnie zalogować - a biuro obsługi milczy. Jak wprowadzić numer telefonu w formacie francuskim? Ja próbowałam 0048 i telefon komórkowy. Jak wiecie, proszę pomóżcie!
          • Gość: Zosia IP: 82.132.249.* 13.05.12, 21:35
            czy wykupujac karnet na metro te 10 biletow, to musze je wykorzystac w jeden dzien? czy mam na kilka dni jak nie zuzyje?
            dzieki
            • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.12, 22:31
              Ten karnet to jest 10 jednorazowych biletow i wykorzystujesz je kiedy potrzebujesz. Nie musisz wykorzystać ich w ciągu 1 dnia.
              • Gość: prazyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.12, 22:47
                Pamietajcie, aby na terenie metra nie wyrzucac biletow, bo beda wam potrzebne aby sie z niego wydostac. Jesli przyjezdzacie na tydzien od poniedzialku, to najbardziej oplaca sie kupno navigo decouverte. Nie bawcie sie w jakies Paris Visite, bo to tylko sluzy do naciagania niedoinformowanych turystow. Przed wyjazdem warto poczytac bloga o paryzu
                www.pod-niebem-paryza.blogspot.com
                • Gość: Zosia IP: 82.132.249.* 14.05.12, 10:11
                  dziekuje za odpowiedzi. Jade na 3 dni, wiec tylko bilety pojedyncze lub jednodniowe wchodza w gre.
        • 20.05.12, 22:11
          Dziękuję za odpowiedź.
          Nie zdążyłem przeczytać przed wyjazdem. Już wróciłem.
          Na szczęście , gdy poprosiłem o 8 biletów z Maissons Lafitte do centrum po 4 Euro, pani w kasie powiedziała, że to 32 Euro i za tyle samo mogę kupić 10 biletów. Niepotrzebna więc karta, o której wcześniej czytałem na forum.
          Proszę o jeszcze jedno wyjaśnienie, mam nadzieję, że innym będzie przydatne.
          Jechaliśmy kolejką RER na bilety jednorazowe, potem przesiedliśmy się do metra. Ja skasowałem nowy bilet, a koleżanka weszła na bilet skasowany uprzednio w RER. Twierdziła, że w innych miastach można na tym samym bilecie jeździć, dopóki nie wyjdzie się z metra. Ja nie byłem pewien, a gdy próbowałem wejść na stary bilet jeszcze raz do metra, bramka się otworzyła? Jak to działa?
          Pozdrawiam
          • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.12, 22:31
            Kolezanka miala rację.
            • Gość: bo76 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.12, 23:09
              Dzięki za dotychczasowe rady.
              Jeszcze parę pytań:
              Zdecydowaliśmy się na TGV z CDG do Disneya - najszybciej,51 euro za 2+2, więc też znośnie a z dziećmi jedziemy - kupuję bilety online i już, czy coś gdzieś trzeba odebrać? Terminal przylotu 2b - to też miejsce odjazdu TGV? Trafimy? CZy to jakieś specjalnie skomplikowane? Jaką stację wpisać jako początkową? Sprawdzałam, jakieś dwie opcje mi siępokazują na tym CDG?
              Ile czasu o przylotu wydaje Wam się realne na dotarcie do TGV? Tzn na ile zapasu zostawić sobie rezerwując godzinę pociągu?
              Jadąc z Disneya do Paryża, chcemy od razu dotrzeć pod wieżę Eiffela - RERem z Chassy i dalej dokąd?
              Zakładając tam i powrót do hotelu pod DIsneyem oraz kilka przejazdów metrem w ciągu tego dnia po Paryżu - jakie bilety najbardziej nam się opłacają? Czy dobrze myślę, że dla dorosłych One DAy Mobility za 14,20 a dla dzieci jednodniówka Paris Visite za 10 euro?
              Dzięki za pomoc.
              • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.12, 13:41
                bo76 napisał(a):
                Ile czasu o przylotu wydaje Wam się realne na dotarcie do TGV? < t= 8-10min
                Tzn na ile zapasu zostawić sobie rezerwując godzinę pociągu? < zostaw 0,5-1h

moje zdjęcie < INFO > mapa tereminale

Dasz radę, oznakowanie jest super czytelne. N tym moim zdjęciu widać INFO jak dalej. Ruchomymi schodami jedziesz na dół.

Pozdrawiam,
              • 01.06.12, 00:38
                Witam wszystkich,
                to jeszcze i ja "podepnę" się pod wątek i zapytam czy dobrze kombinuję? :-)
                wybieramy się do Paryża w terminie 6-10.06 (noclegi w okolicach Gare du Nord) - 4 os. dorosłe+3 dzieci do 10l. Lądujemy na CDG (czyli przejazd do hotelu i na koniec pobytu powrót na lotnisko + 2 dni na disneyland + kilka przejazdów w zonie 1)... tak sobie myślę, że najkorzystniej cenowo będzie nam kupić paris visite na 5 dni..
                proszę o opinię :-)
                pozdrawiam
                • Gość: klaudiusz75 IP: *.satfilm.net.pl 05.06.12, 00:09
                  To ja w takim razie też mam jeszcze jedno pytanko?
                  Czy przyjeżdżając do Paryża na 12 dni mógłbym kupic jakis JEDEN bilet na metro i rer ( nie chodzi mi tu o Navigo miesięczny)?
                  Czy muszę sobie kombinowac i np. na jeden cały tydzień kupic Navigo tygodniowy, a potem w zalezności co będzie mi się bardziej opłacac karnety 10-cioprzejadowe lub całodniowe Mobilis?
                  Czy jest opcja żebym po wyjściu z samolotu kupił jeden bilet na 12 dni na strefy 1-5 ???
                  Dziękuję!
                  • Gość: Isabelle IP: *.fbx.proxad.net 25.06.12, 11:06
                    Podaj dokladna date przyjazdu do Paryza i gdzie bedziecie mieszkac w Paryzu czy na peryferiach.
                  • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 13:55
                    Z tego co wiem to tylko tygodnowe NAVIGO-od poniedziałku do niedzieli włącznie a potem kombinacje. Jezeli będą wyjazdy do 5 strefy (Disney) i ewentualny powrot na lotnisko to warto zastanowić sie tez nad PARIS VISITE.
    • Gość: josia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.12, 10:33
      Mam pytanie odnośnie biletów. Przyjeżdzamy na CDG 02.07 o 15:30 potem dojazd do rue de Berri. Pobyt do 13.07. 2 dorosłych plus 2 dzieci (5 i 7 lat) W planach zwiedzanie 2 dni Disnayland oraz 1 dzień park Asterixa. Do tego Paryż w pigułce, czyli Wieza, łuk, Muzea..
      Jakie bilety wybrać? Z lotniska do mieszkania i z porwotem to jednorazowe RER? Potem jakie karnety czy lepiej jednodniowe, Co z Disnaylandem i Asterixem.
      Z góry dziękuję za pomoc, bo gubię się w tych oznaczeniach.
      Pozdrawiam Asia
      • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.12, 19:22
        Bilety Z CDG do mieszkania to osobny bilet , tak samo jak powrot.Mozna by było sie zastanowić nad kartą tygodniową NAVIGO . Karta NAVIGO jest wazna od poniedziałku do niedzieli włacznie.Wtedy spokojnie dojazd do Disneylandu nie byłby kosztowny. Moglibyście zaliczyć wtedy i Wersal. Pod Luwrem jest przystanek autobusu do Asterixa u kierowcy kupuje sie bilety..Na same wędrówki po mieście wystarczyłyby bilety jednorazowe kupione w karnecie. Po centrum Paryza raczej się chodzi tylko czy małe nóżki to zniosą . Jeden tydzień proponowałabym NAVIGO a drugi na samo miasto bilety jednorazowe.
        • 25.06.12, 21:30
          My już po - dziękuję za rady.
          TGV z ChdG do Disneylandu 51euro w 1 stronę za 2+2, czas przejścia z terminalu B na stację SNCF, odbioru biletów na podstawie rezerwacji- potwierdzenia netowego - spokojnie w 40 minut siię uwinęliśmy,
          czas jazdy do Disneyland 10minut.Cena przy bukowaniu przez net niższa, niż autobusy VEA. Ponieważ mieszkaliśmy w hotelu pod Disneylandem, nie chcieliśmy się telepać z przesiadkami przez sam Paryż z dziećmi i bagażami - opcja TGV super.
          Z Marne do Paryża - jedniodniówki dla dzieci PAris Visite, dla dorosłych Mobilis.
          Dobre rozwiązanie z dziećmi - oprócz odjazdu RER do samego Paryża korzystaliśmy jeszcze kilkakrotnie - aby podjechać kawałek i oszczędzić nogi i siły dzieci.

Dziękuję za wszystkie rady raz jeszcze.
        • Gość: josia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.12, 15:23
          Dziękuję za odpowiedź.
          poczytałam o Navigo, oznacza to , ze lepiej mieć zdjęcie przy sobie do zrobienia karty. W przypadku podróży do Disneylandu lepiej kupić kartę na strefy 1-5, czy tak?
          Odnośnie karnetów to gdzie je można kupić, czy przy wejściu do metra?Jak duże to są karnetu, na ile biletów?
          • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.12, 18:35
            Do NAVIGO najlepiej mieć zdjecie prz sobie i od razu masz kartę-bilet tygodniowy.
            Tak najlepiej na strefy 1-5 . W tym tygodniu zaliczycie wtedy wszystkie odległe miejsca.
            O NAVIGO mysle dla dorosłych potem sprawdze jak z dziećmi wyjdzie taniej.
            Karnet to po prostu 10 jednorazowych biletów.Jako ze kupujesz od razu 10 biletow dlatego nazywa sie karnet i jest na karnet znizka.

Navigo i bilety w karnecie kupisz w kasach metra na kazdej wiekszej stacji.
            • Gość: josia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.12, 22:41
              Dziękuję za sprawdzenie opcji dla dzieci.
              Mam pytanie, czy z Navigo dojadę też z lotniska CDG do centrum? Czy jednak tak jak pisałaś musze miec oddzielny bilet na RER?
              Dojazd do mieszkania na rue de Berri to w naszym przypadku musze sie przesiąść z RER, wydaje mi się, ze na Chatelet les Halles i jazda w kierunku CDG Etoile? czy to jest dobra opcja?
              Przepraszm, za tyle pytań ale najważniejsza jest opcja dojazdu z lotniska na miejsce, potem się zorientujemy w pozostałych połączeniach.
              • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 22:24
                www.transilien.com/web/AfficheTrajet.do?urlModule=/jsp/jahia/templates/transilien/transilien_templates/public/planquartier/jsp/trajetDisplay.jsp&numTrajet=4#
                Jezeli sie dobrze mapka otworzy to dokładnie zobaczysz jak dojsc do tej ulicy od Pol Elizejskich.
                Jezeli chodzi o dojazd to tak rer B kolor niebieski do Chateles LES HALLES a następnie przesiadka do rer A kolor czerwony do stacji ETOILE Charles de Gaulle. Bilety najlepiej kupic w kasie jest szansa ze dostaniecie mapke połączen w Paryzu.
                Lokalizacja mieszkania do wszystkich wypadow bardzo dobra.

Dla dzieci mozesz kupić bilet PARIS VISITE na 5 dni cena na strefy 1-3 to 15.55 euro a na strefy 1-5 to 26.7 euro
                Dla dorosłych PARIS VISITE na strefy 1-5 kosztuje 53.4 euro. Biorą pod uwagę ze z ta karta mozesz jechać z lotniska do mieszkania a potem np. w ciagu tych 5 dni do Parku to musisz przeliczyc bo moze sie opłacać . Z ta karta masz tez znizki do niektorych objektow.

Dla dzieci jest tez fajny bilet całodniowy oddzielny na sobote i niedziele Ticket Jeunes na strefy 1-3 kosztuje 3.55 na strefy 1-5 kosztuje 7.10 euro.

Dla dorosłych jest tez bilet całodniowy Mobilis wazny w kazdym dniu tygodnia.Strefa 1-2 kosztuje 6.4 euro a strefy 1-5 to koszt 14.2 euro. Karnet 10 biletow od 1 lipca bedzie kosztował 12.7 euro. Bilety dla dzieci są 50 % tańsze. Bilet dorosły rer do disneylendu 7.10 euro dla dzieci
                3.55 euro .
                Musisz przeliczyć i wyciagnać wnioski co sie bardziej opłaci.
                • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 22:34
                  Mapka otworzyć sie nie chce .Przepraszam za objekty/obiekty. 9,25 kosztuje bilet z lotniska do ETOILE de Gaulle. Dzieci 50%.
                  Pozdrawiam
                • Gość: josia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.12, 09:19
                  Dziękuję za rady. Byliśmy i już wrócilismy. Ponieważ pogoda była zmienna nie dalibyśmy rady w jeden tydzien załatwić wszystkiego w strefie 5, dlatego zdecydowaliśmy się jednak na bilety jednorazowe (karnety). Dzieci dały radę i dużo chodziliśmy.
                  Z lotniska do centrum wzięliśmy taxówke, z bagażami i zmęczonymi dziećmi była to odpcja konieczna i nawet rozsądna cena (44 Euro) i czas przejazdu (do centrum tylko 35 min).
                  Poza tym 2 razy byliśmy w Disneylendzie i raz w Asterix parku.
                  Jeszce raz dziękuję za rady.
                  • Gość: Milka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.12, 15:26
                    Fajnie ze wyjazd się udał i mogłam choć troszkę pomoc.
                    Serdecznie pozdrawiam Milka
    • Gość: riczi5 IP: *.2-1.cable.virginmedia.com 16.07.12, 20:23
      Witam serdecznie, poszukujac informacji o Paryżu trafilem na to forum i bije ono inne na głowę. Przeczytałem wiele wątków znalazłem sporo ciekawych nowinek ale nie wiem jak technicznie wyglądają przesiadki metro/metro, bus/bus itp. Na stronie rapt.fr znalazlem opis ze jak wsiade np. do linii 62 to gdy dojade do końca linii moge przesiąść sie do 64 i jechac na ten sam bilet. Ale czy moge np. wsiąść do busa 73 na Porte Maillot przejechac pare przystankow i przesiaść sie na 30 lub 80 i dojechac do pl Pigalle. Z góry dzieki za info
      • 17.07.12, 14:16
        witam,
        za tydzien bedziemy w Paryzu, mieszkamy w Route De Longjumeau Chilly Mazarin, 91380
        i musimy docierac do centrum paryza przez kolejne 2 dni (sobota i niedziela), jest nas 2 doroslych i 5 latka, jak rozwiazac sprawe transportu? dojezdzac rerem? jaki bilet mam dokladnie kupic (np. do wiezy eiffla), potem w samym centrum chcielibysmy przemieszczac sie mieszy Montrmare, Pola ELizejskie, dzielnica Lacinska, rejs po Sekwanie, park Luksemburski, Bulevard St.Germain-czy damy rade na piechote czy mamy jezdzic metrem? jesli tak to jakie bilety najlepiej kupic zeby wyszlo jak najtaniej? bede wdzieczna za wszystkie rady ;)
        dziekuje z gory i pozdrawiam

--
        [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5supjyzc5exu5h.png[/img][/url]

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmh7pklxz1l.png[/img][/url]
        • Gość: Ola IP: 194.42.116.* 19.07.12, 14:29
          Autobusy 3cyfrowe opisywane są jako podmiejskie. Czy mając Paris Visite na strefy 1-3 mogę poruszać się 3cyfrowym autobusem oczywiście nie przekraczając stref 1-3?
          • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.12, 17:25
            Autobus #244 < info > A - B = trasa autobusu
            Mieliśmy wykupione Paris Visite strefy 1-3

Pozdrawiam,
            • Gość: Ola IP: *.4web.pl 19.07.12, 21:04
              Co za intuicja, właśnie o 244 mi chodziło, bo mam informację, że dojeżdża do campingu, na którym będziemy. Fajnie, że mieści się w Paris Visite. Dziękuję.
              • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.12, 18:55
                Kilka słów jak się poruszać na/z kempingu.
                Kemping jak kemping, wadą jego jest brak dostępu do Internetu z własnym komputerem.
                O tych problemach wiedzieliśmy przed przyjazdem na kemping.
                W recepcji jest możliwość skorzystania z ich komputerów bez opłat (3 stanowiska).
                Zaletą tego kempingu jest możliwość bezproblemowego wjazdu do godz. 02:00 w nocy.
                Wjazd i wyjazd z kempingu między godz. 02:00 - 06:00 jest NIEMOŻLIWY.

1. Internet.
                Rozwiązaniem jest bezpłatny dostęp do Internetu w najbliższym McDonald's.
                Trasa A- B < dojazd autem z kempingu do McDonald's
                Punkt B = McDonald's, przybliż
                Zaparkowaliśmy auto ~30 przed punktem B. Po wejściu do McDonald's należy kierować się schodami na I piętro, ponieważ jest tam kilka kontaktów do podłączenia się do prądu.

2. Paris Visite
                Żeby nie stracić bezpłatnego miejsca parkingowego z McDonald's poszliśmy pieszo do dworca Suresnes-Mont-Valérien żeby kupić kartę Paris Visite. Zapłaciliśmy za Paris Visite zwykłą kartą Visa Elektron.

3. Autobus #244
                Trasa A - B < piesze dojście do przystanku autobusowego ~700m =7min
                Uwaga jest to przystanek na żądanie, machamy ręką na widok autobusu #244.
                Po wejściu do autobusu kasujemy nasze bilety Paris Visite i chowamy do kieszeni.
                Od momentu pierwszego kasowania rozpoczyna się ważność tego biletu !
                Przystanek końcowy/początkowy to Porte Maillot, dalej jeżdzimy metrem wg potrzeb.

Wracając autobusem na kemping należy wysiąść na przystanku po przeciwnej stronie ulicy na prawo od punktu B.
                Jest to przystanek na żadanie.
                Charakterystycznym punktem jest wiatrak < patrz zdjęcie
                Po lewej stronie na łuku ulicy po zobaczeniu tego wiatraka naciskamy w autobusie przycisk na żadanie po zatrzymaniu wysiadamy i wracamy na kemping.

Pozdrawiam,
                Mam nadzieję że moje wypociny mogą być przydatne i pomocne.
                • Gość: Ola IP: *.4web.pl 20.07.12, 22:05
                  Bardzo dziękuję, jasne, że się przyda, każda informacja jest cenna, zwłaszcza takie praktyczne. Czy pamiętasz może z jaką częstotliwością jeździ ten autobus i do której godziny wieczorem kursuje, tak, żeby wrócić na camping? Doczytałam gdzieś, że do 20.45. Czy to możliwe, żeby tak szybko kończyły się kursy?
                  • Gość: Ola IP: *.4web.pl 20.07.12, 22:22
                    Znalazłam rozkład tego autobusu, wygląda na to, że kursuje dosyć często, a po 30 lipca także dłużej. Bałam się, że będziemy musieli spieszyć się z powrotem na camping, ze względu na ten autobus, a Paryż wieczorami podobno jest piękny. Szkoda by było. No ale chyba nie będzie tak źle.
        • 21.07.12, 18:44
          Witam, mam pytanie-czy na kartę Navigo Decouverte strefy 1-5 dojadę do zamku Fontainebleau? Bo tam się jedzie chyba SNCF a nie wiem czy na to Navigo też obowiązuje? Widział ktoś ten zamek, polecacie? I przy okazji jeszcze jedno pytanie nie bardzo związane z tematem - ile kosztuje namalowanie obrazu przez artystę na placu du Tertre? oczywiście orientacyjnie :)
      • Gość: riczi5 IP: *.2-1.cable.virginmedia.com 25.07.12, 19:09
        witam ponownie chcialbym ponowic pytanie o przesiadki bus/bus jak to wyglada w praktyce nie moge nic znalezc w innych watkach
    • 20.01.13, 21:01
      prosze o pomoc
      przyjeżdzam do Paryża 14.03 pociagiem z UK na dworzec Gare du Nord
      1.jak najlepiej dostac się do hotelu na ulicy 11, Avenue Mac Mahon, 17. Palais des Congrès - Arc de Triomphe

2. przyjazd na 3 dni w sumie, planujemy zwiedzić najważniejsze Eiffel Tower, Luwr, Orsay, Moulin rouge, może galerię Lafayette, katedre Notre Dame
      Czy możesz pomóc ustawić zwiedzanie żeby jakoś to rozłożyc w czasie?Jakimi liniami metra można tam dojechać

3. Rozważamy opcję zakupu jednorazowych biletów ale to jeszcze ustalę z siostrą i wtedy spytam

4. możesz napisac na priv jeśli będzie prościej

5. i ostatnie pytanie co możesz polecić na nocne zwiedzanie?jakiś klub?dyskotekę?gdzie warto się wybrać pobawić
      • Gość: mija IP: *.itsa.net.pl 01.08.13, 08:34
        Z Gare du Nord dotrzesz wszedzie;)
        Najlepiej kup bilety jednorazowe - najbardziej sie oplaca w pakiecie 10 sztuk.
        Do Hotelu mozesz dotrzec metrem i wysiasc na stacji Ternes lub Charles de Gaulle - Etoile. Masz bezposrednio metro 2. Kierunek Dauphine.
    • 01.03.13, 14:13
      www.ratp.fr/en/upload/docs/application/pdf/2011-07/paris_public_transport.pdf
    • 02.10.13, 17:19
      Witam!
      Wybieram się do Paryża w ten piątek, będę mieszkała w Bussy Saint Georges.
      Chciałabym baaardzo prosić o rozplanowanie trasy tak, aby się najbardziej opłacało
      dzień I - z lotniska CDG do hotelu
      II - z hotelu do disneya iz powrotem
      III- z hotelu do centrum i z powrotem
      IV - z hotelu na CDG

bardzo proszę o pomoc!
      (2 osoby w wieku 24 lat i jedna w wieku 43)
      • Gość: vanilla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.14, 11:10
        mam nurtujące mnie pytanie - będziemy na 2 dni w paryżu we 2 osoby i metrem przyjdzie nam jechać max 5 razy... więc we 2 osoby to 10 razy :) czy więc możemy kupić karnet na 10 biletów i korzystać z niego równocześnie jadą c gdzieś razem? proszę o pomoc bo będę tam pierwszy raz i nie mam pojęcia jak to wygląda z tym karnetem..
        • 17.02.14, 22:51
          Gość portalu: vanilla napisał(a):

> mam nurtujące mnie pytanie - będziemy na 2 dni w paryżu we 2 osoby i metrem
          > przyjdzie nam jechać max 5 razy... więc we 2 osoby to 10 razy :) czy więc
          > możemy kupić karnet na 10 biletów i korzystać z niego równocześnie jadą
          > c gdzieś razem?

To jest najlepszy pomysl. Karnet to 10 oddzielnych biletow, moze byc dla jakielkowiek kombinacji jazdy, 2 osoby x 5 razy czy 5 osob na 2 razy.

Bon voyage!
          • Gość: vanilla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.14, 17:32
            merci beaucoup!:)
            • Gość: kw8 IP: *.dynamic.chello.pl 05.04.14, 15:54
              Witam,
              Od 16 do 22 kwietnia będziemy w Paryżu. Hotel mamy niedaleko Nation. Lądujemy na CDG.
              Czy poniższa opcja jest optymalna? Po wylądowaniu chcemy kupić Navigo 1-5 do niedzieli (mam nadzieję, że kupione w środku tygodnia są aktywne do niedzieli, a nie aktywować je można dopiero od następnego poniedziałku). Z lotniska dojazd RER B do Chatelet Les Halles, przesiadka w metro nr. 1 i dojazd do Nation. Chcemy w międzyczasie pojechać na 1 dzień do Disneylandu (RER A). Na poniedziałek planujemy wykupić Mobilis. We wtorek to już tylko dojazd na CDG i to można załatwić jednorazowymi biletami. Wydaje mi się, że to jest najbardziej ekonomiczna konfiguracja, ale może ktoś ma lepszą propozycję? Będę wdzięczny. No i prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości odnośnie Navigo. Czy "działa" np. od środy do niedzieli? Zakładam, że płacimy jak za tydzień od poniedziałku do niedzieli. Pozdrawiam
              • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 06.04.14, 01:12
                Większość ludzi chodzi po Paryżu i zwiedza, a nie zwiedza metro. W zależności od tego co chce się zwiedzić:
                - w 90% przypadków bilety całodniowe i paris visite są nieopłacalne;
                - w 50% przypadków Navigo jest nieopłacalne
                dla celów turystycznych.

Ale wszystko zależy naprawdę od planu zwiedzania. Przykładowo:
                - bilet z CDG do Paryża kosztuje normalnie 9,75eur
                - ale jeśli jedzie grupa 5 osób i planuje się powrót też z CDG to można kupić karnet 10 biletów za 78eur co da 7,80 za bilet

- Disneyland z Paryża pociągiem - 7,50eur w jedną stronę czyli 15 w obie;
                - ale już dla 5 osób lub jeśli się jedzie 2 razy - karnet 10 biletów 60eur (6,00 za sztukę)

- mobilis całodzienny na 5 stref - 16,10

Czasem znacznie ekonomiczniej używać biletów t+ zakupionych w postaci 10 biletowych karnetów za niecałe 14eur (13,70). Przykład:
                - rano dojazd w Paryżu: 1,37
                - wieczorem powrót do hotelu: 1,37
                - jeśli cały dzień chodzisz - kosztuje to 2,74eur od osoby.

Jak łatwo policzyć:
                Przy 1 dzień wycieczki do Disneya i głównie chodzeniu po Paryżu przez 4 dni, więc tylko dojazd z/do hotelu plus dojazd z/do CDG:
                15,00 + 19,50 + 4 x 2,74 = 45,46 eur

Przy navigo semanine + mobilis 5 strefowy + cdg ostatniego dnia:
                34,40 + 16,10 + 9,75 = 60,25 eur

Czyli prawie 15 euro różnicy na osobę. Co oznacza trochę ponad cenę karnetu 10 biletowego...

Jasne, navigo czy mobilis dają wolność jakąś, ale jeśli ktoś ma określony budżet, to niech się zastanowi nad swoimi planami. Ewentualnie na ostatni dzień zaplanować sobie chodzenie lub poruszanie się tylko po strefie 1-2 i mobilis za 6,80...

Po raz dziesiąty powtórzę: opłacalność poszczególnych rozwiązań zależy tylko i wyłącznie od waszych planów zwiedzania.

Aaaaa... Tak, można doładować navigo semaine w ciągu tygodnia.
                Aaaaaaa... Jeszcze dodaj 5 eur za navigo decouverte, które trzeba zapłacić za wydanie karty. Chyba że masz dowód zamieszkania w okolicy, to wtedy nie płacisz ;) No i weź zdjęcie ze sobą, bo trzeba na zakupioną wkładkę przykleić.
                • Gość: kw8 IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.14, 11:54
                  Dzięki za odpowiedź. Oczywiście tez mamy zamiar zwiedzać Paryż a nie metro. Tylko, że jest to dość spore miasto i może się okazać podczas zwiedzania, że warto 1 lub 2 przystanki podjechać metrem albo autobusem. Jedziemy w 2 osoby dorosłe i 10 letnie dziecko. Czeka nas Disneyland i park Asterixa. Do tego drugiego potrzebny jest dojazd RER B do CDG. Czyli 9,75 x 6 w obie strony = 58,50 EUR, dojazd z CDG w dniu przylotu to 3 x 9,75 = 29,25 EUR. Disneyland to 7,50 x 6 = 45 EUR. Nawet jeżeli uda się zwiedzanie w pozostałe 3,5 dnia (przylatujemy wcześnie rano) zaplanować tak, że tylko jedziemy w konkretne miejsce, bez przesiadki to będą potrzebne 2 karnety po 10 biletów = 27,40 EUR + pewnie jeszcze ze 4 do 6 biletów czyli około 6 EUR. Wszystko razem to 166 EUR. Navigo 1-5 dla 3 osób (z kartami za 5 EUR = 118,20 EUR) + Mobilis na poniedziałek na strefy 1-2 dla 3 osób (20,40 EUR) to niecałe 140 EUR no i ta swoboda, że w każdej chwili mogę wsiąść w cokolwiek i pojechać np. na drugą stronę miasta.
                  To oczywiście przy założeniu, że Navigo kupione w środę jest ważne do niedzieli. Będę wdzięczny jeżeli ktoś to może potwierdzić.
                  • Gość: Moi IP: 90.84.144.* 06.04.14, 12:07
                    Toc napisalem na dole ze mozesz kupic navigo w tygodniu :)
                    Na nowy tydzien kupuje sie navigo od piatku dopiero.
                    • Gość: kw8 IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.14, 12:20
                      A faktycznie, gdzieś mi to umknęło :)
                      Dzięki.
                    • Gość: Moi IP: 90.84.144.* 06.04.14, 12:24
                      Zapomnialem: zapytaj o znizki kupujac bilety.
                      Na karnety do 10 roku zycia jest znizka na pewno. I na bilety origine-destination. Ale dopytaj czy "do 10" obejmie ci dziecko i czy na navigo jest bo nie pamietam.

Dodatkowo dla uczniow i studentow do 26 roku zycia jest bilet jednodniowy weekendowy tez za mila chyba cene:
                      www.ratp.fr/fr/ratp/c_21580/ticket-jeunes-week-end/
                      przypominam ze:
                      - bilety jednodniowe sa wazne do konca dnia, a nie 24h. Czesty blad.
                      - mozesz sie w metrze i Rer (1 strefa) przesiadac na tym samym bilecie nie opuszczajac metra;
                      - mozesz sie bus-bus (bus-tram tez) przesiadac na tym samym bilecie w ciagu 1,5h ale nie metro-bus

Pzdr
                      • Gość: kw8 IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.14, 12:37
                        No niestety wszędzie są informacje że do 9 roku. Może na miejscu coś więcej się dowiemy.
                        A tak przy okazji. Jak z angielskim u osób sprzedających bilety i w informacjach na dworcach, stacjach metra itp?
                        • Gość: Moi IP: 90.84.144.* 06.04.14, 12:47
                          Bardzo roznie. Bardzo.

Sztuczki:
                          - zaczynaj zawsze od dziendobry, nie mowie po francusku. Czy mowi pani/pan po angielsku?
                          Naucz sie tego zwrotu po francusku, jest to niezly wytrych na francuzow - czuja sie docenieni twoim staraniem. Jesli to samo pytanie zadasz po angielsku - wiele osob moze nie odpowiedziec.
                          - jesli znasz angielski super, masz odpowiedni akcent - zapomnij. Zejdz poziom nizej. Sporo osob zna angielski ze szkoly ale nie mowia super. Jesli poczuja ze sie osmiesza przed toba mowiac po angielsku - moga udawac ze nie mowia wcale.

Ogolnie - jesli jestes mily to zawsze ktos ci pomoze. Chocby i na migi. Albo i zaprowadzi jak ma czas. Nigdy nie mam z tym problemow do tej pory.
                          • Gość: kw8 IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.14, 13:09
                            Jak native speaker nie mówimy z żoną, więc mam nadzieję, że nie będzie problemów :)
                  • Gość: Moi IP: 90.84.144.* 06.04.14, 12:10
                    A 1-2 przystanki metrem to w centrum paryza maksymalnie 1km spacer :) jesli pogoda dopisuje - polecam.
                    • Gość: kw8 IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.14, 12:33
                      I tak też mamy zamiar robić. Ale zawsze może nastąpić zmiana planów o 180 stopni i np. będąc pod Wieżą Eiffla będziemy chcieli przemieścić się do np. Montmartre lub na cmentarz Pere Lachaise. Ciężko byłoby to zrobić na piechotę :)
                      • Gość: Moi IP: 90.84.144.* 06.04.14, 12:41
                        Jak juz bedziecie na pere lachaise i lubicie parki, to zajrzyjcie do buttes chaumont kilka przystankow od cmentarza. Jeden z najladniejszych o ile nie najladniejszy paryski park. Wodospad w grocie, urokliwe zakatki, staw z wyspa, ludzie piknikujacy przy ladnej pogodzie.
                        A jesli planujecie np louvre - wylaczcie sobie minimum pol dnia z planow na samo bieganie tam :)
                        • Gość: macko IP: *.um.warszawa.pl 05.06.14, 11:50
                          Witam,
                          Chciałbym się dowiedzieć czy na bilety jednorazowe można podróżować metrem i RER w 3 strefie. Tam będziemy mieszkali i chcę się odpowiednio przygotować na zakup właściwych biletów/kart. Słyszałem, że można kupić jakiś niedrogi bilet na RER na wyskok do Disneylandu za niecałe 10 euro. Czy możecie pomóc i napisać co to za bilet, czy jest w dwie strony, czy w jedną?
                          Generalnie jedziemy w 2 os. dorosłe i 2 dzieci do 11 lat na tydzień (niestety przyjeżdżamy w czwartek). Będziemy mieszkali w 3 strefie, a chcemy odwiedzić Disneya w 1 dzień i resztę czasu spędzić błąkając się po Paryżu.
                          Możecie coś dobrego doradzić.
                          Na chwilę obecną wykombinowałem takie zestawienie:
                          w czwartek zakup karty Paris Viste na 5 dni (do poniedziałku włącznie) dla każdego na strefy 1-3 czyli 2x34,7 + 2x17,35 = 104,10 euro
                          we wtorek karta Paris Vista 1-dniowa na strefy 1-5 (do Disneya) czyli 2x22,85 + 2x11,4 = 68,5 euro
                          w środę dla dzieci karta Paris Vista na 1 dzień strefy 1-3, a dla dorosłych mobilis 1-dniowy na strefy 1-3 czyli 2x9,05 + 2x5,4 = 28,9 euro
                          w czwartek ewakuacja z Paryża już bez biletów. Razem na bilety 104,1 + 68,5 + 28,9 = 201,50 euro.
                          czy może macie coś lepszego dla nas?
                          Z góry dziękuję za pomoc.
                          • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 05.06.14, 20:33
                            Z natury nie polecam karty paris visite, ale czasem to kwestia dokladnych obliczen.
                            Bilet t+ na rer obowiazuje tylko w paryzu (np dla linii A oznacza to stacje cdg etoille, la defense juz nie); na pozostale srodki (metro, bus, tramwaj) obowiazuje normalnie zgodnie z zsadami.

Do disneya chyba taniej wychodzi 1dniowy mobilis niz paris visite z tego co pamietam.

Dla <26 lat 1dniowy bilet w weekend na 5 stref kosztuje 8eur... (Ticket jeunes)

Ogolnie po dokladnym przeliczeniu i oszacowaniu liczby podrozy - zwykle paris visite okazuje sie najdrozszym wyjsciem. Czasem lepiej karnety kupowac t+ po niecale 14eur za 10 biletow niz korzystac z innych opcji. Przemysl wszystko dokladnie.

• Gość: macko IP: *.centertel.pl 05.06.14, 21:24
                              Serdecznie dziękuję za informacje. Dla nas bilety jednorazowe chyba jednak nie wchodzą w grę, bo będziemy mieszkali w 3 strefie, a do drugiej mam ok. 1 km. A może są jakieś jednorazowe, żeby przejechać z 3 strefy do centrum? Orientuje się ktoś może w tym temacie?
                              • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 05.06.14, 21:32
                                Bo?
                                Nie ma metra w 3 strefie? Po prostu napisz gdzie będziecie mieszkali, bo 3 strefa jest dookoła Paryża, więc to takie wróżenie z fusów. Mieszkam w Paryżu od lat i chyba polecę lepiej coś niż przyjezdni...
                                • Gość: macko IP: *.centertel.pl 05.06.14, 21:37
                                  Będziemy mieszkali przy stacji Rer B - bourg la reine. To ok 1 h na pieszo od 2 strefy a nie 1 km. Z chęcią przyjmę rozsądną radę.
                                  • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 05.06.14, 22:34
                                    Tak na szybko, potem jeszcze pomyślę:
                                    Opcja 1
                                    1. czw, pią, sob, niedz, pon: 34,70*2 + 17,35 *2 = 104,10
                                    2. wto: 2*11,40 + 2*16,10 = 55
                                    3. śro: 2*5,40 + 2*9,05 = 28,90
                                    188eur

Opcja 2
                                    założenie: wyjazd z miejsca zakwaterowania i powrót wieczorem, cały dzień w Paryżu
                                    dojazd dla osoby dorosłej do dowolnego miejsca w Paryżu (z przesiadkami metro-metro) np. od waszej stacji do Trocadero albo do Chatelet - pełna dowolność:
                                    2,65 dorosły, 1,30 dziecko czyli 15,80 t/p dziennie dla rodziny z powyższym założeniem
                                    lub karnet 10 biletów
                                    2,12 dorosły 1,04 dziecko czyli 12,60 t/p dziennie dla rodziny z powyższym założeniem

załóżmy 6 dni dojazdów t/p do Paryża przy karnecie (5 dni na karnecie na osobę, plus 4x zwykle bilety na dodatkowy dzień):
                                    21,20+21,20 +10,40 + 10,40 + 4*2,65 + 4*1,30 = 79eur
                                    we wtorek dojazd do disneylandu (bilety całodzienne mobilis/visite) = 55eur
                                    razem 134eur
                                    co zostawia ci prawie 70eur w stosunku do twoich obliczeń na poruszanie się po paryżu.

Przypominam, że 10 przejazdowy karnet normalny kosztuje 13,70 a ulgowy połowę. Sam musisz policzyć, ile będziecie jeździć po paryżu, a ile chodzić. Na jednym bilecie przez 1,5h możesz się przesiadać w ramach metro lub w ramach bus, ale nie pomiędzy metro i bus.

Dodatkowo (zamiast używać bilety z karnetu), w sobotę i niedzielę dzieciom możesz kupić bilet za 3,75 dziennie całodniowy na 3 strefy i na te dni możecie zaplanować więcej jeżdżenia po paryżu, a wam wystarczy karnet za 13,70 (10 biletów = 5 przejazdów 2 osobowych)

Serio, policz wszystko dokładnie i zaplanuj wycieczkę. Może się okazać, że oszczędzicie 20-70eur na przejazdach, jeśli finanse mają znaczenie. Ale planowanie i znajomość możliwości swoich i dzieci oczywiście ma znaczenie. Jeśli pozostaniesz przy swoim planie, to jedynie uwzględnij mobilis przy dojeździe do disneya - 13 eur zostanie wam w kieszeni.

Nie mam dzieci, więc nie wiem, co planujecie. Ale moja 60 letnia mama odwiedzając mnie zużywała 2 bilety dziennie (!) na dojazd i powrót, a przez kilka godzin łaziła sobie powoli i oglądała wszystko. Jak się zmęczyła siadała gdzieś. Najpierw chciała bilet całodzienny/visite ale potem jej przeszło.

Pozdrawiam i udanego pobytu!

PS. od waszej stacji do parku disney bilet jednorazowy (w jedną stronę)
                                    normalny 9,70
                                    ulgowy: 4,80
                                    co przy założeniu, że nigdzie indziej tego dnia nie pojedziecie i tak nie opłaca się przy cenie mobilis dla dorosłych, ale daje prawie 2eur różnicy na cenie biletu dla dzieci

• Gość: macko IP: *.centertel.pl 06.06.14, 08:48
                                      Bardzo Ci dziękuję za dotychczasowe rady. Mam jeszcze pytania:
                                      1. Co to za bilety, o których piszesz w opcji 2? Chodzi mi o przejazd z 3strefy do centrum. Jak się nazywają? Czy one są dostępne na każdej stacji, w każdym kiosku? Jak szukałem w sieci informacji na ten temat to nic nie znalazłem.
                                      2. Te bilety weekendowe dla dzieci to Jeunes? One są ważne na 1 dzień (pojedynczy bilet), czy na cały weekend?
                                      3. Na kartę visite jest jakiś rabat przy wejściu do Disneya. Czy ta zniżka może być wyższa niż różnica przy cenie mobilisa? W takim wypadku visite byłby bardziej opłacalny.
                                      4. A co to za bilet o którym piszesz na koniec o przejeździe od nas do Disneya w cenie 4,80 dla dzieci?
                                      Jeszcze raz bardzo dziękuję i liczę na kolejną podpowiedź. Z dziećmi nie będziemy całymi dniami zwiedzać Paryż więc ta opcja 2 jest jak znalazł.
                                      Pozdrawiam.
                                      • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 06.06.14, 09:11
                                        1. Bilet "origine-destination" tzn od stacji do stacji, mozna go kupic w karnecie 10szt (tanszy), posiada wersje znizkowa dla dzieci. Uprawnia do przejazdu metro-rer z przesiadkani. Przyklad: od waszej stacji do dowolnej stacji paryza, najpierw rer, potem metro (uwazajcie zeby przy przesiadce nie przejsc bramek wyjsciowych! Ok zeby przejsc bramki metro/rer).

2. Tak, "ticket jeunes". To cena za jeden dzien, tylko sob-niedz.

3. Nie wiem. Bilet do disneya kupowalem za jakies smieszne pieniadze online w porownaniu ze zwykla cena biletow. Plus czesto jest promocja ze dziecko do X lat za free. Sprawdz ceny na stronie disneya, fnac, itp. Kasa to nie jest najlepsza opcja...

4. Rowniez origine-destination. Jesli korzystasz z automatu bardzo latwy do kupienia.

Przypominam, ze "dzien" trwa do godziny 1 rano/1 z minutami, a zaczyna sie o 5/5:40. To nie sa bilety 24h - skasowanie biletu calodziennego o 18:00 i tak zakonczy go o 1 tej samej nocy.

• Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 06.06.14, 09:16
                                        www.transilien.com/tarif/tarif/init
                                        Jak wpiszesz nazwy stacji to dostaniesz ceny biletow tez.
                                        • Gość: macko IP: *.um.warszawa.pl 09.06.14, 15:16
                                          Naprawdę bardzo Ci dziękuję.
                                          I jeszcze pytanie dotyczące tych karnetów, gdzie kupuje się 10 biletów. To jest jeden karnet czy 10 biletów w pakiecie? I czy na taki karnet mogą jeździć 2 osoby na raz, czy każdy musi mieć swój karnet? Chodzi mi o sytuację gdy jedziemy razem metrem, to czy możemy ten karnet skasować za obie osoby (2 bilety).
                                          Z tego co już wyczytałem wynika, że przy każdej zmianie środka lokomocji muszę kasować bilet. Ale czy dotyczy to także przesiadki z jednej do drugiej linii metra, czy z jednej do drugiej linii RER?
                                          • Gość: Moi IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.14, 23:55
                                            1 karnet = 10 biletow w postaci osobnych kartonikow = dla dowolnej liczby osob.

Pisalem - z metra na bus czy tram sie nie przesiadziesz.
                                            Z biletem origine-dest mozesz sie przesiadac rer-metro.
                                            Z biletem t+ mozesz sie przesiadac metro-metro, metro-rer (tylko rer w ramach centrum paryza, a nie np do la defense), bus-bus, bus-tram, tram-tram. Te same zasady obowiazuja dla biletow kupionych w karnecie. Nieco bardziej skomplikowane sa zasady dla autobusow nocnych.

Zmiana srodka lokomocji wlasnie to oznacza. Zmiana linii metra nie jest zmiana SRODKA lokomocji.
                                            • Gość: ewelka IP: *.rzeszow.mm.pl 15.06.14, 11:58
                                              Witam! Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy jest szansa na zakup biletu TGV na lotnisku CDG do Disnelandu "na poczekaniu" tzn zaraz po wylądowaniu czy też trzeba mieć rezerwację wcześniej zrobioną przez internet. Co sądziecie o autobusach VEA? Dziękuje za odpowiedź
                                            • Gość: vegaa87 IP: *.fastnet.pl 13.12.14, 23:14
                                              witam, przeanalizowalam wszystkie posty i fora zwiazane z transportem w Paryżu. Do tej pory nie znalazlam odpowiedzi na problem jaki mnie nurtuje... czy na bilet T+ mozna podrozować niezaleznie od strefy??? Mam zamiar wybrać sie do Paryża i mam wynajety pokoj w 3 strefie tj, Colombes. Czy musze korzystać z kolejki J ktora jezdzi ze stacji La Stade i jej koszt jednorazowy to 2,65 euro??? wolalabym dojsc nieco ponad 1 km aby wsiaść na metro nr 13 i dojezdzać za 1,37 euro ( w karnecie ) ale tylko metrem. Wiem ze bilety na RER sa zalezne od strefy a jak jest z metrem??? nigdzie nie ma jednoznacznej wiadomosci na ten temat :(
                                              Prosze o potwierdzenie czy na bilet T+ moge poruszac sie tez do/ i ze strefy 3 Paryża do centrum???
                                              bede bardzo wdzieczna za pomoc
                                              • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 14.12.14, 05:59
                                                www.ratp.fr/en/ratp/r_61635/ticket-t/
                                                Metro - wszedzie t+

Ps
                                                W Polsce nie uzywamy potrojnych znakow zapytania. Ani spacji po (, ani przed )
                                                • Gość: vegaa87 IP: *.fastnet.pl 14.12.14, 21:07
                                                  bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedz i jestem wdzieczna ze ktoś potrafi tak szczegółowo pomóc :)

p.s. potrójne znaki zapytania służyły jako wyroznienie waznego dla mnie pytania :) a co do spacji wokół ( ) bede pamietać :)

Dziekuje :*
    • 13.05.14, 21:30
      ...mąż ma między lądowanie w Paryżu (CDG) ...w sumie 7,5h spędzi na lotnisku - jakie są szanse żeby obejrzał chociaż wieżę Eiffla? Wiem, że musiałby podjechać RER (chyba B) ale nie wiemy czy dojedzie do samej wieży czy musi się przesiadać? Jakie ceny za bilety?
      Zdąży w tym czasie dojechać, obejrzeć wieżę i wrócić na lotnisko?
      • 25.03.15, 20:44
        Będę mieszkała pod Paryżem miasteczko Persen w której to jest strefie komunikacyjnej? Przyjeżdżam w piątek po południu w zasadzie będę miała na zwiedzanie sobotę i niedzielę jaki bilet na komunikację najlepiej kupić?
        • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 25.03.15, 20:54
          persen to w norwegii jest.
          a z persan do paryża ponad godzinę, 5 strefa, najdroższy.
          • 26.03.15, 10:54
            Dzieki czyli na strefy 1-5 ale jaki typ biletu mobilis jednodnowy czy paris visite pass?
            • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 26.03.15, 11:30
              Google wyłączyli, czy masz internet z Orange? No ale chyba nie, bo wtedy jak byś pisała tu...

Jednorazowy bilet do centrum Paryża to około 7 euro (+/- 0,50, ale stawiam, że jednak bliżej 7)
              Jeśli masz mniej niż 26 lat - 8,35eur bilet na sobotę i 8,35eur bilet na niedzielę (całodzienny)
              Jeśli nie masz - 16,60 mobilis całodzienny (to nie jest bilet 24h!) x2 dni pewnie

Paris visite na 2 dni strefy 1-5 : 35,50eur
              Paris visite na 3 dni strefy 1-5 : 50,05eur

wybierz sama bo skad ktos ma wiedziec, jakie masz plany, ile masz lat, itp?
    • 13.05.15, 16:45
      Witam
      Mam takie pytanie .
      Majac karte navigo decouverte wyłącznie na 1-2 strefe czy będę mogla jednak wysiasc na ostatniej stacji metro1 la defanse grande arche która jest już w strefie trzeciej ? czy bramki mnie wypuszcza? czy musze stacje wcześniej
      Dzieki za info od zorientowanych

--
      ..doświadczenie przychodzi z wiekiem,najcześciej jest to wieko od trumny
      • 13.05.15, 16:49
        Moi je t`en prie :)))
        --
      • Gość: Moi IP: 80.12.59.* 15.05.15, 01:08
        Metro tak
        Rer nie
        • 15.05.15, 10:08
          wielkie dzięki :*
          --
          • 29.07.15, 21:32
            Wydawało mi się że dam radę ogarnąć paryskie dylematy ale jednego nie mogę za nic w świecie - komunikacji.
            Przylatuję wraz z dziećmi: 9 i 10 lat i mamą- emerytką na 4 dni- na lotnisko Beauvais.
            Jakie bilety kupic? Czy wsiadając do RER muszę miec inne?
            Mieszkac będziemy na Montmartre przy stacji metra Anvers. Planujemy 1 dzień w Disneylandzie aż do zamknięcia - do pokazy sztucznych ogni. Czy nie będziemy mieli problemów z powrotem? Czy RER kursuje po 23,00 a metro?
            Pozostałe dni spędzimy zwiedzając najbardziej znane atrakcje w centrum.
            Jeszcze trochę i zacznę panikowac bo nie wiem jak gdzie i czym dojechac i jakie bilety kupic. Proszę o pomoc osoby zorientowane w komunikacji paryskiej.
            • Gość: Moi IP: *.fbx.proxad.net 02.08.15, 17:44
              isa, miriam...

ogarnij się kobieto! lecisz do obcego miasta z dziećmi! nikt za ciebie pracy domowej nie odrobi!

ale ok, mimo mego paskudnego charakteru mogę pomóc: poszukaj sama, podziel się tym, co znalazłaś, a ja w (wyjątkowo) kulturalny sposób odpowiem, czy to najlepsze rozwiązanie.

• 31.08.15, 00:16
      Może tutaj znajdziesz to, czego szukasz. Garść informacji i przewodnik:
      www.podrozemm.pl/2014/01/paryz.html
      • 20.09.15, 20:43
        Mam pytanie odnośnie biletów na komunikację miejską w Paryżu. Jedziemy z mężem i synkiem, który dzień przed wylotem skończy 4 latka a z tego co wiem do 4 lat dzieci korzystają z komunikacji za darmo. Czy czterolatek też ?
        Chcemy kupić z mężem bilety na 5 dni 1-5 strefa i zastanawiam się nad synkiem. Czy kontrolerzy bardzo wnikają ile dziecko ma lat ? Ile kosztuje ewentualna kara za brak biletu dla dziecka ? Często są sprawdzane bilety ?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.