Dodaj do ulubionych

Gdańsk-Frejus (Lazurowe Wybrzeże-Eurocamp)

IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.12, 14:09
Witam
25 kwietnia ruszam z Gd do Frejus. Celem jest Eurocamp, z którego będziemy zwiedzać Prowansje (do 5 maja). Zastanawiam się, która trasą pojechać. Z różnych względów ma to być wyjazd niskobudżetowy - jadę z moja rodziną autem (2osoby dorosłe i 2 nastolatki). Oczywiście odrobiłem pracę domową i przejrzałem kilka tras. Ale słyszałem złe opinie o przejeździe przez Szwajcarię (duży koszt winiety przy małym jej wykorzystaniu, kiepsko jedzie sie też w górach, po drodze będą też płatne tunele). Myślałem żeby może ominąć Szwajcarię i pojechać przez Niemcy i tylko Francję ale podobno we Francji sa straszne korki. Jeżeli mógłbym prosić o opinie praktyków wyjeżdżających w tamte rejony, to będę zobowiązany. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.12, 15:53
    cork17 napisał(a):
    ...Zastanawiam się, która trasą pojechać...
    ...Jeżeli mógłbym prosić o opinie praktyków wyjeżdżających w tamte rejony...

A może zaakceptujesz jak niżej.
    Gdańsk - Frejus < na tej trasie Francja płacisz za autostadę

Możesz zaoszczędzić na opłatach za autostradę, patrz nieżej.
    Trasa A - B - C < bez opłat drogowych=autostrady
    Kliknij na punkt B < potem na Street View,
    zobaczysz godny polecenia Wiadukt Millau

Pozdrawiam,
    Nasze noclegi na trasie < Niemcy i Francja polecam
  • Gość: cork17 IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.12, 17:54
    Dzieki e-tam. Jestes niezawodny- zawsze mozna na Ciebie liczyc. Właśnie scieraja sie w moim domu 2 obozy. Jeden chce przez Szwajcarie, drugi nie. Oczywiście z Gdańska mamy zawsze daleko. Poniewaz to ok 2tys km przejazd planuję na 2 dni - ale i tak nie wydaje mi sie, że będzie można coś zwiedzić po drodze - dlatego wg. mnie nie ma sensu jechać przez Szwajcarię. Będziemy solidnie "ujechani". Bardziej chce się skupić na obniżeniu kosztów - ekonomiczna niezbyt szybka i bezpieczna jazda. W miare po drogach bez opłat, ale bez przesady. Po ok 1100-1200km nocleg. Jeżeli uda sie po drodze zobaczyć coś ciekawego, to będzie super. Celem jest prowansja. Mamy 9 noclegów na eurocampie w Frejus - zamierzamy pić wino , zajadać sie owocami morza i zwiedzać. Jeżeli masz jakies sugestie, czy uwagi to bardzo prosze - interesuja nas nie tylko atrakcje przewodnikowe, ale też te lokalne smaczki, które dla nas są chyba nawet ważniejsze. pozdrawiam
  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.12, 21:23
    cork17 napisał(a):
    ...Jeżeli masz jakies sugestie...

Moja sugestia to zaopatrzenie się w nawigację GPS, nie oszczędzaj bo warto.
    Spokój i wygoda na całej trasie.

Trasa A,,,(,,,)...B + C < zerknij
    Z Gdańska do granicy PL/D to najbardziej upierdliwy odcinek trasy.
    Punkt B TANIA stacja paliw przy Auchan, zdjęcie
    współrzędne GPS N47,777033, E7,335054
    Punkt C kemping De Lill, N47,734721, E7,324346
    bardzo tanie miejsce na nocleg w domkach lub własny sprzęt.

Mulhouse kemping < więcej

Pozdrawiam,
  • mair 05.03.12, 13:31
    Proponuje ci tak: kliknij tu maps.google.pl/ wpisz Gdansk -Frejus, wybierz i przecwicz sobie trase jaka bedzie ci najbardziej pasowala. Jesli nie chcesz calkiem unikac platnych przejazdow to przejazd prze Szwajcarie jest chyba tanszy od francuskich autostrad. Szwajcarska winietka wazna jest 14 miesiecy. Za autostrade placisz tu i teraz za kazdy odcinek. Okolo 2000 km w dwa dni ale i tak na zwiedzanie czasu za malo, zatem wybierz trase najmniej meczaca, czyli Szwajcaria. Gdybys jechal przez Bregenz - Genewa masz kawal drogi przez Szwajcarie. Piekna trasa, piekne widoki i jesli byloby ci po drodze koniecznie zatrzymaj sie w Lucernie, urocze miasteczko. Z Genewy do Grenoble raczej musisz jechac autostrada, normalna droga jedzie sie fajnie ale dosc wolno. Po minieciu Genewy pamietaj zatrzymac sie po drodze w Sisteron na lody i jak czas pozwoli, wdrapac sie na zamek podziwiajac przeurocza panorame.
    Szerokiej drogi i milych alpejskich wrazen.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka