Dodaj do ulubionych

Paryż z poradami z forum

IP: *.fbx.proxad.net 06.03.13, 21:42
Bonjour :)
Przed wyjazdem dużo czasu poświęciłam na przeczytanie tego forum, część porad wykorzystałam. Rezultaty są następujące: wynajęłam studio (pokój z aneksem kuchennym) przez stronę homelidays, koło Pere Lachese (320euro/tydzień/3os.). Z CDG pojechałam Roissy Bus, co prawda wg elektronicznej informacji na lotnisku, bus powinien podjechać w ciągu 10 minut, podjechał po 40 minutach, ale ok. Na przejazdy po mieście zakupiłam 2 10-cio przejazdówki, zamiast paris visite, bo przeliczyłam, że bardziej mi się to opłaca. Zwiedzanie rozpoczęłam w 1-szą niedzielę m-ca w Luwrze, czyli za darmo. Faktycznie kolejki są znacząco mniejsze przy wejściach innych niż piramida. Co do Disneyland - bilety zakupiłam przez FNAC dla francilien, za 35 euro, dziecko do 12 lat za darmo. Bilet wydrukowałam w domu. Wejście bez problemu. Tylko, że... Disneyland jest beznadziejny do entej potęgi, 40 minut do karuzeli kt. trwa 2 minuty, żadnych postaci na ulicy, jedyne zdjęcie zrobione z Myszką Miki - 40 minut w kolejce. Pełno sklepów, paskudne, drogie jedzenie. Szczerze, to moja mała lepeij bawiła się na placu zabaw (darmowym) przy Eifla. Dziś byłyśmy w Cite de enfants i było super (przynajmniej dla niej). Metro super, ale nie dla rodzin z dziećmi, tzn, schody, schody i jeszcze raz schody. Podsumowanie, jak do tej pory: Paryż jest piękny, wcale nie jest brudny, ma swoje plusy i parę minusów, kt. nie przesłaniają plusów :)
Zostało mi jeszcze parę dni zwiedzania, pogoda jest piękna :) Pozdrawiam z lampką wina
Obserwuj wątek
      • faraon.drugi Re: Paryż z poradami z forum 07.03.13, 22:05
        Gość portalu: gość napisał(a):

"Zostało mi jeszcze parę dni zwiedzania, pogoda jest piękna :) Pozdrawiam z lampką wina."

> a kiedy wróciłaś? <

Zadziwiajaca jestes. Uwazaj na siebie.

Zostało mi jeszcze parę dni zwiedzania, pogoda jest piękna :) Pozdrawiam z lampką win
          • faraon.drugi Re: Paryż z poradami z forum 08.03.13, 14:56
            Gość portalu: gość napisał(a):

> i wyzwac ich od imbecyli...masz cos do powiedzenia na temat Paryza <

Wsadz sobie uwielbienie glebiej. Dla ciebie nie warto pisac. I tak nie rozumiesz
            prostego tekstu. Imbecylem nazwalas sie sama. Ja uwazam, ze jestes nierozgarnietym
            matolkiem ktory zaginie po wyjsciu z domu.
    • ela.tu-i-tam Re: Paryż z poradami z forum 07.03.13, 16:21
      Prawie obiektywne (bo jednak brudny ...).

Chodzenie po schodach w metrze jest gehenna, dla bezdzietnych tez !

Jak tylko napisalas o ladnej pogodzie, to od razu ranek byl pochmurny, i caly dzien.

Pogoda na tydzien tutaj:
      www.meteox.fr/
      Klik na Paris w liscie miast, po czym najpierw sie wyswietla prognoza co 3 godziny co odpowiada lewemu dlugiemu guzikowi "Prévisions météorologiques à l'heure", Klikamy na prawy dlugi guzik "Prévisions météorologiques par jour" zeby zobaczyc prognoze na tydzien.
      Do niedzieli brzydko, ale chociaz cieplo. W pon-wtorek temepartury negatywne i snieg. W srode zimno i ciut slonca, w czwartek 14/03 ciut cieplej, ale pada.

Tak beznadziejnej pogody jak w tym roku od 4-ch miesiecy to jeszcze we Francji nie widzialam. Podobno najgorsza zima od 50-ciu lat.

Normalnie pod koniec lutego jest juz cieplawo, a w marcu sloneczna wiosna.
        • Gość: gość Re: Jutro 11.04 spadnie 40 cm sniegu w Normandii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.13, 08:27
          No to mnie "pocieszyłaś", bo do Polski wracałam w sobotę. Na Operze, czekając na Roissy Bus, grzaliśmy się w porannym słoneczku (termometr wskazywał 15stopni). Lądowaliśmy w zachmurzonej, zaśnieżonej Warszawie i na prawdę było nam ciężko na duszy.
          Faktycznie, następnego dnia po tym jak napisałam o pięknej pogodzie, zrobiło się trochę gorzej, ale na szczęście popołudniami się wypogadzało (czwartek i piątek) i można było coś zobaczyć. W czwartek z małą na rękach przeszliśmy od Notre Damme, przez Ogrody Tuileri, Champs Elyses, do Łuku Triumfalnego. W piątek natomiast zaczęliśmy od Kościoła st. Germain (gdzie leży król Kazimierz III Waza), ulicą Bonaparte dotarliśmy do siedziby Senatu, czyli Pałacu Luksemburskiego i dalej Panteon. Tak na marginesie w piątek był Dzień Kobiet, kt. w Paryżu również był obchodzony, tylko chyba trochę inaczej niż u nas, dla nich jest to możliwość zwrócenia uwagi na trudną sytuację kobiet, imigrantek itd.
          Podsumowując, był to mój pierwszy pobyt w Paryżu i traktuję go bardziej jako rozpoznanie terenu dla następnych wyjazdów, bo przecież 3 godziny w Luwrze to za mało, no i nie byłam w Wersalu. Subiektywnie stwierdzam (jednakże po pobycie w Madrycie, Londynie, Berlinie, Stambule), że Paryż słusznie zasługuje na miano stolicy kultury, jest różnorodne, przebogate w ciekawe, piękne miejsca i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
          Pozdrawiam z zaśnieżonej Polski, popijając kawę po turecku :)
          (zapasik różowych poprawiaczy humoru chłodzi się w lodówce)
          p.S. Przepraszam za literówki w nazwach zabytków.
    • Gość: Jenny Re: Paryż z poradami z forum IP: 212.75.102.* 11.03.13, 13:48
      Ca va,
      Bardzo Ci jestem wdzięczna - Twoje refleksje pobytowe w Paryżu są bardzo przydatne. Właśnie tanich informacji szukam. W samym Paryżu byłam, ale teraz czeka mnie wyzwanie - ponieważ jedziemy z dwójką 8 latków i to w głównej mierze do Disneylandu, mimo naszych ocen jest to zawsze największa atrakcja dla dzieciaków. Proszę podpowiedz mi jak się najlepiej wydostać z Terminala 1 w okolice Disneylandu ( będziemy w hotelu Adagio Marne La Vallée - Val d'Europe na 42, cours du Danube) komunikacja miejską? No i oczywiście wciąż aktualne pytanie o bilety do parków ( 2 dni 2 parki lub wersja 2x 1 dzień 1 park -kupione przez przez FNAC dla francilien, za 35 euro? skąd bilet dla dziecka za darmo? i jak to jest z tym francilien - czy ktoś to sprawdza? Czy warto byłoby osobę francuskojęzyczna prosić o realizację zamówienia on-line? Czy bilet wydrukowany w domu gwarantuje, że nie stoimy w kolejce, my i dzieciaki? I czy taki bilet rzeczywiście trzeba kupić 5 dni wcześniej?
      Wiem, że możesz nie mieć ochoty odpowiadać na tyle pytań, szczególnie, że możesz jeszcze być w Paryżu, ale wybierz chociaż trzy z nich - będę bardzo wdzięczna:)
      Jeśli masz jeszcze trochę czasu to polecam Muzeum Cité des Sciences et de l'Industrie w La Villette w XIX dzielnicy.
      Pozdrawiam serdecznie Jenny.

• Gość: gość Re: Paryż z poradami z forum IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.13, 12:13
        Cite des enfants jest właśnie w Parku de la Vilette. Właściwie, to cały "Park" jest fantastyczny. Chcieliśmy zdążyć na seans na 15, ale oczywiście przejazd metrem, kolejka do kasy itd. i okazało się, że możemy wejść na seans dopiero na 17, no i co tu kurde robić... jest, na prawdę jest tam co robić. My tylko trochę obeszliśmy Muzeum Nauki, trafiliśmy na jakiś plac zabaw, pełno dzieci, moje się rozebrało z kurtki, zaczęło skakać, jakieś inne dziecko podeszło, wzięło moje za rękę i gdzieś poszły się bawić (moje nie mówi po francusku, ale dla dzieci, to zbędny szczegół). Także mieliśmy problem, żeby ją z tego placu zabaw zabrać :) W des enfants bawiła się świetnie, stamtąd mamy też najlepsze zdjęcia.
        Sorki, rozpisałam się. Co do Disneylandu, tak masz rację, jest to tak samo obowiązkowy punkt jak np. Wieża Eiffla. Spostrzeżenie też było bardzo subiektywne, bo mała bawiła się dobrze, wszystko jej się tam podobało, tylko że ja miałam nadzieję, że tej "komerchy" nie będzie tak widać. Bilety polecam zakupić na FNAC, załóż sobie konto, tzn. powiem jak ja zrobiłam: założyłam konto na męża, z jego karty były ściągane pieniądze za bilet (zwykła Visa Electron, a nie kredytowa) i to on był w parku z małą. Bilety z opcją wydruku w domu. My też się obawialiśmy, czy wszystko będzie ok, ale mąż bez problemu przeszedł przez bramki. Powiedział, że tam było tyle ludzi, że po prostu obsługa nie przykładała się aż tak bardzo do sprawdzania.
    • Gość: moi Parki Disneya tips&tricks IP: *.fbx.proxad.net 27.03.13, 22:28
      Takie moje porady, jeśli chodzi o parki Disneya.

1. Przypominam nieuświadomionym, że są 2: Disney Studios oraz Disneyland

2. Z mojego (dorosłego) punktu widzenia - 2 parków w 1 dzień z radością odwiedzić się nie da. "Zaliczyć" - tak, ale to będzie straszne.

3. Fastpass - fajna sprawa. Idziesz do atrakcji i widzisz, że jest duża kolejka. Do innej jest mniejsza. Więc do tej z długą jeśli jest dostępny - bierzesz tzw. fastpassa. Na otrzymanym wydruku będzie godzina/przedział w którym musisz się pojawić na danej atrakcji, w osobnym wejściu. W ten sposób przeskakuje się przynajmniej połowę kolejki. FP jest za darmo. Ograniczenie: w danym momencie możesz mieć tylko 1 fastpass, tzn. dopóki nie minie jego termin ważności - nie możesz otrzymać kolejnego fastpassa. Dzięki FP można sobie zorganizować dobry pobyt albo wracać co jakiś czas na ulubioną atrakcję (niekoniecznie ulubioną atrakcję dziecka, heheheheh)

4. Atrakcje z fastpassem (jeśli mnie pamięć nie zawodzi):
      DISNEYLAND
      Peter Pan's Flight
      Star Tours
      Space Mountain Mission 2
      Buzz Lightyear Laser Blast
      Big Thunder Mountain
      Indiana Jones and the Temple of Peril

DISNEY STUDIOS
      Flying Carpets over Agrabah
      The Twilight Zone Tower of Terror
      Rock'n'Roller Coaster starring Aerosmith

5. Pobyt w hotelu (hotelach?) Disneya dawał chyba super fastpass - dawało się przeskoczyć kolejkę (ale ograniczenie czasowe).

6. VIP fastpass - płatny i droooogi ale daje natychmiastowy dostęp do atrakcji z fastpassem (omija się całą kolejkę) (tu głowy nie dam czy on w disneyu był czy w asteriksie, bo w sumie nie sprawdzałem szczegółów ze względu na cenę)

Jak ktoś nie chce sam/rodziną chodzić po Paryżu (bo np. język czy bezpieczeństwo) - do 03 kwietnia służę pomocą i mogę potowarzyszyć. Potem dopiero po 15 kwietnia.
      • dekaskow Re: Paryż z poradami z forum 28.03.13, 09:30
        tak do Disneya przez FNACa na konkretną datę kupujesz. Karnety kupisz w każdej kasie biletowej prosząc po prostu o karnet 10 biletów (zresztą to jest 10 pojedyńczych biletów)
        --
        Kacper 22.05.01, Lola 18.12.02, Kryspin i Krzysztof 04.03.11
        kobieta-mama.blogspot.com/
        Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
            • Gość: Moi Re: Paryż z poradami z forum IP: 105.132.242.* 07.04.13, 21:47
              13,30 eur gwoli scislosci.

Przesiadki dozwolone na 1 bilecie:
              métro/métro
              métro/RER et RER/RER w 1 strefie Paryza
              bus/bus, bus/tram et tram/tram w ciagu 1h30 od pierwszego do ostatniego skasowania biletu

Warto zauwazyc, ze np. na takim bilecie t+ pojedynczym lub z karnetu mozna linia M1 dojechac do La Defense, ale juz kolejka RER nie jest to dozwolone (bo La Defense nie jest w 1 strefie RER).
              • Gość: A. Re: Paryż z poradami z forum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.13, 09:31
                Hej. Będziemy w Disneylandzie od 01 do 03 maja, potem przejezdzamy do Paryża, gdzie zostaniemy do niedzieli 05.05. To nie będzie ani pierwszy ani trzeci pobyt dlatego zależy nam na podpowiedzi co do mniej znanych atrakcji (poza utartymi szlakami), oraz podpowiedzi co do klimatycznych restauracji nie dla turystów :). (Mieszkamy jak zwykle w hotelu w Dzielnicy Lacinskej). Mam tez pare pytań co do Disneylandu- mieszkamy w Disneyland hotel na piętrze castle club do ktorego mamy mieć VIP fastpass - możesz dokładnie opisać jak to działa? Jeśli jesteś mieszkańcem Paryża i masz ochote pomoc daj proszę namiar na priv.
                • Gość: Moi Re: Paryż z poradami z forum IP: 105.136.142.* 08.04.13, 14:07
                  Jesli mnie pamiec nie zawodzi - vip fastpass daje dostep do fastapssowych atrakcji o dowolnej porze, bez potrzeby brania dodatkowego kuponu wczesniej (taki kupon dla zwyklych smiertelnikow mowi o ktorej godzinie trzeba sie stawic na atrakcji celem ominiecia kolejki). Czyli z vipem idziesz na atrakcje, ktora ma fastpass kiedy chcesz i ile razy chcesz. Mysle, ze dokladne informacje znajdziesz na stronie parku.

Co do mniej znanych atrakcji - ja lubie przyrode, wiec wolny czas spedzam nazewnatrz. Lubie po prostu lazic uliczkami i czuc klimat Paryza. Uwielbiam park Buttes Chaumont w XIX dzielnicy, czasem ide od Bastille parkiem polozonym na dawnej linii kolejki - La Coulée verte (promenade plantée). Wszystko zalezy, co lubisz. Np. przewodnicy pokazuja "najwezszy dom w Paryzu" nad rzeka, ale sa wezsze - tyle, ze nie sa ladne. To moze byc przygoda szukac takich malych skarbow - Paryz z zupelnie innej strony, antyprzewodnikowej ;) co nie zawsze musi byc bezpieczne.
                  Jesli chodzi o jedzenie - przyzwyczailem sie jesc gdzie lokalsi jedza. Sa t zwykle miejsca, czasem nie wygladajace zachecajaco lol. Rowniez zalezy wiec, jakiej kuchni szukasz.
                  L'escargot w 19eme (ale trzeba wczesniej zamowc slimaki), male azjatckie restauracyjki z bufetem - 12-19eur i jesz ile chcesz, polska restauracja Chez Martin w Suresnes pod Paryzem, czy polozona prawie obok portugalska... Turystycznie - Le Refuge des Fondues ale to pewnie znasz, podobnie jak waskie okolice rue de la Huchette wypchane jedzeniem calego swiata (ale jak mowie - to typowo turystyczne). Restauracja peruwianska w XVIIIeme (el pulpo; moze sa lepsze ale ta jest taka mini i sporo gosci z ameryki poludniowej wiec mily klimat czasem jest, wyglada moze niezbyt zachecajaco dla turystow; pisco z ciekawosci sprobowac - ja srednio lubie - czy inca coli, ktora cola nie jest, tylko nazwa nosna; czasem sie dlugo czeka na jedzenie lub trzeba odstac przed lokalem nim sie stolik zwolni). Jest tez megaswietna restauracja marokanska (nazwa mi z glowy wyleciala) gdzie ciezko stolik dstac, czyi kilka indyjskich czy innych azjatckich - tu wystarczy po prostu odejsc od utartych szlakow wieczorem lub w okolicy lunchu i zobaczyc, gdzie lokalsi siedza w dowolnej dzielnicy.

Udanego pobytu!
                  • michcioja Re: Paryż z poradami z forum 16.05.13, 22:46
                    Mieszkam w Paryżu, jestem przewodnikiem z licencją na całą Francję. Oprowadzam zarówno duże grupy jak i indywidualnych klientów - rodziny z dziećmi, grupy przyjaciół. Pomagam przy organizacji pobytu: układaniu programu zwiedzania, rezerwacji hoteli, biletów na atrakcje turystyczne. Zwiedź Paryż na miarę swoich marzeń! Kontakt: 0033 7 78 28 38 62 Michał Jaworski
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka