Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Bilety na wieżę Eiffla - pomoc Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Pod koniec maja spędzimy kilka dni w Paryżu z dzieciakami, trochę zagapiliśmy się z zakupem biletów na wieżę Eiffla, bo w internetowej przedsprzedaży na nasze dni nie ma już wolnych miejsc. Czy jest szansa na zakup biletów dla rodziny 2 + 2 na miejscu? Na jak długie stanie w kolejce trzeba się nastawić, czy ew. można zakupić bilety w jakiś inny sposób? W grę wchodzą tylko 2 dni (27 lub 28 maja), dzięki za wszelkie rady.

Łukasz
    • Z biletami kupionymi on-line tez stałam z 1,5h więc wiesz ;) Normalnie tez chyba mozna kupic w kasie
      ktos tutaj kiedys polecał rozwiązanie zakupu biletu na wejście schodami na II poziom i tam zakup bietu na poziom III (sa tylko windy) Kolejka na dole podobno mała. nie wiem jakie duże macie dzieci, ale ja wchodziłam kiedys i było Ok, zawsze mozna zrobic tez przystanek na I poziomie i po chwili iść dalej :) Poza tym dla dzieci zazwyczaj to tez frajda :) Przygotuj sie równiez na kolejke do windy na II poziomie. Jest tak że jeśli nawet kupisz bilet na dole lub przez Internet od razu windą na III poziom to i tak na drugim sie przesiadasz i stoisz w ogromnej kolejce ;)
      Kupując bilety na schody możesz wracać windą.
    • Gość: Kasia IP: *.speed.planet.nl 22.04.13, 22:31
      Ja z przyjaciółmi również wybieram się do Paryża 27-28 maja i nie ma już biletów online na sam szczyt, w ogóle na maj nie ma już dostępnych biletów, jestem zaskoczona. Pozostają nam schody żeby nie stać w tych kolejkach, zastanawiam się tylko czy z 2 piętra na szczyt bilety można kupić na 2 piętrze czy na dole? Ktoś wie?
    • Ja miałem kupione on-line i nie stałem z żadnej kolejce. Z wydrukowanym biletem podszedłem od strony Trocadero - był tam zdaje sie napis - rezerwacje i grupy. Ale nie jestem pewien. Mimo że wszędzie były ogromne kolejki - długi weekend i sobota dodatkowo - tam weszliśmy od razu. Kolejka jedynie była na górze aby wjechać na ostatnie piętro - ok 30 minut.
      • Gość: mona IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.05.13, 18:45
        Mimo wydrukowanych biletów, staliśmy 15 minut do windy na 2 piętro, a potem z 30min na sam szczyt. Kolejka po zakup biletów w nodze od Trocadero oooogggrrrooommmnnnaaa! Jeśli jest jeszcze inna kasa, to raczej radzę kasę w nodze najbliżej Trocadero omijać.
        A co do samej wieży, no to fajna jest. Warto dzieciakom kupić na pamiątkę lizak w kształcie wieży, albo miśki wieżowe. Lizaków takich nigdzie indziej nie widziałam (choć to sam cukier i chemia). Żelki w kształcie Eiffla można dostać w sklepie na lotnisku CDG.
    • Mozna tez wybrac sie na poznowieczorny spacer z dziatwa - wieczorem mniejsza kolejka, a panorama po zmierzchu dech zapierajaca. Tylko cos na grzbiet warto ze soba miec, bo wieje.
    • My się wybieramy w pierwszym tygodniu lipca i biletów online też juz nie ma. Nie wiem, czy moje dzieci dadzą radę wejść na 2 piętro - 7 i 11 lat... Czy wiecie o której zaczyna się kolejka po bilety? Siódma, ósma rano?
      • Jeszcze nic straconego! Sprobujcie raz przyjechac rano a raz poznym wieczorem, moze akurat sie uda? Poza takimi okresamijak na prayklad weeknd majowy kiedy jest mnostwo polskich grup bez rezerwacji, mozna trafic na momenty, kiedy na wieze wchodzi sie prawie od razu, prawie bez czzekania. Nie ma jednak regul. Poza tym zawsze mniej ludzi czeka do Pilier EST (dalej od Sekwany) niz do Pilier Nord (zaraz przy Sekwanie - efekt psychologniczny, wieksozsc ludzi mysli ze to jest jedyna kolejka i tam jest najwiecej ludzi).

Wszystkich fanow Paryza poszukujacych przewodnika po Paryzu/Francji lub osoby, ktora pomoze w organizacji pobytu w Paryzu - ulozeniu programu, doradzeniu atrakcji w miare potrzeb i checie, rezerwcji biletow zapraszam na moja strone internetowa przewodnikparyz.blogspot.fr Pozdrawiam Michal Jaworski

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.