Dodaj do ulubionych

Departament Ardeche

06.03.17, 20:52
Podczas krótkiego 4-dniowego pobytu w departamencie Ardeche chciałabym zwiedzić którąś z jaskiń położonych niedaleko przełomu rzeki Ardeche. Czy ktoś mógłby doradzić, którą wybrać?
1. Jaskinię Chauvet z ciekawymi prehistorycznymi malowidłami skalnymi:
www.bradshawfoundation.com/chauvet/
2. Jaskinię Madeleine uznawaną za jedną z najpiękniejszych we Francji:
www.grottemadeleine.com/
3. Jaskinię Daint Marcel z wodospadami i stawami kalcytowymi:
www.grotte-ardeche.com/
4. Jaskinię Grand Site d`Orgnac z gigantycznymi, podziemnymi salami:
www.orgnac.com/
Jeżeli ktoś był w którejś z nich, nie podzieli się wrażeniami. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. :)
--
Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Sebastian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.17, 13:14
    Hej, Odwiedziłem Orgnac i Madeleine - obie ciekawe i całkiem spore - ta pierwsza wydaje się większa i jak pamiętam powrót jest windą. Warto zauważyć, że często a szczególnie w Madeleine, spacerujemy przy różnych formach skalnych co pozwala nam ich dotknąć co nieczęsto się w jaskiniach zdarza. Wejście do Madeleine jest od strony od strony wąwozu rzeki Ardeche co daje całkiem fajne widoki.
    Odnośnie jaskini Chauvet jest całkiem nowa - otwarto ją chyba 2 lata temu i nie do końca jest oryginalna tzn zwiedzamy replikę jaskini. Na ile jest ciekawa sprawdzę dopiero w tym roku.
    Do Orgnac i Madeleine wejść można z marszu - bez rezerwacji ale trzeba poczekać na zebranie się grupy bo zwiedzamy z przewodnikiem. Chyba tylko w Ornac były translatory. Dwa lata temu do Chauvet trzeba było rezerwować wejścia z wyprzedzeniem.
    Pozdrawiam
    Sebastian
    Co warto zobaczyć w Prowansji - prowansja.wordpress.com]https://prowansja.wordpress.com[/url]
  • aseretka 12.03.17, 18:18
    A może poleciłbyś mi jakieś urokliwe miejsca/miasteczka przy trasie z Marseillian Plage do Sampzon? Chociaż to nie jest Prowansja.
    --
  • Gość: Sebastian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.17, 10:36
    Jadąc autostradą po drodze masz Nimes - jeżeli nie znasz to polecam - spokojnie dzień zwiedzania (ogrody, amfiteatr i i parę innych rzymskich "kamieni"). Bliżej Sampzon jest Pont dArc czyli naturalny, kamienny most na rzeką często widziany na zdjęciach. Niedaleko w okolicach Bidon są do oglądnięcia dolmeny. Same Ardeche są piękne ale do zwiedzania na południu nie ma tam za wiele oprócz jaskiń i miejsc typu park dinozaurów. Bardziej polecam je na aktywny wypoczynek typu kajaki, wspinaczka czy zbieranie kasztanów ;). Na trasie zatrzymał bym się jeszcze na kawę w Ales - podobno mają całkiem ciekawe muzeum mineralogiczne. Jeżeli trochę zboczysz to masz "nieśmiertelny" Pont du Gard ale to zapewne znasz.
    Pozdrawiam
    Sebastian
    Ciekawe miejsca w Prowansji prowansja.wordpress.com
  • aseretka 14.03.17, 18:19
    Dzięki. :) Niestety Nimes, Ales, Pont du Gard czy Montpellier są mi znane. Myślałam o jakiś małych, klimatycznych miasteczkach (coś w stylu Aigues-Mortes) położonych na trasie podczas przejazdu z Marseillian Plage do Sampzon. Oczywiście nie musza one leżeć bezpośrednio na najkrótszej trasie, bo mogę z niej zboczyć kilkanaście km. Myślałam np. o Sommieres, czy Sauve, ale może ktoś zna jakieś ciekawsze miasteczka.
    W Sampzon będę trzy dni i okolice przełomu Ardeche mam już opanowane do zwiedzania.
    --
  • videoturysta.pl 22.03.17, 16:05
    videoturysta.eu/pl/gorges-ardeche.html
    videoturysta.eu/pl/sommieres.html
    videoturysta.eu/pl/sete.html

--
    Pozdrawiam, Jacek
    Turystyczny portal video - zwiedzanie Europy samochodem.
    videoturysta.eu
  • Gość: zero IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.17, 18:20
    Polecamy najpiękniejsze > miejsce w drodze na południe.
    Kliknij na zdjęcie pod podanymi współrzędnymi GPS lewy górny róg
    ...
    oraz na stronę (www) niżej... miłego oglągania.

Dojazd na parkingi:
    1. Z opłatą < za przejazd wiaduktem
    2. Bez opłaty < za przejazd wiaduktem z dojazdem do kempingu.
    PS
    Obracaj kursorem obrazki.
  • aseretka 22.03.17, 18:47
    Oczywiście, że warto przejechać wiaduktem w Millau. Pierwszy raz przejeżdżałam tą droga w 2006 r. Potem jeszcze raz jadąc do Hiszpanii w 2011 r. I też polecam tę trasę znajomym. :)
    --
  • Gość: zero IP: *.dynamic.chello.pl 22.03.17, 20:20
    aseretka napisała:
    Oczywiście, że warto przejechać wiaduktem w Millau.

Pod > wiaduktem też jest ciekawie.
    Warto pochodzić pieszo i podjechać autem.
  • aseretka 23.03.17, 15:18
    > Pod wiaduktem też jest ciekawie.
    > Warto pochodzić pieszo i podjechać autem.
    Nie wątpię. Ale szkoda mi cennego (szczególnie dla męża) czasu urlopowego. Jak będziemy oboje na emeryturze, to pozwolimy sobie na takie przechadzki. :) Teraz jednak wolimy podczas urlopu zobaczyć, jakieś klimatyczne miasteczka.
    --
  • aseretka 22.03.17, 18:42
    Sete odwiedzę podczas pobytu w Marseillian Plage, zaś Wąwóz Ardeche, jak już pisałam wcześniej, podczas pobytu w Sampzon. W drodze chyba jednak faktycznie spędzę kilka godzin w Sommieres. Wygląda całkiem nieźle na Twoim filmiku. :)
    Dzięki za podrzucenie info. :)
    --
  • videoturysta.pl 28.03.17, 19:05
    Nie ma problemu :) Życzę miłego pobytu :)

--
    Pozdrawiam, Jacek
    Turystyczny portal video - zwiedzanie Europy samochodem.
    videoturysta.eu
  • Gość: Sebastian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.17, 13:21
    ... a odpowiadając na Twoje pytanie, którą jaskinię wybrać - osobiście odwiedziłbym Chauvet i Orgnac, ale ja nie jestem koneserem podziemi ;)
    Pozdrawiam
    Sebastian
    Co warto zobaczyć w Prowansji - prowansja.wordpress.com/
  • aseretka 08.03.17, 18:27
    > ... a odpowiadając na Twoje pytanie, którą jaskinię wybrać - osobiście odwiedziłbym
    > Chauvet i Orgnac, ale ja nie jestem koneserem podziemi ;)
    Dzięki za wcześniejszy opis i sugestie. Na pewno, będzie mi to pomocne w dokonaniu wyboru. :) Bo niestety... :( nie da się wszystkiego zobaczyć mając ograniczoną ilość dni pobytu.
    --
  • alina-puma 26.03.17, 17:37
    Replika Chauveta znakomita, na ładnym ogrodzonym terenie o charakterze parku, można odpocząć po zwiedzaniu.
    Spływ kajakiem z Vallon Pont d"Arc i zwiedzanie Aigueze.
    Zdjęcia na fotoforum w wątku Gorges d'Ardeche fotoforum.gazeta.pl/72,2,705,66244588,162902540,0,2.html?v=2
    oraz Na zachód od Rodanu - Ardeche i Tarn fotoforum.gazeta.pl/72,2,705,71451979.html

--
    papieroweogrody.blogspot.com
  • aseretka 27.03.17, 09:05
    Dzięki Alinko. :) Dopisałam sobie do listy miasteczka Balazuc i Vogue, które odwiedzę stacjonując w Sampzon.
    --
  • aseretka 27.03.17, 09:23
    A przy okazji wypatrzyłam też jeszcze jedno ciekawe miejsce w Langwedocji - Salses-le-Chateau.
    --
  • bah77.eu 28.03.17, 21:21
    Polecam oczywiście Fort Salses:

forum.gazeta.pl/forum/w,184,2843088,2843088,Wycieczki_samochodowe_po_Europie_.html?s=5#p25846029 :)

bah77

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka