• aseretka Re: Paryż 25.07.05, 10:28
      Paryż widziany moimi oczami
      Autor: smokmigus
      Data: 10.02.2005 11:37 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz cytując + odpowiedz

--------------------------------------------------------------------------------
      Witam,
      zapraszam wszystkich do obejrzenia Paryża, takim jakim go zapamiętałem ja i
      moja karta w aparacie. Pewnie się powtórzę, ale zakochałem się w tym mieście
      i mam nadzieję wrócić do niego i znów przejść się nocą po jego cudownych
      ulicach, czego każdemu życzę.
      www.kasztel.kylos.pl/index.php?
      option=com_podroze&Itemid=48&func=viewcategory&catid=54

--
      Pozdrawiam i do przeczytania
      Smok Miguś
      www.kasztel.waw.pl

• krys050 Re: Paryż 14.09.10, 08:23
        Witam serdecznie,
        proszę o przesłanie pieniedzy za zakupiony przedmiot plus koszty wysyłki
        na konto PKO BP 63 1020 2892 0000 5002 0084 7780
        oraz podanie adresu wysyłkowego.
        pozdrawiam
        • krys050 Re: Paryż 14.09.10, 08:25
          Witam serdecznie,
          czy mogłbym Cię prosić o liste podstawowych "rzeczy" ktore trzeba obejrzec z podziałem na dni /4/ zaznaczam ze bede poruszał sie metrem i na piechote.
          Z góry dziekuje
          pozdrawiam
    • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 10:31
      agat337 27.08.2004 21:06 + odpowiedz

Witam Wszystkich, którzy mogliby udzielić mi jakichkolwiek cennych informacji
      o zakwaterowaniu w Paryżu /... w miare niedrogim..?/ oraz na co warto zwrócić
      szczególną uwagę będąc tam po raz pierwszy. Wybieramy się tam w listopadzie
      na 5 dni nie mając o Paryżu praktycznego pojęcia. Z góry bardzo dzięki za
      wszelkie info.
      • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 10:32
        wasyl1978 11.09.2004 17:43 + odpowiedz

nie prawda - jade pod koniec wrezsnia i znalazlem hotel w centrum za 24e, czyli
        przynajmniej kilka euro taniej niz w formule

pozdrawiam
        • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:33
          mpbc 14.12.2004 15:40 + odpowiedz

Większość postów pisze o Formule 1. Poszukuję hotelu w cenie do 50-60 EURO
          gdzieś w centrum jednak w bezpiecznym miejscu.
          • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:34
            koralka 14.12.2004 18:23 + odpowiedz

Centrum Paryza jest bezpieczne, nie masz czego sie obawiac, hotele w tej cenie
            dznajdziesz w kazdej dzielnicy, tyle, ze jezeli to bedzie dla 2 osob, to pewnie
            pokoj z ubikacja na korytarzu, choc jezeli dobrze poszukac znajdziesz cos
            dobrego. Napisz jaka interesuje cie dzielnica, postaram sie znalezc co nieco.
            Hotele, ktore maja strone web, sa raczej drozsze
              • Gość: gość Re: Paryż-noclegi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.12, 22:49
                Witam,
                jestem studentką turystyki międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę badania do mojej pracy magisterskiej, których celem jest zbadanie opinii atrakcyjności Paryża zdaniem turystów. Proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem moich badań.

Ankieta jest anonimowa.

Proszę najpierw o wypełnienie metryczki:
                net-ankiety.pl/ankieta.php?id=v1zpj4jsv7ezj7mzfv1jvx4b
                a następnie o wypełnienie ankiety na temat Państwa opinii:
                net-ankiety.pl/ankieta.php?id=v1zpj4jsv7ezj7mzfv1ov14z
                Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas!
          • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:35
            mpbc 01.01.2005 19:15 + odpowiedz

Można coś wybrać, dzięki bardzo. Jak już zauważyłem cena jednak to min 80 EURO.
            Co lepiej wybrać, okolice dzielnicę łacińską czy coś bardziej na zachód w
            okolicy wieży?

• aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:37
            francja5 05.01.2005 11:15 + odpowiedz

wejdż na stronę www.clickhotels.com tam znajdzieszbardzo ciekawą ofertę ,przy
            pobycie 4 dni płacisz za 3 dni .ja rezerwowałem pokój dla 2 osób + dziecko
            gratis i czterodnowy pobyt to koszt około 200E ,pokój z łazienką + sniadanie .
            Powodzenia ,krzysiek
          • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:38
            vojager29 06.01.2005 08:18 + odpowiedz

halo Krzysiu, na przyszlosc
            jak chcesz wsadzic podawany adres to rob to tak piszac:
            www.clickhotelsparis.com/
            zaznaczasz adres na niebiesko naciskajac lewy klawisz myszki
            przyciskasz klawisz KONTROL i naciskasz klawisz C
            nastepnie przyciskasz klawisz KONTROL i naciskasz klawisz V
            i adresik siedzi w twoim poscie
          • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:39
            francja5 11.01.2005 10:24 + odpowiedz

Chcę zarezerwować hotel w Paryżu , co sądzićie na temat clickhotels ?,czy to
            dobra oferta ? .Proszę o pomoc bo nie mam tego typu doświadczenia .
            Olek
            dzięki.
            • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:40
              francja5 12.01.2005 08:04 + odpowiedz

Koralko!!!!
              chciałabym pojechać na czerwcowy weekend do Paryża (5 rocznica slubu ;-), szukam
              hotelu. Widze że pieszesz, ze mozna znalesc taniej niż 80 euro za dwie osoby,
              mozesz podpowiedziec gdzie? Jechalabym z mezem 24 czerwca a powrot 26. Pewnie
              ladowanie na Orly, czyli hotel moglby byc gdzies w okolicach ;-) samoloty mi nie
              straszne ;-) i nie przeszkadzaja...byle hotelik byl w miare tani....
              pozdrawiam cieplutko
              goska
              • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:41
                francja5 13.01.2005 08:31 + odpowiedz

jejku jak tanio :-) masz jakies konkretniejsze namiary? jakis telefon, strone?
                czy trzeba wczesniej rezerwowac?
                pozdrawiam
                Goska
        • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 11:59
          kreola 27.06.2004 23:52 + odpowiedz

Kochani,
          mam nadzieje, ze znajde tu kilku znawcow Paryza, bo choc sama bylam juz w tym
          miescie kilka razy, czuje sie bezradna.
          W lipcu zabieramy rodzicow mojego meza do Paryza. Spedzimy tam 4 noce.
          Chcielibysmy zamieszkac w jakims milym, nieduzym hoteliku, niedaleko centrum,
          ale nie moge juz patrzec na hotele typu Etap (znam je az za dobrze!)
          Chcemy sprawic rodzicom troche radochy, bo to ich pierwszy wyjazd za granice
          Polski, ale nie mozemy sobie pozwolic na luksusy:(
          Przeszukalam internet na okolicznosc, ale wiekszosc hoteli, nawet te
          jednogwiazdkowe, maja cene conajmniej 60 euro, a jesli cena jest nizsza, to
          hotel jest na lotnisku!
          Moze wy znacie jakies fajne miejsca, z klimatem i kosztujace ok. 50 euro za
          pokoj na dobe?
          Albo moze podrzucicie jakies stronki, do ktorych jeszcze nie dotarlam?
          Z gory dziekuje:)
          Kreola
            • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:16
              ennka 17.01.2005 13:26 + odpowiedz

Jeśli tu zagląda jeszcze autor informacji o pokojach goscinnych w PAN w
              Paryżu , to maiałabym pytanie.
              Czy przy pokojach są łzienki?pełny węzeł czy tylko część ?
              O kuchni pisałeś ,że wspólna. To mi nie przeszkadza ,ale Lazienke wolę mieć dla
              siebie.Będę wdzieczna za informację na ten temat.
              Niespodziewanie okazało się ,że może w maju polecimy do Paryża .
              Korzystałam już z pokoi gościnnych PAN w Wiedniu i byłam zadowolona.

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Paryżu i we Francji.
              Pozostałych też pozdrawiam , bo wkrótce będą zakochani jak my.Inaczej sie nie
              da.
              Ennka
            • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:22
              agamamaoli 24.03.2005 14:45 + odpowiedz

Jeżeli interesuje Was ten hotel to kilka informacji otrzymanych u osoby
              administrującej - - 32 Euro za pokój 2 os + 10Euro od osoby wpisowego.
              Łazienka w pokoju, ubikacja wspólna. Zarezerwowałam na maj i mam nadzieje że
              będzie ok.
              telefony na
              www.pan.pl/
              zakładka współpraca międzynarodowa
          • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:08
            lewap.a 27.07.2004 17:03 + odpowiedz

Wczoraj zamawialem hotel w Paryzu na sierpien przez www.accomline.com
            Poprzez ich opcje "last minute" zamowilem 3-gwiazdkowy hotel "Aberotel
            Montparnasse Hotel Paris", 24, rue Blomet.
            Na zdjeciach wyglada dosyc ciekawie, za trzy doby w pokoju dwuosobowym (double
            romm) zaplacilem 165 € - bez sniadania.Powodzenia w szukaniu
            • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:09
              m_marcin 29.07.2004 13:07 + odpowiedz

byłem na tym serwisie. czy korzystałeś z niego wcześniej? czy mogę spytać, jaką
              kartą płaciłeś? czy potrzebna jest karta kredytowa? czy masz może karty mbanku?
              z góry dziękuję za pomoc
              • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:10
                lewap.a 11.08.2004 19:32 + odpowiedz

Witam m-marcin.
                Nie zagladalem tutaj kilka dni, stad tez brak odpowiedzi - przepraszam.
                A wiec tak: jest to moje pierwsze zamowienie w tej firmie,placilem karta VISA,
                mam nadzieje,ze wszystko bedzie w porzadku.W piatek lece do Paryza, wracam w
                poniedzialek.Po powrocie zdam relacje.Na razie.
              • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:13
                lewap.a 19.08.2004 17:20 + odpowiedz

Bilety na przelot do Paryza zamawialem juz wczesna wiosna w lini lotniczej Easy
                Jet.Wylot z Berlin-Schoenefeld,w Paryzu ladowanie na Orly,a za dwa bilety w
                dwie strony zaplacilem 86 Euro.Zamawialem na www.easyjet.de.
                Korzystalem rowniez z lini lotniczych Air-Berlin, oni maja nawet strone
                internetowa po polsku (www.airberlin.de).
                Jezeli ktos chcialby ponarzekac, to ewentualnym minusem przelotu do Paryza byl
                fakt,ze za serwice (jedzenie,napoje) trzeba placic i nie ma miejsc
                numerowanych.Leci sie jednak tylko 1,5 godziny,wiec nie ma o czym mowic.
                Chcesz leciec tanio, zamawiaj bilety z duzym wyprzedzeniem.
                Teraz np. w Easy Jet mozesz zamowic bilety na przeloty do marca 2005, ja juz
                czekam na plan letni,ktory niedlugo sie ukarze.Powodzenia.
          • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:14
            lewap.a 19.08.2004 17:34 + odpowiedz

Moge Tobie ten serwice polecic.Rowniez i ten hotel.Wszystko funkcjonowalo bez
            najmniejszego zarzutu.Hotel,aczkolwiek tylko 3-gwiazdkowy mial b.dobry serwice.
            Pokoje czyste,codziennie sprzatane,codziennie czyste reczniki,a do tego przy 3
            dniach pobytu mielismy raz zmieniana posciel.Jedyny mankament to pokoje od
            strony ulicy:glosne,jezeli sie spi przy otwartym oknie,no i troche male,ale
            oczywiscie z lazienka.Poza tym polozenie super,przy stacji metra i tylko 4
            stacje do wiezy Eiffla.Na lotniskiu Orly kupilismy 5-dniowke na komunikacje
            miejska (Paris Visite), za dwie karty placilem chyba 53,50 Euro.No,a dalej nie
            bylo juz problemu:mapka komunikacji miejskiej w reku i wszedzie wiesz,jak
            dojechac.Bardzo przydal sie nam (nie znajacym jezyka francuskiego)
            przewodnik "Paryz od srodka" wydawnictwa RM.
            Wydanie kieszonkowe,cena 20 zloty.Bardzo dobra inwestycja - polecam.
            Rowniez dobry jest "Paryz" wydany przez Geocenter Warszawa- 40,80 zloty.
            To na tyle.Jak bedziesz mial jakies pytania, to prosze.Nie zagladam tutaj
            jednak codziennie,ale na pewno odpowiem,o ile bede mial potrzebne informacje.
            • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:15
              francja4 20.08.2004 07:50 + odpowiedz

lewap.a napisał:

> Moge Tobie ten serwice polecic.Rowniez i ten hotel.Wszystko funkcjonowalo bez
              > najmniejszego zarzutu.Hotel,aczkolwiek tylko 3-gwiazdkowy mial b.dobry
              serwice.

hotel *** to dobry hotel klasy turystycznej i nie tylko

> Pokoje czyste,codziennie sprzatane,codziennie czyste reczniki,a do tego przy
              3
              > dniach pobytu mielismy raz zmieniana posciel.

reczniki zmieniane sa codziennie wszedzie nawet w pensjonatach

Jedyny mankament to pokoje od
              > strony ulicy:glosne,jezeli sie spi przy otwartym oknie,no i troche male,ale
              > oczywiscie z lazienka.Poza tym polozenie super,przy stacji metra i tylko 4
              > stacje do wiezy Eiffla.Na lotniskiu Orly kupilismy 5-dniowke na komunikacje
              > miejska (Paris Visite), za dwie karty placilem chyba 53,50 Euro.No,a dalej
              nie
              > bylo juz problemu:mapka komunikacji miejskiej w reku i wszedzie wiesz,jak
              > dojechac.Bardzo przydal sie nam (nie znajacym jezyka francuskiego)
              > przewodnik "Paryz od srodka" wydawnictwa RM.
              > Wydanie kieszonkowe,cena 20 zloty.Bardzo dobra inwestycja - polecam.
              > Rowniez dobry jest "Paryz" wydany przez Geocenter Warszawa- 40,80 zloty.
              > To na tyle.Jak bedziesz mial jakies pytania, to prosze.Nie zagladam tutaj
              > jednak codziennie,ale na pewno odpowiem,o ile bede mial potrzebne informacje.
              • aseretka Re: Paryż-nocleg w miłym hoteliku 25.07.05, 12:16
                lewap.a 20.08.2004 10:26 + odpowiedz

Francja 4:
                przeczytalem Twoje uwagi z ciekawoscia.Dla mnie hotel 3*** to tez dobry hotel
                klasy turystycznej (czyli pobyt przez kilka dni),a co do recznikow,czy
                sprzatania:bylem pierwszy raz we Francji, jezeli wszedzie tak jest,jak piszesz,
                to dobrze to o tym kraju swiadczy.
                Ja zwrocilem na to uwage,poniewaz z innych krajow ( rowniez i z Polski) mam i
                inne doswiadczenia,jezeli o te sprawy chodzi.Rowniez w lokalach uchodzacych za
                czterogwiazdkowe.
                Z drugiej strony duzo pisano na forum o nieuprzejmosci francuskich hotelarzy,
                ktorzy wg. zasady "nie ty,to kto inny" mieliby byc nieuprzejmi dla turystow.
                Ja tego potwierdzic nie moge.Kazdy ma jednak swoje doswiadczenia i min. od tego
                jest chyba to forum,aby sie nimi podzielic....Pozdrawiam.
          • aseretka Paryż-nocleg w miłym hoteliku 01.08.05, 12:30
            geene 07.12.2004 08:30 + odpowiedz

Hej, byłam w listopadzie w Paryżu. Sama na początku myślałam o noclegu w
            Formula 1, ale ciesze się, że tego nie zrobiłam. Znalazłam tani hotelik na
            Montmartre, okolica cudowna. Paryż jest rewelacyjnie zorganizowany jeśli chodzi
            o komunikację. Z Orly dojechałam tylko do stacji metra - Denfert Rochereau, a
            stamtąd metrem na Montmartre. Zaęło mi to naprawdę niewiele czasu, od momentu
            wylądowania za godzinkę byłam w hotelu - zważywaszy na to, że Orly i Montmartre
            znajdują się dokładnie w przeciwnych krańcach miasta. Atmosfera miejsca gdzie
            mieszkałam była zapierająca dech w piersiaxch, mnóstwo wąskich, brukowanych
            uliczek, kawiarenek, ludzi, świateł. Warto było. Ni ma porównania do przedmieść.
        • aseretka Hotel PAN w Paryżu 25.07.05, 14:43
          jedza1 01.08.2004 12:01 + odpowiedz

Witam,
          poszukuje osob, ktore moga mi cos powiedziec nt. hotelu PAN w Paryzu. Czy
          moga tam nocowac zwykli smiertelnicy? Jakie mniej wiecej sa ceny za pokoj? No
          i przede wszytskim czy dogadam sie tam w innym jezyku niz francuski (moze to
          glupie pytanie ale prosze o wyrozumialosc).
          Bede wdzieczna za pomoc.
          • aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 25.07.05, 14:45
            sambor_01 13.08.2004 14:00 + odpowiedz

Stacja Naukowa PAN w Paryżu ma dwa ośrodki, w których są pokoje hotelowe
            łącznie na 80 miejsc. Adres pierwszego to: 74 rue Lauriston, 75116 Paris;
            pokoje gościnne można rezerwować pod numerem tel. (0-0331) 56 90 18 35
            (administracja Stacji). Drugi ośrodek znajduje się niedaleko pierwszego (jak na
            warunki Paryża). Jego adres: 11,13,15 rue Lamande, 75017 Paris, tel. (0-0331)
            53 06 69 01.
            Mieszkałem wielokrotnie przy Lauriston. To jest w XVI dzielnicy (spokojna,
            elegancka), w zachodniej części Paryża. Świetna lokalizacja. Blisko placu Ch.
            De Gaulle (łatwy dojazd do każdego miejsca w Paryżu), placu Trocadero (polecam
            na wieczorne spacery i wino z widokiem na Tour Eiffel. Do dyspozycji gości
            dobrze wyposażona kuchnia (naczynia, sztućce, sprzęty kuchenne, szafki i
            lodówka oddzielne dla każdego pokoju, zamykane na klucz), pralnia (za
            symboliczną opłatą). Ceny noclegów umiarkowane, zróżnicowane w zależności od
            wielkości pokoju, statusu gościa (pracownik naukowy lub spoza „resortu”).
            Polecam.
            • Gość: Mieszkaniec PAN Re: Hotel PAN w Paryżu IP: *.spray.net.pl 07.06.10, 18:24
              Mieszkałem [na szczęście krótko] w polskiej stacji naukowej PAN w
              Paryżu. Mam wrażenie, że w Polsce nie znajdzie się już tak niskiego
              oraz skromnego i starego wyposażenia pokoi. Czas jakby się tam
              zatrzymał w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku. W budynku
              nieprzyjemnie pachnie a w kuchni wręcz śmierdzi. Z niewiadomych
              przyczyn [prawdopodobnie komunistyczny nawyk] dostęp do kuchni i co
              za tym idzie lodówki jest możliwy do 22 i od 7. Wystarczy lecieć lub
              wyjeżdżać nieco rano i ma się posiłki na podróż nie pierwszej
              świeżości co w tamtym klimacie bywa niebezpieczne. Lodówka jest
              wspólna na kilka pokoi i zamykana na kluczyk. [też trochę dziwne]
              Obsługa bardzo serdeczna i często bezradna. Zdecydowanie odradzam.
          • aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 25.07.05, 14:45
            bozena35 18.01.2005 13:54 + odpowiedz

Podobno dwójka kosztuje 60 Euro, plus 1O Euro jednorazowej dopłaty.
            Jak na lokalizację w centrum i rozpoczynające się miesiące wiosenne i letnie,
            cena jest rozsądna.
          • aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 25.07.05, 14:46
            francja5 18.01.2005 13:59 + odpowiedz

hej, wlasnie dzwonilam do Paryza do hotelu PAN. Ceny maja jak na mnie dosyc
            wysokie: 60 euro za pokoj +oplata 10euro za osobe. Na wakacje rezerwacje
            przyjmuja dopiero w marcu.
            pozdrawiam
            Goska
          • aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 25.07.05, 14:46
            ennka 18.01.2005 14:49 + odpowiedz

A nie wiesz ,czy przy pokojach są łazienki , czy tylko ogólna.
            Zadałam to pytanie w innym wątku , ale nie było odpowiedzi.
            Widzę ,że jesteś na bierząco , więc może to też wiesz.
            Z góry dziekuję i pozdrawiam.
            Ennka
          • aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 25.07.05, 14:47
            ennka 07.03.2005 22:48 + odpowiedz

Łazienka jest przy pokoju.
            Kuchnia jest wspólna na dole, każdy pokój lub dwa mają osobną lodówkę.
            Cena jak wyżej.Wiem , bo zarezerwowałam pokój na koniec kwietnia ,ale nie
            lecimy , bo nas Skyeurope wykiwało i odwołało lot.
          • aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 29.07.05, 10:59
            agniecha731 13.07.2005 14:14 + odpowiedz

chciałabym sie dowiedzieć czegoś więcej na temat tego hotelu. Jakie są tam
            warunki, jaki wystrój, balkon, sniadanie w cenie. Ogólnie kto tam był prosze
            o informację. Jak najblizej do fajnego centrum z ubraniami???
            • aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 29.07.05, 11:00
              janou 13.07.2005 14:46 + odpowiedz

to nie jest hotel, PAN:Polska Akademia Nauk ,bylam tam na imprezie ,dawnych
              uczniow polskiego liceum w Paryzu(zamkniete w 1963 roku)na tej samej ulicy jest
              hotel nie pamietam nazwy ,cena okolo 85 euro

hotel victor hugo.ambassade hotel paris. od 79 euro

• aseretka Re: Hotel PAN w Paryżu 29.07.05, 11:00
              ennka 13.07.2005 22:32 + odpowiedz

Przy PAN-ie są pokoje gościnne i można z nich skorzystać , jeśli mają wolne
              miejsca.Nocleg w pokoju z łazienką koszyuje 60 euro /za dwie osoby/.
              Trzeba tam zadzwonić i zarezerwować.
              Tu na forum był chyba taki wątek ,poszukaj.
              Miłego pobytu,

Janou ,pozrdawiam.
          • aseretka Hotel PAN w Paryżu-jak dojechać 01.08.05, 11:45
            kreszpo 27.04.2005 18:49 + odpowiedz

Byłbym wdzieczny za informacje na ten temat. Jak drogie są bilety na
            komunikację miejską? Jesli bedziemy zwiedzac na własną reke Paryż przez
            cztery dni, to jaki bilet opłaca się kupić, tak, aby bez problemu sie
            poruszac po calym miescie? Gdzei sie kupuje te bilety-czy sa dostepne na
            lotnisku?
            Macie jakies pomysly na fajne i aktywne spedzenie czterech dni?
            Dzieki!
      • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:43
        alex1608 12.05.2005 15:10 + odpowiedz

Bede sie za jakis czas wybierac do Paryza ,a nie mam zbyt pelnej
        kieszeni.Szukam czegos taniego do spania, ale zeby bylo czysto
        i schludnie, bezpiecznie.Prosze o przykladowe ceny, i czy trzeba robic
        rezerwacje???.Bede bardzo wczeczna za pomoc
      • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:44
        lanza2 12.05.2005 17:37 + odpowiedz

Polecam hotel, zawsze sie tam zatrzymuje gdy jestem w Paryżu (jest tani dwojka
        kosztuje około 30E)

HOTEL DE ROUEN
        42 RUE CROIX DES PETITS CHAMPS
        75001 PARIS
        TEL/FAX: ( 00/ 33 ) (0)1 42 61 38 21
        E-MAIL: hotelderouen@wanadoo.fr

Pozdrawiam Ewa
      • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:45
        mayen 12.05.2005 20:27 + odpowiedz

My w ta niedziele wrocilismy z tego hostelu:
        Hotel Richard
        Phone:+33.1.43.79.39.98
        Email: hotelrichard@noos.fr
        Address: 35 Rue Richard Lenoir,(metro Voltaire), 10-15 min pieszo pl. Bastylii
        Bardzo tanio: 16.67 EUR za osobe za nocleg dwojce z lazienka (rezerwowalismy w
        lutym), warunki do przyjecia- pokoje w miare schludne, z korytarzem gozej, ale
        da sie przezyc. W pokojach z prysznicem bez kibelka jeszcze taniej. Z tym,ze
        maja bardzo tloczno z tego co wiem. goscie z np z Usa, Brazylii, no i czasem z
        Polski.
        Rezerwowalismy przez strone secure.hostelworld.com
        jakbys miala jakies pytania, to pisz.
        M.
        • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 11:46
          francja5 16.05.2005 19:14 + odpowiedz

nigdzie nie moge znalesc namiarow na ten hotel, chodzi mi o strony w sieci i
          mozliwosc zarezerwowania przez internet, moze ktos jakiegos linka podrzucic?
          pozdrawiam
          Rafal
      • aseretka Re: Paryż-noclegi 25.07.05, 14:50
        agentcooper 13.07.2005 11:43 + odpowiedz

Wybieramy sie Wizzairem na 3 dni na zwiedzanie Paryza. Czy ktos byl moze w
        hotelu Commines ktory jest podawany na stronie Wizzaira. Ma tylko jedna
        gwiazdke, ale mam watpliwosc czy jest tam czysto. Ponadto jako ze jest blisko
        pl. Pigalle zastanawiam sie czy nei jest to moze hotel na godzinki...Pls
        help :)
        • aseretka Re: Paryż-noclegi w schroniskach 26.07.05, 08:16
          loiterer 27.04.2005 19:51 + odpowiedz

Jesli myslisz o tym hostelu:
          www.aijparis.com/
          to moje doswiadczenia:
          Wypatrzylam ten hotel jako tani. Dlugo mailowalam z nimi (szybko odpowiadaja na
          maila, nalezy podac nr karty kredytowej jako gwarancja, ze przyjedziesz), a
          kilka dni przed wyjazdem okazalo sie, ze .... nie moga zapewnic mi pokoju
          4-osobowego, a jedynie podzielic chlopcy i dziewczeta.
          Podziekowalam za wspolprace.
        • aseretka Paryż-noclegi w schroniskach 29.07.05, 14:39
          p.lechowicz 27.07.2004 19:17 + odpowiedz

Czy ktos wie cokolwiek na temat tego schroniska w okoliach Bastylii?
          Auberge Internationale des Jeunes - 10 rue Trousseau.
          bede wdzieczny za kazdy komentarz...
          • aseretka Re: Paryż-noclegi w schroniskach 29.07.05, 14:40
            klink 28.07.2004 09:28 + odpowiedz

Bardzo popularne ze względu na niskie ceny (jesli o Paryż idzie), a co za tym
            idzie - pod koniec dnia - zmęczone turystami, głośne.Jak to we francuskich
            schroniskach- lepiej niż u nas, można i mieć warunki prawie hotelowe- za
            odpowiednia cene- czyli i łazienke nawet.Kontakt łatwy, bo rozmawiaja tam po
            angielsku i po francusku (jak większość we Francji), nawet śniadanko można
            zjeść.. tęsknię za francuskim pieczywem....

• aseretka Re: Paryż-noclegi w schroniskach 29.07.05, 14:41
            klink 28.07.2004 09:37 + odpowiedz

Sorki za francuski - jak nie umiesz przetłumaczyć, daj znać:
            L'adresse que les globe-trotters désargentés se refilent. Les chambres n'ont
            rien de particulier mais pour le prix, que demander de plus! Celles de 4
            personnes sont équipées de wc et d'une douche; salle de bain sur le palier pour
            les chambres de 2 ou 3 personnes. L'atmosphère est ici réellement
            internationale, en témoignent les drapeaux des différentes nations qu'affiche
            fièrement la façade de l'établissement. Petit déjeuner (inclus dans le prix!)
            servi dans une grande salle en compagnie de vos futurs amis suédois, américains
            ou autres. De folles virées dans les bars voisins du quartier branché de la
            Bastille en perspective! Accueil en français et en anglais, 24h/24. Attention,
            il est conseillé de réserver au moins 2 semaines à l'avance.
        • aseretka Re: Paryż-noclegi - hotel Ibis 29.07.05, 10:53
          francja5 11.05.2005 21:15 + odpowiedz

Ibis to hotel troche lepszy od innych tanich sieci typu Etap hotel itp. Pokoje
          sa troszeczke wieksze i jest czysto, ale lodowki nie ma...przynajmniej nigdy
          nie spotkalam w tej sieci.
          Mini lodoweczki z alkoholami i napojami sa tylko w sieciach od 3 gwiazdek.
        • aseretka Re: Paryż-noclegi - hotel Ibis 29.07.05, 10:54
          jot.be 12.05.2005 10:12 + odpowiedz

aszkoda napisała:

> Czy ktos byl w hotelu sieci Ibis w Paryzu? jaki jest standard pokoi?
          > wielkosc? czy miesci sie cos wiecej niz łóżko? czy jest lodowka w pokoju?

W Paryżu jest ok. 20 hoteli sieci Ibis i mają rózny standard.
          Ale generalnie niezbyt wyskoki niestety.Chyba najgorszy ze
          wszystkich Ibisów we Francji.
          Są wyjątki (np.La Defense) ale to przekłada się na ceny w sposób
          widoczny.
          Spałem w lepszym (czystszym, wieksze pokoje) hotelu Etap na prowincji
          niż Ibis w Paryżu.
          Standard "standardowy" :o) łożka,stolik,mały telewizor,łazienka.
          Nic więcej.
          Pozdr
        • aseretka Re: Paryż-noclegi - hotel Ibis 29.07.05, 10:55
          jot.be 01.06.2005 08:54 + odpowiedz

a.rudlicka napisała:

> W paryżu jest kilka hoteli IBIS, ale wszystkie są dobre, czyste,

się nie zgodzę jednak....nie wszystkie
          odradzam wizytę np.w IBIS La Vilette w 19 dzielnicy.
          a ibisów jest w Paryżu aktualnie bodaj 33 sztuki.

Pozdr
            • aseretka Re: Paryż-noclegi - hotel Ibis 29.07.05, 10:57
              jot.be 01.06.2005 13:32 + odpowiedz

francja5 napisała:

> wypowiadasz sie dosc autorytatywnie, znasz je wszystkie, mieszkales tam,
              > pracowales lub w inny sposob zdobyles ta autorytatywna wiedze ?

Wszystkich nie znam.Znam 5 lub 6.
              Znam też kilkanaście poza Paryżem (i Francją)
              Przez kilka lat mając służbową Ibis card
              byłem skazany na częste korzystanie z tej
              sieci po prostu.
              Mogę jedynie przekazać co widziałem.
              Czy to ocena autorytatywna nie wiem.
              Pozdrawiam
      • aseretka Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 10:39
        mariuszwr73 22.08.2004 20:14 + odpowiedz

hej!
        Wybuieram sie na dluzszy weekend do Paryza i mam pytanie, ktory z hoteli F1
        wybrac, aby byl najblizej miejsc"turystycznych" no i z dobrym dojazdem.Laduje
        w Paryz Orly.Bede wdzieczny za pomoc.
        pozd!M
        • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 10:41
          aseretka 23.08.2004 08:57 + odpowiedz

Hotele Formuły1 maja to do siebie, że są położone na peryferiach Paryża. Te
          bliżej centrum sż przy obwodnicy, więc troszkę hałasliwe. Mnie odpowiadał hotel
          w Saint Denis skąd szybko mozna było dojechać metrem do każdego miejsca w
          Paryzu. ( Do stacji metra od hotelu około 500 m ). Jednak to chyba z innej
          strony Paryża niz Orly.
          Może spróbuj tu
          www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2521/fiche_hotel.shtml
          Standard we wszystkich hotelach jest taki sam.
          • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 10:42
            mariuszwr73 23.08.2004 10:01 + odpowiedz

hej!
            Dzieki za odpowiedz-tez sie zastanawialem nad Sain Denis, ale okazalo sie , ze
            sa dwa-jeden z dodatkiem Stad.O ktorym ty pisałas?Piszesz, ze w poblizu jest
            stacja metra(nie RER?), czyli moge na 1 bilecie na metro (chyba najtanszym)
            dojechac do centrum?Ile to zajmuje czasu?
            Pozd!M
            • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 10:42
              aseretka 24.08.2004 09:02 + odpowiedz

O tym przy Avenue Lenine
              www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2287/fiche_hotel.shtml
              Co do tego, czy na na najtańszym bilecie, to nie pamiętam, ale na jednym na
              pewno dojedziesz do centrum i nie tylko. Bilet metra upoważnia do jezdzenia
              wszystkimi liniami przez cały dzień, pod warunkiem, że nie opuszcza się stacji
              metra, więc można dokonywać niezliczonej ilości przesiadek i dojechać tam,
              gdzie się chce. My kupowaliśmy bilety dziesięcioprzejazdowe. Wychodziło taniej
              niż pojedyncze.
              Jeżeli chodzi o czas to w okolice Pól Elizejskich bodajże jakieś 30 minut.
            • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 10:44
              cahoreau 27.08.2004 23:44 + odpowiedz

Jezeli przyjezdzasz na lotnisko Orly to odradzam Ci hotel w St Denis, bo jest
              to bardzo daleko. Jest Formula 1 w poblizu Orly (4 km). Do Paryza dojedziesz
              Metrem ze stacji Viillejuif.
              Podaje Ci dokladny adres:
              94400 Vitry sur Seine
              132, Rue Julien-Grimau
              tel: 08 91 70 54 35
              code 2042
        • aseretka Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 12:28
          francja5 26.11.2004 00:15 + odpowiedz

Witam. Chcę jechać w lutym po raz pierwszy do Paryża i zaplanowalem nocleg w
          Formula1-Vitry S/Seine, poniewaz jest najbliżej ORLY. Powiedzcie mi jak tam
          sie dostac z lotniska, oraz jaka stacja metra jest najbliżej( byl juz ten
          wątek, ale na różnych mapach w necie sa rozbierznosci). Prosze rowniez o
          ewentualne info na temat w/w hotelu.
          Z gory dzięki
          Kryys
          • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 12:28
            cahoreau 26.11.2004 22:53 + odpowiedz

Witaj.Oto kilka informacji. Formula 1 znajduje sie niedaleko Orly (ok. 4 km).
            Dojedziesz autobusem niedaleko hotelu (ok 500 m). W tej chwili nie wiem jaki
            numer ale jak Cie bedzie interesowalo to sie dowiem. Najblizsze metro znajduje
            sie okolo 1 km od hotelu. Jest to ostatnia stacja metra N° 7 nazywa sie Ville
            juif - Louis Aragon.
            Jezeli masz jeszcze jakies pytania to napisz, chetnie Ci odpowiem (mieszkam
            niedaleko Orly).
            Pozdrawiam, Isabelle
          • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 12:29
            francja5 27.11.2004 14:15 + odpowiedz

Isabelle jasne ze mam kilka pytań.
            Jeżeli mogłabyś mi powiedzieć czy mieszkając w tym hotelu wystarczy mi bilet
            visit na 3 strefy zeby zwiedzic najciekawsze miejsca, czy odrazu kupic na wiecej
            stref? Czy w bezpośredniej okolicy jest cos ciekawego do oglądnięcia?
            z góry dziękuję
            Kryys
            • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 01.08.05, 12:29
              cahoreau 29.11.2004 20:12 + odpowiedz

Jak juz Ci pisalam, hotel znajduje sie niedaleko stacji metra Villejuif. Jest
              to koncowa stacja linii Nr 7 i znajduje sie w 3-ciej strefie. Dzieki tej karcie
              mozesz sie poruszac po calym Paryzu. Nie wiem co chcesz zwiezdzac w okolicy.
              Wersal znajduje sie w 4-tej strefie, a Disneyland w 5-tej, ale jak bedziesz
              chcial tam pojechac to mozesz dokupic bilet jednorazowy.
              Pozdrowienia, Isabelle

• Gość: tomasz Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 IP: *.play-internet.pl 26.08.13, 13:09
          polecam. właśnie wróciłem. noclegi pok. 2-3 os. za pokój ostatnia cena na ulicy - 43 euro.
          pod budynkiem parking - uwaga 20 euro za 24 h, czyli ok. 60 euro pobyt z autem za dzień i pokój. - blisko stacji metra nr 13 i 4 - ta prowadzi prosto do Cite i Notre Dame, a 13 na Pola Elizejskie. Warto kupić bilety na metro w autoamcie w hotelu, o 40 centów tańsze od tych na stacjach. nawet mapa Paryża jest za 3 euro, a ja kupiłem w Polsce za 21 zł.. - Pokój kolorowy. Chyba nie było białych w obsłudze, ale to nic. Sympatycznie, wc i prysznice działają. Super hotel na wypady na miasto. Wyskakiwaliśmy na calutki dzień na Paryż, wracaliśmy wieczorem lub nocą. Wtedy, schodzony, zmęcznony,, wyśpisz się w każdych warunkach. nie przeszkadza autostrada. Nie jadłem ale kolega był zawiedziony śniadaniami. Ogólnie super za tę cenę. Polecam.
          • Gość: tomasz Re: Paryż-noclegi hotel Formuła 1 IP: *.play-internet.pl 26.08.13, 13:13
            hotel kolorowy, nie pokój...:) Sympatyczni ludzie z całego świata. Uśmiechnięta, konkretna obsługa. Jeśli ktoś ma wygórowane apetyty, niech pamięta, że to Paryż, a nocleg jest tańszy niż w niejednej miejscowości w Polsce. Byliśmy wyspani, umyci, zadowoleni. Nawet powrót po zmroku przez dzielnicę St Ouen był sympatyczny.
        • aseretka Re: Paryż-noclegi hotel Etap 01.08.05, 11:30
          emiczek 08.06.2005 12:38 + odpowiedz

Wybieramy sie we wrzesniu z 2 dzieci. niestety lecimy na Beauvais wiec czeka
          nas pierwszego dnia przejazd z lotniska do Paryza i potem do Marne la Valle
          gdzie spedzimy 3 dni. Zarezerwowalam tam hotel Etap (mam nadzieje ze z
          dzieckiem 6 i 1,5 roku bedzie nam tam ok) :

Potem przejezdzamy do Paryza na 4 dni i musze znalezc jakis hotel najlepiej
          blisko metra lub w dobrym punkcie komunikacyjnym. Po Paryzu poruszam sie
          swobodnie bo to nie pierwszy raz ale tym razem po raz pierwszy zalatwiam
          nocleg - wczesniej mieszkalismy u znajomych zawsze.
          Odpowiadalyby mi okolice Gare de Lyon i dzielnice wschodniego Paryza ale
          rownie dobrze moze to byc inna dzielnica.
          Chcemy zobaczyc La Villette i Cite de sciences i pewnie bede chciala pokazac
          coreczce wieze Eiffela czy Montmartre.
          Prosze doradzcie cos. Jesli chodzi o ceny to chetnie w granicach do 50 euro a
          nawet nizej...
      • aseretka Paryż - tani nocleg 01.08.05, 13:12

Autor: Gość: Krzysztof IP: *.poleczki.dialup.
        Data: 07.05.2004 17:35 + dodaj do ulubionych wątków

------------------------------------------------------------------------------
        --
        Osobom zainteresowanym tanim noclegiem w Paryżu polecam pokoje gościnne przy
        bazylice Sacre Coeur.

Miejsce w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem kosztuje ok. 13 euro (od osoby). Za
        opłatą 10 - 11 euro można też dokupić obiadokolację.

Pokoje są czyste, przestronne, z umywalkami. Na korytarzu toalety. Jedzenie
        OK, to znaczy śniadanko lekkie jak we Francji, a na obiadokolację
        dostawaliśmy zupę, drugie danie, deskę serów, wino i deser...

Minusem jest, że budynek jest zamykany o godz. 21.30, więc z nocnym
        zwiedzaniem Paryża może być kiepsko (a Plac Pigalle tuż tuż)....

Poniżej podaję adres. Uprzedzam, że zakonnice na faksy odpowiadają po
        miesiącu, więc chyba lepiej zadzwonić. Zakonnice mówią po francusku i trochę
        do angielsku.

Hotellierie Acceuil Spirituel
        Prieure Saint-Benoit-Sainte-Scholastique
        Benedictines du Sacre-Coeur de Montrmarte
        40, rue de Chevalier de la Barre
        50018 Paris
        tel. 01 46 06 14 74
        fax 01 42 23 19 33

A kontynuując wątek paryski, to polecam witrynę www.wikel.pl, gdzie można
        znaleźć połączenia autokarowe do Paryża......

Pozdrawiam
        Krzysztof
        • aseretka Paryż - tani nocleg 02.08.05, 14:48
          zenitt 10.06.2005 20:12 + odpowiedz

Poszukuję na sierpień jakiegoś taniego, czystego hotelu w Paryżu, oczywiście
          najchętniej blisko centrum. Czy ktoś może mi coś polecić?
          • aseretka Re: Paryż - tani nocleg 02.08.05, 14:48
            pietnacha40 10.06.2005 22:54 + odpowiedz

50E za 2 osoby b/śniadania,to drogo czy tanio?Plac Nation,w miarę czysto,stary
            hotel,śmiesznie urządzone pokoje,łazienka,każdy pokój inny,cudnie było.Nazywał
            się chyba Camille,z internetu.
          • aseretka Re: Paryż - tani nocleg 02.08.05, 14:49
            superkrasnale 24.06.2005 14:43 + odpowiedz

Tydzien temu mieszkalismy w schronisku mlodziezowym w pokoju 2 osobowym za 30
            EURO za noc (za pokoj). W pokoju umywalka. Prysznic i WC na korytarzu. Lozka
            pietrowe. W godzinach 10-15 trzeba oposcic pokoje na czas sprzatania. W cenie
            sniadanie : kawa, bagietka, maslo i dzem.
            Schronisko w samym centrum - bardzo blisko Bastylii. W ogole uwazam, ze
            Bastylia to jedna z najladniejszych dzielnic Paryza.

adres : www.aijparis.com/

Pozdrawiam Rafal
      • aseretka Re: Paryż-noclegi- wynajem mieszkania 01.08.05, 13:19
        wr50m2 18.05.2005 11:25 + odpowiedz

Czesc wszystkim,
        W sierpniu lecimy na tydzień do Paryża z naszą 5-miesięczną córką.

Zastanawiamy się nad formą noclegu: hotel, pokój u zakonnic, wynajem
        niewielkiego mieszkania.

Ta ostatnia opcja - choć niebyt tania - wydaje się najwygodniejsza, mając na
        uwadze opiekę nad małym dzieckiem.

Mieszkań jest masa, tyle że agencje wynajmu chcą sporo kasy jako prowizję,
        poza tym, pozostaje kwestia wpłaty częsci kwoty w góry, wysoka kaucja.

1. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
        2. Czy ktoś z Was może polecić sprawdzony adres i solidnego "gospodarza"?

Pozdraiam,
        Grzesiek
      • aseretka Paryż-noclegi Village Hotel 01.08.05, 14:13
        francja5 31.01.2005 13:11 + odpowiedz

Witajcie,
        W czerwcu wybieram się do Paryża na 4 dni. Szukam dla 2 osób niedrogiego
        hoteliku. Czy zna ktoś może Village Hotel
        www.villagehostel.fr/index.htm).
        Warunki nie musza być wymyślne( spokój + prysznic po zwiedzaniu :-) )
        Oferty 'u zakonnic' są kuszące ale..... zwiedzanie do 22
        tylko ;-( chciałby się wykorzystać te chwile dłużej więc moze coś innego się
        znajdzie.
        Dziękuję za pomoc

Witold