26.07.05, 11:52
Obserwuj wątek
      • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 11:59
        Opis pokoju przez Fredzia

Gość: Fredzio 18.07.2003
        Pokoje otwiera się zamkiem szyfrowym sześciocyfrowym, podobnie drzwi wejściowe
        do hotelu, kiedy nie ma w nim obsługi (tj. 22.00-7.00 i 10.00-17.00). Wtedy
        także można wynająć pokój, jeśli się ma kartę bankową, za pomocą umieszczonego
        przy wejściu automatu. Pokój ma 4,5x3 m, grand lit 2x1,6 m i dodatkowe łóżko
        nad nim, z drabinką. W kącie umywalka pod olbrzymim lustrem, a właściwie dwoma
        lustrami na sąsiednich ścianach, co daje przy zbliżeniu się do tego kąta
        dziwaczny efekt, bo widzi się siebie w trzech osobach, w tym jedną w
        niezrozumiały sposób odwróconą stronami, gdy dwie postacie podnoszą lewą rękę,
        to środkowa prawą. W drugim kącie trójkątny stolik - biureczko, nad nim mała
        świetlówka i telewizor na półeczce, sterowany pilotem przymocowanym do
        ścianki oddzielającej łóżko od umywalki, na ścianie pionowo długa świetlówka,
        zasadnicze oświetlenie pokoju, tak sprytnie wymyślona, że światło można
        kierować na łóżko, lub umywalkę. Przy umywalce gniazdko umożliwiające nam
        posługiwanie się grzałką, gotujemy zupkę/makaron i herbatę. Niewielkie okno z
        roletą i blokadą, pod nim kaloryfer elektryczny, czynny. Kosz na śmieci, pod
        telewizorem zegar cyfrowy z budzikiem. Sanitariaty na korytarzu, ale blisko i
        liczne: kabina WC z plastyku, muszla jest częścią całości kabiny, woda
        spłukuje muszlę, gdy przekręca się zatrzask drzwi, potem po wyjściu i
        zamknięciu drzwi, nad którymi zapala się czerwona lampka, słychać w środku
        ponure wycie oraz straszliwe pluski i huczenia (mycie i dezynfekcja),
        próbowałem zajrzeć wtedy do środka, ale natychmiast zapaliło się tam światło i
        wszystko ucichło, kabina tuszowa podobna, temperatura wody regulowana
        dowolnie, tusz uruchamia się czasowym przyciskiem dowolną ilość razy, na
        ścianie wisi pojemnik z mydłem - żelem, a za przegródką suszarka, którą można
        wysuszyć nie tylko głowę, ale całe ciało (z wyjątkiem nóg, no, chyba żeby
        stanąć na rękach). W pokoju są dwa duże ręczniki i jedna jednorazowa
        plastykowa szklanka. Telefon na każdej kondygnacji (przeważnie są dwie) , jest
        automat z gorącymi i zimnymi napojami i batonikami. Rano można za 3 € zjeść
        petit déjeuner: kawa, herbata, mleko, czekolada, bagietka, masło, dżem
        ("śniadanie kontynentalne") - bez ograniczeń - nie korzystamy - pierwsze
        śniadanie jadamy w pokoju, drugie w drodze wychodzi to o wiele taniej. Całość
        sprawia wrażenie bezdusznej maszyny do spania, ale polubiliśmy te F1, nie
        tylko ze względu na cenę.

• aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 12:00
        Opis lawendy4

lawenda4 17.07.2003 12:47 odpowiedz na list

Hej,
        Wielokrotnie nocowałam w FORMULE i zblizonych do nich standardem hotelach ETAP;)
        Są to hotele nowoczesne i doskonale przystosowane do przekimania sie tam na noc
        lub dwie. Głównie obejmują pokoje 2,3osobowe (łożko piętrowe), wyposażone w TV
        i telefon. Każdy gosc hotelu otrzymuje -jak dobrze pamietam- pieciocyfrowy kod,
        ktory umozliwia mu otwarcie drzwi wyposazonych w elektroniczne zamki. Toalety i
        prysznice znajduja sie na korytarzu.Sa to smieszne, kolorowe kabiny, ktore
        automatycznie oczyszczaja sie zaraz po wyjsciu osoby. Jest to sprytny sposob
        służacy zachowaniu higieny, jednak kiedy mamy mało czasu, a chetnych jest wiele
        mozemy sie niezle zdenerwowac czekajac okolo 3 minut na oczyszczenie sie
        kabiny.Aha, co do jedzonka, to na terenie hotelu znajduja sie male stolowki,
        ktore wydaja posilki.
      • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 12:09
        edytafg1 22.10.2004 12:43 + odpowiedz

Kochani- mzoe zadaje dziwne pytanie -ale czy w hotelach F1 sa reczniki,
        poszewki na posciel? Tzreba barc spiwory i reczniki czy nie? Oplaca sie brac
        sniadania u nich? co podaja? jest bufet?
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 12:10
          orchidea27 22.10.2004 16:59 + odpowiedz

Pościel i poszewki na nią są. Dodam tylko, że na coś w rodzaju prześcieradła
          nakładany jest koc, a górny brzeg prześcieradła wywijany jest na zewnątrz.
          Ręcznik są dwa duże i dwa malutkie. Wszystkie w kolorze białym. My jednak
          zwykle korzystamy ze swoich, bo są większe. Śniadania, tak jak pisał
          poprzednik, kontynentalne, czyli różnego rodzaju pieczywo, masło, dżem,
          miodzik, kawa. Jeść można ile wlezie na zasadzie szwedzkiego stołu. Więc, czy
          nie warto, to problematyczne, bo przy cenie około 0,7 euro za bagietkę też za
          wielę nie kupisz za 3,5 euro. Chyba, że będziesz jadła produkty zabrane ze
          sobą z Polski. No i jeśli nie możesz się obyć bez wędlinki, to wtedy na pewno
          nie warto
          • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 12:11
            francja5 10.11.2004 08:11 + odpowiedz

Śniadania, tak jak pisał
            > poprzednik, kontynentalne, czyli różnego rodzaju pieczywo, masło, dżem,
            > miodzik, kawa. Jeść można ile wlezie na zasadzie szwedzkiego stołu.

co rozumiecie przez "kontynentalne" bo to okreslenie troche mnie bulwersuje
            wobec tego jakie jest nie "kontynentalne" te angielskie ?
            to co wymieniasz, nie jest normalnym sniadaniem w wiekszosci krajow Europy i
            nie tylko ?
            • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 12:12
              orchidea27 10.11.2004 18:37 + odpowiedz

A wiesz ... mnie też troszkę bulwersuje to określenie "kontynentalne". Ale
              takie jest używane dla typu lekkiego śniadania. W Anglii nie byłam, ale z
              lektury sądząc są tam jakieś jajka na bekonie lub gotowane. W Niemczech
              natomiast na sniadanie jada się paróweczki, takie coś podobnego do naszej
              pasztetowej, tudzież inne wędlinki. Więc jednak przyzwyczajenia żywieniowe są
              trichę inne w każdym kraju.
          • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 12:35
            vonl 12.06.2005 03:01 + odpowiedz

Nie pękaj, spokojnie pomieszkasz tydzień. (Na marginesie: w Sain-Denis pod
            Paryżem w F1 mieszka starszy człowiek NA STAŁE, bardzo mu się tam nudzi - jest
            samotny, więc chętnia rozmawia z przyjezdnymi, choć ang. nie zna. Jak ktoś wie,
            o kim piszę, niech się odezwie) A hotele F1 są jak na zachodnie standardy
            bardzo marne - to takie plastikowe noclegownie, ale... dla Polaka - szczególnie
            uwielbiającego podróżować - są bezkonkurencyjne. Zjeździłem dzięki nim całą
            Francję podczas 2 półtoramiesięcznych wypadów rok po roku bardzo niskim
            kosztem, później siedziałem w F1 w Saint-Denis miesiąc i 2 tygodnie w Getafe
            pod Madrytem i żałuję, że nie ma takiej dyskontowej sieci hoteli we Włoszech.
            Miałem też z nimi trochę przygód. Automat do wydawania kodu nie zawsze działa
            (na 10 hoteli w 2, ale tam niemal ZAWSZE jest obsługa, tylko nie zawsze
            pracuje, więc gdy automat nie działa trzeba się awanturować - krzyki, klakson
            itp.), czasami - gdy parking jest zamykany bramką z zamkiem na kod - nie można
            się nawet do tego automatu dostać (trzeba czekać albo przez płot). Z całego
            serca polecam podróżnikom gardzącym luksusami, ale odradzam paniusiom
            i 'arystokratom'.
            • mziemnicka Re: Noclegi - hotele Formuła1 23.04.06, 12:34
              Byłam w Paryżu miesiąc temu i załuję, ze nie wiedzialam wczesniej o noclegach w
              hotelach formule 1. Pisaleś o tym, ze zalujesz ze we Wloszech nie ma takich...
              Wybieram się we wrzesniu do Rzymu.... Jaki jest odpowiednik solidnej i taniej
              bazy noclegowej? Gdzie tam spaleś?
              pozdrowienia
              Magda
      • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 26.07.05, 12:21
        trotta 28.06.2005 15:45 + odpowiedz

Witam, mam pytanie, z tego co się zorientowałam, nocleg w hotelach sieci
        Formule1 kosztuje w granicach 30-36 euro. Ale czy to cena za jedną czy dwie
        osoby?

Będę wdzięcza za odpowiedz.

• aseretka Noclegi - hotele Formuła1-potwierdzenie rezerwacji 26.07.05, 12:29
        francja5 10.05.2005 12:12 + odpowiedz

Kochani, zarezerwowalam na czerwiec pokoj w Hotelu. Mam w zwiazku z tym
        pytanko. Rezerwacja byla przez internet, czy potrzeba jeszcze telefonicznie ja
        potwierdzac? Troche sie boimy czy wszystko bedzie ok, bo zadnych swoich danych
        na www nie podawalismy. Moze ktos mi cos napisze...wiem ze wiele z was spalo w
        tym hotelu

pozdrawiam
        Goska
      • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 28.07.05, 09:18
        mirekdu 26.07.2005 11:52 + odpowiedz

witam, temat noclegow w formule byl juz poruszany kilkakrotnie ale ja mam
        watpliwosci i dlatego pytam i prosze o pomoc :)

chce zarezerwowac noc w hotelu formula przez internet,nie posiadam wlasnej
        karty kredytowej ale znajomy mi zrobi rezerwacje. rozumiem ze po zrobienu
        rezerwacji, e-mailem dostane kod ktorym otworze drzwi hotelu, pokoju i
        szlabanu (jesli bedzie przed wjazdem),a poniewaz wiem juz ze nie przyjade po
        24 wiec oplata pojdzie automatem z karty kredytowej znajomego!! czy dobrze
        rozumiem cala procedure rezerwacji noclegu czy sie myle.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 28.07.05, 09:19
          aseretka 26.07.2005 13:00 + odpowiedz

Po zrobieniu rezerwacji tzw. gwarantowanej musiałbyś posłużyć się kartą
          znajomych, którą włozysz do specjalnego urządzenia przed zamkniętymi drzwiami
          hotelu. Podobnie jak w bankomacie postępujesz według wypisywanych na ekranie
          instrukcji. Dopiero wtedy otrzymasz kod umożliwiajacy ci dostanie się do
          wnętrza hotelu i do pokoju. ( Kod pokojowy otwiera tez drzwi zewnętrzne i,
          jeśli jest takowa, bramę na parking. ) jeżeli więc nie będziesz miał karty, na
          która dokonano rezerwacji czeka cię nocleg w samochodzie, a znajomym odciągną
          za tę noc z konta.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 28.07.05, 09:19
          filipfredzio 26.07.2005 14:06 + odpowiedz

aseretka napisała:

> Po zrobieniu rezerwacji tzw. gwarantowanej musiałbyś posłużyć się kartą
          > znajomych, którą włozysz do specjalnego urządzenia przed zamkniętymi drzwiami
          > hotelu. Podobnie jak w bankomacie postępujesz według wypisywanych na ekranie
          > instrukcji. Dopiero wtedy otrzymasz kod umożliwiajacy ci dostanie się do
          > wnętrza hotelu i do pokoju. ( Kod pokojowy otwiera tez drzwi zewnętrzne i,
          > jeśli jest takowa, bramę na parking. ) jeżeli więc nie będziesz miał karty,
          na
          > która dokonano rezerwacji czeka cię nocleg w samochodzie, a znajomym odciągną
          > za tę noc z konta.

Dodam do powyższego:
          1. jedyny sposób na skorzystanie z rezerwacji bez wyjmowania karty jest
          przybycie ho hotelu w czasie gdy jest czynna recepcja, podanie numeru uzyskanego
          przez internet i stwierdzenie, że chce się zapłacić gotówką.
          2. przy rezerwacji standardowo F1 nie potwierdza rezerwacji e-mailem tylko
          podaje jej numer w chwili dokonania rezerwacji. (W czasie rezerwacji podaje się
          jedynie dane karty płatniczej, nawet bez danych osobowych. Co ciekawe F1 nie
          robi blokady środków na karcie). Jedynym sposobem na uzyskania e-mailowego
          potwierdzenia rezerwacji jest ZAREJESTROWANIE się na strone F1, zalogowanie i w
          chwili rezerwacji zaznaczenia opcji wysłania potwiedzenia.
      • aseretka Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 10:17
        Autor: Gość: Stanley IP: *.wroclaw.tpsa.pl
        Data: 22.03.2004 08:07
        na przełomie lipca i sierpnia chce wybrac sie na wycieczke po Europie
        zatrzymujac sie na odpoczynek w tanich hoteleach typu "Etap" -"Formula" . Jak
        jest w tym czasie z miejscami czy trzeba wczesniej rezerwowac ???Jak ktos ma
        doswiadczenie prosze o informacje .dzieki
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 10:18
          foolproof 09.06.2004 10:28 + odpowiedz

Około godziny 19.00 na większości hoteli F1 pojawia się tabliczka "complet",
          lepiej więc rezerwować (z Polski najlepiej przez internet lub faxem - to np. w
          Hiszpanii), a we Francji można z kolejnego hotelu za pośrednictwem
          recepcjonisty. I uwaga: jeśli w zaplanowanym hotelu brak miejsc, to trzeba
          skorzystać z sąsiedniego, sieć F1 jest nieprawdopodobnie gęsta. I uwaga 2:
          tańszych noclegow nie ma. W Paryżu i innych dużych miastach trzeba rezerwować z
          dużym wyprzedzeniem.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 10:22
          iw.bh 18.06.2004 21:47 + odpowiedz

Dobrze jest zarezerwować sobie miejsca wcześniej, najwygodniej przez internet.
          Otrzymuje sie zwrotny e-mail z numerem rezerwacji. W niektórych hotelach F1
          zwłaszcza w mniejszych miejscowosciach recepcja jest czynna tylko w okreslonych
          godzinach, później drzwi do hotelu są zamknięte i pokój trzeba wynająć sobie
          samemu posługując sie klawiaturą podobną do bankomatu.Mając kod swojej
          rezerwacji idzie to sprawnie - płatność za nocleg oczywiście tylko kartą.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 10:24
          violalas 20.06.2004 22:56 + odpowiedz

Wielokrotnie korzystałam. Tanie, czyste, żaden komfort, ale można sie wygodnie
          przespać. Najlepiej rezerwować przez internet. We Francji domonuje Formula, w
          Niemczech raczej Etap (ktory jest niece lepszy). Miłej podróży.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 10:25
          cahoreau 20.06.2004 23:43 + odpowiedz

Kilkakrotnie nocowalam w Hotelach "Formula 1" (we Francji) i w Etapie (w
          Niemczech). Sa to bardzo skromne hotele, ale czyste i niedrogie. Pokoj
          trzyosobowy kosztuje okolo 30 euro, zalezy gdzie. Ja zawsze rezerwuje przez
          telefon karta kredytowa Visa.W kazdym pokoju masz jedno lozko dwuosobowe i na
          pietrze jednoosobowe. W Formulle lazienka na korytarzu, a w Etabie w pokoju.
          Poza tym zlew i ubikacja. Moge Ci przeslac katalogi jezeli mi podasz adres.
          Mieszkam pod Paryzem, chetnie sluze informacjami dotyczacymi pobytu we Francji.
          Pozdrawiam, Isabelle
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 10:29
          br85 10.07.2004 01:30 + odpowiedz

A mam pytanie, co do rezerwacji kartą.

Czy ktoś próbował zarezerwować taki pokój i potem do niego wejść (korzystając z
          automatu) za pomocą karty Visa Electron
          (taka jak w Inteligo - niby Electron, ale pozwala na tranzakcje w internecie
          jedynie przy pomocy numeru)

Na stronie jest napisane że tylko visa, mastercard i coś tam jeszcze, ale może
          komuś udało i z taką.

Dzięki za wszelkie informacje.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 11:23
          francja4 28.07.2004 10:39 + odpowiedz

temat hoteli FORMULE 1 był już poruszany niejednokrotnie, ale mam jeszcze
          jedno pytanie dotyczące rezerwacji kartą w tej sieci. Zarezerwowałem miejsce
          za pomocą karty kredytowej, ponieważ jednak nie posiadam własnej karty,
          użyłem do tego celu karty znajomego. Ponieważ,co oczywiste, nie mogę prosić
          znajomego o "wypożyczenie" tej karty na czas podrózy moje pytanie brzmi czy
          po przybyciu na miejsce istniej koniecznośc okazania karty w recepcji, czy
          mogę po prostu zapłacić gotówką, lub opłata zostanie pobrana z karty bez jej
          bezpośredniego użycia na miejscu?
          • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 11:24
            francja4 28.07.2004 12:54 + odpowiedz

W opisanym przez ciebie przypadku:
            1. Musisz przybyć do hotelu przed godz. 22.00, bo potem w F 1 nie ma obsługi i
            nie wejdziesz do hotelu (wchodzi się po wetknięciu w automat karty, której
            numer podano przy rezerwacji), jeśli nie przyjedziesz, hotel pobierze z konta
            opłatę za 1 noc. Po przyjeździe podaj numer rezerwacji i powiedz, że płacisz
            gotówką (kartą możesz płacić tylko okazując ją).
            2. Wyrób sobie kartę (najlepiej Visa Classic lub Mastercard) – bardzo się
            przydaje.
            F.
          • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 11:24
            francja4 28.07.2004 14:58 + odpowiedz

ok, ale wg. regulaminu jeśli nie pojawię się do 19.00 to i tak suma zostanie
            pobrana z konta i wtedy teoretycznie pobyt jest już opłacony... ciekaw jestem
            czy po tej godzinie (ale jeszcze w czasie otwarcia recepcji) wystarczy podać
            numer rezerwacji, czy jednak jest potrzebna ta karta do potwierdzenia rezerwacji
          • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 11:25
            aseretka 28.07.2004 20:14 + odpowiedz

Może to nie jest regułą, ale nie tak natychmiastowo potrącaja z karty za
            pierwszą noc. (Zreszta istnieje przecież możliwość odwołania rezerwacji.)
            Jadąc dwa lata temu ze znajomymi, którzy nie dysponowali kartą Visa lub
            Mastercard oba pokoje rezerwowałam na moją kartę. Przyjechaliśmy grubo po
            północy, kiedy w recepcji nie było nikogo. Rano, zanim wyjechaliśmy na
            wycieczkę opłaciliśmy pokój za trzy noce. Ja oczywiście kartą, a znajomi
            gotówką.
            Co do twojego pytania: czy po godzinie 19 (ale jeszcze w czasie otwarcia
            recepcji) wystarczy podać numer rezerwacji, czy jednak jest potrzebna ta karta
            do potwierdzenia rezerwacji, to z cała pewnością mogę stwierdzić, ze wystarczy
            tylko podać numer rezerwacj albo nazwisko, na które dokonywana jest rezerwacja.
            Jak trudne do wymówienia, to wystarczy podać paszport. :)
            • magikor Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 29.08.07, 18:17
              aseretka napisała:

> aseretka 03.08.2004 09:17 + odpowiedz
              >
              > Wkładasz kartę kredytową do takiego automatu przy drzwiach i postępujesz
              > zgodnie z instrukcją. A potem już będzie: "Sezamie otwórz się".

mam kłopot i proszę o odpowiedź?
              czy wchodząc do F1 za pomocą karty konieczny jest jej pin?
              bank nawalił i nie dostanę na czas pinu?
          • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 11:27
            francja5 17.06.2005 09:08 + odpowiedz

Kochani mam pytanko
            w srode lece do Paryza, mam zarezerwowany hotel Formule1 i tylko nie wiem czy
            jak przyjade z lotniska do hotelu o 11 rano to czy bede juz mogla wejsc do
            pokoju?
            na stronie podane jest ze doba od 12 do 12, czy to znaczy ze mimo rezerwacji
            karta bede musiala czekac do 12 i dopiero wtedy wejde?

prosze o odpowiedz, bo od tego zalezy jak mam sie zorganizowac :-)
            pozdrawiam
            Goska

• aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 11:28
            aseretka 17.06.2005 12:07 + odpowiedz

Nie wiem na jaką stronę zagladałas, ale tu sa podane godziny, w których czynna
            jest recepcja.
            www.hotelformule1.com/formule1/gb/decouvrez/hotels/accueil.shtml
            - Weekdays: from 6:30 am to 9:30 am and from 5:00 pm to 9:00 pm
            - Saturdays, Sundays and public holidays: from 7:30 am to 10:30 am and from
            5:00 pm to 9:00 pm
            Czyli o 11 najprawdopodobniej nikogo tam nie zastaniesz. Jeżeli rezerwacja była
            dokonywana bez karty kredytowej do hotelu wejdziesz dopiero o 17.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 - rezerwacja 28.07.05, 11:32
          annica 23.06.2004 18:53 + odpowiedz

Wybaczcie ze ponawiam watek hoteli
          ale mam pytanie
          jedziemy z lublina jednak przez Warszawe Poznan a potem Świecko i Berlin
          chcemy nocowac w Formule 1 w okolicach Magdeburga
          ale okazalo sie rezerwujac przez internet miejsce
          ze jak nie mam karty to rezerwacja moja nie jest gwarantowana
          tzn ze jak zajade na miesjce
          to moze byc zajeta?
          to znaczy co mam teraz zrobic?
          jedziemy w dwie dorosle osoby i troje dzieci
          i nie moge zostac na lodzie jesli chodzi o nocleg
          moze ktos wie czy np. w ETAP mozna zagwarantowac sobie rezerwacje bez karty?
          annica
      • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 28.07.05, 10:20
        jorn 23.06.2004 15:39 + odpowiedz

Wszystkie hotele F1 są w zasadzie takie same (tzn. identyczne są pokoje, takie
        jak opisane już w tym wątku, tylko układ budynku się różni). Z nielicznymi
        wyjątkami (są wymienione w broszurach i na stronie www) mają parkingi za
        ogrodzeniem (kod do bramy taki sam, jak do pokoju i do budynku hotelu).

Śniadania nie opłaca się wykupywać, bo jest skromne, a we Francji jest pełno
        kawiarenek, w których za podobne pieniądze można zjeść naprawdę porządne
        śniadanie. Etap różni się tym, że ma WC i przysznic przy każdym pokoju. Są
        jeszcze inne, podobne sieci: Village, Premiere Classe, B&B i niezależne. W
        określonych godzinach działa recepcja (wtedy można płacić gotówką lub kartą),
        poza tymi godzinami należy się wmeldować automatycznie przy pomocy terminala
        umieszczonego przy wejściu (tylko karty - VISA i MasterCard, tylko wypukłe).

UWAGA!: w Belgii przepisy nie zezwalają na automatyczne meldowanie, trzeba
        trafić na godziny pracy recepcji.

Dla jadących do Paryża: w miasteczkach aglomeracji paryskiej ceny zauważalnie
        niższe, niż wewnątrz obwodnicy, a nie ma problemu z dojazdem do centrum kolejką
        podmiejską lub metrem, czy autobusem.

Co do dostępności: jak już ktoś napisał po 19:00 jest trudno, ponieważ
        zmotoryzowani Francuzi zjeżdżają do hoteli na noc. Jeżeli jedziecie dłużej
        wieczorem, lepiej rezerwować przez WWW lub telefonicznie (numery telefonów na
        www i w broszurkach dostepnych w każdym hotelu danej sieci). Rezerwacja jest
        gwarantowana do (o ile dobrze pamiętam) godz. 19:00, jeśli podasz numer karty,
        masz gwarantowaną rezerwację bez limitu czasu, ale jak się nie pojawisz, to cię
        skasują za jedną noc. Mój system podróżowania wyglądał tak: zwiedzanie Francji
        od rana do popołudnia; w porze obiadu decyzja, gdzie najbliższej nocy bedziemy
        spać; telefon do hotelu (podawałem numer karty telefonicznie, nidgy mnie nie
        oszukali) i dalsze zwiedzanie do późnego wieczora; następnie meldowanie
        automatyczne (do terminala trzeba włożyć tę samą kartę, której użyłeś/aś do
        rezerwacji, procedura jest bardzo prosta, na potwierdzeniu płatności drukuje
        się m. in. kod dostepu do bramy, budynku i pokoju).
      • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 28.07.05, 10:26
        francja4 25.06.2004 11:22 + odpowiedz

A ja podsumuję bardzo subiektywnie: we Francji, Hiszpanii, Belgii i Holandii
        korzystam tylko hoteli Formule 1 albowiem:
        1. podróżując w trzy osoby mam w ten sposób najtańszy z możliwych noclegów o
        sprawdzonym jednolicie przyzwoitym standardzie, oczywiście na dłuższy pobyt F1
        raczej nie nadaje się,
        2.łatwo się rezerwuje przez Internet (lub w Hiszpanii faxem),
        3.sieć tych hoteli jest bardzo gęsta
        4.ponieważ nocowałem w nich kilkadziesiąt razy – więc je w końcu polubiłem.
        Uwaga: w Niemczech za trzecią osobę trzeba dopłacić.
      • aseretka Noclegi - hotele Formuła1 28.07.05, 10:32
        francja4 21.07.2004 00:06 + odpowiedz

Czytałam wasze wiadomości na temat hoteli Formula 1. Wiem że powinnam sie
        zgłościć sie do godz 19.00, ale nie wiem od ktorej godziny moge sie zgłaszać
        do hotelu i o ktorej godzinie ostatniego dnia musze opuścic pokój. Prosze o
        odpowiedzi i z gory dziękuję.
        • aseretka Re: Noclegi - hotele Formuła1 28.07.05, 10:36
          aseretka 21.07.2004 08:30 + odpowiedz

Recepcja jest czynna o ile dobrze pamiętam od 7 do 10 i od 17 do 22. Jeżeli
          masz rezerwację gwarantowaną możesz pojawić się o dowolnej porze i dostać się
          do hotelu i do zarezerwowanego pokoju dzieki zainstalowanemu przy wejściu
          automatowi, do którego wkładasz swoją kartę bankomatową. W zamian otrzymujesz
          kod pozwalający wejść do wnętrzna. Potem już zawsze możesz wchodzić i wychodzić
          o dowolnych porach.
          Pokój należy opuścić bodajże do 10.
      • tiramisu99 Re: Noclegi - hotele Formuła1 01.08.05, 14:30
        mam pytanie:w której zonie metra leży hotel f1 w st. denis?
        www.hotelformule1.com/formule1/fichehotel/gb/for/2287/fiche_hotel.shtml
        bo planuję tam spać i nie wiem czy na dojazdy do centrum Paryża starczy mi carte
        orange na zony 1-2
        z góry dzięki
      • aseretka Re: Noclegi - hotel Etap 28.07.05, 11:43
        okoo10 23.09.2004 23:15 + odpowiedz

witam. niedługo wybieram sie do Paryża. mieszkac bede w hotelu siecie accor
        etap St.Maurice. jeśli ktos ma jakieś informacje na temat tego hotelu to
        bardzo prosze o opinie.
      • aseretka Noclegi - hotel Etap/ile osób 29.07.05, 14:03
        aja110 19.07.2005 16:11 + odpowiedz

pomóżcie, proszę! ile dzieci w Etap hotel?
        Wybieram się do Francji, konkretnie do Disneylandu. Mam kłopot ze
        znalezieniem Etap hotelu w pobliżu, w którym mogłabym się zatrzymać z dwójką
        dzieci (14 i 8 lat) i mężem (42 he,he). Jeśli nie macie takich informacji
        albo sa one dla mnie niepomyślne, to proszę o informacje dot. kempingu. Będe
        baaardzo wdzięczna!!! I moje dzieci też!!
        • aseretka Re: Noclegi - hotel Etap/ile osób 29.07.05, 14:03
          siuja 19.07.2005 20:03 + odpowiedz

Witaj
          ja też wybieram się z rodziną (zona i dwójka dzieci) i miałem ten sam problem.
          Niestety ani etap ani formuła 1 nie przyjmują 4 osób w jednym pokoju. Ja
          obdzwoniłem (czasami po kilka razy żeby trafić na kogoś kto mówi po angielsku)
          wszystkie formuły zlokalizowane do 1500m od stacji metra w Paryżu, i kila
          etapów ale nigdzie nie chcieli się na to zgodzić. Co lepsze w formu;le Vitry s
          Seine pół roku temu facet powiedział mi że nie ma problemu i 4 osoby mogą być w
          jednym pokoju, na szczeście zadzwoniłem i zapytałem jeszcze raz (bo w innych mi
          odmawiano) i okazało isę ze nie ma takiej możliwości, a na wzmiankę ze ktoś
          mnie tak poinformował zakończyli rozmowę. Tak więc w dordze długich poszukiwań
          znalazłwm Quick palace w pierrelaye to dość dalko bo na drugim końcu miasta,
          ale biorąc pod uwage dojazd to tylko jakieś 15 - 20 minut różnicy od np formule
          1 vitry i mniej więcej podobnie od innych. Tam przynajmniej za uczciwe
          pieniądze sa pokoje familly. Jeżli macie samochód to podobno 45 minut drogi do
          disneylandu.

Pozdrawiam

Jasiek
        • aseretka Re: Noclegi - hotel Etap/ile osób 29.07.05, 14:04
          larysa21 21.07.2005 23:53 + odpowiedz

Spotkalam sie z podobnym problemem jadac do Polski z Francji. Pokoj w Etapie
          jest na trzy osoby. 2 dorosle i dziecko. Ja jechalam z synem i jego dziewczyna.
          Oboje skonczyli 18 lat. Zamowilam hotel na 2 osoby dorosle. Do hotelu
          przyjechalismy tuz przed zamknieciem. Dziewczyna zostala w samochodzie, a my
          wnieslismy bagaze. Po zamknieciu recepcji dziewczyna weszla do hotelu. Mozecie
          wiec zamowic hotel na trzy osoby. Wezcie jakis materac dmuchany i polozcie
          jedno dziecko na nim. Trzeba tylko zrobic to bardzo dyskretnie.
          Pozdrawiam, Isabelle
    • aseretka Noclegi - Chambres d'hotes 26.07.05, 12:47
      francja4 12.08.2004 08:12 + odpowiedz

Podczas zwiedzania F polecam korzystanie z tamtejszych B&B!...

Te skromniejsze pokoje są bliskie ceny "norek" typu F1 i np. taki nocleg obok
      murów Aigues-Mortes w pokoju z kamiennymi ścianami i oczywiście własną
      łazienką jest dla mnie równie miłym wspomnieniem co samo zwiedzanie
      starówki...

Za większe pieniądze:

www.camargue.com.fr/saintantoine/hermituk.html
      Jedna (jedyna?) opinia na Forum:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13183&w=6925258&a=6967287

A co Wy sądzicie o wykazaniu trochę inicjatywy (opisanej w poście powyżej) i
      noclegach w chambres d'hotes, np. podczas zwiedzania Południa Francji?...

Pzdr.

bah7

• aseretka Re: Noclegi 28.07.05, 10:09
      frais 22.06.2004 11:49 + odpowiedz

jestem zdesperowana. wszystkie moje kontakty zawiodły. zostałam na lodzie, a
      termin wyjazdu zbliża się. Proszę o rady, adresy internet. może jakiś
      chrześcijańskich placówek etc. Jadę do Francji z 2 przyjaciół(jak rok temu).
      Chcemy zrobić jekieś takie Tour de France i potrzebujemy miejsc do spania.
      Nie jestesmy wybredni- mamy namiot nie potrzebujemy dużo miejsca. Może ktoś z
      was ma rodzine we Francji(nie ważny rejon)która udostępniłaby kawałek
      trawnika.
      • aseretka Re: Noclegi 28.07.05, 10:09
        francja4 22.06.2004 12:25 + odpowiedz

Wszystko zależy co rozumie się przez pojęcie: "tanie noclegi".Moim zdaniem
        najtaniej można nocować na kempingach.2-osoby + namiot + samochód to koszt
        chyba około 20 Euro.W ubiegłym roku byłem we wrzesniu wiec poza sezonem i
        niebyło problemu z miejscami.Niestety lipiec i sierpien to szczyt sezonu i cała
        Francja ma urlop.Więc i trudniej znaleźć miejsca na kempingu bez rezerwacji.Ale
        może jak się dobrze poszuka...
      • aseretka Re: Noclegi 28.07.05, 10:10
        aseretka 22.06.2004 22:09 + odpowiedz

Jeżeli chcecie robić "jakieś takie Tour de France", to tych kawałków trawnika
        musiałoby być dużo i to w różnych miejscach kraju. :) A jakim środkiem
        lokomocji zamierzacie się przemieszczać?
      • aseretka Re: Noclegi 28.07.05, 10:10
        francja4 23.06.2004 01:43 + odpowiedz

Polecam tanie i juz wymianiane na tym forum sieci hoteli (w sierpniu
        bezwzglednie konieczna rezerwacja) a takze schroniska mlodziezowe (tanie o
        b.dobrym standardzie). Na grupowe pobyty siedmiodniowe (i wielokrotnosc
        siedmiu) niedrogo wypadaja kwatery lub wynajem calego domu (w sierpniu i lipcu
        rezerwacja - jw.; i ceny skacza nawet o 100% )
      • aseretka Re: Noclegi 28.07.05, 10:11
        frais 24.06.2004 12:40 + odpowiedz

jedziemy autostopem, juz w zeszłym roku tak podróóżwalismy-jest najtaniej i
        można trafić przez przypadek do cudnych miejsc, których w przewodnikach nie
        znajdziesz...
        wydra10 24.06.2004 23:12 + odpowiedz

Prawie w każdym miasteczku we Francji jest kemping. Jeździliśmy samochodem i
        zatrzymywaliśmy się tam, gdzie nas akurat zaniosło. Rezerwacja jest potrzebna
        może w nadmorskich popularnych kurortach, ale nie w głębi kraju.
        Ja co prawda lubię wiedzieć, co i jak, więc korzystam z grubej knigi, której
        nazwy nie pamiętam - campingi Europy? Jakoś tak - do nabycia w większości
        księgarni i marketów.
        W
        hiszpan25 25.06.2004 11:07 + odpowiedz

polecam hotele z sieci www.accor.com
        za cenę 22-25 EUR jest bez kłopotu mozliwe trafienie pokoju dla 1-3 osób...
        sam na sierpień mam juz rezerwacje :)
      • aseretka Re: Noclegi 28.07.05, 10:12
        aseretka 26.06.2004 06:52 + odpowiedz

Frais, poczytaj o hotelach Formuła 1. To bardzo dobry sposób na tanie noclegi
        we Francji. Zwłaszcza, jak się jedzie w trzy osoby.
    • aseretka Noclegi - Interhome 01.08.05, 14:07
      blum 10.06.2005 15:33 + odpowiedz

Tarascon z Interhome? Czy zna ktos te miejscowość?
      Chciałabym wynajać mieszkanie przez Interhome, czy ktoś ma w tym doświadczenie?
      czego się wystrzegać, czy są jakieś nieprzewidziane opłaty itd?
      dzięki.
      b.

• aseretka Re: Noclegi - Interhome 01.08.05, 14:08
        aseretka 13.06.2005 08:46 + odpowiedz

W Terascon nie byłam, ale z usług Interhome korzystałam kilkakrotnie. Wszystko
        było, jak w opisie, a nawet i wiecej ( były rzeczy, których się nie
        spodziewałam np. klimatyzacja we Włoszech. Opłat żadnych innych oprócz
        wyszczególnionych tez nigdy nie było. Zdarzało się natomiast, że nie pobierano
        kaucji.
    • zrosa Szukam noclegu w Paryzu 17.05.07, 12:09
      mieszkam w Hannover (niemcy) -pod koniec lipca chcielibysmy z zona wybrac sie
      na 2-tygodnie do paryza mam prozbe doludzi z polski mieszkajacych w paryzu
      poszukuje noclegow nieznamy francuskiego moze ktos ma dom lub duze mieszkanie
      chcialby sobie troche zarobic lub moze ktos pracuje w jakims niedrogim hotelu
      ipomuglby nam w rezerwacj
      wniekorych panstwach mozna zamieszkac w klasztoze byloby tez ok
      z gory dziekuje za pomoc prosze pisac na adres zrosa@gmx.net
      pozdrawiam

• marialisboa Re: Noclegi 04.07.07, 23:47
      W Paryżu polecam organizacje Couchsurfing (www.couchsurfing.com) która skupia ludzie udostępniających sobie wzajemnie kanapy.Grupa paryska jest świetnie zorganizowana!Poza tym,że możecie całkowicie za daro przespać się w warunkach domowych to do tego poznajecie wspaniałych ludzi, którzy często stają się przewodnikami po mieście. Jak wspomniałam grupa paryska jest bardzo aktywna, non stop odbywają się pikniki, spotkania itp.
      Ja tak właśnie spędziłam np Wielkanoc :-)
      Gorąco polecam i chętnie udziele dokładnych informacji :-)
      Pozdrawiam
      MariaLisboa
    • fq1 Re: Noclegi 01.02.08, 20:22
      mam pytanko raczej do mieszkajacych w Paryzu lub do tych ktorzy byli i widzieli ;)

Wybieram sie w kwietniu kolejny raz i szukam hotelu - 3*, blisko centrum
      oczywiscie :)

znalazlem sobie nastepujace obiekty, ale nie moge znalesc komentarzy
      uzytkownikow....
      mercure monty opera
      aida opera
      atel royal

Czy ktorys z tych hoteli jest godny polecenia, a moze wrecz przeciwnie? Jesli
      ktos podeslalby jakis fajny pomysl - rowniez bede wdzieczny...

--
      moja praca - moja pasja
      www.cheapfly.pl
      • donika4 Re: Noclegi 13.07.09, 10:33
        Hej! znacie jakies tanie prywatne kwatery? Wyjezdzamy pod koniec sierpnia do
        paryza i szukamy jakiejs przystepne opcji noclegowej :)
    • k_a_s_i_a_b Prowansja - noclegi 12.09.09, 16:52
      Czy ktos moze polecic jakis nocleg w Prowansji na tygodniowy wyjazd dla
      malzenstwa z 7miesiecznym dzieckiem. Najlepiej nie srodek Prowansji z
      mozliwoscia wypadow do ciekawych miejsc. Preferowane male miejscowosci / wsie.
      Szukam miejsca z dostepnym aneksem kuchenny i rozsadna cene.. dzieki za pomoc.
      Jesli ktos chce na priv to mail gazetowy:)
      --
      [img]http://m1.lilypie.com/fPltp1.png[/img]
    • tomdzio Tani nocleg w Paryżu 09.10.10, 02:42
      Polecam skorzystanie z kwater prywatnych. Jest to dogodne zwłaszcza przy większej ilości osób albo jak chce się samemu przygotowywać posiłki. Siecią kwater u Polonii dysponuje np Stowarzyszenie Cosmopolite Village: www.cosmoville.eu/noclegi.html
    • flanelowy.zapach.snu Tani nocleg w Paryżu 14.04.11, 01:11
      W maju wybieram się do Paryża i szukam noclegu ze śniadaniem dla 2 osób dorosłych i ośmiolatka, najlepiej w pobliżu stacji metra, jak najtaniej, ale schludnie. Pobyt ma trwać 7 dni. Czy ktoś z Was zna jakiś sensowny hotelik? I nie chodzi mi o radę typu "poszukaj w sieci", raczej o sprawdzony adres.
      --
      Sygnaturka w remoncie