• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jaka pogoda w maju w środkowych Wloszech Dodaj do ulubionych

• 18.04.10, 22:46
    Wybieram się na początku maja do Włoch. Jakie są wówczas temperatury?
    Edytor zaawansowany
    • 18.04.10, 23:46
      Wlochy są dość dłuugie
      Dokąd się wybierasz?
      --
      miszmasz-marghe.blogspot.com/
      i
      malutki-kuchcik.blogspot.com/
      • Gość: Hania IP: 212.87.244.* 19.04.10, 08:30
        ja sie wybieram na tydzien 23 kwietnia do Florencji i Toskani. mam wziąc
        sandałki i krótkie spodenki? jak a tam pogoda
        • 19.04.10, 08:35
          Wziac mozna wszystko, a pogoda jest taka:
          www.ilmeteo.it/meteo/Firenze
          • 29.04.10, 19:58
            Wyjeżdzam na weekend majowy, na wycieczkę objazdową do Włoch.
            Niestety prognozy są deszczowe.. Jaka jest pogoda obecnie?
            • Gość: agatulka IP: *.11-79-r.retail.telecomitalia.it 29.04.10, 20:15
              jak to deszczowe?
              Dzis bylo ponad 30 stopni.
            • 29.04.10, 20:51
              Zalezy gdzie i kiedy bedziesz.
              Rzym wyglada nie najlepiej:
              www.ilmeteo.it/meteo/Roma?c=5913
              W calych Wloszech tak to wyglada:
              www.ilmeteo.it/
              • 30.04.10, 11:17
                my jedziemy do Toskani 02.05-09.05, prognozy na ten czas masakryczne
                ;((
                • 30.04.10, 11:29
                  my również jedziemy do Toskani w terminie 2-9 maja i ta pogoda
                  faktycznie nie wygląda dobrze :(
                  może jednak nie będzie tak źle?
                  • 30.04.10, 12:21
                    Ja jade 9.5 do Rzymu i Tivoli: na razie tez nie wyglada dobrze. Aktualne zmiany
                    pogody wplywaja jednak na prognozy. Sprawdzam codziennie i mam nadzieje, ze
                    pojdzie w kierunku poprawy.
    • 30.04.10, 12:44
      Pytanie dość slabe, ale czy te włoskie prognozy lepiej się
      sprawdzają od polskich? Bo u nas rzadko kto w zapowiedziach trafia z
      prognozami.
      • 30.04.10, 14:24
        Ja uwazam, ze sie sprawdzaja. Wyjatki moga sie zdarzyc, ale na ogol jest tak,
        jak przewiduja. Najbardziej wiarygodne sa te do 6 dni.
        • Gość: agatulka IP: *.11-79-r.retail.telecomitalia.it 30.04.10, 18:37
          A wedlug mnie wcale sie nie sprawdzaja. Szczegolnie Sardynia w poprzednim roku,
          jak mialo padac to bylo slonce, jak mialo byc slonce to padal deszcz. Czyli
          wlasciwie mozna powiedziec, ze sie sprawdzaja, tyle ze odwrotnie :) Ja
          przestalam zwracac na nie uwage.
          Pogoda przynajmniej na razie jest super, dzis bylam nad morzem.
          • 30.04.10, 20:12
            Ja sprawdzam dosc czesto i moim zdaniem jest dobrze / nawet w wycieczkach
            objazdowych mialam dokladne temeprature w roznych miastach /. U mnie tez dzis
            bylo slonecznie. Prognozy sa niezle i na przyszly tydzien, ale ja mieskzam na
            poludniu. Zreszta kazdy moze sprawdzac na wlasna reke to, co go interesuje.
            Wlochy sa dlugie i roznice w pogodzie sa zawsze.
            • 30.04.10, 22:34
              dzięki za info. pozdrowienia:)
    • 01.05.10, 15:11
      Na poludniu dzis jest calkiem calkiem. Slonce, cieplo, ponad 25 stopni. Tak
      powinno byc do wtorku.
      • 04.05.10, 08:26
        Mialo dojsc zachmurzenie i doszlo. Najwazniejsze, ze sie poprawiaja prognozy
        Rzym & Tivoli na niedziele.
    • 04.05.10, 12:30
      W gorach, w Piemoncie, mial spasc snieg i spadl.
      • Gość: agatulka IP: *.11-79-r.retail.telecomitalia.it 04.05.10, 13:27
        Dobrze, ze tylko gorach :) W Hiszpanii ponoc zasypalo polowe kraju.
        Za tydzien wyruszam, miejmy nadzieje, ze do tego czasu bedzie upal :) Dwa dni
        deszczu sie przyda.
        • 04.05.10, 21:11
          nad Garda tez sie sprawdziła, lało dzis praktycznie cały dzieñ:-((((( i ma pada¢
          przez nastepne:-((((((((
    • 10.05.10, 09:56
      Dalszy ciag kiepskiej pogody na polnocy Wloch:
      www.ilmeteo.it/home.html
      Co to sie dzieje? lekka poprawa dopiero od 17ego maja.
      Mnie wczoraj sie udalo. "Wstrzelilismy sie" w jeden z nielicznych ladnych dni w
      Rzymie i Tivoli.
    • 19.05.10, 07:54
      W wielu miejscowosciach Wloch burmistrze wydaja zarzadzenia zezwalajace na
      kilkugodzinne wlaczenie ogrzewania domow.
      • 19.05.10, 08:47
        Dobrze że w tym roku, z przyczyn organizacyjnych wyjazd przesunąłem z maja na
        początek czerwca. Może pogoda do tego czasu się wyklaruje?
        --
        *Jeśli w prawdziwym niebie nie ma Wenecji,
        nie chcę iść do nieba*
        tnij.org/moje_podroze
        tnij.org/moje_podroze2
        • 19.05.10, 09:18
          nie wiem co o tym myslec... Zaczelam sprawdzac prognozy na 2 czerwca: jade do
          Positano i Amalfi. Na razie podaja 21 stopni: takiej temperatury to ja sie
          spodziewam w marcu, nie w czerwcu. A i w lutym bywalo lepiej.
          • Gość: maniuś IP: *.chello.pl 19.05.10, 09:48
            Witam, linn_linn dziękuję za wszelkie informacje które wyczytałem na
            forum :-) ale powiedz czy w czerwcu (na początku) są szanse na
            kąpiel w morzu? jade w okolice Wenecji 01.06 i .... zaczynam się
            coraz bardziej martwić.
            • 19.05.10, 10:13
              W Wenecji bylam raz w zyciu: trudno mi o ocene warunkow kapieli. Na razie
              prognoza jest taka:
              www.ilmeteo.it/meteo-lungo-termine/Venezia?g=7
            • Gość: agatulka IP: *.0-79-r.retail.telecomitalia.it 19.05.10, 10:39
              Linn_linn moze nie bedzie tak zle. Ja jade juz 23 maja (i tak przelozylam wyjazd
              z 10 maja). W koncu wedlug naukowcow mamy wielkie ocieplenie klimatu, czy moze
              nas oklamuja? Jeszcze wczoraj czytalam, ze kwiecien byl najcieplejszym miesiacem
              w historii na ziemi, dobre :)

Manius, sprawdzilam dokladnie rok temu 19 maja plywalam w morzu na Sardynii na
              Costa Paradiso. Nie jest to absolutnie rekord bo np. jakies 4 lata temu plywalam
              w morzu juz 1 maja na Giglio. Przewaznie zaczynam juz od poczatku maja, ale ten
              rok jest beznadziejny.
              • 19.05.10, 10:50
                :) Nie ma czegos takiego jak "w historii Ziemi", najwyzej odkad sa prowadzone
                zapisy meteorologiczne / w sumie od niedawna /. Ocieplenie klimatu ogolne to
                jedno, a to co za oknem to cos innego. U mnie jest podobno 17 stopni, a powazna
                zima zaczyna sie tu ponizej 10 stopni. Na szczescie jest slonecznie, na razie.
              • 21.05.10, 13:22
                > W koncu wedlug naukowcow mamy wielkie ocieplenie klimatu...

Nie, w/g "ekologów". :-(

bah77
                • 21.05.10, 14:52
                  Ja zaczynam miec coraz wieksze watpliwosci: w odleglych prognozach widze
                  temperatury ok. 20 stopni. Jak na poczatek czerwca to jest bardzo zimno. W
                  przyszlym tygodniu ma byc powyzej 25 stopni, wiec chyba po prostu spedze tych
                  kilka dni na sloncu. Wygrzeje sie za cale lato. Byc moze...
                  • 27.05.10, 07:36
                    Czyli w czerwcu nie warto jechać do Włoch?

bah77
    • 24.05.10, 10:40
      Wyglada na to, ze do czwartku ma byc ladnie. Kto jest we Wloszech, niech korzysta :)
      • Gość: polski_armani IP: *.chello.pl 25.05.10, 09:53
        juz nie wiem jak czytac te prognozy, na jednych pisze ciepło 20-25
        stopni na drugich deszcz i 17?! Pogodę chyba sami ocenimy na
        miejscu :-)))
        • 25.05.10, 11:00
          Nie wiem, ktore porownujesz. Poza tym prognozy zmieniaja sie codziennie, wiec
          np. dzis prognoza na 30 maja w Rzymie bedzie inna od tej na 30 maja, ktora
          wstawia jutro. Im blizej 30 maja, tym bardziej wiarygodna. Najlepiej sprawdzac
          max na 6 dni. Prognozy maja podzial na godziny, wiec moze byc i deszcz, i slonce.
          Ja sprawdzam tu:
          www.ilmeteo.it/
          Lekko poprawia mi sie prognoza Amalfi i Positano na 2 czerwca.

• 25.05.10, 11:00
            Dzisiaj jest upalnie, zgodnie z prognozami.
            • Gość: agatulka IP: 109.117.160.* 26.05.10, 08:50
              Pogoda wspaniala, caly czas slonce i bardzo goraco, blekitne niebo. Woda w morzu
              cudowna, mozna nie wychodzic z wody. Bylam juz na 5 pieknych plazach. Jesli ktos
              nie przyjechal przez prognozy to niech zaluje.
              • 26.05.10, 09:05
                Dziekuje. Tez przyjade, ale troche pozniej. :)
              • Gość: polski_armani IP: *.chello.pl 26.05.10, 22:23
                ty żartujesz?
                linn_linn co o tym sądzisz?
                jakoś Tobie wierzę :-)
                już za kilka dni wyjazd. Co myślisz pogoda na plażę (4-letnia córa)
                morze ciepłe? okąpie się :-)))) ??
                • 27.05.10, 06:07
                  Troche zartuje. :) Przyjade we wrzesniu. Jezdze na Sardynie z zaprzyjaznionym
                  biurem podrozy, prawie spod domu. Nawet jeszcze nie wiem dokad pojade,
                  prawdopodobnie na polnoc Sardynii.
                • Gość: agatulka IP: 109.117.136.* 27.05.10, 08:09
                  Haha a mi nie wierzysz - twoja sprawa :)
                  Jak na razie pogoda jest idealna, tylko na sobote zapowiadaja deszcz.
                  Jestem w tej chwili w Cala Gonone, ale juz jedziemy na poludnie.
                  • 27.05.10, 09:30
                    Ten tydzien to jak dotad jeden z nielicznych ladnych. Miejmy nadzieje, ze cos
                    przelamie. W koncu musi byc cieplej. Jesli nie bardzo upalnie, to choc bez deszczy.
                    • Gość: agatulka IP: 109.117.134.* 01.06.10, 20:58
                      Jak to sie mowi? Nie chwal dnia przed zachodem slonca :) Od sobotniego deszczu
                      pogoda zdecydowanie sie popsula. Nie jest juz tak goraco, co prawda nie pada i
                      jest nawet w miare slonecznie, ale niestety tak wieje, ze glowe moze urwac. Ale
                      przynajmniej tydzien mialam pogode jak w srodku lata. Jutro odplywam do Barcelony.
    • 28.05.10, 10:17
      Jest to troche wrozenie z fusow, ale...
      Podobno lato ma byc gorace, ale nie za bardzo. Czerwiec goracy pod koniec,
      najcieplej w lipcu, w sierpniu troche kaprysnie.
      Autor tych przewidywan andrea.giuliacci.it/
      • Gość: fifiak IP: *.lodz.msk.pl 29.05.10, 20:47
        Napisz proszę, a najlepiej daj linka gzie można obserwować temperaturę wody w
        górnym Adriatyku.
        • 29.05.10, 23:40
          www.eurometeo.com/italian/meteomar/id_as
          Dzisiaj 20,8°C.
          Trzeba byloby popatrzec.
          • Gość: fifiak IP: *.lodz.msk.pl 30.05.10, 00:36
            Dzięki ja jadę 19 czerwca: pierwszy tydzień Cavallino, drugi Sistiana.
            Co prawda liczę na ciekawe wycieczki: Wenecja, Padwa, Triest, Słowenia i kilka
            innych, ale moje dzieciaki wodzie nie odpuszczą :)
            • 30.05.10, 08:27
              Zauwazylam jedno w tym roku. Pogoda jest wyjatkowo zmienna, a to wplywa
              niekorzystnie na wiarygodnosc prognoz. 2 czerwca jade na wycieczke do Positano i
              Amalfi. Prognozy sprawdzam od wielu dni: ciagle sie zmieniaja i to diametralnie.
              Wczoraj sie tak pogorszyla, ze sie zalamalam. Dzis jest slonce od rana i widze,
              ze prognoza lekko sie poprawila. Na wysoka temperature juz nie licze, ale mam
              nadzieje, ze przynajmniej nie bedzie padac i bedzie slonce.
              Zacznij sprawdzac prognozy 6 dni wczesniej: te 15-dniowe nie maja sensu.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.