Dodaj do ulubionych

Aktualne ceny

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.10, 11:18
Witam, w II poł. listopada będę kilka dni w Rzymie i Florencji. Ze względu na zajęcia nie będę miała czasu szukać tanich knajpek ani robić zakupów w supermarketach. Mam pytanko ile kosztują jakieś przekąski typu kanapki - panino, pizza i napoje kawa, cola w centrach turystycznych tych miast.
pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • railly 02.11.10, 13:16
    pizza - 15-20 Euro
    kawa - zaleznie od rodzaju 1,5 - 4 Euro
    cola - ok. 2 Euro

• marghe_72 02.11.10, 23:48
    railly napisała:

> pizza - 15-20 Euro
    > kawa - zaleznie od rodzaju 1,5 - 4 Euro
    > cola - ok. 2 Euro

???

kawa - od 0,90 (espresso) centów w górę.
    cola - puszka kupiona w sklepie - 0,60 centów / w barze lub restauracji koło 2 euro
    cola - 1,5 litrowa butelka kupiona w sklepie - ok 1,80
    pizza - w pizzerii - od 5 euro (margherita, marinara ..) do 9 euro - ceny z rzymskiej restauracji
    --
    miszmasz-marghe.blogspot.com/
    i
    malutki-kuchcik.blogspot.com/
  • linn_linn 03.11.10, 07:33
    Troche mnie w Rzymie nie bylo, ale tez ceny wydaly mi sie zbyt wysokie. Kawa we Wloszech nie przekracza 1 euro, chyba ze podana przy stoliku. Placilam za cappuccino 2 euro na Capri / przy stoliku /, a 4 euro za kawe to raczej tylko w Warszawie. We Wloszech taka cena bylaby nie do przyjecia.
    Napoje moga byc bardzo drogie, ale np. na Placu Sw. Piotra, ale takich miejsc nalezy unikac.
  • railly 03.11.10, 09:47
    Podalam ceny wlasnie w kawiarniach i lokalach, bo o to chyba pytala zalozycielka watku. Oczywiscie, ze w supermaretach puszka coli jest tansza niz w filizance w kawiarni. Srednia cena kawy to ok. 2 euro, ale zapewniam, ze sa tez i takie po 4, jak pisalam, zaleznie od rodzaju.
  • linn_linn 03.11.10, 10:36
    Nie jest tak zle.
    roma.corriere.it/roma/notizie/cronaca/10_ottobre_24/caffe-caro-tazzina-roma-garrone-1704017715294.shtml
    W listopadzie cena kawy w Rzymie prawdopodobnie wzrosnie i przekroczy granice 1 euro / srednia cena 0,70-0,90 /. 2 euro to kawa i cornetto.

• marghe_72 04.11.10, 14:13
    railly napisała:

> Podalam ceny wlasnie w kawiarniach i lokalach, bo o to chyba pytala zalozycielk
    > a watku. Oczywiscie, ze w supermaretach puszka coli jest tansza niz w filizance
    > w kawiarni. Srednia cena kawy to ok. 2 euro, ale zapewniam, ze sa tez i takie
    > po 4, jak pisalam, zaleznie od rodzaju.

ok. Ale ceny pizzy zdecydowanie przesadzone

--
    miszmasz-marghe.blogspot.com/
    i
    malutki-kuchcik.blogspot.com/
  • jeepwdyzlu 03.11.10, 13:19
    Placilam za cappuccino 2 euro na Capri / przy stoliku /, a 4 euro za kawe to raczej tylko w Warszawie. We Wloszech taka cena bylaby nie do przyjecia.
    ----------
    nie do przyjęcia?
    w sezonie?
    w turystycznych miejscowościach?
    przy stoliku?
    w kawiarni z widokiem na lokalne atrakcje? Plac Świętego Marka? Katedrę we Florencji? Rialto? Ponte Veccio? Zatokę Poetów w Rommagiore? Jachty w Portofino? winnice w Chianti z Raddy?
    w dodatku za cappucino, zwykle droższe niż espresso?
    Nie mogę się z Tobą zgodzić. 3 do 5 euro jest ceną zbójecką - tu się zgodzę, ale niestety - często spotykaną.....

Tak tak - można spróbować przycupnąć na kawę gdzie indziej. Tak, można, czasem nawet trzeba. Zawsze lubiłem zgubić się gdzieś w zaułkach nie dla turystów... Czy wręcz w zakazanych dzielnicach. Tak - tam jest dużo taniej. I nie gorzej. Inaczej....
    jeep
  • linn_linn 03.11.10, 14:52
    Dla pelnej jasnosci, co innego kawa we wloskim barze, w biegu, co innego kawa na Placu Sw. Marka, przy stoliku. Podobnie inna cene ma kawa podawana na koniec obiadu w restauracji. Jesli ktos na forum pyta o cene kawe, nie sadze, aby mial na mysli kawe w restauracji lub na jednym ze slynnych placow swiata. W Rzymie sezon trwa caly rok: z wyjatkiem sierpnia.
  • jeepwdyzlu 03.11.10, 14:58
    prawda
    pełna zgoda
    ciao
    jeep
  • Gość: dolmadakia IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.10, 14:35
    Dziś wróciłam z Rzymu:-)
    espresso --niecałe euro
    pizza duża w pizzerii ze stolikami i obrusami -od 5
    pizza w kawałku /ok.100 gr/ w barze lub "do ręki"- ok.2
    bułka duża z kurczakiem ok 2
    kawa pod Colosseum w kawiarni-6-8
    lody duże 2,5
  • Gość: dolmadakia IP: *.adsl.inetia.pl 03.11.10, 14:47
    Pół litra wina w pizzerii -3,5--4 eu
    Piwo w pizzerii ok.2,5-3

Wszystko to dotyczy tańszych lokali typu tratoria i barów
  • Gość: olicja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 14:49
    Wielkie dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Własnie chodziło mi o ceny takiego jedzenia w "biegu", bez siedzenia w restauracji, bo tym razem na to czasu nie będzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka