Dodaj do ulubionych

Najlepszy przewodnik po Toskanii

IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.06.11, 10:23
Jaki przewodnik dostępny na polskim rynku według Was najbardziej się nadaje na samochodową podróż po Toskanii?

Edytor zaawansowany
  • big-smoczyca 10.06.11, 13:31
    ja korzystam tylko z przewodników Bezdroży
    www.empik.com/wlochy-polnocne-wszystkie-drogi-prowadza-do-rzymu-opracowanie-zbiorowe,prod11940034,ksiazka-p
    są czytelne i przejrzyste, zawierają też inf.o tym, co warto przywieść, gdzie niedrogo zjeść
    podejrzewam, że niedługo wyjdzie aktualna wersja tego przewodnika, gdyż zniknął i ze strony Bezdroży i z empik.com - w nowszych wydaniach uaktualniane są ceny w lokalach i hotelach
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qq87tgf6ngu98u16[/img][/url]
  • beaataa 10.06.11, 17:53
    Ja do Włoch jeżdżę z Pascalem. Jest podzielony na trzy książki: Włochy Północne, Środkowe (tu jest Toskania) i Południowe. Jeżdżę z nim po najmniejszych dziurach i ma 100% sprawdzalność - przynajmniej ja go nigdy nie przyłapałam na pomyłce:) I też podaje ceny, hotele i ciekawe miejsca w których można zjeść
  • maly_ksiaze 10.06.11, 19:01
    Hejka:)
    My korzystaliśmy ze strony peregrynacje.pl - sprawdźiliśmy co nas interesuje i porobilismy wydruki i - było wspaniale:)
    --
    filcowanka.blogspot.com/
  • malgotosca 11.06.11, 08:02
    Dobrze jest zacząć od czegoś ogólnego, np. Florencja i Toskania. Przewodnik National Geographic. Nakeży przy tym pamiętać, że przybycie na miejsce zazwyczaj wzmaga w nas chęc większej wiedzy i wtedy każdy ogólny przewodnik zaczyna nam doskwierać swoją ogólnością.
    Wybór przewodnika może zależeć też od czasu, jaki chcesz poświęcić danym miejscom w Toskanii oraz stopnia zainteresowania sztuką, bo ta właśnie dość mocno dominuje podczas wizyt w tym regionie.
  • Gość: KAJETAN IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.06.11, 09:12
    A czy ktoś miał do czynienia z przewodnikiem Lonely Planet "Tuscany & Umbria". Warto wydać te 60 zł - zwykle te przewodniki dają radę, jednak mają słabsze edycje?
  • malgotosca 11.06.11, 10:19
    Przejrzałam przewodnik na podglądzie - chyba nie ma większych wpadek, choć wydaje się być bardzo pobieżnym w treści. Rozumiem, że język włoski nie wchodzi w grę? Przewodniki czerwone Touring Club są fantastyczne, jeśli chodzi o zasób wiedzy, nigdy nie spotkałam bardziej wyczerpujących temat wydawnictw. Zresztą sam wybór przewodników związanych z Toskanią nie ma sobie równych: www.touringclub.com/store/ricerca.aspx?bic=1DSTTN
    A wracając do języka polskiego. Jeśli wybierasz się między innymi do Florencji, to z całego serca polecam osobny przewodnik:
    FLORENCJA Rolf C.Wirtz
  • chris.toff 11.06.11, 13:58
    Ja używałem "Florencja i Tosckania" z serii Przewodniki Wiedzy i Życia, brakuje mi w nim orientacyjnych cen, jak np w Pascalu ale i tak polecam. Kosztuje ok 80 zł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka