• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

lot do Bergamo - zwiedzanie Mediolan czy Werona

• 01.07.11, 12:26
    Witam,

wykupiłam lot do Włoch - Bergamo, ponieważ była okazja 13-17.09.2011.
    Nigdy jeszcze nie byłam "tak daleko", dlatego proszę o radę.

1. Lądujemy w Bergamo ok 12 w nocy, powiedzcie, gdzie najlepiej spędzić pierwszą noc, w jakim hotelu? a najlepiej hostelu, do 100zł za noc, niedaleko od lotniska.

2.Jak zacząć pierwszy dzień podróży? Chcielibyśmy wynająć auto, tanie i ekonomiczne, jeszcze w Bergamo, żeby stamtąd rozpocząć wycieczkę. Gdzie i w jakich cenach kształtuje się wynajem auta?

3.Czytałam w niektórych wątkach, że Mediolan nie nadaje się do zwiedzania, dlatego z pewnością zrobimy wycieczkę po Bergamo, a później? ... Werona, która oddalona jest 120km? co o tym myśliscie?
    Prosze o rade dot. noclegu w Weronie, blisko centrum. Oraz jakie są ceny we Włoszech?

Z góry dziękuję, Agata
    Edytor zaawansowany
    • 01.07.11, 12:38
      A może z Bergamo można dojechać pociągiem do Werony?
      jesli tak, to jak nazywa się kolej?
      • 01.07.11, 16:52
        Może jestem niesprawiedliwy, ale Mediolan mnie nieco rozczarował, a Weronę bardzo lubię i praktycznie co roku ja odwiedzam..
        Werona jest piękna, nie tylko stare miasto, ma klimat, atmosferę, wspaniałe secesyjne willowe dzielnice, blisko Gardę, winnice..
        Żyć nie umierać..
        Więc nie zastanawiałbym się specjalnie, chyba, że jedziesz na zakupy i masz gruby portfel - wtedy wiadomo - Mediolan.
        Ceny?
        Noclegi w hotelach 70-120 eur za 2 osobowy pokój, taniej raczej hostele.
        Na dłużej niż 3 - 5 dni - mieszkania/apartamenty do wynajęcia - ale wtedy ekipa musi być 4-8 osobowa..
        Poza tym - minimum 100 eur na parę dziennie - wtedy możesz wchodzić do tańszych knajp. parę razy dzinnie przycupnąć przy kawie, nie oszczędzać na atrakcjach czy muzeach..
        Oczywiście można taniej ale wtedy trzeba się ograniczać..
        Pozdrawiam
        jeep
        • 01.07.11, 22:36
          Dzięki wielke za informacje i radę.
          Zakupy nie wchodzą w grę, także witaj Werono:)

Ceny widze mają dośc wysokie. A czy mógłbyś doradzic tani, ale wygodny nocleg w Weronie?
        • Gość: c# IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.11, 12:19
          Wiesz, Mediolan może specjalnie turystycznym celem nie jest, ale spacer po dachu katedry, czy obserwacja przez okienko w loży próby w La Scali są jakimś tam argumentem. Galeria Wiktora Emanuela też stanowi wartość samą w sobie, niekoniecznie jako centrum handlowe. Na koniec podejście do zamku i odpoczynek w Parco Sempione (mogę już mylić nazwy, dawno to było).
          Ale mając do wyboru Mediolan czy Weronę bez wahania wybiorę tę drugą. Najlepiej, jakby się udało załapać na wejściówkę na spektakl w Arenie.

> Poza tym - minimum 100 eur na parę dziennie - wtedy możesz wchodzić do tańszych
          > knajp. parę razy dzinnie przycupnąć przy kawie, nie oszczędzać na atrakcjach c
          > zy muzeach..
          Eeee, 60-70 też wystarczy bez większego dziadowania. Śniadanie w hotelu, espresso przy barze zagryzione ciasteczkiem ze 2 euro, menu lunchowe za 10 się znajdzie (albo jakaś przekąska na ulicy za połowę tej ceny), a prosta kolacja może się zamknąć 20 na osobę.
          W Weronie bilet tylko do Areny, na dziedziniec domu Julii można wejść (nie wiem, po co) za darmo.
          • 02.07.11, 12:31
            Dzięki:) jak na razie 2:0 dla Werony
            a czy tani nocleg znajdę w Weronie?
            no i jak wygląda wynajem auta?
            • Gość: c# IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.11, 14:18
              Wynajem auta wygląda tak, że sprawdzasz najpierw czy linie, którymi lecisz (Ryan, Wizz, czy co tam) dadzą jakąś ofertę. Jeśli nie, to wchodzisz na stronę "dużych" jak Europcar czy Hertz i patrzysz, czy mają punkt odbioru na lotnisku. Sprawdzasz cenę, jak dobra podajesz dane karty, rezerwujesz i finito.
            • 03.07.11, 00:49
              polecam hotel Bologna:
              www.booking.com/hotel/it/bologna-srl.pl.html?sid=4d8455daa8a37cf6ad4072b3abb44768;srfid=cad58ebcac211f15a1f2b0362e3cb6baX13
              Prowadzą go mili ludzie, ceny można negocjować, na miejscu wypożyczalnia rowerów (sam bardzo lubię zwiedzać piechotą albo rowerem)
              A hotele wybieraj i rezerwuj w booking.com
              Sprawdzony od lat serwis.
              Podajesz nr karty, ale Ci jej nie obciążają..
              Pozdrawiam
              jeep
              • 03.07.11, 15:27
                Ja tez polecam Weronę, przepiękne miasto. Mediolan taki sobie, mnie rozczarował.
                • Gość: czyżyk IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.11, 18:01
                  wynajem aut :

www.argusrentals.com/
                  ..
                  • Gość: czyżyk IP: 217.153.216.* 04.07.11, 15:05
                    :)

osobiście zamieniłbym Mediolan na Brescie i potem koniecznie piękna Werona

• 04.07.11, 15:14
                      1. O 12.00 w nocy raczej wszystkie wypożyczalnie aut na lotnisku będą zamknięte, więc nastawiajcie się na wypożyczenie następnego dnia. O wypożyczalniach na Orio Al Serio było tu już dużo wątków- zapraszam do wyszukiwarki
                      2. Tanie hostele w Bergamo:
                      centrum: www.centralhostelbg.com/
                      poza centrum,: www.ostellodibergamo.it/ (mogą dowieźć z lotniska)
                      3. Autobus lotnisko-centrum
                      www.atb.bergamo.it/ENG/Default.aspx?SEZ=2&PAG=126&NOT=257
                      (ostatni autobus z lotniska na dworzec w centrum BG odchodzi o 00:26)
                      4. Z Bergamo nie ma bezpośredniego pociągu do Werony: trzeba się przesiąć w Brescii albo Treviglio. Strona kolei (podawana tu już milionpińcet razy- znowu zapraszam do wyszukiwarki):
                      www.fsitaliane.it/homepage_en.html
    • 04.07.11, 16:04
      W okolicy jest jeszcze Pavia, zaraz obok przepiekna Certosa di Pavia.
      A to strona kolei - latow znalezc rowniez ceny biletow www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080a3e90aRCRD
      Bo jesli chodzi o auto to bywaja problmy z parkowaniem, musisz doliczyc koszt parkingu...
      Sniadanie kosztuje 2 euro, obiad 10 euro (menu dnia) a wieczorem zawsze mozna zjesc pizze.
      W Weronie oplaca sie kupic Verona Card - wtedy dosc tanio mozesz wejsc do wszytskich muzeow.
      • Gość: czyżyk IP: 217.153.216.* 04.07.11, 22:55

Wypożyczalnia samochodów
        Europcar jest otwarte do 23:59 :)

a rezerwuj poprzez Argusrentals.com :) mają najlepsze ceny :)

www.europcar.com.pl/cgi-bin/iframes.cgi?ID=3310&TYPE=WWL&MID=3309&LANG=PL&METID=3310
        p.

jak znajdziesz czas, to koniecznie trzeba objechać zachodnia część jeziora Garda :)

xxx
        • 05.07.11, 11:04
          Jesli starczy ci czasu to jedno i drugie, po jednym dniu. Nawet sliczna Werona nie wymaga wiecej jak jeden dzien. W sumie to male miasteczko. Do Mediolanu chocby tylko dla katedry, tego nie mozna nie widziec, to cudo architektury, zobaczyc tez slynna La Scale, to najslynniejsza opera swiata. Zakupow robic nie musisz ale zobczyc te "cacka", w ktore stroja sie piekni i bogaci, to tez przezycie samo w sobie.
          My za kazdym razem przejezdzajac kolo Mediolanu, jesli nam czas pozwala wstepujemy tylko po to aby popatrzyc na katedre. Widzielismy wiele razy i ciagle nam malo.
          • Gość: czyżyk IP: 217.153.216.* 05.07.11, 15:18
            jeżeli idzie o Mediolan, to też warto pamiętać, żeby dodać extra godzinę na trudny
            ( długo sie jedzie - korki ) wjazd i wyjazd z centrum Mediolanu. Trzeba też liczyć minimum 2 godziny na to, aby po godz. 17 spokojnie dojechać do lotniska w Bergamo :(
          • 08.07.11, 08:47
            no widzisz, moja rodzina z polski spedzila w katedrze 2 godziny! Wlosi sie dziwili co tam mozna tak zwiedzac :) ale katedra jest piekna!
            • 13.07.11, 10:26
              Wyglada na to, ze twoja rodzina z Polski jest bardziej wyrobiona intelektualnie niz rodzina twego meza (prosci ludzie ?). Powinnas sie cieszyc, to komplement.
          • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.14, 13:06
            Hej,

Mógłbym prosić o prywatną wiadomość w celu uzyskania dodatkowych informacji?

Dziękuję
    • 05.07.11, 17:09
      Mnie po drodze z Jeppem ;)
      Nie przepadam za Mediolanem.. na szczęście w okolicy jest naprawdę sporo do zobaczenia.
      Ale jesli jednak zdecydujesz się do niego pojechac to nie radzę się pchac samochodem do centrum (wspomniane wyżej korki, plus problem z zaparkowaniem samochodu). Lepiej zatrzymać się przy jednej z końcowych stacji metra i nim dojechac do centrum
      --
      miszmasz-marghe.blogspot.com/
      i
      malutki-kuchcik.blogspot.com/
      • Gość: Basia IP: *.opera-mini.net 06.07.11, 23:29
        A ja zdecydowałam się na 1 dzień w Bergamo i 2 dni w Mediolanie.
        Mam pytanie do bywalców. Jak zdobyć wejściówkę na spektakl w La Scali. Słyszałam, że
        są takie na stojące miejsca.
      • Gość: bergamo IP: *.compi.net.pl 08.12.11, 13:31
        Przed wszystkim zwiedzanie Bergamo, moim zdanie Citta Alta bardziej warte uwagi niż Mediolan i Werona

Włochy Bergamo
    • 06.07.11, 23:34
      agatapok88 napisała:

> Witam,
      >
      > wykupiłam lot do Włoch - Bergamo, ponieważ była okazja 13-17.09.2011.
      > Nigdy jeszcze nie byłam "tak daleko", dlatego proszę o radę.
      >
      > 1. Lądujemy w Bergamo ok 12 w nocy, powiedzcie, gdzie najlepiej spędzić pierwsz
      > ą noc, w jakim hotelu? a najlepiej hostelu, do 100zł za noc, niedaleko od lotni
      > ska.

Auto bierzemy najczęściej w autoeurope.pl - na Bergamo najczęściej dają Hertza. Plusem jest cena, zwykle ok. 20-23 euro/dzień, minusem - długie oczekiwanie w biurze Hertza na lotnisku.
      Ale czynni są (inne zresztą też) do północy.
      Śpimy w Holiday Inn Express w Mozzo k. Bergamo (15 minut autem z lotniska). Hotel jest świetny, ceny ok. 50-60e/noc za rodzinę 2+2 z bardzo smacznymi śniadaniami, bezpłatnym netem i parkingiem.
      Jak będziecie tam kilka dni, to do Mediolanu na jeden dzień warto podjechać, Pamiętajcie, żeby zostawić auto daleko od centrum i podjechać metrem/autobusem, bo w centrum trudno znaleźć miejsce do parkowania. W Mediolanie wszystko jest w zasięgu spaceru, a na Ostatnią Wieczerzę nie ma się co pchać i rezerwować wcześniej.
      Poza Mediolanem - Werona jak chcecie, ale również Como, a możecie też się przejechać w okolice jeziora d'Iseo - skały Piramidy, czy rezerwat ze starożytnymi rytami w dolinie Camonica (Capo di Conte).
      Oczywiście do zwiedzenia jest samo Bergamo.

--
      Pozdrawiam,
      Levack
    • 08.07.11, 08:44
      Ja osobiscie nie lubie Mediolanu ale kiedy moja rodzina przyjechala na moj slub do Como, jednak pojechlismy tam na jeden dzien. Bardziej na zasadzie: jak sie jest tak blisko to trzeba zobaczyc. Ja osobiscie jednak odpuscilabym sobie Milano, a jesli sie upierasz to polecam pojsc do La Scali.
      W tej okolicy mozesz pozwiedzac jeziora: np. Como (wycieczka z Como statkiem do Villi Charlotta i Bellagio). Blisko masz jezioro Garda, ktore jest rowniez piekne. No i mozna sie kapac.
      Verona podobala mi sie i polecam ale jest raczej malym miastem i chyba nie ma duzo do zwiedzania: jest piekny plac , arena (taka sobie) no i dom Julii (balkon obawiazkowy, ale sie placi!), . Mozesz polaczyc tez Garda z Verona. Albo zrobic wycieczke Parma, Bolonia, Venezia ale to juz bedzie maraton i dosc intensywnie.

Co do noclegow to booking.com sobie sprawdz, moze na stronie lotniska maja ktore firmy rent a car sa na lotnisku, porownaj sobie ceny.
    • Gość: lech IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.11, 20:12
      Polecam Weronę, Como, Bellagio, jezioro Garda. Nie sądzę, aby wypożyczenie auta było konieczne. Do wielu miejsc można dojechać koleją.
      • Gość: czyżyk IP: 217.153.216.* 14.07.11, 12:06

prawie wszędzie można dojechać pociągiem, ale będzie to dla kilku osobowej rodziny o wiele droższe i mniej wygodne, niz jazda autem z wypożyczalni, nie wspominając już o swobodzie zmiany kierunku lub godzin podróżowania . . .

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.