Dodaj do ulubionych

Gargano, Park Albatros czy Lazurowe?

05.10.11, 22:34
Witam,
Stoję na rozdrożu - myślę o przyszłych wakacjach i nosi mnie po trzech wspomnianych miejscach. Myślałam o Toskanii, ale jedyny kemping w rozsądnej cenie w okolicach morza to Park Albatros. Złe strony tego wyjazdu to mało atrakcyjna plaża w okolicach kempingu, a na ładniejsze trzeba dojeżdżać i zapewne kłopotać się o miejsce parkingowe i jeszcze za nie płacić.
Druga wersja, to Lazurowe Wybrzeże, ale tam też dojazd do plaży z kempingu,a na forum różne opinie o korkach, braku miejsc itp. Poza tym po tegorocznym urlopie we Francji stwierdzamy, że Włochy tańsze.
Trzecia opcja - płw. Gargano, a tam wypatrzyłam kemping 5 Stelle z Vacansoleil. Niestety opinii o nim brak, bo Gargano ze względu na odległość to mało popularne miejsce. Wszelkie opinie tylko po włosku :( A na dodatek w tych okolicach wieje i trochę mnie przeraża południe Włoch - myślę o opiniach dotyczących kradzieży i innej kultury, ale to chyba jeszcze dalej na południu.
Dodam jeszcze, że jeździmy z rodzinką (chłopaki 6 i 12 lat) w ostatnim tygodniu czerwca najczęściej pod namioty z Vacansoleil lub Selectcamp. Mobilehome w okolicach 200-250 zł też wchodzą w grę. Przeglądając oferty kempów (jest ich sporo) indywidualnie, bez powyższych pośredników ceny powalają - w tym terminie to ok. 100 Euro za dobę. A z pośrednikami wybór więc jest ograniczony. Może ktoś coś doradzi?
Obserwuj wątek
      • Gość: Sawix Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? IP: *.dynamic.chello.pl 11.10.11, 18:16
        Capo Vieste ma ładną plażę, pięknie usytuowany, ma miłą obsługę, dobre miejsce na wypady, ale niestety standard namiotów i bungalowów jest troszeczkę niższy niż na innych kempingach, na których byłem z Vacansoleil. Stali bywalcy Półw. Gargano twierdzą, że i tak wyższy niż w innych kempingach. Nie pobierają kaucji, można opuszczać kamping o każdej porze.
        • agniecha973 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 11.10.11, 23:18
          Właśnie tego boję się na południu - gorszego standardu np. w namiocie, a co się z tym wiąże również łazienek i wc, bo korzystając z namiotów muszę się liczyć z tym, że jak zawsze będę korzystać z wspólnych łazienek. O ile na północy Włoch te łazienki i ogólnie kempingi są w na "szóstkę", to już np. we Francji na kempingu (Langwedocja-Roussillion) wyraźnie na "czwórkę". A południe Włoch kojarzy mi się z "gorszą" cywilizacją. Niestety te uprzedzenia trochę mnie zniechęcają. A byłeś/łaś w mobile home?
          • Gość: Sawix Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? IP: *.dynamic.chello.pl 12.10.11, 20:39
            Nie ma czego się bać. Capo Vieste, jest to niewielki kemping. Bezpośrednio przy piaszczystej plaży w ładnej zatoczce. Sanitariaty ogólne były czyste. Ciekawostka - woda w kranach mobile home jest lekko słonawa a wodę do picia należało pobierać z kranów przy alejkach (do 20 m domku). Na wyposażeniu domków i namiotów nie ma czajników tylko różnej wielkości garnki. Mobile home czyste lecz nie najnowsze. Vacansoleil nie ma własnej obsługi ani oddzielnych mobile home.
                  • Gość: musik Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.11, 11:19
                    Masz identyczne założenia co ja :) z miłą chęcią zobaczę jak się rozwija wątek - też koniec czerwca, namioty lub domki w niskich cenach, dwójka dzieci i zachód Polski - i też myślałam nad Francją - ale napisałaś, że drożej więc może niekoniecznie. W tym roku miałam wilką chrapkę na Płw. Gargano, ale szala przechyliła się na zwiedzanie i zaliczyliśmy 3 włoskie kempingi, zwiedzając Rzym, a później Toskanię. Jednak najbardziej brakowalo mi plaży (byliśmy tylko raz), dzieciaki super szalały, po 20 czerwca woda była super, więc znów patrzę na Gargano...
                    • vojager29 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 15.10.11, 10:08
                      Gość portalu: sawix napisał(a):

> Trudne z dwóch powodów:
                      > 1. narastające zmęczenie
                      > 2. bardzo kręta i miejscami wąska droga (może trochę mniej niż 80 km)

1. tak jest z kazda droga
                      2. bede jednak dociekal, gdzie ? znam ta droge i na zadnym odcinku nie jest wezsza od normalnej drogi, zmeczenie ? (na wszystkich drogach z zakretami mozna zazwyczaj mniej jak 80 km, nawet na Mazowszu)
                        • vojager29 Re: halo sawix 16.10.11, 10:46
                          A gdzie ty widzisz jatrzenie ? jakie to typowo polskie, nie wolno miec innego zdania, nie wolno krytykowac. Jestes z PiS ?
                          Jesli sie juz cos pisze, piszmy obiektywnie. Gdybys napisal - dla mnie ten to a ten odcinek byl trudny, co nie oznacza, ze jest trudny. A ty straszysz trudnym koncem. Nausz sie jezdzic a nie bedzie trudno na prostej drodze. Kierowca, ktory wybiera sie w tak daleka droge musi miec minimum doswiadczenie w jezdzie samochodem w roznych sytuacjach.
                          Podobnie jest z innymi "radami". Ktos pyta o jablka a proponuje mu sie gruszki, co jest bardzo czestym zjawiskiem na tym forum. Ktos pyta o camping, plaze, wode a opowiada mus sie o "zlym oznakowaniu drog i trudnych drogach". Uwazasz to za merytoryczna odpowiedz ?
                          Poszperaj, na temat Gargano pisalem w innych miejscach wyrazajac wlasna opinie i nie straszac tym czy owym a raczej chwalilem to miejsce, takze w tym watku. Z Gargano mam same mile wspomnienia jak ze wszystkich wakacyjnych miejsc, nawet z Caorle, Rimini, Catolica, Marina di Massa i wielu innych, uznawanych na tym forum "za nic nie warte". Nigdy nie slucham mniej lub bardziej "madrych porad" i nigdy nie odradzam. Interesuja mnie opinie ale decyduje zawsze sam nie biorac namiaru na te "zle czy dobre", bowiem to ja chce tam byc i zobaczyc.
                  • Gość: tomek Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? IP: *.unknown.vectranet.pl 15.10.11, 02:14
                    Tak naprawdę tylko ostatnie 20-30 km jest trudne, bo pokręcone bardzo mocno. Byłem w tym roku w Vieste. Z autostrady zjazd w Lesina, potem droga prosta i bezkolizyjna SS693 aż do Vico del Gargano Tylko ten ostatni odcinek za Vico do Vieste bardzo trudny i mocno pokręcony, dlatego najlepiej tak skalkulować trasę i przystanki, aby dojechać tam przed zmrokiem.
                    Co do samego Gargano to poprostu cudowne. Naprawdę warto i zastanawiam się czy za rok tam nie wrócę. Byłem w kilku miejscach włoskiego Adriatyku i zdecydowanie najlepsze wrażenie robi Gargano. Byłem z Neckeramnna na kempingu Spiaggia Lunga, który również polecam.
                    • Gość: Ela42 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.11, 07:19
                      Jeśli się widziało trochę Grecji lub Chorwacji to Gargano aż tak nie zachwyca,fakt kto nie był warto pojechać,dobre miejsce na pobyt stacjonarny,aby gdzieś się ruszyć trzeba pokonać trochę krętych dróg w obie strony.Praktycznie od granicy polskiej cały czas autostrada,fakt we Włoszech czasami się korkuje,czym dalej na południe to puściej.To co pamiętam to przejazd autostradami włoskimi coś ok. 50 e w jedną stronę.
            • tarajek Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 13.07.12, 11:46
              > Nie ma czego się bać. Capo Vieste, jest to niewielki kemping. Bezpośrednio przy
              > piaszczystej plaży w ładnej zatoczce. Sanitariaty ogólne były czyste. Ciekawos
              > tka - woda w kranach mobile home jest lekko słonawa a wodę do picia należało
              > pobierać z kranów przy alejkach (do 20 m domku). Na wyposażeniu domków i namiot
              > ów nie ma czajników tylko różnej wielkości garnki. Mobile home czyste lecz nie
              > najnowsze. Vacansoleil nie ma własnej obsługi ani oddzielnych mobile home.

Niebawem wybieramy się z Vacansoleil na Gargano, kemping Capo Vieste. Wielkie dzięki za informacje o tym kempingu i prośba, czy możesz coś napisać o zapleczu sanitarnym, basenie, drodze do plaży itp. ? Jadąc tam chcielibyśmy wiedzieć jeszcze coś więcej ... właściwie to jak najwięcej.
    • Gość: Seber_F Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? IP: 80.85.225.* 17.10.11, 09:43
      Gargano - polecam! Pomimo blisko 2 tys. km uwazam, ze warto. Pojechalismy w tym roku po kilku latach przymierzania się i jestem zdecydowanie ZA ! Tak jak piszecie - kręte drogi na półwyspie, dla tych co siędzą z tyłu i mają słabe żołądki rzeczywiscie trudność...
      Ale cudne widoki, swietna kuchnia, w porónaniu z Toskanią jednak ten region mniej zadbany i to wiadać, ale mnie to nie przeszkadza. Jeszcze raz wróciłbym z chęcią tam !
    • Gość: zyzio Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? IP: *.ip.netia.com.pl 20.10.11, 21:20
      Od 15 lat co 2 - 3 lata jeżdżę na Gargano i to z przyczepą campingową. W tych innych latach bywałem w różnych miejscach, także w Ligurii i Toskanii, ale nigdzie nie odpoczywam tak jak na Gargano chociaż znam tam już chyba "każdy kąt". Jeśli chodzi o wyjazd w czerwcu to zerknij na tą stronę www.scialmarino.it/ita/prezzi.html
      Co do innych pytań i wątpliwości: droga długa a ta kocówka (mimo że jeżdżę z campingiem a cały zestaw ma około 10,5 metra), bez paniki, tam nawet tiry jeżdżą. Co do kradzieży to nigdy choć wielokrotnie wychodząc na plażę czy wyjeżdżając poza camping zostawiamy coś przy przyczepie nic czy to nam czy naszym znajomym nie zginęło. Ja ze swojej strony polecam i życzę przyjemnego wypoczynku.
    • bah77 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 24.10.11, 07:53
      Witaj Agniecha!

> czy bah77 lub aseretka już tam byli i opisali i sfotografowali?

Byłem, bardzo mi się na Gargano podobało, ale nie miałem aparatu cyfrowego, niestety.

> A może ktoś poleci jakąś miejscowość trochę bliżej np. w Abruzji lub Marche?

W Marche polecam Rezerwat Conero.

> Jak tam plaże i wybrzeże? Też zachwyca?

Najlepiej, zobacz sama:

fotoforum.gazeta.pl/uk/marche,77bah.html

Pozdrawiam

bah77
      • agniecha973 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 24.10.11, 09:03
        Dziękuję. Ale tam pięknie. Morze wygląda na dość wzburzone - czy to norma, czy zależy od dnia? Aha i jeszcze pytanie o głębokość wody, bo jeden z moich chłopaków jeszcze nie pływa. Morze wygląda na niezbyt płytkie. No to może jeszcze coś - jak daleko jest z typowych miejscowości na plaże i ewentualnie która miejscowość jest godna polecenia jako miejsce do spania z dogodnym dojściem na plażę? Pozdrawiam.
        • bah77 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 24.10.11, 09:30
          > Morze wygląda na dość wzburzone...

Niestety, tylko na 1 fotce. ;)

> zależy od dnia? Aha i jeszcze pytanie o głębokość wody, bo jeden z moich chłopa
          > ków jeszcze nie pływa.

Nocowałem (1 noc) w pensjonacie w Marcelli, bo stał przy plaży.
          W dużo ciekawszej Numanie (na klifie, jak widać na fotkach) są do wyboru 2 plaże - ta piękniejsza jest bardziej odsłonięta, a ta druga - nawet dla kobiet w ciąży (jak widać...).
          Do wakacji chłopak spokojnie nauczy się pływać.

Pozdrawiam

bah77
              • agniecha973 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 24.10.11, 10:35
                Dobrze się ukryłeś :D
                A czy mogę jeszcze prosić o dwa lub trzy zdania (może być więcej ;)) porównania miejsc podanych w tytule wątku. Rozumiem, że na Park Albatros mogłeś nie być, ale weźmy pod uwagę po prostu wybrzeże Toskanii. Przeglądnęłam dużo wątków oraz fotoforum z Twoimi między innymi relacjami. Myślę jednak, że taki podróżnik jak Ty ma szersze spojrzenie na te regiony i może wskazać jakieś plusy i minusy każdego z nich. No a teraz doszło jeszcze Marche. Piękne, ale tam to już w ogóle nie ma kempingów "sieciowych". Przed chwilą sprawdzałam ceny na kempingach w miejscowościach podanych w Marche, ale wynajmują tam tylko domki a to duży koszt. Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas.
                • bah77 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 24.10.11, 14:46
                  Ponieważ prawie wszystko widać na moich fotkach, podam Ci moje pierwsze skojarzenia z plażami w tych rejonach (poza sezonem):

# Gargano = piękno dzikiej Natury, szczególnie (luksusowa) Baia Delle Zagare.
                  # Lazurowe W. = piękno i luz + zwiedzanie pachnącej Prowansji (aktualna moja fotorelacja).
                  # Marche = pięknie i blisko.
                  # Toskania = można poszpanować po powrocie ("Byliśmy w Toskanii").

Pozdrawiam

bah77
                    • bah77 LW 24.10.11, 16:39
                      > A w której miejscowości warto się osiedlić na pobyt wczasowy na Lazurowym,jakie
                      > tam plaże.

Sugeruję obejrzenie mojej fotorelacji z francuskich plaż:
                      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,126988924,128718812,1,2.html?v=2

> Napisał/eś/aś piękno i luz,co masz na myśli pisząc luz.

Jedno i drugie:
                      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,126988924,128718812.html

bah77
                      • agniecha973 Re: LW 24.10.11, 23:53
                        Bah77 - piękna fotorelacja. Dzięki Twoim opisom w tym roku zobaczyliśmy mały kawałek Langwedocji i Prowansji oprócz wylegiwania się na plażach. Piękny wąwóz rzeki Ardeche, Ille sur Tet, zamek Peyrepertuse, kilka ładnych miasteczek, m.in. Collioure. Oglądam Twoją fotorelację, a tu jeszcze tyle do zobaczenia! Życia zabraknie! Jakoś tak to LW z tego roku ma ładniejsze plaże niż te pokazane w starszych relacjach. Inne rejony, mniej zabudowane przez hotele i drogi. Ładnie tam.
                        • luxina Re: LW 29.10.11, 01:30
                          Polecam plaże bez bez hoteli, Sardynia Isola di San Pietro.
                          picasaweb.google.com/luzzy.k/IsolaDiSanPietro2005?authuser=0&feat=directlink
                  • agniecha973 Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 31.10.11, 09:43
                    O ile się nie mylę, to są tylko miejsca na namioty, które trzeba przywieźć ze sobą. Firmy typu Vacansoleil, Eurocamp itp. wynajmują swoje gotowe namioty z pełnym wyposażeniem, a te nie mają tam żadnych kempingów. Ale bah77 może mi pomożesz jeszcze w inny sposób. Kempingi, które są trochę dalej znajdują się w miejscowościach Martinsicuro i Silvi Marina. Może odwiedziłeś te miejscowości lub byłeś w okolicy i potrafisz ocenić wybrzeże właśnie tam? To już pewnie nie to samo co Conero. Oprócz tego rozpatruję cały czas Toskanię i jest kemping, który wydaje mi się być w ciekawej "plażowo" okolicy. Ten kemping jest w miejscowości Talamone. Czy coś Ci wiadomo o tej okolicy?
    • aseretka Re: Gargano, Park Albatros czy Lazurowe? 02.11.11, 08:48
      W Toskanii całkiem przyjemnym campingiem jest położony w Bibbona Le Capane.
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,116842945,116922322.html
      Stanowi on też dobrą bazę wypadową do wycieczek po Toskanii.
      Trochę na ten temat tu:
      forum.gazeta.pl/forum/w,206,118462176,119172790,Re_Moja_podroz_na_Elbe_dzien_8.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka