Dodaj do ulubionych

Zwiedzanie Florencji

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.12, 23:42
Jest coś takiego jak
karta rabatowa dająca zniżki do biletów wstępu we Florencji, biletów komunikacji ???
Myślimy nad zatrzymaniem się w okolicach Florencji przez jeden tydzień, chcemy spokojnnie zwiedzić miasto,
a boimy się że kszt zwiedzania niezliczonych atrakcji miasta może mocno uszczuplić nasz budżet

Jak najlepiej zwiedzac Florecję ?

Z góy dzięki za pomoc !
Edytor zaawansowany
  • geomax 14.01.12, 23:46
    www.firenzecard.it/?lang=en
    Za 50 Euro masz 72 godziny komunikację miejską gratis i sporo muzeów free.
    Adam
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.12, 23:47
    Dzięki za bardzo szybką pomoc
  • Gość: RomaN IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.12, 09:26
    Luigi napisał(a):
    ....Jak najlepiej zwiedzac Florecję ?

Zwiedzanie Florencji < wszędzie pieszo w ciągu 3 dni > mapka
    Nikt nas nie popędzał i nie poganiał jak to zazwyczaj bywa na zbiorowym zwiedzaniu.

Pozdrawiam,
  • malgotosca 15.01.12, 17:04
    Luigi, jeśli masz więcej czasu i możesz rozłożyć zwiedzanie na więcej niż trzy dni, to przemyśl inną opcję, czyli kartę Przyjaciół Uffizi.
    www.amicidegliuffizi.it/
    Cena podobna, a jednak nie trzeba mieścić się w 72 godziny. A komunikacja darmowa to nie jest nic aż tak atrakcyjnego, gdyż właściwie można się bez niej obyć. Chyba, że zamierzasz kilka razy dziennie jeździć z Piazza Michelangelo do Stacji SMN i z powrotem :)
    Obydwie opcje różnią się dostępnością muzeów, więc najlepiej najpierw ustalić, które chcesz zwiedzić i zobaczyć, która będzie dogodniejsza.
  • Gość: brus IP: *.xdsl.centertel.pl 15.01.12, 18:53
    A czy wiadomo już kiedy w tym roku udostępniony będzie Korytarz Vasariego?
  • malgotosca 15.01.12, 20:19
    Tak, od 17 stycznia do 27 kwietnia, z wyjątkiem tygodnia pomiędzy 5 a 10 kwietnia 2012 r.oraz 24 i 25 kwietnia. Tylko w języku włoskim.
    we wtorek i czwartek o 09.00 i 11.30;
    w środę i dwa na piątek o godzinie 14.00 i 16.30.
    Cena jak do Uffizi plus obowiązkowa rezerwacja (4€)
    rezerwacja telefoniczna 055.294883 czynna od poniedziałku do piątku od 8.30 do 18.30 oraz w soboty od 8.30 do 12.30.
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.12, 22:45
    Wpadł mi w oko hotel w miejscowości Impruneta, 15 km od Florencji.
    Domyślam się, że FirenzeCard nie obejmuje komunikacji podmiejskiej.
    Może się mylę ?
    Jak jest z autobusami z Imprunety do Florencji ? Nie chcielibyśmy jeździć autem, żeby spalać benzynę w korkach i truć ludzi spalinami.
    Czy są zniżki dla dzieci dla obu kart ?
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.12, 22:53
    100 euro za kartę rodzinną Uffizi ?
    www.amicidegliuffizi.it/become_a_member.aspx
    Z kartą Firenze 1 dziecko ma wstęp za darmo z 1 dorosłym ?
    W naszym przypadku też wychodzi 100 euro za rodzinę

Chcemy być we Florencji 5 dni
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 00:43
    Proszę o pomoc, jak dobrze rozumię włoski, to Impruneta jest w sieci komunikacji miejskiej Florencji o nazwie ATAF i z FirenzeCard
    jest przejazd do miasta za darmo ?
    Dobrze rozumiem ?

www.ataf.net/tp/bw.aspx?LN=en-US
  • malgotosca 16.01.12, 09:11
    Trudno orzec, bo przy Firenze Card napisano, że chodzi o lokalny transport miejski. Napisałam do nich maila z pytaniem, jeśli odpiszą umieszczę tu ich wyjaśnienie. Do Florencji faktcznie lepiej jechać komunikacją publiczną, bo na kierowcę auta czyha strefa oganiczonego ruchu i strefa ograniczonego postoju - co ciekawe, te dwie strefy nie pokrywają się. Ale od strony Imprunety można wjechać nie przekraczając tych stref na Piazzale Michelangelo i tam za darmo zostawić auto na parkingu i zejść do centrum pieszo, a z powrotem, gdybyście byli bardzo zmęczeni skorzystać z autobusu. Są bilety kumulacyjne, przy zakupie bodajże 4, piąty masz z darmo, ale nie pamiętam tego dokładnie, bo raz z gośćmi wykorzystałam tę opcję, a to było w 2010 roku, więc mogło też się coś zmienić. Zresztą całą taryfa jest na ich stronie www.ataf.net/en/fares/tickets.aspx?idC=82&LN=en-US
    Jeśli chodzi o dzieci i wstęp za darmo, to najczęściej i tak wchodzą za darmo (rzecz dotyczy obywateli UE). Ważne tylko jest, że każda karta pozwala na wejście bez kolejki,na co sam wiek wizytującego nie pozwala.
    Radziłabym Ci na spokojnie ustalić, do ilu muzeów w ogóle chcesz wejść i zliczyć normalne ceny wstępu , zobaczysz wtedy, czy Ci się w ogóle opłaca kupować którąkolwiek z kart.
    Być może wolałbyś dwa razy obejrzeć Uffizi, bo na jeden raz to głowa wybucha, a wtedy na Firenze Card nie masz szans wejść drugi raz, na Amici możesz wchodzić tyle razy, ile uznasz za słuszne.
  • geomax 16.01.12, 09:24
    Ja ciągle myślę nad Firenze Card - nie obejmuje ona Duomo z przyległościami /Galleria Dell'Opera, Campanile itd./ więc zliczę koszty wstępu do miejsc, które mnie interesują i zobaczymy co wyjdzie. Mieszkał będę w Oltrarno a to kawałek od centrum, pogoda będzie dla mnie ostatecznym czynnikiem czy korzystać z komunikacji miejskiej czy nie i tym samym z FC.
    Adam
  • malgotosca 16.01.12, 11:01
    Pochwalam Duomo i muzeum. Na campanile jeszcze się nie wspięłam, na razie bliżej zaprzyjaźniłam się z kopułą, o czym napisałam artykuł
    Muzeum katedralne jest moim ulubionym, takim ludzkim, dokładnie na jeden dzień, nie mieszającym zbyt mocno w głowie, a dzieła klasy światowej. Też o nim napisałam.
    A na Oltrarno daleko?
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 22:53
    Ogromnie dziękuję za pomoc.
    Musimy to wszystko na spokojnie przeliczyć.
    Żona mi suszy głowę, że dzieci mogą nie wytrzymać latem zaliczania kolejnych miejsc we Florencji.
    I niewykluczone, że nie skorzystamy z kart, a nastaiwmy się na pobyt bardziej wypoczynkowy
  • Gość: RomaN IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.12, 11:03
    Luigi napisał(a):
    Wpadł mi w oko hotel w miejscowości Impruneta, 15 km od Florencji.
    Domyślam się, że FirenzeCard nie obejmuje komunikacji podmiejskiej.
    Może się mylę ?
    Jak jest z autobusami z Imprunety do Florencji ? Nie chcielibyśmy jeździć autem
    , żeby spalać benzynę w korkach i truć ludzi spalinami.
    Czy są zniżki dla dzieci dla obu kart ?

parkowaliśmy 1x płatny < Parking > bezpłatny B 2x super miejsce

Zachęcam do dojazdu autem własnym i skorzystania z parkingu bezpłatnego
    w punkcie B 15,2 km, 30 min. Zapewniam że autobusem na pewno w tym czasie nie dojedziesz.
    Szkoda Waszych dzieci i...
    ...ale Wasz wybór, Wasza decyzja.

Pozdrawiam,
  • malgotosca 16.01.12, 14:02
    Odpisali, że z samej Imprunety nic nie jedzie, najbliższa linia to 37, która startuje z Tavarnuzze. Ale jeśli się zdecydujesz dojechać tam autem i dalej jechać tym autobusem, to faktycznie masz go w cenie Firenze Card.
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.12, 22:54
    To już lepiej jechac własnym autem do centrum.
    W każdym razie jeszcze raz dzięki za fachową pomoc
  • malgotosca 17.01.12, 09:50
    Znam bardzo mało dzieci, które lubią zwiedzanie. Jednak może coś byście i dla nich znaleźli? Są nieopodal Florencji dwa muzea, które z chęcią zwiedzają i dzieci i dorośli, bez względu na płeć. To muzeum maszyn Leonarda w Vinci oraz muzeum Piaggio w Pontederze. To drugie darmowe.
    Piłka nożna mnie nie bawi, ale może akurat Twoją rodzinę tak, wtedy jak znalazł muzeum piłki nożnej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka