Dodaj do ulubionych

Campingi nad jeziorem Garda

16.04.12, 10:48
Witam. W połowie lipca planuję wyjazd z rodziną do Włoch samochodem, nad jezioro Garda. Chcemy skorzystać z campingu, będziemy z dziećmi 6 i 4l. Mam katalog z Eurocampu i próbuję coś fajnego wyszukać, ale nie wiem już na co zwracać uwagę. Chcemy zarezerwować mobil home ,na campingu gdzie dzieci będą miały różne atrakcje(głownie baseny ze zjeżdżalniami, plac zabaw) ale będziemy też jeździć po okolicy. Na pewno odwiedzimy Gardaland, skoczymy do Wenecji i nad Adriatyk (okolice Caorle i Bibbione).

Mam prośbę, czy ktoś może polecić mi jakiś sprawdzony camping? Nie wiem czy lepiej "mieszkać" na południu jeziora w okolicach Sirmione, Peschiera; czy lepiej na zachodnim brzegu w okolicy Salo. Żeby jeszcze był dostęp do jeziora , jakaś plaża? Czy na południowych krańcach jeziora też jest widok na góry?
Proszę o pomoc.
Dziękuję Hania
Edytor zaawansowany
  • Gość: gancek IP: *.interwan.pl 16.04.12, 11:36
    haniamysz napisała:
    "Mam katalog z
    Eurocampu i próbuję coś fajnego wyszukać, ale nie wiem już na co zwracać uwagę"

przede wszystkim zawęź swoje poszukiwania do kempingów z wolnymi miejscami.
    Radzę dowiedzieć się o to w Eurocampie.
  • Gość: bajka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 13:08
    Ja byłam w Peschiera na campingu Butterfly z Eurocampu i w Moniga del Garda. Góry było widać z obydwóch campingów, chociaż oddalone. Z campingu Butterfly mozna było dojść wzdłuż jeziora do Gardalandu. Plaże kamieniste, jak to nad Gardą.
  • Gość: janisia IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 16.04.12, 19:13
    Mam jeszcze pytanie do,,bajka",jak wrażenia z campingu ,,Butterfly"?
  • Gość: janisia IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 16.04.12, 19:10
    Święta racja ,już w styczniu kiedy zamawiałam nie było żadnego wyboru :(Dostałam z przydziału,,Butterfly" a i tak czekałam na odpowiedż z angielskiego biura bo u nas brakowało jednego noclegu:)
  • Gość: wagabunda1492 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 17:49
    Ja osobiście nie pchałbym się na kilka dni nad Gardę. Jeden dzień, żeby dzieciaki miały frajdę i nad Adriatyk. Ale w okolice Rawenny, Włosi bardzo życzliwi. Jest tam dużo kempingów 3*. trochę na temat zwyczajów Włoch przeczytasz na stronie .Pozdrawiam
  • czuszkaa 16.04.12, 20:12
    patrząc na Twoje kryteria wyboru to polecam Bella Italia, nie wiem tlyko jak z miejscami w wybranym terminie.
    --
    Emilka - 20.11.2007
    Bartosz - 30.11.2009
  • Gość: e-tam IP: *.dynamic.chello.pl 16.04.12, 20:34
    haniamysz napisała:
    ...wyjazd z rodziną do Włoch samochodem, nad jezioro Garda. Chcemy skorzystać z campingu, będziemy z dziećmi 6 i 4l....
    ... Mam katalog z Eurocampu i próbuję coś fajnego wyszukać...

Jeżeli masz dostęp do internetu a tu jest WSZYSTKO,
    to ten katalog sprzedaj "na makulaturę"...

Lago di Garda < kempingi, wybieraj przebieraj

Ponieważ jak widzę otrzymujesz konkretne i rzetelne odpowiedzi,
    ośmielam się wkleić swoje "wypociny" < zapraszam do rzetelnego klikania

Pozdrawiam,
  • Gość: kl IP: *.dynamic.chello.pl 16.04.12, 22:36
    Jeśli z dziećmi to zdecydowanie Bella Italia
  • Gość: orka IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.12, 08:58
    Chcecie jechać z Eurocampem, czy indywidualnie?

• haniamysz 17.04.12, 09:04
    Witam. Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Rzeczywiście, na niektórych campingach nie ma już miejsc, ale nie jest tak źle, można jeszcze zarezerwować. Czytam i szukam na własną rękę już od dawna , ale też szukam porady przez forum, ponieważ zależy mi na sprawdzonych miejscach przez osoby, które były na wakacjach z dziećmi. My wolimy pozwiedzać, pojeździć, posiedzieć w kanjpce ale dzieci to tylko woda ,piasek i plac zabaw ...Dlatego obrałam takie kryteria.
    Okolice jeziora Garda dają chyba więcej możliwości do zwiedzania, mamy w planie spokojne objechanie jeziora, wjazd kolejką na Monte Baldo, dzieci powinny być zadowolone. Bo po muzeach to raczej nie będą chciały chodzić.
    Jeszcze raz dziękuję
    Hania
  • haniamysz 17.04.12, 14:42
    Witam.
    Jedziemy indywidualnie a katalog Eurocampu zamówiliśmy, żeby zorientować się jak to wygląda. Nie musi być to akurat ich camping. Wpisując w wyszukiwarkę wyskakuje ich trochę.Pierwszy raz jedziemy na camping, może być ciekawie...
    Jedziemy przez Niemcy (jesteśmy z Gdyni), wychodzi nam o wiele szybciej.
    Dziękuję za wszystkie wpisy.
    Hania
  • Gość: orka IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.12, 09:29
    Trzeba przyznać, że kempingi wybrane przez Eurocamp są raczej dobre, jeśli chodzi o dzieci. Mają na ogół świetne baseny i place zabaw. (Co nie znaczy, że inne nie :)) Pooglądaj zdjęcia, coś dla siebie wybierzecie.
    Nie polecałabym molochów, bo to takie większe, samowystarczalne miasteczka - tłumy, domek jeden przy drugim, duże kolejki w jadłodajniach.
    Moje dzieci uwielbiały wieczorne dyskoteko - animacje, warto sprawdzić, czy są takowe na kempingu.

Dobrze jest mieć bazę wypadową w pobliżu miejsc, które się chce zobaczyć, bo niewielkie odległości pokonuje się dość długo (spory ruch, korki). Zatem jeśli chcecie wjechać na Monte Baldo, czy pobawić się w Gardalandzie, rezerwujcie coś na południu/wschodzie.

Zachód jest jednak sporo ciekawszy, a kempingi mniejsze. Na północy w ogóle kempingów nie widziałam...

Trochę zdjęć z naszych pobytów nad Gardą zamieściłam tu:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,118924705,119280367.html
    Może coś się przyda w planowaniu.
  • Gość: pawel IP: *.adsl.inetia.pl 21.05.12, 10:40
    Ja proponuję Altomincio Family Park. Byłem tam 3 -lata temu z dziećmi (6 i 9 lat). Dla dzieci to raj. Basen typu laguna, zjeżdżalnie, animacje itp. Dla rodziców fajne knajpki, cisza spokój. Jedyna niedogodność, to że nie jest przy samej Gardzie. Ja byłem z Vacansoleil i było super. Polecam
  • mg3city 21.05.12, 17:49
    nieco spóźniony ten wpis, bo u koleżanki camping już dawno klepnięty :)
  • Gość: Kamila IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 16:54
    Cześć, polecam Bella Italia na południu, byłam tam w zeszłym roku z rodziną i jestem zachwycona. miejsce przepiękne, dobra baza wypadowa. Jak jedziecie samochodem to nie ma problemu żeby gdziekolwiek się dostać, my byliśmy w okolicy w Sirmione i Peschierze i Weronie, a dalej w Wenecji, no i oczywiście w górach. Na miejscu mnóstwo atrakcji dla dzieci, dużo zabaw, animacji, kompleks basenów. wzięliśmy też dzieci do parku rozrywki Gardaland, tylko jakieś 5km. Mieszkaliśmy w mobilhomach z kempingów europy, ponieważ my jechaliśmy w czerwcu to nawet wyszło całkiem niedrogo, a domki dla czterech osób całkiem komfortowe.
  • mg3city 20.04.12, 10:26
    Hej, my też jedziemy nad Gardę niestety ze względów terminowo urlopowych dopiero w sierpniu. Zatrzymujemy się na campingu Gasparina w "domkach". Wyjazd tez organizujemy pod dzieciaki. Będę wdzięczna za wszelkie porady związane z pobytem, zakupami i "oszczędnościami" w stylu kuponów na wejścia do parków itp. Przydadzą się również rady odnośnie "dzikich tłumów" w sierpniu - bo mam ich świadomość, ale innego terminu nie mogłam wybrać.
  • haniamysz 20.04.12, 23:28
    Witam.
    My również mamy zarezerwowany mobil home w Gasparinie. Polecana Belle Italia ma w tym terminie wszystko zarezerwowane.My jedziemy 12.07. Na pewno będzie fajnie, w porównaniu z naszym Bałtykiem(jestem z Gdyni).
    Zamierzamy wybrać się z dziećmi do Gardalandu i SeaLife. Wyczytałam że najkorzystniej kupić bilet rodzinny, tylko nie wiem, czy można go wykupić z opcją 2 dni(bo w jeden dzień na pewno nam się nie uda). Objechać jezioro, spokojnie, zatrzymać się w miasteczkach, punktach widokowych. Popływać po jeziorze statkiem wycieczkowym lub łódką.Chcemy wjechać na Monte Baldo kolejką. Czytałam też, że w recepcji można dostać rabatowe bilety na wejście do Gardalandu, czasami też są jakieś kupony dołączane do wyrobów Nestle lub puszek z napojami( to w marketach).A reszta to nie wiem, my pierwszy raz będziemy na kempingu i to z dziećmi. Ja nastawiam się na ciepło, słońce i wodę!
    JAk wrócimy to na pewno napiszę jak pobyt i może coś doradzę.
    Pozdrawiam
    Hania
  • mg3city 21.04.12, 10:09
    Czyli świat jest mały ;) tez jesteśmy z Gdyni. jeżeli zakładają 2 dniowe wejście to przeliczyć bo np. Nam to się nawet opłaca kupić bilety roczne do gardalandu, gdyż jedno z mocy dzieci juz powyżej granicy, która wyznacza dzieciectwo w Gardalandzie. Tak więc przy opcji 3bilety normalne jeden ulgowy kalkuluje się kupić bilety sezonowe oczywiście biorąc pod uwagę wejście na minimum 2 dni. Zaglądaj na stronę campingu - tam tez juz maja promocje na bilety pokazane. Dla mnie z uwagi na wiek dzieci promocja 3za2 które teraz raczej są wszechobecne nie jest atrakcyjna. My rezerwowalismy domki prestige juz w pierwszych dniach grudnia i ledwo nam się udało na sierpień je dostać. Mamy tez podobne plany jak Wy z tym ze na jeden dzień zarezerwowalismy motorówke. Tez jedziemy przez Niemcy z noclegiem w Inglostadt żeby wejść do muzeum Audi - siła męskiej czesci wycieczki hehe. Nie ukrywam ze cały czas liczę jeszcze po cichu na kupony 2w1 i gdybyś coś wytropila to daj koniecznie znać.
  • mg3city 21.04.12, 10:12
    Przepraszam za błędy ale pisałam na telefonie i coś teraz widzę ze słownik z automatu pozamienial mi słowa. Mam nadzieje ze jakoś da się zrozumieć co powinno być właściwym słowem hehe
  • mg3city 05.07.12, 09:42
    Haniamysz koniecznie opisz swoje wrażenia po powrocie - szczególnie o campie:) nikt nie pisze za wiele o tym campingu... dlatego chętnie przeczytam Twoje spostrzeżenia, zwlaszcza, ze nawet trasę mamy taką sama do pokonania :)
    pozdr.
    mg3city
  • Gość: ~itman IP: *.adsl.inetia.pl 07.07.12, 19:47
    Wizualnie jest ok.
  • mg3city 09.07.12, 14:42
    to wizualnie to "naocznie" czy na zdjęciach ?;)
    przeszperałam trochę zasoby sieciowe i znalazłam parę filmików, parę fotek, parę opinii - ale niestety tylko Holendrów, Niemców, Duńczyków a chętnie "poczytałabym" trochę aktualniejsze i od Polaków.
  • Gość: ~itman IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.12, 10:17
    Veni,vidi ...Kamping raczej kameralny,sanitariaty czyste,sklepik,basen ,lezaki platne 2E za dzień,niedaleko na poczatku Pescheria supermarket Migross ,niedrogi.
  • mg3city 10.07.12, 10:36
    dzięki:) za dobre informacje, sanitariaty mnie nie bolą, bo mam tam mobilhome z pięknym przyrostkiem prestige ;) i to podobno po świeżym zakupie i instalacji wiosną tego roku:) Męcząc pytaniami dalej to ja raczej nie zamierzam za dużo gotować (jeść na miejscu będziemy raczej tylko szybkie śniadanie - głównie z uwagi na dzieci aby na głodnego nie leciały) to chętnie "przygarnę" adresy fajnych niedrogich jadłodajni - nie muszą to być wypasione restauracje - ważne żeby jedzonko było smaczne i generalnie nie za bardzo wyszukane - bo mi syn z głodu padnie wtedy heheh lub będzie się stołował w lodziarniach tylko.
  • Gość: ~itman IP: *.adsl.inetia.pl 10.07.12, 11:48
    W Pescheira sporo pizzeri i barów.Jak chcesz sobie sprawdzić jak wyglada tam gdzie jedziesz czy okolica wejdz na www.maps.google.pl ,zoom do Gaspariny i klikasz na żóltego człowieczka tam gdzie jest N-S ,wstawiasz go na np.drodze i zwiedzasz wirtualnie.
  • mg3city 10.07.12, 12:59
    To już robiłam :) ale dzięki za rady

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka