Dodaj do ulubionych

Co ja jadłem?

21.10.12, 11:41
wiedziałem, że podrabiają - ale żeby z polskiego mleka?

www.tvn24.pl/oszukana-mozzarella-z-polskiego-mleka-wlosi-prowadza-sledztwo,283961,s.html
Edytor zaawansowany
  • Gość: agata IP: *.232-95-r.retail.telecomitalia.it 21.10.12, 11:53
    A co Polskie mleko gorsze?:))
    Nie wierz we wszystko co piszą media.
  • horyzont.zdarzen1 21.10.12, 12:14
    "A co Polskie mleko gorsze?:))

u nas nie spotyka się bawolic:), a ""Mozzarella di bufala campana" jest robiona z mleka bawolic
  • Gość: mleko IP: *.47-79-r.retail.telecomitalia.it 21.10.12, 13:21
    Oszukana 2 razy: przede wszystkim dlatego, ze z mleka krowiego, a po drugie, ze z mrozonego polskiego.
  • Gość: anthonyb IP: *.netrun.cytanet.com.cy 22.10.12, 22:31
    oszustwa i podroby zdarzaja sie na calym swiecie
    w smaku roznica pomiedzy mozzarella bawola i krowia jest znaczna
    mieszkaniec Kampanii raczej ja wyczuje
  • shilaa 22.10.12, 23:03
    > w smaku roznica pomiedzy mozzarella bawola i krowia jest znaczna
    > mieszkaniec Kampanii raczej ja wyczuje

Tu nie chodzi o roznice miedzy mozzarella bawola a fior di latte, ktore jest zrobione calkowicie z mleka krowiego. Problem polega na tym, ze w tej pierwszej czesc mleka bawolego zastepuje sie krowim. Nie wiem w jakich proporcjach, ale biorac pod uwage fakt, ze kilogram mozzarelli 100% z mleka bawolego, uwzgledniajac koszty mleka, produkcji i transportu, powinien kosztowac prawie 20 € (a kosztuje 10-14 €), jest oczywiste, ze cos nie pasuje.

Od dlugiego czasu jem mozzarelle bardzo rzadko i tylko te z Paestum. Przerzucilam sie na fior di latte z Vico Equense.
  • anthonyb 23.10.12, 15:51
    Pewnie, ze oszukuja. Nawet Ci ze znaczkiem dop. Nagle z pysznej rozplywajacej sie w ustach mozzarelli kupujesz jakies gumowe g...o.
    W miejscowowsci, w ktorej mieszkam mam jedem punkt sprzedazy mozzarelli z bufalicy z okolic, o ktorych piszesz i jest bardzo dobra. Mam tez lokalnego producenta.
    Jadam tez przez cale lato mozzarelle z bufalicy z prowincji Caserty i dolnego Lacjum i tam tez jest wielu producentow, ktorzy produkuja naprawde swietna.
    Ale pewnie jak shilla tez wie, oprocz tego, z jakiego mleka wyprodukowana jest mozzarella wazne tez jest sposob jej przechowania do czasu spozycia. Wieksze kawalki nabieraja smaku dopiero po kilkunastu godzinach po wyprodukowaniu, mniejsze sa szybciej do jedzenia. Nie nalezy jej absolutnie przechowywac w lodowce itp. itd.
    Dopiero, gdy zjemy odpowiednio wyprodukowana, przechowywana mozzarelle z bawolicy bedziemy mieli skale porownawcza.
    Niestety.
    Tak jest chyba ze wszystkimi produktami.
    --
    kuchnia pod wulkanem
  • shilaa 24.10.12, 02:16
    Niestety oszukuja prawie wszyscy, bo to wielki mafijny biznes. Duzo zalezy tez od miejsca produkcji. Np. mozzarella z miast Aversa i Acerra jest najgorszej jakosci (wplyw camorry na produkcje jest tam najwiekszy, ale kluczowe znaczenie ma skladowanie smieci w tamtych rejonach i olbrzymia zawartosc dioksyn w ziemi), niestety z tych samych powodow coraz gorsza mozzarelle robi wielu producentow z Mondragone. Mozzarella z Battipagli, Eboli i Paestum prawdopodobnie pod wzgledem mleka jest tak samo oszukana jak ta z okolic na polnoc od Neapolu, ale przynajmniej tereny sa czystsze. Tak samo jadac ostatnio motocyklem w okolicach Matese widzialam 2-3 hodowle bufalic, w ktorych mialy one wolny wybieg na lace obok Parku Regionalnego Matese. Mozzarella z ich mleka na pewno jest i zdrowsza i lepsza niz ta np. z Aversy, gdzie bufalice sa zamkniete na malym wybiegu i depcza w blocie.

• Gość: agata IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 23.10.12, 20:06
    U nas sery robi Konrad: mozzarellę, ricottę, mascarpone... Taki domowy serek przepyszny nie ma nawet porównania z tym co możesz kupić we włoskim supermarkecie. Jeśli natomiast masz z pewnego źródła, bezpośrednio od chłopa to zupełnie inna sprawa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.