Dodaj do ulubionych

sycylia- kilka pytań

IP: *.31.57.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.11.12, 00:31
witam forumowiczów. Planujemy 2 tygodniowy urlop na Sycyli, z biurem podróży.
Mam kilka pytan do wtajemniczonych.

Jakie mniej więcej są koszta wynajęcia auta, klasy A, na 3 dni? czy wymagana jest karta kredytowa do wynajęcia? jaka jest cena paliwa?

jakie są ceny w sklepach, alkohole , jakieś pamiątki, przekąski? ceny porownywalne np. do hiszpanii , grecjii czy drożej??

czy na sycyli w hotelach z biur podrozy można poczuć choć troche włoskie klimaty? :) czy puszczana jest muzyka włoska czy raczej taka teraz na topie? czy kuchnia jest sycylijska?

Szukam jakiegoś interesującego hotelu i większość jest w malych mieścinach, gdzie nic nie ma:) czy tak jest poprostu na calej sycylii czy ja wynajduje takie hotele?

byłam na wyspach greckich, kanaryjskich, hiszpanii - czy ktoś wtajemniczony porówna do nich sycylie?? czy się nie zawiodę jadąc tam????? czy będą to inne widoki, czy raczej mniej więcej to samo :)

czytając troche na forach wydaje mi się że sycylia jest bardziej dzika, nie tak zcywilizowana, ale może się mylę:)

proszę chętnych o odpowiedz.

pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • adidas.abebe 30.11.12, 05:07

...ze ty, bunia, jestes nierozgarnietym, leniwym matolkiem dla ktorego
    forum dziala tylko w jedna, pytajaca, strone. Nie czytasz niczego, cholerny
    leniuchu. Nawet watkow w bliskim sasiedztwie swojego powtarzajacego
    sie pytania. Zalosna jestes podrozniczka. forum.gazeta.pl/forum/w,206,140654695,140654695,Sycylia_koszty_podrozy.html
  • Gość: Pietro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.12, 07:07
    a-class.mercedes-benz.pl/
    Klasy A ?! Jajca sobie z nas robicie
    Głupia prowokacja
  • Gość: Spadaj szczeniaku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.12, 08:30
    Samochód klasy A to ty widziałeś na obrazku,
    najpierw naucz się ortografii,
    biedne dziecko neostrady udaje światowca
  • pietrzj1 30.11.12, 09:57

> Jakie mniej więcej są koszta wynajęcia auta, klasy A, na 3 dni? czy wymagana je
    > st karta kredytowa do wynajęcia? jaka jest cena paliwa?

Jak rozumiem, chodzi o auta z segmentu A, czyli po prostu miejskie. Ceny są niewygórowane, po wpisaniu w wyszukiwarkę "wynajem samochodów Sycylia" uzyskamy informację z wielu międzynarodowych wypożyczalni. Bez karty kredytowej chyba nie da się zarezerwować, ale może wystarczy jakaś kaucja (zapewne bardzo wysoka).
    Paliwo we Włoszech jest chyba najdroższe w Europie, cena litra zbliża się do 2 EUR.

> jakie są ceny w sklepach, alkohole , jakieś pamiątki, przekąski? ceny porownywa
    > lne np. do hiszpanii , grecjii czy drożej??

Ceny w sklepach i knajpkach niewygórowane, na pewno jest zdecydowanie taniej niż we Francji.
  • marghe_72 01.12.12, 00:29
    Gość portalu: buniaa napisał(a):

> witam forumowiczów. Planujemy 2 tygodniowy urlop na Sycyli, z biurem podróży.
    > Mam kilka pytan do wtajemniczonych.
    >

>
    > czy na sycyli w hotelach z biur podrozy można poczuć choć troche włoskie klimat
    > y? :) czy puszczana jest muzyka włoska czy raczej taka teraz na topie? czy kuch
    > nia jest sycylijska?
    >
    Trochę dziwne te pytania.. trochę jakby małe dziecko pytało ;). No ale ponoć nie ma głupich pytań - wszystko zależy od tego z jakim biurem podróży wyjedziesz i jaki hotel wybierzesz .

> Szukam jakiegoś interesującego hotelu i większość jest w malych mieścinach, gdz
    > ie nic nie ma:) czy tak jest poprostu na calej sycylii czy ja wynajduje takie h
    > otele?

Sycylia to zarówno malenkie, urokliwe miasteczka jak i spore miasta. Podaj nazwy konkretnych miejscowości to może damy rade pomóc..
    >
    > byłam na wyspach greckich, kanaryjskich, hiszpanii - czy ktoś wtajemniczony po
    > równa do nich sycylie?? czy się nie zawiodę jadąc tam????? czy będą to inne wid
    > oki, czy raczej mniej więcej to samo :)

Wszystko zależy od tego na co się nastawiasz. I z czym porónujesz. Bo wyspa wyspie nierówna, także w takiej Grecji

> czytając troche na forach wydaje mi się że sycylia jest bardziej dzika, nie ta
    > k zcywilizowana, ale może się mylę:)

Zdefiniuj "dzika"
    >
    > proszę chętnych o odpowiedz.
    >
    > pozdrawiam
    >

--
    miszmasz-marghe.blogspot.com/
    i
    malutki-kuchcik.blogspot.com/
  • potwor_z_piccadilly 06.12.12, 23:06
    Na Sycylię trzeba uważać, bo jako że to droga wyspa, to nasze BP często oferują hotele na zadupiu, bo tańsze. Wykupisz taki, to przebimbasz dwa tygodnie przy basenie i barze (mocno odpłatnie bo tam All rzadko jest oferowany), a do plaży możesz dotrzeć z buta krzaczożastą, bez pobocza drogą, lub odpłatnym hotelowym busem (jak się załapiesz).
    My ostatnio wczasowaliśmy w Letojanni. Miejsce świetne, bo:
    1 - Ładna plaża pod nosem.
    2 - Jest co robić po kolacji poza hotelem.
    3 - Ceny w miejscowych sklepach parokrotnie niższe niż w hotelu i knajpach. Co do knajp i barów, to coperto nadal jest stosowane. Kupujesz lody bezpośrednio, dwa E. Siadasz i podaje kelner, pięć. To samo dotyczy pizzy, piwa, kawy itp. (spytasz ich o coperto, to udają głupa. Udają bidule że nie wiedzą co ten wyraz znaczy).
    4 - Sześc kilometrów do bajecznej Taorminy (kursują rejsowe busy).
    Jadełko.
    Raczej włoskie. Co do walorów smakowych, to to już zależy od standardu hotelu.
    Auto.
    O ile w Grecji zawsze wynajmowałem to na Sycylii nie, bo:
    1 - Tamci po wariacku jeżdżą.
    2 - Drogi fatalnie oznakowane. Właściwie, to w wielu miejscach brak jakiegokolwiek oznakowania. Dojeżdżasz do skrzyżowania i klops. Tylko GPS, tubylec, lub wróżka mogą pomóc.
    My korzystaliśmy z fakultetów. Może to drożej wychodzi, ale jest bezpieczniej. Ponadto pilotka oprowadzi, co nieco wyjaśni, a też i wiele ciekawostek można od niej usłyszeć.
    Muzyka.
    Raczej się zeuropeizowali.
    Osobiście, to na wieść o atrakcjach muzycznych w danym hotelu, to ja do tego hotelu bym nie pojechał. Ja na wakacje jadę po to by zwiedzać i odpoczywać, a muzyki, to mogę sobie posłuchać w domu i do tego tej, której chcę posłuchać.

Pozdrawiam.

• ma.ci.ej 07.12.12, 20:32
    Nie chciałem się wypowiadać, bo o wyjazdach na Sycylię z biurem podróży nie wiem kompletnie nic (jeździłem na własną rękę), ale potwor_z_piccadilly napisał kilka rzeczy, które moim zdaniem kompletnie mijają się z prawdą:

> 1 - Tamci po wariacku jeżdżą.
    Nie jest tak źle. W Palermo, a także w okolicy przepraw promowym jeździ się faktycznie tragicznie i panuje tam zupełna wolna amerykanka, ale poza tymi miejscami jeździ się jak w każdym innym miejscu na południe od Florencji, a na pewni zdecydowanie lepiej niż w Rzymie czy Neapolu

> 2 - Drogi fatalnie oznakowane. Właściwie, to w wielu miejscach brak jakiegokolw
    > iek oznakowania. Dojeżdżasz do skrzyżowania i klops. Tylko GPS, tubylec, lub wr
    > óżka mogą pomóc.

Trochę prawdy w tym jest. Ale nie tyle aby rezygnować ze zwiedzania na własną rękę

> 3 - Ceny w miejscowych sklepach parokrotnie niższe niż w hotelu i knajpach.
    No przecież tak jest wszędzie.

>to coperto nadal jest stosowane
    No przecież to Włochy, praktycznie wszędzie we Włoszech doliczają coperto - nie wiem, co w tym dziwnego.

> Na Sycylię trzeba uważać, bo jako że to droga wyspa
    Dość kontrowersyjne stwierdzenie. Ja bym raczej napisał, że turystyka zorganizowana jest droga. Gdy porównujemy ceny w sklepach, na targach, czy w miejscach gdzie stołują się miejscowi ceny są zdecydowanie bliższe polskim niż tym z północy Włoch.

I jeszcze odnosząc się do postu Bunii
    >czytając troche na forach wydaje mi się że sycylia jest bardziej dzika, nie tak zcywilizowana, >ale może się mylę:)

Moim zdaniem absolutnie nie. O ile można Sardynię nazwać dziką, to Sycylia to duża wyspa, z autostradami, miastami i przemysłem. Owszem można natrafić na spore obszary "dzikie", zwłaszcza w górach i trochę na południu

Autostrady są dobre, łatwo można w wiele miejsc dotrzeć samemu, ale odległości są też spore i np. będąc w okolicy Taorminy trudno zwiedzić zachód jeżdżąc tylko na jednodniowe wycieczki.

• Gość: jozefa11 IP: *.dynamic.chello.pl 09.12.12, 19:18
    Byłam na S.5 razy i zawsze chętnie tam wracam ze względu na specyficzną atmosferę włoskiego luzu. Faktycznie biura proponują często hotele na zadupiu więc radzę sprawdzić dokładnie położenie np fajne są hotele w okolicy Taorminy np Letojani i Giardini Naxos bo można do niej dojechac autobusem. Ale moim zdaniem aby zwiedzić Sycylię wypożyczenie auta jest obowiązkowe-jeżdzi się dobrze, są autostrady ale w sezonie trzeba liczyć się z korkami. Palermo i dużę miasta odwiedzać trzeba w weekendy, bo łatwiej zaparkować. Cena auta małego z klimą ok60-80 euro dziennie, im dłuższy okres wynajmu tym taniej. Ja osobiście polecam hotel w okolicy Taorminy, Cefalu lub Syrakuz i 4-5 dni samochód z pełnym ubezpieczeniem. Zwiedzić należy poza w.w miejscowościami: Etnę. Ragusa,Katania, Agricento Selinunte, Monreale, górskie miasteczka w centralnej części wyspy.
  • Gość: gosc IP: *.204.62.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.12.12, 23:57
    a na dwa dni ile mniej więcej kosztuje wynajęcie auta, z tego najniższego standardu???
    i czy trzeba mieć kartę kredytową????

i czy to prawda że benzyna tam 2 euro kosztuje?
  • jeepwdyzlu 10.12.12, 13:35
    Co do cen - Sycylia jest we Włoszech chyba najtańszym regionem.
    Autem jeździ się świetnie, kłopot jest tylko z parkowaniem w miastach i miasteczkach (mniej)- ale to dotyczy całych Włoch. Oznakowanie? Takie jak wszędzie. GPS i uśmiech dla tubylców - rozwiązują każdy problem...
    2 EUR za benzynę - tyle kosztuje w Niemczech 95 przy autostradzie... (1,92-2,02). Ceny z wczoraj - wracałem z Monachium...
    pozdrawiam
    jeep

PS. Jesli wyjazd poza sezonem - warto jechać SAMEMU. Baza pensjonatowo - hotelowa bez zarzutu, wspaniała kuchnia, przyjaźni ludzie - po co siedzieć cały czas w hotelu...?

--
    YCDSOYA
  • Gość: gosc IP: *.30.6.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.12.12, 14:29
    to ile kosztuje aktualnie benzyna na sycylii ????

• Gość: ja IP: *.access.telenet.be 10.12.12, 21:11
    Jednym z najladniejszych i najczystszych miast jest Cefalu. Jest tam drogo w sezonie.
    Ogolnie na Sycylii jest brudno; kierowcy nie przestrzegaja przepisow a w sklepach trzeba miec oczy otwarte.
    W paru miejscach , jak np. Gela sa olbrzymie rafinerie ropy naftowej.
    Jedzenie w restauracjach w centrum jest dosc drogie. Niektore plaze jak Mondello w Palermo sa platne.
    Sycylia jest ciekawa, ale mnie nie zachwyca, ale juz to lepsze niz Ibiza.
  • gelati 10.12.12, 21:28
    Gość portalu: ja napisał(a):

> Sycylia jest ciekawa, ale mnie nie zachwyca...<

Unikaj tych banalnych, wytartych i zmeczonych polskich okreslen.
    Wszyscy juz wiedza, ze Polakow nigdy nic nie zachwyca i nie powala
    na kolana. Takimi juz, qrva, jestesmy swiatowcami. Najbardziej podoba sie
    ban Kutno.
  • beata.1968 11.12.12, 16:48
    @ Gelati : KOCHAM TWOJ KOMENTARZ !!! szkoda że nie można tu dawać lajków ale jest świetny i trafiony w 100%.
  • marghe_72 13.12.12, 00:58
    Gość portalu: ja napisał(a):

> Jednym z najladniejszych i najczystszych miast jest Cefalu. Jest tam drogo w se
    > zonie.

jak wszędzie ..

> Ogolnie na Sycylii jest brudno; kierowcy nie przestrzegaja przepisow a w sklepa
    > ch trzeba miec oczy otwarte.

gdyż ponieważ bo? ;)

--
    miszmasz-marghe.blogspot.com/
    i
    malutki-kuchcik.blogspot.com/
  • potwor_z_piccadilly 10.12.12, 22:23
    Przeczytajcie uważnie tekst założycielki wątku.
    Dużo tam o pieniądzach, czyli domniemać można, że babka i owszem, pragnie spędzić wymarzone wakacje, lecz niekoniecznie wydając na nie pół swojego rocznego dochodu, to raz, a dwa, to to, że chyba nie mamy tu do czynienia z osobami doświadczonymi.
    Ja to rozumiem i dlatego, jeszcze raz odradzam wynajmowanie auta. Sycylia, to nie wyspy greckie gdzie autem za trzydzieści E/dzień plus paliwo, jedzie się bez korków, opłat autostradowych i parkingowych od miejsca, do miejsca przyzwoitymi i przyzwoicie oznaczonymi drogami.
    Pytanie, czy da się taniej.
    Sadzę że da się. Sycylia ma dobrze funkcjonującą sieć kolei i linii lokalnych busów. Do wielu miejsc tanio można dojechać i zwiedzić je. Ja nie korzystałem (prócz Taorminy). Wykupiłem fakultety i to co chciałem, zwiedziłem. No prawie. Willa Romana została na następny raz. BP nie organizowało, podobnie jak i lokalne biura. Mogłem z Niemcami, tyle że raz, drogo, a dwa, musiałbym słuchać niemieckiego języka.
    Ceny fakultetów (na osobę)
    45 - Syrakuzy (z Letojanni można spokojnie koleją), Noto.
    30 - Etna do 2/3 wysokości. Na szczyt, to już indywidualna dopłata 60 E plus wynajęcie za kilka E butów i kurtek.
    39 - Wycieczka szlakiem Ojca Chrzestnego. Czyli wioski Savoca i Forza D agro (busy nie dojeżdżają), gdzie kręcono zdjęcia do tego filmu. Jak dla mnie, to prócz Taorminy, ta wycieczka była przebojem wakacji.
    Plaża.
    10 - komplet, dwa leżaki i parasol. Jeśli hotel ma swoje, to cirka 20% taniej. Można też budżetowo. Całe masy ludzi za darmochę plażowały korzystając ze swoich kocyków i parasolek.
    Jeszcze tylko ostrzeżenie co do fakultetów.
    Nie dajcie się nabrać na wszelkie degustacje, demonstracje, prezentacje i cały ten proceder robienia ludzi w bambuko. Czyli dobrze się zastanówcie za co płacicie i ile. Jeśli w tym przypadku nie stracicie rozsądku, to reszta będzie fajna.
    Pozdrawiam.

• Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.12, 01:09
    Czytając uważnie tekst założycielki mam wrażenie, że to kiepski dowcip.
    Jak ktoś poważnie planuje podróż na Sycylię i jest osobą godną uwagi, to nie zadaje tak infantylnych pytań, np. jak te o muzykę i nie kaleczy tak języka polskiego ( chyba z 50 błędów ortograficznych i stylistycznych ).
    Co to k... znaczy wynajęcie samochodu na 2 dni, jak buniaaa nawet nie wie, co na Sycylii jest do zobaczenia ??????
    Nawet jej się nie chciało niczego o Sycylii poczytać na tym forum przed założeniem wątku !
    Do głowy jej nie przyjedzie kupić przewodnik po Sycylii w księgarni lub sprawdzić ceny benzyny we Włoszech używając google.
    Jakiś dowcipniś ma ubaw żerując na waszej naiwności
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.12, 17:02
    Rzym - totalna porażka!
    Autor: Gość: Rozczarowany IP: *.182.209.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
    forum.gazeta.pl/forum/w,206,140303278,140303278,Rzym_totalna_porazka_.html
    Re: włoski bzik - wpływ na życie w Polsce :-)
    Autor: Gość: Rozczarowany IP: *.182.107.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.p
    forum.gazeta.pl/forum/s,206,140820137,141054274.html?rep=1
    sycylia- kilka pytań
    Autor: Gość: buniaa IP: *.31.57.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.11.12,
    Re: sycylia- kilka pytań
    Autor: Gość: gosc IP: *.30.6.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.12.12,
    Re: sycylia- kilka pytań
    Autor: Gość: gosc IP: *.204.62.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.12.12,
  • ital.iano 11.12.12, 17:45
    wszedzie weszymy sPiSek...
  • ma.ci.ej 11.12.12, 21:48
    Luigi tradycyjne rozwala każdy wątek i kieruje go na boczne tory. Ciekawe czy znowu zrzuci winę na Agatę (choć ona tu jeszcze żadnego postu nie napisała).
    A jaki wniosek z analizy IP - internet w T-mobile stał się w Polsce popularny. IP które łączą
  • Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.12, 23:13
    Uderz w rozczarowanego, a agatka ( maciej ) się odezwie

Ja nic nie napisałem o agatce, a tu maciej z nią wyskakuje.

Ciekawi mnie, jakim to "przypadkiem" od kilku dni stara się rozwalić na miazgę forum
    rozczarowany.
    Nie widzę w tym przypadku, tylko faktycznie spisek.
    Wyjątkowo perfidny spisek.

Nie twierdzę, że agatka jest rozczarowanym i maciejem,
    ale że to jedna zorganizowana grupa,
    zorganizowana w celu rozwalenia forum

Jak was to bawi, to dalej polemizujcie z rozczarowanym,
    ma ubaw, że was wkręca do kretyńskiej dyskusji

• Gość: Luigi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.12, 23:39

Ciekawe jest to, dlaczego próbę ustalenia, kto stoi za ewidentną durną prowokacją,
    jaką jest ten wątek,
    maciej nazywa "schodzeniem na boczne tory" ?

Czyżby chodziło o sprawdzenie stopnia naiwności forumowiczów ?

Jak uwierzą w to, że istnieje buniaaa, to uwierzą też, że istnieje "rozczarowany" ?
    Pracownik "japońskiej firmy" ?!
    Hahahhaa
  • ma.ci.ej 13.12.12, 09:35
    Dlatego, że się po prostu czepiacz. Końcówka
    .nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
    to taka sama końcówka jak
    .neoplus.adsl.tpnet.pl

Używa jej wiele osób a Ty w kolejnym wątku zaczynasz pyskówkę i atakowanie forumowiczów.
  • Gość: agata IP: *.49-82-r.retail.telecomitalia.it 14.12.12, 11:57
    ma.ci.ej napisał(a):
    > a Ty w kolejnym wątku zaczynasz pyskówkę i atakowanie forumowiczów.

Macieju, bo on tylko to potrafi. Nie widziałam żeby napisał na forum cokolwiek ciekawego na temat Włoch. Paradoksalnie to ten typ najbardziej niszczy i zniechęca ludzi do pisania tu, więc ciekawe w czyjej grupie jest? :)

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." A.E.

Pozdrawiam,
    Agata - Italia Forum
    italiaforum.pl
  • lidiaa 17.04.13, 12:11
    Zapraszam do mojej relacji z pobytu:
    multicultikids.blogspot.com/2013/04/na-wyspie-krwistych-pomaranczy_15.html
    --
    Multi Culti Kids
    O rozwijaniu pasji podróżniczych dla najmłodszych i całych rodzin - pomysły na podróże małe i duże oraz informacje o wydarzeniach podróżniczych

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.