10.05.14, 19:21
Jeśli ktoś przejedzie otwartą lada dzień A1 z Wawy do Włoch to niech podzieli się uwagami (czas itd)
Edytor zaawansowany
  • sempre_dritto 10.05.14, 23:22
    No niestety jeszcze ciągle jest objazd tego nieszczęsnego mostu.
    Wracając, warto mieć trochę paliwa, bo do stacji benzynowej jest od granicy kawałek.
    Częstochowa też rozgrzebana.

• Gość: Mich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.14, 13:59
    A przy okazji - moze podpowiecie jakiś niedrogi pensjonat przed Wiedniem przy A2 (2-5 km od autostrady, cichy). Myśle o odcinku Graz - Wiedeń. Dz.
  • Gość: otel IP: *.play-internet.pl 11.05.14, 08:04
    ostatniego maja ma być otwarty most,tak więc w sam raz na sezon,potem już z górki
  • Gość: en10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.14, 18:10
    Czytałam, że mają otworzyć w ciągu 2-3 tygodni, czyli na koniec maja.
    To pewnie ułatwi wielu osobom decyzję, czy do Włoch przez Niemcy, czy przez Czechy.
    Jakby ktoś jechał to niech da znać. Ja jadę 18 czerwca.
  • wislok1 11.05.14, 20:10
    Do Czech wjeżdża się autostradą koło Bogumina,
    tam jest most na rzece Olzie.

Wspomniany przez was powyżej most to nie jest żaden most !

Zapewne chodzi wam o wiadukt w Mszanie, który lad dzień mają oddać do użytku.
    Teraz jest jego objazd.
  • sempre_dritto 11.05.14, 20:52
    wislok1 napisał:

> Do Czech wjeżdża się autostradą koło Bogumina,
    > tam jest most na rzece Olzie.
    >
    > Wspomniany przez was powyżej most to nie jest żaden most !
    >
    > Zapewne chodzi wam o wiadukt w Mszanie, który lad dzień mają oddać do użytku.
    > Teraz jest jego objazd.

Czepiasz się słówek, ale tam jest jakaś rzeczka, a więc to most i wszyscy raczej wiedzą o co chodzi.
    Wracałem w sobotę, asfalt już ułożony i szykowali się chyba do malowania pasów.
    Bez jakiegoś ścigania i z przerwą na obiad, do stolicy jechałem 4,5 godziny.
  • Gość: en10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.14, 21:24
    4,5 godz od granicy do W-wy?
  • sempre_dritto 11.05.14, 21:44
    od granicy do W-wy, ale gładko przejechałem przez Częstochowę.
  • Gość: brus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.14, 11:35
    Są może jakieś nowe uwagi? Pozdr
  • aby_cos_powiedziec 28.05.14, 10:24
    Z informacji podawanych na skyscrapercity wygląda na to, że wszystko jest super, czas przejazdu skrócił sie o kilkanaście minut. Na wiadukcie obowiązuje też ograniczenie do 110 km/h.
  • singsing74 28.05.14, 13:47
    Skoro wiemy, że feralny most wreszcie został oddany, pozostaje się tylko cieszyć i korzystać. Sam bym tak zrobił, bo wjazd na A1 mam praktycznie pod domem, ale wkurza mnie nieszczęsny płytowy odcinek u naszych południowych sąsiadów. Przez to zazwyczaj wybieram słowacką autostradę, do której sam dojazd jest trochę uciążliwy, lecz potem jest lux. Wiem, że niektórym te płyty nie przeszkadzają, ale mi grają na nerwach. Czy Czesi mają w planach wymienić nawierzchnię w okolicach Brna? Jeśli coś wiecie na ten temat, to piszcie.
  • Gość: Brus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 13:58
    Jesli będę jechał z wieliczki do Klagenfurtu to co polecasz wybrać. Czechy czy Słowację?
  • singsing74 28.05.14, 14:24
    W twoim przypadku najkrócej i najszybciej będzie przez Zwardoń, Źilinę, Bratysławę. W Moim przypadku z Górnego Śląska trochę szybciej jest przez Czechy ale jechałem dwa razy i poczekam, aż Czesi się trochę bardziej postarają (chyba, że już coś drgnęło). Dla mnie autostrada w Słowacji jest jak najbardziej OK, jedynie odcinek Cieszyn > Źilina czasem jest męczący, bo drogi małomiasteczkowe ;)
  • singsing74 28.05.14, 14:27
    Przepraszam, miało być tylko NAJKRÓCEJ ;)
  • singsing74 28.05.14, 14:32
    Zapomniałem polecić. Jeśli masz dobrze wyciszone auto to i zależy ci, żeby zaoszczędzić około 40 min. to przez Czechy. Jeśli drażni cię kiepski stan dróg to Słowacja będzie lepsza.
  • ma.ci.ej 28.05.14, 16:10
    Myślenice - Chyżne - Żylina - Bratysława - Eisenstadt - Graz - Klagenfurt
    Inaczej nie ma sensu
  • Gość: Brus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 20:27
    Ruszam w lipcowy piątek ok. 9.00. Via michelin podpowiada zdecydowanie Czechy....
  • ma.ci.ej 29.05.14, 12:17
    W-g google.maps - przez Czechy 790 km, 7h15min, Przez Słowację 760 km 8h15 min. Ale znam jedną i drugą drogę i nie jest to do końca prawda, bo:
    1. U Czechów nawierzchnia jest delikatnie mówiać do d :(
    2. Jadąc przed Czechy jedziesz dokładnie przez cały Wiedeń, a tam czasy mogą być zbliżone do tych prognozowanych, ale mogą być dużo dłuższe - wystarczy jeden korek
    3. Bramki na A4.

Przez Słowację jedyny kiepski odcinek jest Trsteny do Dolnego Kubina i przed Zyliną. Autostrada od Zyliny zdecydowanie lepsza od tej czeskiej pseudo-autostrady.
  • Gość: Karolina IP: *.tktelekom.pl 29.05.14, 13:11
    Przez Czechy (od przejścia Gorzyczki drogą na Wiedeń) 229 km 2 godziny. skąd Ty wziąłeś swoje czasy i kilometry?
  • ma.ci.ej 29.05.14, 14:56
    TAk jak Brus pytał: Wieliczka - Klagenfurt
  • Gość: czech56 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.14, 20:32
    Via michelin każe jechać przez Czechy....
  • wislok1 28.05.14, 20:45
    Cały odcinek Ołomuniec - Vyskov ma nowy asfalt, płyty są pod nim i nie trzęsie.

Płyty są na odcinku Vyskov-Brno, dosłownie w kilku miejscach, razem to będzie z kilkanaście kilometrów, są ponaprawiane, trzęsie moim zdaniem mało, jest znacznie lepiej.
    Ale jak się ktoś boi, to zostaje trasa przez Słowację.

Co do mostu,/wiaduktu w Mszanie, OK, niech będzie i most.
    W mediach jest mostem, według inżynierów wiaduktem, media rządzą, hehe.

Chodziło mi o to, że w mediach oddanie wiaduktu w Mszanie było przekazywane jako oddanie autostrady z Polski do Czech! Tymczasem graniczny most na Olzie na tej autostradzie był już dawno otwarty !
  • singsing74 28.05.14, 22:32
    wislok1 napisał:

> Płyty są na odcinku Vyskov-Brno, dosłownie w kilku miejscach, razem to będzie z
    > kilkanaście kilometrów, są ponaprawiane, trzęsie moim zdaniem mało, jest znacz
    > nie lepiej.

Dobrze słyszeć, że coś z tym robią. Niestety zawieszenie mojego auta dość dokładnie przekazuje informacje z jezdni. Jadę w ostatni weekend sierpnia i będę śledził informacje z tej drogi. Kto wie, może pepiki podciągną się jeszcze do tego czasu :)
  • sempre_dritto 28.05.14, 23:45
    wislok1 napisał:

> Co do mostu,/wiaduktu w Mszanie, OK, niech będzie i most.
    > W mediach jest mostem, według inżynierów wiaduktem, media rządzą, hehe.

w zasadzie nie ma to większego znaczenia, ale tak dla porządku - definicja mostu i wiaduktu wg. inżynierów

"Most - budowla lub obiekt inżynierski służący do przeprowadzenia ciągu komunikacyjnego ponad przeszkodą wodną
    Wiadukt - budowla lub obiekt inżynierski służący do przeprowadzenia ciągu komunikacyjnego ponad przeszkodą lądową"
    siskom.waw.pl/drogownictwo.htm
    a jak wspominałem wcześniej, tam jest jakaś rzeczka, a więc budowla ta jest mostem.

Co do jazdy przez Czechy pełna zgoda i oczywiście granicę przekraczamy w Mikulovie.
  • Gość: xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.14, 09:09
    Rzeczki w Mszanie trzeba szukać, by ją dostrzec, mnie się nie udało, natomiast obiekt inżynierii drogowej to w mojej ocenie klasyczny przykład przerostu formy nad treścią. Dla jazdy przez Mikulov alternatywą jest Breclav. Jak dla mnie wersja wygodniejsza.
  • isabeau 04.06.14, 17:32
    Czesi właśnie wymieniają te nieszczęsne płyty, odcinkami jest już gładki asfalt, ale odcinkami - ruch po jednym pasie w każdą stronę. Coś za coś - jak dokończą wymianę, to będzie super. Jechałam tym odcinkiem koło Brna miesiąc temu, a wcześniej - pół roku temu i postępy są widoczne.
    --
    Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Turcji, ale boicie się o to zapytać...
  • Gość: nene IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 30.05.14, 11:16
    most w mszanie elegancki,choć zdecydowanie przesadzony - rozmach bez uzasadnienia,płyty w czechach odnośnie poprzedniego roku na kilku kilometrach wyrównane,pozostaje około 20 km trzęsawki,na shellu zaraz za granicą polska/czechy mozna kupic winiety ( lepiej płacic kartą ) lub jak ktoś bierze czeskie korony,bo w euro przelicznik trochę droższy ( mozna od razu kupic austriacką ),paliwo w czechach na autostradzie droższe niz u nas na normalnych,bo na naszych też drogo,w austrii warto zjechac np do klagenfurtu ( 3 km ) stacja paliw przy minimundusie ( łatwo zjazd i wyjazd na autostrade ) paliwo ON 1,33 e / przy autostradzie juz 1,55 im blizej włoch tym drożej
  • Gość: Brus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.14, 21:48
    Do często jeżdżących - mam dobry hotel w drodze do Włoch, ale szukam czegoś ok. 50 km przed Wiedniem (ew. na przedmieściach) w drodze z Włoch do Polski. Ma być niedrogo, ale przede wszystkim cicho... Dz.
  • sempre_dritto 04.06.14, 14:06
    Gość portalu: Brus napisał(a):

> Do często jeżdżących - mam dobry hotel w drodze do Włoch,

wrzuć jakieś namiary
    Ja osobiście nocuję w Oekotel. Mają hotele też koło Wiednia, ale z cichością - szczególnie rano bywa różnie.
  • fifiak 04.06.14, 13:52
    Czy na samej A1 jest już jakaś stacja paliw po polskiej stronie. Będę jechał z Łodzi przez Siewierz i dalek A1 za niedługo do Włoch i rok temu nic aż do Czech na A1 nie było.
    Czy coś się zmieniło w tej sprawie?
  • sempre_dritto 04.06.14, 14:03
    W stronę Czech jest niedaleko granicy, ale winietek nie mieli. Natomiast w drodze z Czech do Polski jest dość daleko.
  • Gość: Karolina IP: *.tktelekom.pl 05.06.14, 08:03
    > W stronę Czech jest niedaleko granicy, ale winietek nie mieli.<

Niedaleko granicy, ale na terenie Polski czy już w Czechach? Wcześniej pisali, że już w Czechach jest stacja Statoil i tam są winietki.
  • sempre_dritto 05.06.14, 08:31
    Na terenie Polski.
    Winietki są na stacji czeskiej, koło Ostrawy
  • ma.ci.ej 05.06.14, 09:16
    Gdyby było kolejki na tej stacji, to zaraz jest zjazd do centrum Ostravy (tam można dojechać bez winietki) i zaraz w centrum można kupić winietki bez czekania w kolejce.
    W zimię, w sobotę rano w kolejce stało chyba z kilkadziesiąt osób z Polski.
  • Gość: agula_32 IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.14, 18:39
    Czy cena winietek na stacji w Czechach jest taka jak podają na stronie autostrad tzn. miesięczna 440 koron czy stacja dolicza jakąś prowizję.
  • sempre_dritto 06.06.14, 09:44
    sprawdziłem płatności kartą - 440 koron
  • Gość: Miły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.14, 19:17
    Witam. Ja jednak polecam, aby bez nerwów, stresu, że na stacji akurat zabrakło i stania w godzinnej kolejce co przeżyłem rok temu w Czechach, zaopatrzyć się w winiety jeszcze w Polsce. Jadący z północy Polski popularną "gierkówką" mogą to zrobić kilka km za Częstochową w miejscowości Wanaty (coś około 5 km za Auchan). Budka stoi przy samej trasie przy znaku kierującym na Kamienicę Polską. Można kupić tam przez całą dobę winiety na Czechy, Austrię, Słowację i Słowenię. Ja jadąc w II połowie czerwca na RAB właśnie tam kupiłem wszystkie potrzebne winiety i kamizelki dla dzieciaków bo miałem tylko 2 sztuki.

PS Czy to prawda, że w Czechach kamizeli muszą posiadać wszyscy pasażerowie samochodu?
  • fifiak 06.06.14, 07:18
    Ta stacja po polskiej stronie w stronę do Czech jest na samej A1 czy trzeba zjechać?
    No i czy pamiętasz czy jest już za skrzyżowaniem z A4, ewentualnie, w którym mniej więcej miejscu.
  • sempre_dritto 06.06.14, 09:48
    Stacja jest na samej A-1, niedaleko granicy, za węzłem z A-4.
    Coś mi się kojarzy, że była już za słynnym mostem w Świerklanach, ale głowy nie dam.
  • Gość: Raf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.14, 01:50
    A może jakieś nowe informacje? Remonty, radary itp?
  • Gość: Kris IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 23.06.14, 20:13
    Też czekam na jakieś info,sierpień trasa Toruń-Wenecja.Prawdopodobnie przez Czechy tylko zastanawiam się czy nie iść z Brna na Breclav i dalej na Wiedeń.
  • deec2 23.06.14, 22:11
    Gość portalu: Kris napisał(a):

> Też czekam na jakieś info,sierpień trasa Toruń-Wenecja.Prawdopodobnie przez Cze
    > chy tylko zastanawiam się czy nie iść z Brna na Breclav i dalej na Wiedeń.

Nie wiem, czy na południe od węzła Sośnica jest już stacja benzynowa, a na zwiady nie pojadę. Znam trasę przez Mikulov, ale wolę jechać przez Breclav. Jest trochę dalej, ale czasowo bardziej korzystnie. Sprawdź, jaka jest sytuacja na autostradzie za Brnem (w kierunku Słowacji), gdyż we wrześniu 2013 były remonty, zresztą nie tylko tam.
  • Gość: Kris IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.06.14, 18:34
    Trasę zaplanowaną w sierpniu dlatego poczekam na jakieś szczegóły kolegów którzy może w lipcu będą się kierować na Włochy przez Wiedeń.Co do winet to czeska normalnie kosztuje około 76zł(440koron) a w PZM 80,50 plus wysyłka ,ale odbieram osobiście w punkcie.Austryjackie wychodzą trochę drożej około 12zł te 10-cio dniowe plus przesyłka.
  • Gość: mimi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.14, 01:26
    Plis, jeśli ktoś jechał, niech poda detale, gdzie - jak - co. Paliwo, winiety, kawa itd. I jeszcze jedno pytanie - jak wracać z Włoch, czy przez Wiedeń, czy ominąć przez A23? Pozdr.
  • deec2 24.06.14, 17:12
    Gość portalu: mimi napisał(a):

> Plis, jeśli ktoś jechał, niech poda detale, gdzie - jak - co. Paliwo, winiety,
    > kawa itd. I jeszcze jedno pytanie - jak wracać z Włoch, czy przez Wiedeń, czy o
    > minąć przez A23? Pozdr.

Winiety kupuję zawsze w PZMot. Droższe, bo z marżą handlową, ale już jej mam od chwili wyjazdu z garażu.
    Kawa dostępna na każdej stacji benzynowej, w barku, zazwyczaj smaczna, ceny nie pamiętam. Paliwa różnie, zawsze w trasie tankuję przy autostradzie w Austrii, nie zjeżdżam na boki. Zeszłorocznych oczywiście nie pamiętam.

Nurtuje mnie ta stacja benzynowa przy A1. Jak wspomniałam, nie kojarzę za węzłem Sośnica, z tym że blisko węzła w Gliwicach jest Orlen, tylko zjazd z węzła to spory dystans. Poza tym jest BP blisko lotniska w Pyrzowicach, trzeba zjechać kawałek w stronę lotniska i wrócić już na A1.
  • Gość: fifiak IP: *.pl 24.06.14, 17:54
    Też mnie nurtowała ta stacja, tzn. czy faktycznie jest i znalazłem:
    Stacja Paliw LOTOS SF816 MOP Rowień
    44-240 Rowień / Żory, ul. Harcerzy Buchalików 64
    tel.: 519075859

Dzwoniłem nawet spytać czy są otwarci - od 18.12.2103.

Tylko niestety nie ma chyba nic w drugą stronę.
  • deec2 24.06.14, 18:13
    Gość portalu: fifiak napisał(a):

> Też mnie nurtowała ta stacja, tzn. czy faktycznie jest i znalazłem:
    > Stacja Paliw LOTOS SF816 MOP Rowień
    > 44-240 Rowień / Żory, ul. Harcerzy Buchalików 64
    > tel.: 519075859
    >
    > Dzwoniłem nawet spytać czy są otwarci - od 18.12.2103.
    >
    > Tylko niestety nie ma chyba nic w drugą stronę.

To skoro jest MOP Rowień-Zachód, to problem w drodze na południe nie istnieje. Droga powrotna też nie stworzy szczególnego kłopotu. Tańsze paliwo aniżeli w Czechach jest w Austrii. Stacje benzynowe są na ostatnim odcinku autostrady na południe od Wiednia. Jak tam tankuję, to wracam do domu spokojnie i to nie na oparach, tylko coś jeszcze w zbiorniku mam. Dlatego każdy inny samochód dojedzie co najmniej do Gliwic na Orlen, cyba że wyjątkowo dużo spali. Też nie lubię zjeżdżać na tankowanie, wolę to załatwić w sposób angażujący jak najkrótszy czas, ale mamy, co mamy.
    Jakaś mała stacja jest też chyba w Bełku blisko węzła. A może otworzą Rowień-Wschód?
  • Gość: fifiak IP: *.pl 24.06.14, 18:24
    Aktualizacja
    Z Czech też jest OK Stacja Paliw Orlen MOP Wieszowa na A1 są stacje w obie strony
    trochę bardziej na północ już za A4, ale w końcu coś jest :)
  • Gość: otel IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 26.06.14, 08:38
    hej,aktualne wiesci z trasy : na A1 w strone Czech jest jeden lotos ( jakies 20 km przed granicą ) zreszta innej stacji nie ma,ale jeste stosunkowo drogo ( ON 5,56 zł ) ,winiety na stacji Shell ( kilka kilometrów po przejechaniu na A! w czechach ) płaciłem kartą 558 koron za winiety czeską i aus 10 -dniowe - z konta bankowego przeliczyli na w sumie 88 zł , nie warto w PZM-ocie kupować,paliwo w Czechach drogie , powyzej 6 zł wiec lepiej na początku austrii kupic, ON 1,32 euro , potem niestety na autostradach juz znacznie drożej ok 1,55 , ja zawsze zjezdzam : zjazd Volkermart Vest 288 km autostardy ( liczone od wiednia,tabliczki są co kilometr ) ,zjezdzam na tego shella i paliwo 1,35 wiec ok 90 gr na litrze to sporo,minus ze ta stacja jest czynna tylko 6-22,po zjezdzie kierujemy sie ok 1 km w strone klagenfurtu ,tankijemy i wracamy wiec zadna strata czasowa,we włoszech paliwo to juz 1,7 e,pozdrawiam
  • Gość: Kris IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 26.06.14, 15:34
    Wielkie dzięki za informacje na pewno się przydadzą i nie tylko mi.Jak możesz to napisz którędy jechałeś Mikulov,Breclav czy może inny wariant.Jak z jakością autostrad w Czechach ,czy są roboty drogowe i na jakich odcinkach.Czy w Austrii na A2 też są roboty i ogólnie jak to wygląda.Planuję w sierpniu trasę Toruń-Wenecja,wyjazd około 19-tej tak aby Wiedeń przed korkami przelecieć.Może coś doradzisz z chęcią wysłucham.
  • Gość: otel IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.06.14, 12:50
    w czechach zrobili kila km płyt,ale jeszcze kilkanascie pozostało,ja jechałem w nocy wiec z brna najlepiej na mikulov,najszybciej,za dnia lepiej przez breclav,w austrii 2 razy zwezenia do jednego pasa w okolicach klagenfurtu ,ale jedzie sie w miare plynnie tyle ze 70 km/h ,jezeli ktos zjezdza na bibione,lignano itp w latisanie,to niestety postoi przy bramkach z 20 min ( w weekendy) i potem te ostatnie 15 km nawet godzine mozna jechac
  • Gość: otel IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 27.06.14, 12:57
    jak ktos o w miare pustym baku jedzie na A1, to warto nie zjezdzac od razu na A1 tylko jechac 2 km dalej A4 na wrocław ,przejechać bramki ( darmowy bilet ) i zaraz za bramkami zjechac na gliwice/rybnik ,na swiatłach w prawo i jest AUchan,tam jest jedna z 3 najtanszych stacji w polsce ( ranking wprost ) paliwo tankuje u nich od ok.5 lat i jest ok ( dostarcza lotos ) , ropa na dzis 5,04, benz95-5,27 www.auchan.pl/auchan-gliwice/o-sklepie , stacja czynna 8-21, i wracamy z powrotem na A4 na katowice i pierwszy zjazd na A1 na ostarve,w sumie w dwie strony nadrabiamy kilka kilometrów i kilka minut ale mozna duzo zaoszczedzic
  • wislok1 27.06.14, 15:07
    Winiety najlepiej kupować na pierwszej stacji benzynowej w Czechach ( Shell w Boguminie )
    i w Austrii przed wjazdem na autostradę.
    Wtedy kupuje się za ich nominalną cenę.

Koło Brna do połowy lipca ( conajmniej ) są roboty drogowe i jest zamknięty jeden pas autostrady.
    Oznacza to czasem spore korki, szczególnie w kierunku zachodnim.

5 lipca w Poysdorf jest wielka impreza kolarska i miasto trzeba omijać szerokim łukiem. Bo inaczej wpadnie się w olbrzymie korki.

Koło Wiener Neustadt są roboty drogowe, ale jest ograniczenie tylko do 80

Ściąga do cen winiet:
    www.skionline.pl/stacje/oplaty-za-drogi-winiety-w-austrii-w-2014-roku,samochodem-na-narty,156.html
    Ściąga do cen paliwa:
    www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa/pb95

• Gość: sasl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.14, 21:06
    To ja jeszcze polecę stację w Villach mapa. Trzeba zjechać z autostrady, ale w niedzielę tankowałem tam ON po 1,3 Euro. Tu można na bieżąco sprawdzać ceny paliw w Austrii: Ceny paliw
  • Gość: brus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.14, 09:24
    Czy coś nowego na A!? Ktoś jechał w ostatnich dniach?
  • Gość: brus IP: *.112-217.reteivo.com 14.07.14, 22:34
    Nikt nie pisze, no to ja, bo jechałem w sobotę. A1 super, Austria się nie umywa, zwłaszcza miedzy Wiedniem a Grazem. Ale generalnie droga ok, poza koreczkiem na A23 w Wiedniu, ale to zazwyczaj normalne. Trochę wolno tuz za Udine, za to przed Wenecją super, 3 puste pasy. Za to b. źle wyglądała droga z Wenecji w stronę Triestu. Dużo zatorów i to chwilami kompletnie stojących. Tak wiec ostrzegam przed sobotnimi powrotami...
  • deec2 15.07.14, 16:21
    Jaka jest przyczyna zatorów na włoskiej autostradzie: wzmożony ruch, czy prace drogowe?
  • Gość: Brus IP: *.112-217.reteivo.com 15.07.14, 16:47
    Pewnie jedno i drugie, ale o ile do Wenecji teraz jechało się trzema pasami to w strone Triestu miałem wrażenie były jedynie dwa. No i sporo camperow, itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.