Dodaj do ulubionych

pogoda na polnocy Wloch w czerwcu

16.01.15, 12:13
Witam, chcialabym sie wybrać z dwojka trzyletnich dzieci pod namiot na camping do Wloch, w czerwcu. Mam pytanie do osób znających pogode i czesto wybierających te formę odpoczynku: czy w podanym okresie na polnocy Wloch zdarzaja sie duze/nagle opady deszczu, burze ewentualnie nawalnice, lub znaczne temperatury? Czy moze byc taka pogoda, ktora uniemożliwi nam pobyt pod namiotem Z DZIECMI, w podanym okresie? Bede wdzieczna za cenne informacje od osób doświadczonych, wybierających te formę wypoczynku, gdyż jechalabym tam po raz pierwszy w życiu :-) dziekuje i pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • jot.be Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 16.01.15, 12:55
      Zdarzają się niestety. Byłem nad Como w długi weekend Bożego Ciała 2012 roku i w ostatnia noc w okolicy Bergamo dopadła mnie burza i totalne oberwanie chmury. Połowa czerwca to była.
      Cały pobyt zresztą pogoda była wtedy kiepska bardzo.
      Jak często się zdarzają - tego nie wiem. W czerwcu akurat bywam we Włoszech rzadko.
    • ma.ci.ej Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 16.01.15, 13:28
      Wszystko to o czym piszesz się zdarza. Ja doświadczyłem 15 stopni w dzień i 10 w noc, plus ulewy i burze (początek czerwca) - a było to w okolicach Grado. Pojechaliśmy do Werony i było ponad 25 stopni.
      Ale wtedy tydzień wcześniej temperatura przekraczała 35 stopni.
      • ireneuszm Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 16.01.15, 13:44
        Trochę mnie załamujecie,planuję początek czerwca nad Gardą.Wcześniej kilka dni południowej Bawarii,przejazd przez Mittenwald,Reschenpass,Merano.
        Nastawiam się na piekne widoki,plazowanie,trochę trekingu,a tu proszę?
        Mam nadzieję,że po prostu pogoda zmienną jest.
        Pozdr.Irek
        • ma.ci.ej Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 16.01.15, 13:54
          >> Trochę mnie załamujecie,planuję początek czerwca nad Gardą.
          Jeśli wybierasz się w masyw Monte Baldo, to zaopatrz się w solidną odzież. W górnych partiach może leżeć śnieg (ale wcale nie musi).
          Garda to klimatycznie 2 różne strefy. Na płaskim południowym wybrzeżu może być zdecydowanie inna pogoda niż w części "górzystej". Na północy pogoda bywa zdecydowanie bardziej kapryśna.
          Ale nie załamuj się - to nie jest tak, że o tej porze jest deszczowo (deszczowy to jest np. maj w Toskanii), raczej, że zdarzają się deszcze.
          • ireneuszm Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 16.01.15, 14:05
            Dzięki bardzo,tak wiem,że północ i południe Gardy to trochę 2 różne światy.
            Ja nastawiam się zdecydowanie na tę mniej przewidywalną północ.
            Z przyjemnością czytam sąsiednie posty nt.Limone i okolic,bedę startował z Torbole.
            Z drugiej strony pamiętam piękną pogodę w drugiej połowie czerwca nad Lago di Como i Lago di Lugano,można było plażować,pływać w słońcu stateczkami,zwiedzać ukwiecone śliczne miasteczka.
            Pozdr.
            • aseretka Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 16.01.15, 20:01
              Pogoda jest niestety ostatnio w całej Europie mało przewidywalna... :( Bywałam nad Gardą w różnych okresach: maju, sierpniu, wrześniu. Np. majowy długi weekend - od 29 kwietnia do 02 maja 2007 r. był bardzo ciepły:
              forum.gazeta.pl/forum/w,184,2843088,62578649,Szesc_jezior_polnocnych_Wloch_dzien_drugi.html
              i nie mogłam wytrzymać, żeby nie ochłodzić się w basenie:
              forum.gazeta.pl/forum/w,184,2843088,62676780,Re_Szesc_jezior_polnocnych_Wloch_dzien_drugi.html
              Cieplutko, a nawet upalnie było też któregoś roku na przełomie maja i czerwca oraz innego roku w drugiej połowie września. Ale niestety pogody nikt nie jest w stanie przewidzieć, nawet najlepsi meteorolodzy. Jeśli jednak nie trafisz na jakieś anomalie pogodowe, to myślę,że będzie OK. Trzeba myśleć pozytywnie. :)
              --
              Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
        • orka.poznan Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 17.01.15, 10:24
          Bardziej obawiałabym się wyjazdu pod namiot w tym czasie do Bawarii, zresztą nie tylko, w Alpy generalnie. Ale Ty chyba nie pod namiot się wybierasz?
          Fajną trasę sobie szykujesz ;) A na pogodę nie ma mocnych... Trzeba mieć po prostu alternatywę na deszczowe dni.
          Wiadomo, jak szybko pogoda potrafi się zmienić w górach...
          Kiedy wyjrzeliśmy za okno po przebudzeniu się nad jeziorem Resia i zobaczyliśmy mgłę i chmury nad wodą, sądziłam, że z widoków na Stelvio, które miało być tego dnia, nici... Okazało się jednak, że kilkadziesiąt km dalej świeciło słońce ;) I tego się trzymaj ;)
          • fili.bacha Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 17.01.15, 22:28
            A ciut bardziej na południe, w okolicach Wenecji jakby ta pogoda mogła się kształtować w drugiej połowie czerwca? Czy nawet w trakcie pobytu pod namiotem (z dziećmi) jesteśmy to w stanie przetrwać i nadal funkcjonować, czy będziemy zmuszeni po "takim" deszczu, burzy itp. lub nawet w trakcie, pakować się, bo "nie da rady". Będę wdzięczna za dalsze informacje, pozdrawiam
            • sempre_dritto Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 17.01.15, 23:29
              Okolice Wenecji, są wg. mnie bardziej nieprzewidywalne niż np. Garda.
              Co do burz, to przeżyłem takie, że woda płynęła pod podłogą namiotu, ale daliśmy radę, choć kiedyś znajomych, przeniesiono do domku.
              Gorszego roku niż miniony, już chyba nie będzie.
              Mam nadzieję.
            • aseretka Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 18.01.15, 09:50
              Jak pisze sempre_dritto 2014 rok był tragiczny. Byłam co prawda po drugiej stronie Adriatyku na Istrii, ale i w okolicach Wenecji pogoda podobno nie była lepsza. Pod namiotem jednak dało się przetrwać i funkcjonować chociaż było to trochę uciążliwe. Głównie nie chodziło o to, że pod brzegi namiotu podpływała woda, ale o błoto, które wnosiło się do namiotu, kiedy się do niego wracało po powrocie np. z sanitariatów. Ta zadeptana brunatną gliną podłoga (takie podłoże było akurat na Istrii) doprowadzała mnie do szału i ciągle latałam z mopem, aby jakoś doprowadzić wnętrze do porządku. Staraliśmy się zmieniać obuwie zaraz po wejściu do namioty, ale 4-letnia wnuczka nie zawsze o tym pamiętała. Trzeba tylko mieć nadzieję, że gorszego roku niż miniony nie będzie. :) No i podchodzić optymistycznie do całego pobytu, nawet jeśli całe dwa tygodnie będzie lało. Urlop jest po to, aby wypocząć i nie tracić dobrego humoru.
              --
              Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
          • ireneuszm Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 18.01.15, 08:31
            Dziękuję za porcję optymizmu.Pod namiot się nie wybieram,nie akceptuje tego
            moja żona,optymalne jest B&B,które szczególnie w Bawarii ma swoje uroki.
            A trochę słońca przy patrzeniu na Neuschwenstein,Linderhof czy też panoramę Gardy
            z tarasów w Pieve by się przydało.
            Pozdr.ciepło.Irek.
              • ireneuszm Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 18.01.15, 21:44
                No cóż,pólnocne Włochy czyli np.Lago di Como,Dolomity,Verona i Mantua,dolina Aosty itd-
                to klimaty podobne do Bratysławy?Ale-de gustibus non est disputandum.
                Też bardzo lubię Dalmację,Barcelonę,wyspy greckie,Sycylię,jednak nie zawsze najważniejsze jest ciepło i słońce.
                Pozdr.ciepło.
          • jot.be Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 18.01.15, 21:54
            orka.poznan napisała:

> Bardziej obawiałabym się wyjazdu pod namiot w tym czasie do Bawarii, zresztą ni
            > e tylko, w Alpy generalnie.

No właśnie...
            Przypomniał mi się taki wyjazd czerwcowy sprzed wielu lat.
            Ostatni tydzień czerwca - Innsbruck 9C , Riva del Garda 34C.
            To samo popołudnie.
            Pozdr
    • soja77 Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 26.01.15, 21:37
      Ja w zeszłym roku byłem z córką 11 letnią na południu Gardy - na campingu Bella Italia w terminie 13-20 czerwca. Miałem farta bo wykupiłem namiot a zakwaterowali mnie w mobilhomie....
      Pogoda w kratkę - w sumie na tydzień bylo chyba 2 dni słoneczne - miałem plan aby w pochmurne dni zwiedzać ... więc się nazwiedziałem (Wenecja, Werona, Gardaland, Monte Baldo, wycieczka autobusowa wzdłuż wschodniego brzegu, i rejst stateczkiem do Sirmione) ....
      Tak żeby poleżeć w upale na basenach było ciężko ...
    • 266andrzej Re: pogoda na polnocy Wloch w czerwcu 06.02.15, 20:59
      My co roku jeżdzimy (z vacansoleil,eurocamp,selectcamp co tańsze) pod namioty w czerwcu, przeważnie do Włoch,Na brak pogody na północny (oczywiście nad morzem)nigdy nie narzekaliśmy.Początek czerwca może być różny od 22st..Jak padało to przeważnie w nocy a w dzień na ogół zawsze świeci słońce.Woda w Adriatyku w czerwcu ma 21-25st (w 2014r. miała 24st.)..Niektóre noce mogą być chłodniejsze ale nikt nie zmarznie.Nasza najmniejsza pociecha miała 4miesiące jak była pierwszy raz.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka