Dodaj do ulubionych

Jak dojechać z Paestum do Pompei Wezuwiusza

11.11.16, 23:27
Wybieram się na wczasy w okolicach Paestum Czy ktoś z podróżnych pomoże mi jak dojechać i czym w okolice Wezuwiusza, Herkulanum, Pompei. Wiem że jest tam stacja kolejowa a zatem pociąg dojeżdża zapewne do Neapolu ale czy wszystkie zatrzymują się w Pompei czy Herkulanum. O co chodzi z tymi biletami kilkudobowymi i na jakie przejazdy pociągiem czy autobusem są ważne. Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • 12.11.16, 00:55
    Pociag z Paestum zatrzymuje sie w Salerno i w Neapolu (regionalny z Sapri lub z Kalabrii), a wiec musisz wysiasc w Neapolu i przesiasc sie na pociag Circumvesuviana, ktorym dojedziesz do stacji Ercolano Scavi lub Pompeje. Potrzebujesz bilet Unico Campania.

--
    Il Sole Tra I Vicoli - Neapol & Kampania
  • 12.11.16, 00:56
    Pociag z Paestum zatrzymuje sie w Salerno i w Neapolu (regionalny z Sapri lub z Kalabrii), a wiec musisz wysiasc w Neapolu i przesiasc sie na pociag Circumvesuviana, ktorym dojedziesz do stacji Ercolano Scavi lub Pompeje.

--
  • 12.11.16, 23:41
    Dziękuję za odpowiedź. Czy jest jeszcze inne połączenie. Może autobusem. Obawiam się że się pogubimy. Tak żeby nie było przesiadki.
  • 14.11.16, 13:22
    Autobusy dojezdzaja do Salerno, chyba tylko jedna czy dwie linie do Neapolu. Na tej trasie wszyscy jezdza pociagiem, bo tak jest szybciej i najwygodniej. Odcinek Paestum-Battipaglia to jedna z najbardziej zakorkowanych drog w calej Kampanii.

Swoja droga jesli masz obawy co do przesiadek i zgubienia sie to chyba nie bardzo jestes przygotowana na Neapol i tutejsza rzeczywistosc w przypadku srodkow transportu... Przesiadka z pociagu z Paestum na pociag do Ercolano i Pompejow odbywa sie w tym samym miejscu (Garibaldi), wystarczy przejsc pieszo kawalek dworca.

--
  • 14.11.16, 22:22
    Nigdy nie byłam w Neapolu stąd moje obawy. Każde miejsce jest inne. Czy jestem przygotowana pewno nie, ale do odważnych świat należy. Czy zatem mam sobie odpuścić możliwość zwiedzania, też uważam że nie. Sprawdziłam i prześledziłam trasy pociągów, jest ok. Tylko mam jeszcze pytanie. Zatrzymujemy się w miejscowości Laura. Hotel nad morzem a stacja pociągów znajduje się chyba w miejscowości Cappaccio Scale. Wiesz może jaka jest odległość od okolic morza do tej stacji. Dzięki za info na temat przesiadek.
  • 14.11.16, 22:58
    Odleglosc ok. 4 km - kursuje tam autobus lokalnej linii: www.comune.capaccio.sa.it/allegati/40443.pdf&sa=U&ved=0ahUKEwjT_vPjnKnQAhWK6RQKHZHPDYkQFggLMAA&usg=AFQjCNF9WfKDCfuvFONuoZhu6w6QmDfeCQ

Nie wiem czy ten rozklad jest aktualny... W kazdym razie przygotuj sie, ze w Kampanii srodki transportu rzadko przestrzegaja wytyczonych godzin ;-) w tamtej okolicy jest sporo osrodkow wczasowych i kempingow, w razie czego mozna probowac zorganizowac transport z nimi (tzw. navetta, czyli bus). Paestum to niewdzieczna i niewygodna baza wypadowa - niby posrodku drogi miedzy Neapolem a Cilento, a w rzeczywistosci wszedzie daleko.

--
  • Gość: laura IP: *.249-95-r.retail.telecomitalia.it 15.11.16, 11:16
    Laura jest czescia (frazione) miejscowosci Capaccio Paestum: odleglosc Laura-Capaccio Scalo (stacja kolejowa) 8,7 km.
    Tu masz inne odleglosci:
    italia.indettaglio.it/ita/campania/salerno_capaccio_laura.html
    Bez samochodu nie bedzie latwo. Przejrzyj opinie na temat hotelu: czesto dot. takze dostepnych srodkow transportu.
    Tu sa autobusy Capaccio Paestum:
    www.comune.capaccio.sa.it/allegati/40443.pdf

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.