Dodaj do ulubionych

Jezioro Garda - wybór campingu

22.07.17, 20:13
Doradźcie proszę, bo im dłużej myślę, tym bardziej nie wiem ;)
Wybrałam trzy campingi i teraz trzeba zdecydować się na jeden. Zawsze jeździmy na campingi położone w pierdzikowicach dolnych - daleko wszędzie i od wszystkiego. i teraz chcieli byśmy inaczej. Fajnie by było, żeby wieczorem można iść w jakieś fajne miejsce na wino, pizze, pospacerować promenadą itd. Nie chciała bym być skazana na atrakcje campingowe, tylko móc poczuć życie miasteczka.
Wybrane lokalizacje to:
Altomincio - mój nr 1, bo znam i lubię campingi tego operatora, fajne baseny, jest gdzie spacerować z pasmi, jednak trochę na uboczu, nie nad samym jeziorem i tego sie obawiam, nie widziałam też plaży
Del Garda - wydaje mi się, ze jest położona właśnie "w śród ludzi" ;), jest plaża
Weekend - wszyscy zachęcają do odwiedzenia tamtej strony jeziora, daleko plaża i stromo, ale może okolica fajna i klimatyczna?
PS. Wyjazd w przyszłym roku przed sezonem.
Edytor zaawansowany
  • jusytka 22.07.17, 21:03
    Nie byłam wprawdzie na kempingu, ale byłam nad Gardą i objechałam ją dookoła. Jest bardzo duża różnica pomiędzy południem i północą jeziora. Na południu jest płasko i "bezpłciowo", za to jest sporo komercyjnych atrakcji jak parki rozrywki i wodne. Północ to krajobrazowa perełka i klimatyczne miasteczka jak z bajki. Moim faworytem jest Limone - prześliczne miasteczko. Wynika to z tego, że północ jest otulona górami, co w połączeniu z klimatycznymi miasteczkami o ciekawej architekturze oraz urokiem samego jeziora sprawia, że całość robi ogromne wrażenie!

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców szesnastolatków
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
  • straggly 22.07.17, 23:20
    Z Weekendu na pewno do miasteczka nie pojdziesz pieszo, a juz na pewno nie promenada. Choc baseny fajne, camping terni zyciem, animacje przez caly czas, nie tylko w sezonie. Altomincio nie wiem dokladnie, powiem w polowie wrzesnia jak wroce:) ale do plazy ok 6 km, miasteczko jest, sle wydaje mi sie ze bardzo male. Del Gada lezy praktycznie w Peschierze, tuz przy porcie. Z tym ze to samo poludnie, plaskie zupelnie i gor nie czuc, za to woda przed sezonem ciepla:). Tak czy inaczej polecam camping Serenella miedzy miejscowosciami Bardolino i Garda, na wschodnim brzegu. Ladnie, milo, niezbyt zatloczony camping, baseny fajne, plaza jest no i promenada mozna dojsc w 15 minut fo obu miasteczek, ktore tetnia wloskim klimatem. No i domki sa tam nowiutkie, bo w ofercie Eurocampu jest od 2016r, a juz Avant to juz zupelnoe wygodny i piekny jest, no i ma zmywarke:)
  • big-smoczyca 26.07.17, 20:01
    Serenlla nie przyjmuje psów :(
    Życzę wam super urlopu i czekam na info o altomnico :)
  • aseretka 23.07.17, 17:56
    > Altomincio - mój nr 1, bo znam i lubię campingi tego operatora, fajne baseny, jest gdzie
    > spacerować z pasmi, jednak trochę na uboczu, nie nad samym jeziorem i tego się
    > obawiam, nie widziałam też plaży.
    1. Trudno dostrzec plażę z odległości 6 km. :) Do Salionze, co prawda ok. 1 km, ale to mała, senna i niezbyt ciekawa wioska. Jakaś knajpka tam się znajdzie, chociaż wg. mnie, to też takie pierdzikowice dolne. Do Peschiery, gdzie coś się dzieje spory kawałek (jakieś 12-15 km)Sam camping jednak bardzo przyjemny. Plusem jest też to, że tolerowane są psy.
    2. Na campingu Del Garda nie byłam, ale położony jest nieopodal Peschiery i chyba można dojść do miasteczka promenadą. Położony tuż nad jeziorem. Ale pamiętaj o kamienistej plaży. Nie jestem też pewna, czy przyjmują psy.
    3. Weekend - ładnie położony na górce. Fajne tarasy do opalania, z których można podziwiać widok na jezioro. Do jeziora ok. 1 km, ale wracać trzeba pod górkę. :) Miasteczka: Salo i San Felice del Benaco w odległości ok. 3 -4 km. Psy są przyjmowane.
    A, jeśli można spytać, dlaczego tylko te trzy campingi? Jak zauważyła Jusytka, na południu jest płasko i "bezpłciowo", zaś północ jeziora, to klimatyczne miasteczka i piękne krajobrazy. A Limone to prawdziwy cud:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,161787785,162263409.html
    Jeśli chodzi o fajne miasteczka do spacerów, to polecam camping San Vito sąsiadujący z miejscowością Cisano di Bardolino:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,62167750,62239378.html
    oraz Lazise:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,62167750,62208806.html
    Do obu miasteczek można dojść nadbrzeżną promenadą (ok. 1-1,5 km).
    Niedaleko jest też camping Saranella, o którym napisała Straggly. Ale na tym campingu też niestety nie byłam, więc trudno mi coś o nim powiedzieć.

--
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • big-smoczyca 26.07.17, 20:08
    Kochana, na ciebie zawsze można liczyć :)
    Wiem, że altomnico jest 6 km od jeziora, ale tam jakaś rzeczka jest, czy dopływ, no i mogło by byc jakieś miejsce do kapania którego google nie pokazują :)
    To dziwnie zabrzmi, ale nie lubię gór, dla mnie może być i płasko i bezpłciowo. Moja ciotka, która z nami jedzie lubi.
    Zawsze jak jeździmy do Włoch to camping jest bazą wypadową - duuużo jeździmy i zwiedzamy. Teraz chciała bym, żeby było inaczej - nie chcę jeździć daleko, tylko poszwendać się po okolicy. Chciała bym wieczorem wyść na wino do miasteczka itp. I tu wychodzi, że tylko z Del Gardą tak się da.
    Nie wiem, czemu tylko te trzy campingi - chcemy jechać z eurocampem i jakoś tak mi wyszło - Eden dolicza za psy, niektóre nie przyjmują z psami, odrzuciłam też 3*. Najpierw myślałam tylko o tym płastrzym brzegu... Ech, popatrzę jeszcze raz.
  • big-smoczyca 26.07.17, 20:19
    San Vito w świetnym miejscu, ale beż psiaków ;(
  • aseretka 26.07.17, 20:31
    Czyli pozostaje Del Garda jeśli przyjmują tam psy. :)

--
  • aseretka 26.07.17, 20:46
    Przypomniało mi się, że na San Vito widziałam psiaki. Dopytaj w Eurocampie, może można za dopłatą.
    --
  • jacol87 26.07.17, 16:58
    My zawsze jeździmy na camping do Al lago, opis tego miejsca na blogu o campingu kliknij
  • jacol87 26.07.17, 17:00
    Jeszcze dodam, że w razie pytań możesz do nich napisać na FB bardzo dużo wiedzą na temat Gardy i w ogóle campingu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka