Dodaj do ulubionych

Gdzie do Calabrii?

02.02.18, 12:18
Możecie polecić jakies konkretne miejscowości na wypoczynek w Calabrii? Lubimy raczej mniejsze miejscowości niż kurorty ( raczej Cinque Terre, Bardolino, Villasimius niż Rimini i Wenecja), plaże tez wolimy malutkie w zatoczkach niz szerokie i długie na kilka kilometrów.
Ktoś był i się zakochał? Ogólnie po Włoszech jeździmy, ale Calabrii jeszcze nie było:) Jechalibyśmy z dwójką dzieci - 3 i 5 lat, ale nie chcemy turystycznego molocha z koniecznie szeroką plażą, raczej coś co oko cieszy:) Dzieci zaprawione w podróżach.
Ps. W końcówce maja cieplejsza będzie woda w morzu tyrreńskim czy jońskim, macie jakieś doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • ja.s.i.u 02.02.18, 13:47
    Wszystkie plaże w Kalabrii są niewielkie. A jeśli są większe miejscowości (takie jak Tropea) to i tak warto je odwiedzić. Mój filmik z pobytu tam: www.youtube.com/watch?v=-S8JjAleaoE i wszystkie hoteliki w ten sam sposób wyglądają. Znajdź na mapie, sprawdź opisy na holidaycheck.pl i coś wybierz. Temperatura będzie podobna, ale na wschodzie (morze jońskie) może być ciut drożej, bo tam się modnie zrobiło (pooglądaj np. okolice Riace Marina, plaże przepiękne).

Poza tym meduzy bywają, gryzące rybki również jak najbardziej, mimo to warto jechać. Fantastyczne krajobrazy (choć śmieci mnóstwo), doskonała kuchnia i możliwości wycieczek. Przynajmniej rejs na wyspy liparyjskie koniecznie warto sobie zafundować (całodniowa wycieczka z Tropei). Myśmy w powrotnej drodze spotkali wyskakujące delfiny.
  • dodekanezowiec 04.02.18, 22:37
    jasiu, a rzuciłbyś okiem na jakąś ofertę niemiecką - Kalabria 1 tydz. (czy nawet do 10 dni) z Drezna bądź Berlina? Druga połowa sierpnia (ściślej pobyt między 18.8. a 3.9.) - musi być blisko Tropei (do 1 km), plaża piaszczysta w miarę, 2 osoby dor. + 3-latek, do 1.700 euro za tydzień, do 2 tys. euro za półtora. Może być coś **+ BB ale z dobrymi opiniami. Sorry że wykorzystuję, znam w miarę dobrze niemiecki, ale nie wiem gdzie najlepiej szukać.
    Choć coś tam patrzyłem w Neck. i TUI niem.
    La Pace Club Hotel do rozważenia. Ale ogólnie trochę drogo (rozważam jakoś tam Giardini Naxos, Letojanni i Tropeę). Włoskich dziur na odludziu nie trawię. Stąd zawsze polecam Santa Lucię w Cefalu - od kilkunastu lat chyba jedyny sensowny hotel z uwagi na położenie w ofercie polskich biur.
  • linn_linn 05.02.18, 12:00
    Nie wszystkie sa niewielkie: np. w okolicach Sibari sa wyjatkowo szerokie i dlugie (miejscami szerokosc 100 m).
  • dodekanezowiec 05.02.18, 14:19
    Kojarzę te miejsca, o których pisze linn_linn. Wielki zawód. I właśnie patrząc przez pryzmat plaż (sorry za duże uproszczenie i co nieco żartem) - gdzieniegdzie wybrzeże Tyrreńskie (przez klify) może się kojarzyć z Chorwacją a Adriatyckie czy Jońskie z Bułgarią.
  • ja.s.i.u 05.02.18, 18:41
    Drugiej połowy sierpnia tanio nie znajdziesz bo w sierpniu wszyscy Włosi jeżdżą na urlop. Oszczędzają na klimatyzacji w biurach. Możesz szukać bezpośrednio na holidaycheck.de albo online-reisesuche.de/ też mają dość dużą ofertę. Czasem akcje robi www.sonnenklar.tv/ ale to w ofertach na stronie głównej trzeba szukać (Angebot des Tages ewentualnie Angebote der Woche).
  • dodekanezowiec 05.02.18, 23:33
    Bo Włosi wiedzą że pogoda we wrześniu potrafi być kapryśna... Nie dość, że mają pogodę duużo gorszą we wrześniu niż na Cyprze to jeszcze nie potrafią przyciągnąć cenami. A z innej beczki - lipiec nie jest jakoś tańszy. Myślałem że w niemieckich biurach koniec sierpnia tanszy bo podobno się szkoła w wielu landach już zaczyna koło 25.08. Co do polskich biur - terminy typu ostatni tydzien sierpnia są tańsze od czerwca i września, czyli porównywalne z majem i październikiem.
  • straggly 08.02.18, 14:10
    Zapadła decyzja: 5 dni na Capo Vaticano i potem 5 dni w Zambrone. W planach wycieczki: Scilla, Tropea, Pizzo i wyspy Liparyjskie. Gdyby ktos mial jakies wskazówki, porady to chetnie skorzystam:)
  • ja.s.i.u 08.02.18, 18:45
    Opłaci się, jeśli macie możliwość, przemyśleć wycieczkę do Taorminy. Trochę trzeba poplanować, bo musicie przepłynąć promem na Sycylię, wrócić, a to kosztuje trochę czasu i pieniędzy, ale warto. No i sama Taormina, zostawiasz samochód na parkingu, później możesz wjechać autobusem (w cenie parkingu). Trochę kosztuje, ale na końcu spaceru masz fajny widok na Etnę, a poza tym mimo dużej ilości turystów, mnie to miejsce wydało się sympatyczne. Jak chcesz coś zjeść, poszukaj czegoś po schodach. Taniej niż w tych restauracjach na parterze i mniejsze kolejki. No chyba że planujesz Sycylię ekstra, pewnie że warto, ale jeśli nie, to przemyśl, może się skusisz.

Pizzo, oprócz tego, że wymyślili tam tartuffo, to taka byle jaka wiocha, bo już Tropeę zobaczyć warto. No właśnie, a czemu nie Reggio di Calabria?
  • straggly 09.02.18, 09:00
    Dzieki za rady. Reggio jest w planie razem ze Scilla, jakos zapomnialam dopisać. Jak trafi sie pochmurny dzien to planujemy odwiedzić oba miasta. Jest jeszcze w poblizu cos wartego zobaczenia?
    Na sycylii byłyśmy w San Vito lo Capo kiedys i nas nie zachwyciło, choc czytałam ze pooludniu to inna bajka. Bardzuej wtedy podobała nam sie Favigniana niz sama Sycylia. Zastanawiam sie nad poludniem kiedys w przyszłości, wiec Taorminy teraz nie rozważałam. A da sie jakos sprawnie odwiedzić ja pociagiem/autobusem? Czytałam ze tam pociag wjeżdża na prom na Sycylię, to prawda? Moze taniej wyjdzie niz autem? Musze sprawdzic czy ten prom z autem to sa duze koszty jak na jednodniowa wycieczke. Choc samochód na caly wyjazd planujemy wynająć od razu po przylocie do Lamezia Terme.
  • hubba-hubba 16.02.18, 10:57
    A jak się już jest w Taorminie, to warto wpaść niedaleko do Savoca. Urocze miejsce, piękne widoki, no i można napić się wina w tej samej knajpce, w której Michael Corleone prosił o rękę nieszczęsnej Apolonii.
  • woicki-woj 16.02.18, 16:16
    Zarówno w jednym jak i drugim morzu w końcowce nie tylko maja ale nawet i czerwca woda jest zimna - na ten okres polecam camping Helios k. Locri - ladna spokoja plaża, kiedyś prowadził go bardzo uczynny człowiek Mimi
  • dodekanezowiec 17.02.18, 22:05
    @ "Zarówno w jednym jak i drugim morzu w końcowce nie tylko maja ale nawet i czerwca woda jest zimna"
    I to jest kwintesencja włoskiej tragedii. Czerwiec i wrzesień - jedyne miesiące znośne cenowo, ale w czerwcu za zimna woda, a we wrześniu za mało słońca. W lipcu i sierpniu za drogo. A hasło "słoneczna Italia" to jakieś "kłamstwo założycielskie". Kołobrzeg - 1700 godzin słońca rocznie, Genua - 2200, Kalabria - 2450, Nicea i Katania - ok. 2700, Marsylia - 2800, Cypr 3400.
  • straggly 20.02.18, 14:00
    Bez przesady! Bylismy na przełomie maja/czerwca juz w Apugli, nad Garda, w Toskanii, na Sardynii i Sycylii i wszedzie sie normalnie kąpaliśmy! Nie wiem czy mamy jakis inny komfort cieplny, czy co... Nie byla to woda zeby w tym morzu siedziec po szyje przez godzine, ale na normalna kąpiel jak najbardziej, dla dzieci tez:)
  • dodekanezowiec 20.02.18, 23:55
    To bardziej woicki pisał o zimnej wodzie. Myślę że w okresach tak 23.06.-07.07. będzie już ciepła i byłoby nie za drogo, również nie za drogo i nie za deszczowo byłoby np. w okresie 22.08. - 05.09. Oczywiście we wrześniu woda cieplutka.
  • dodekanezowiec 13.10.18, 22:05
    Znow pojawila sie reklama wątku z Kalabria :) Może i dobrze bo nie mniej tam chyba urodziwie niż np na Zakynthos A tego ostatniego to się uczepiono jak rzep psiego ogona.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.