Dodaj do ulubionych

Campingi na południu Włoch nad Adriatykiem

12.06.18, 21:21
Witam. W lipcu wybieramy się na południe Italii. Planujemy zatrzymać się na południu, po stronie Adriatyku, na wysokości "obcasa" włoskiego buta. Pobyt na campingu, z własnym namiotem i sprzętem. Oczywiście przeglądałam campingi na stronach, oraz wg Gogle. Jednak, z własnych doświadczeń wiem, że często np tak było na Korsyce, Sardynii itp , istnieją małe, prywatne campingi, które trudno znaleźć w sieci. I takimi jestem najbardziej zainteresowana. Ważne, żeby był blisko morza, miał czyste sanitariaty. może być na kompletnym "zadupiu". Czy ktoś był w ostatnich latach w tamtym regionie Włoch i ew. ma wiedzę w temacie, czy znajdę tam tego rodzaju obiekty, a jeśli tak, będę wdzięczna za jakieś bliższe namiary.
W zamian mogę podzielić się namiarem na małe campy na ww wyspach. Szczególnie ten korsykański nas urzeka, gdyż można rozłożyć namiot wprost na plażowym piasku.
Dziękuję
Edytor zaawansowany
  • singsing74 13.06.18, 09:25
    Przeglądając kempingi w tym regionie wpadł mi w oko pewien nie mały, jednak dobrze zalesiony i fajnie położony kemping Riva di Ugento. Z tego co widać na zdjęciach pomimo rozmiaru jest gdzie się schować i zażyć nieco intymności. www.rivadiugento.it/en/photo-gallery.aspx

Na Korsyce z małych kempingów najlepiej wspominam Plage d`Arone, oraz Rondinara choć nieco większy ale też ma swój urok. Jeśli możesz podrzucić swoje typy to będę wdzięczny, bo kiedyś tam wrócę na 1000%.

--
    AFERA SŁOICZKOWA !!! Gerber - "padlina" dla polskich niemowlaków.
  • nariolla 14.06.18, 00:00
    Świetny ten camping, bardzo dziękuję za informację. Właśnie czegoś podobnego szukam, a ten nie pokazał mi się na mapce. Zanotowałam namiary.
    Na Korsyce najbardziej spodobał nam się Pod Eukaliptusem pod Solenzarą. W samej Solenzarze są dwa większe campy i te wyskakują na mapkach, a Les Eukalpitus jest mały, trudno go w sieci znaleźć, nie zawsze wyskoczy nawet przy wpisaniu nazwy, chociaż mają swoją stronę. Znajdziesz go wjeżdżając głowną do Solenzary od strony Alerii, po lewej stronie drogi. Łatwo go przegapić, bo ma tylko jeden niewielki drogowskaz i zaraz wjazd, który jest osłonięty właśnie eukaliptusami od drogi. Miejsca przy drodze są słabe, bo słychać samochody na ruchliwej drodze, ale już kawałek w kierunku morza i słychać tylko szum fal. Możesz rozbić namiot wprost na plaży, na piasku, pod warunkiem posiadania jakiejś płachty robiącej cień i odpowiednio długiego przedłużacza do słupka z prądem. Bajkowa sprawa. Nie ma sklepiku, ale składasz zamówienie na pieczywko i rano odbierasz cieplutkie bagietki i rogaliki w recepcji. Czyste sanitariaty i względnie niska, jak na Korsykę oczywiście, cena. Mieliśmy tam zostać kilka dni, a tak nam się spodobało, że siedzieliśmy 2 tygodnie. Fajna baza na wycieczki po tej stronie wyspy no i w góry oczywiście. Kilka km w kierunku przełęczy Bawella jest świetne miejsce do kąpieli w górskiej rzece i skałą do skoków z kilku metrów, w krystalicznie przejrzystą toń. We wrześniu była tam woda ;)
    Pozdrawiam i dzięki!
  • singsing74 14.06.18, 11:21
    Również dziękuję za namiary. Odnotowałem na przyszłość. Mam nadzieję, że nieodległą.

Pozdrawiam i życzę udanych wakacji !!!

--
    AFERA SŁOICZKOWA !!! Gerber - "padlina" dla polskich niemowlaków.
  • nariolla 14.06.18, 20:59
    Dziękuję i wzajemnie życzę ciekawych wyjazdów !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.