Dodaj do ulubionych

Rzym - gdzie dobrze zjeść?

24.03.19, 09:42
Będę poruszać się po turystycznym centrum, ale jestem sklonna zejść z utartych turystycznych szlaków by trafić do dobrej, niedrogiej i klimatycznej knajpki z dobrymi włoskim jedzeniem. Znacie taką?
Czy restauracje w Rzymie podobnie jak te nad Adriatykiem są nieczynne w porze sjesty?

--
***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
Edytor zaawansowany
  • miriam_73 02.04.19, 22:10
    Pokręć się na Trastevere, można znaleźć knajpki gdzie bywają głownie lokalesi. Polecam zajrzeć do dawnego Ghetta (okolice Portyku Oktavii i Teatru Marcellusa, lokalna rzymska koszerna kuchnia żydowska, np. tu: www.latavernadelghetto.com/?lang=en), bardzo sobie od lat chwalę Re degli Amici na Via della Croce (mój ojciec twierdzi, że ich Carbonara jest mistrzowska, robią swietną saltimboccę), bliziunio Piazza di Spagna, ale w jednej z bocznych uliczek ( www.redegliamici.com/ ) oraz niepozorną, choć na głównym szlaku w kierunku Panteonu Trattorię di Pietro: www.dapietroalpantheon.it/en/ (w sezonie genialne karczochy w różnych postaciach, świetne maltagliate z truflami, domowe desery), zaraz obok jest też genialna kawa z palarnią na miejscu Tazza d'Oro ( www.tazzadorocoffeeshop.com/ ) oraz lodziarnia Palma na Via Maddalena ( www.dellapalma.it/ ). Giolitti są przereklamowani ;-)
    Można też znaleźć coś sensownego, co nie jest paszarnią dla turystów, w okolicach Campo di Fiori.
    Z rzymskich "wynalazków" warto spróbować policzków wołowych albo ogona wołowego (coda), pasty caccio e pepe (ser i pieprz, proste jak budowa cepa, ale genialne i pyszne), inne klasyki to wspomniana saltimbocca czy carbonara, carciofi alla gudia (smażone na oliwie, tylko oprószone solą i pieprzem, odrywa się listki i chrupie) czy bucatini al' amatriciana. Lokalne wina z Lacjum do tego i jest super.
  • jusytka 07.04.19, 10:04
    Bardzo dziękuję :-)

--
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców młodzieży w wieku licealnym
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego kraju
  • rzdrozny1 12.04.19, 14:22
    miriam_73, toż to jest prawdziwy forumowy wpis z litanią wskazówek:) Dzięki, przyda się na kolejną wizytę.

Ja mogę dodać do tego jeszcze malutkie pizzerie, pochowane gdzieś w bocznych uliczkach, z dala od turystycznego centrum, często z jednym stolikiem i barem przy ścianie. My trafiliśmy do wielu takich i próbowaliśmy różnych. Magia. Do tej pory ślinka cieknie, a nie jestem wielkim fanem polskich odmian pizzy:)

Parę słów o Rzymie też tu: jadziemlecim.wordpress.com/2018/02/14/rzym-w-3-4-dni/

--
    Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
    Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe
    jadziemlecim.wordpress.com/
  • miriam_73 12.04.19, 21:14
    Owszem, zwłaszcza pizza al taglio, cięta, na wagę. Ja uwielbiam np. z ziemniakami i rozmarynem :))) Ale Rzym to nie pizza :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.