Dodaj do ulubionych

Piza i okolice w tydzień

30.05.19, 12:05
Na początku października lecimy do Pizy na 7 dni. Chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej , ale też nie biegać z wywieszonym językiem. Ogromnie podoba mi się Cinque Terre - planujemy tam 2 noclegi. Czy to wystarczy na spokojne przejście miasteczek i szlaków w parku narodowym ? Poza tym planujemy przeznaczyć 1 dzień na Pizę, 1 na Florencję. Gdzie jeszcze pojechać, biorąc pod uwagę, ze będziemy się przemieszczać pociągiem, a spać w Pizie. Może Lukka ? Gdzie można by dojechać pociągiem, by zobaczyć typowe toskańskie krajobrazy - wzgórza z cyprysami ? Proszę o rady !
Edytor zaawansowany
  • rzdrozny1 30.05.19, 13:50
    7 dni. Zazdraszczam:)

To sporo czasu i ogarniecie dużo. Wszędzie praktycznie dojedziecie pociągami. Cinque Terre to absolutny must see. 2 noclegi wystarczą na odwiedzenie wszystkich mieścin z trekkingiem. Naładujcie tylko baterie do aparatów i telefonów:) 1 dzień we Florencji to chyba mało, ale nie można mieć wszystkiego.

Z tymi typowymi toskańskimi i najbardziej popularnymi miejscami może być problem pociągiem. Np. ta słynna droga Gladiatora koło Pienzy to ok. 4h z Pizy, z przesiadkami i końcowym etapem raczej autobusem lub taxi. Pomyślcie może o wynajęciu auta i odwiedzeni kilku takich epickich miejsc i mniejszych toskańskich miasteczek.

Tu parę słów o Florencji, Pizie, Cinque:
    jadziemlecim.wordpress.com/2018/09/26/florencja-i-duzo-wiecej/

--
    Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
    Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe
    jadziemlecim.wordpress.com/
  • wislok1 30.05.19, 19:38
    Jest podobny watek na forum:

forum.gazeta.pl/forum/w,206,168046819,168046819,z_Boloni_do_Pizy_i_Wenecji_.html
    Nie rozumiem, gdze chcecie spac, bo sama sobie zaprzeczasz:

1234mysza napisała:

> Na początku października lecimy do Pizy na 7 dni. ...

Ogromnie podoba mi się Cinque Terre - planujemy tam 2 noclegi.
    ... będziemy się przemieszczać pociągiem, a spać w Pizie.

W zyciu bym nie nazwal Florencji i innychmiejsc, ktore planujecie odwiedzic okolicami Pizy....

Podobnie jak w przypadku planu z Bolonia ogromnym MINUSEM jest pomysl podrozowania pociagami przy DUZYCH odleglosciach, traci sie OGROMNE ilosci czasu i jest to MECZACE
  • wislok1 30.05.19, 19:42
    Jesli noclegi nie sa jeszcze zarezerwowane, to osobiscie bym doradzal 2 noclegi w Cinque Terre, 1 w Pizie, 2 w Florecji, 1 w Sienie ( super miasto )
    oraz wypozyczenie auta
  • ja.s.i.u 30.05.19, 21:43
    Wisłok1, co piłeś? 2 noclegi w Cinque Terre? A gdzie? Któryś z hoteli (masz może twój typ)? Byłeś tam? Znasz ceny? Tam siku nie ma gdzie zrobić (jedynie przy stacjach dobrze płatne kibelki). O jedzeniu nie wspomnę.

nocleg w Pizzie? Powiesz gdzie? To samo dotyczy Florencji. Ja bym polecił Hotel Mercure Firenze Centro, ale to nieco ponad 200 ojro za najtańszy pokój. Myślisz, że gościu tego właśnie szuka?

Mówmy poważnie, jeśli gość chce Cinque Terre zwiedzić, to może nocleg w La Spezia. Wyraźnie taniej, a w końcu i tak będzie musiał pociągiem jeździć, to co to za różnica z którego dworca.
  • wislok1 30.05.19, 22:25
    Jak ktos planuje 2 noclegi w Cinque Terre, to ja mu nie zabronie ....

Jest booking.com, trzeba szukac, do pazdziernika jest kawal czasu
    Ja za nikogo szukac nie bede...
    Kto chce ten znajdzie, obok hoteli za 200 euro jest w 3 d... innych i to czasem komfortowych w Italiii, np. my mielismy nocleg w Mestre przy samej Wenecji za 88 euro na 4 osoby ze sniadaniem i to w hotelu Novotel ****
    Napisalem WYRAZNIE, ze jestem za wynajeciem auta i wtedy nocleg 10 kilometrow od najwiekszych atrakcji w danym miejscu to pryszcz...
    Co innego jak trzeba dojechac najpierw z kwatery na dworzec kolejowy i poczekac na pociag ( czasem strata godziny czasu ), potem stracic 3-4 godziny na dojazd w jedna strone, potem stracic 3-4 godzina na powrot pociagiem i do1 godziny na powrot na kwatere ....
    Minimum 8 godzin straty czasowej w ciagu 1 dnia i z np. planu Florencja w 1 dzien zrobily sie 4 godziny w Florencji !!!
  • 1234mysza 31.05.19, 09:50
    Dzięki za odpowiedzi. Myśleliśmy o 5 nocach w Pizie, w pobliżu dworca i 2 w La Spezia. Cena jak najbardziej ma znaczenie i celujemy w kwatery a nie hotele. Rozumiem , że Florencja to nie okolice Pizy, ale jednak z zasięgu dojazdu w 1 dzień. Przeprowadzki każdego dnia jednak też zabierają czas, na pakowanie i szukanie nowego adresu.
  • rzdrozny1 31.05.19, 11:45
    Jest dużo sensu w tym, co prawią przedmówcy. Choć równocześnie nie ze wszystkim się zgadzam:) Byłem krócej niż Wy planujecie i ogarnąłem Florencję, Bolonię, Pizę i Cinque. Bez wielkiego pośpiechu, bo i czas na kawkę był zawsze:) Aczkolwiek, te epickie toskańskie pejzaże zostawiłem na kolejny raz.

ja.s.i.u prawi dobrze - w Cinque mało miejsc noclegowych i drogie; Spezia lepsza. Ale już z Florencją przesadził - my mieliśmy tam bazę, hotel 300m od Merkato Centrale i pieszo z głównego dworca.

wislok1 wspomina o negatywach pociągów, a ja twierdzę, że ma rację, ale tylko w przypadku tych cyprysów i takiej prawdziwej Toskanii z małymi miasteczkami. Jeżeli planujecie samego flagowce (Flo, Piza, Cinqe), to wg mnie pociąg jest idealny. Można odpocząć, jechać bez stresu, szukać parkingów, załatwiania formalności, itp. Do tego cenowo chyba też lepiej. No i do Cinque też autem nie wjedziecie.

Tak, jak pisałem wcześniej - planujecie większe miasta? Pociągi. Dodacie do tego cyprysy i małe toskańskie miasteczka? Samochód. Możecie połączyć. Wiem jedno, będzie Pani zadowolona:)

--
  • tomek9991 02.06.19, 00:19

Może pojechać autem do Włoch, w końcu nie jest koniec świata ?
    Z noclegiem po drodze może być całkiem przyjemne !

Wtedy wszystko zobaczycie według upodobań
    Tanie linie lotnicze w tym przypadku są bardzo drogie i po prostu wam cały plan zwiedzania Toskanii spierniczą

--
    ...mało co bywa staranniej zorganizowane niż. tzw. spontaniczny bunt
    ( Karel Czapek )
  • wislok1 03.06.19, 21:21
    Ludzie sie PANICZNIE boja wynajac auto w Italii, bo ZAWSZE oszukaja i to o kilka tysiecy euro (patrz calywatek o Sycylii by car ) --- Sycylia to nie cala Italia, ale panika poszla
    PANICZNIE sie boja jezdzic WLASNYM i pozyczonym autem w Italii,bo tam RZEKOMO same wypadki i stluczki -- poludnie Italii, gdzie jezdza jak swiry to nie cala Italia, ale panika poszla

No to zostaje pociag i tanie loty

Po podliczeniu wszystkich kosztow koszt tanich lotow razem z kosztami dojazdu z lotniska na kwatere, z kwatery na dworzec kolejowy, z dworcazwiedzanej miejscowosci do centrum starowki,nie bedzie tanio...

DO tego dochodzi wspominana przeze mnie OGROMNA strata czasu....

Ja jestem WIELKIM zwolennikiem korzystania z komunikacji publicznej, ale warunek musi byc jeden:

komunikacja MUSI byc BARDZO dobrze zorganizowana!!!

MAKSYMALNIE do godziny czekania na pociag, co najwyzej POL GODZINY czekania na autobus, do tego GWARANCJA, ze pociagi i autobusy kursuja zgodnie z rozkladem, do tego BLYSKAWICZNY dostep do polaczen autobusowych czy pociagowych przez komorke...

Tak jest na 100% w wloskim Tyrolu Poludniowym i tam zwiedzalismy wszystko autobusami i pociagami

CO do duzych miast jest metro , sa autobusy, tez da sie to zorganizowac

Jesli komunikacja NIE JEST dobrze zorganitzowana, to po prostu nalezy ja OLAC
    Inaczej zamiast wspanialego wymarzonego urlopu,moze nas czekac NERWOWKA i niepotrzebny stres

Wtedy bez wlasnego lub wypozyczonego auta ani rusz
  • wislok1 03.06.19, 21:24
    Pisze to wszystko z autopsji ....
    Na podstawie wlasnych doswiadczen,#a doswidczenie jest calkiem sporo

Na poczatku czlowiek jest zielony, potem sie coraz wiecej uczy
  • wislok1 03.06.19, 21:43
    Wrzucilem to wczesniej na forum Grecja, ale na tym forum jest tak samo aktualne

Fora turystyczne sa potrzebne,bo:
    - umozliwiaja DYSKUSJE, to nie to samo monolog
    -dyskusja pozwala na wylapanie idiotyzmow i klamstw, zwyklej sciemy i spamu....
    - im wieksza burza mozgow, tym jest lepiej,kazdy ma teoretycznie swoj rozum i po burzy moze podjac decyzje na podstawie roznych opinii
    -jesli ludzie przestana byc aktywni TERAZ, to zostana tylko NIEAKTUALNE opinie, g... warte, wszystko trafi szlag....

- nie sztuka jest tylko ZGAPIAC opinie innych, sztuka jest TWORZYC cos od siebie

• rzdrozny1 04.06.19, 12:07
    wislok1, pełna zgoda. Znowu? Coś za często się zgadzamy:)

- jak komunikacja publiczna, to tylko dobrze zorganizowana (w rejonie Toskanii z dużymi miastami jest zorganizowana bardzo dobrze, na małe miasteczka i toskańskie pejzaże tylko auto)
    - nie ma co się bać wypożyczania aut
    - na forum trzeba czytać i odsiewać głupoty typu: "Tanie linie lotnicze w tym przypadku są bardzo drogie i po prostu wam cały plan zwiedzania Toskanii spierniczą" - dlaczego poniżej
    - na forum trzeba się dzielić swoimi doświadczeniami po powrocie - wszyscy z tego korzystamy.

Co do tej głupoty o tanich liniach do Włoch:
    - np. do Mediolanu, Bolonii można wyhaczyć bilety nawet poniżej 100zł
    - 2 osoby za transport zapłacą ok. 200-250zł z dojazdami do noclegowni
    - oczywiście, poruszanie się już po danym terenie też kosztuje, ale np. Florencję bez problemu można pieszo, a dojazd do Pizy, Cinque Terre śmiało można planować pociągiem (Rzym też można pieszo i metrem)
    - kto za 250zł dojedzie z Włoch własnym samochodem? nie wspominając o zmęczeniu, znacznej stracie czasu, itp.

Oczywiście, jadąc na wiele dni, dużą rodziną i np. w rejon pięknych rozległych jezior, samochód czasami jest niezbędny. Trzeba po prostu wybierać najlepsze rozwiązania. A można przecież łączyć: samolot, pociągi, wypożyczenie auta.

--
  • wislok1 04.06.19, 21:15
    Ja z toba tez sie caly czas ostatnio zgadzam...

Mysle,ze nasze uwagi sa po prostu oparte na wielu doswiadczeniach

Oczywiscie nikt nikomu nie broni zrobic to wszystko inaczej
  • bo-tosca 22.06.19, 13:45
    Ja mam zarezerwowany lot 27 czerwca, powrót 11 lipca i teraz czytam rózne watki o Toskani i oczy robią się wilgotne ze wzruszenia a zarazem chyba muszę zrezygnować /sprawy losowe/ ? dzisiaj się rozstrzygnie :-( , korzystając z ciekawych wpisów na forum wybrałem :
    Gimignano z Doliną Val d"Orcia , wino w Chianti i jazdę Alfą Giulietta by odwiedzić kilka zródeł termalnych oraz to miała być niespodzianka dla żony-outlety i wyprzedaż np u Prady w Montevarchi w lipcu i inne warianty mam kilkanascie linkow od sympatycznych uczestników forum ktorzy dzielą się tutaj swoimi doswiadczeniami i opisami swoich pieknych dni w Toskanii
    Pozdrawiam Bo
  • wroznestrony 07.07.19, 14:58
    Byłam parę lat temu tydzień we Florencji. Piza i Lukka są zdecydowanie na tyle blisko pociągiem, że nadają się na jednodniowe wypady. Z tym, że Piza nie ma moim zdaniem aż tyle do zaoferowania, by spędzić tam cały dzień.

--
    Mój blog podróżniczy o zwiedzaniu Polski i reszty Europy:
    www.wroznestrony.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.