Dodaj do ulubionych

Gdzie lepiej pojechać? Bibione czy Lido di Jesolo?

24.07.19, 11:02
Włochy znam, jeżdżę często, byłem w Bibione, wiem czego się spodziewać. Nie byłem w Lido di Jesolo. Wyjazd autem tugodniowy, we wrześniu, plażingowy, z jednym góra dwoma transferami do Wenecji.
Gdzie sympatyczniej?
Z góry dziękuję za wskazówki...

--
YCDSOYA
Edytor zaawansowany
  • ja.s.i.u 24.07.19, 20:49
    Prawie to samo, mimo wszystko stawiałbym na Jesolo. Czemu - proste. Jest bliżej Wenecji (łatwiej do Punta Sabbioni trafić - blisko, jest autobus), a stamtąd stateczkiem do Wenecji. Lepiej rozwinięte (choćby sklepy), w sumie masz kilkanaście kilometrów do dyspozycji, bo to się ciągnie i ciągnie. Możliwe, że ciebie nie interesuje Park Rozrywki, ale w Jesolo znajdziesz więcej imprez. No i jeśli nie znasz, to chyba wybór jest prosty. Trzeba poznać.
  • dodekanezowiec 24.07.19, 21:14
    Prawda bardziej jednoznaczna niż Twoje teorie o 3-cylindrowcach czy o suzuki. Włochy północne nadadriatyckie nie mają klimatu srodziemnomorskiego. Po drugie, najsloneczniejsze nawet części Włoch są nie bardzo na wrzesień. Około 60 procent słońca i nierzadko ujawnia się już pora deszczowa. Czerwiec we Włoszech jest lepszy od września. Jedni liczą procent słońca w danym miejscu czy miesiącu, inni moment obrotowy, moc, przyspieszenie do 100 itp.
  • dodekanezowiec 24.07.19, 21:19
    Według Wikipedii Wenecja ma 198 godzin słońca we wrześniu (na około 370 godzin mozliwych). Odpuścić. Nie pisze przez złośliwość ani jakieś tam animozje (zresztą coś tam dawno i nieprawdą:) ale po prostu śledzę te różne statystyki i dodatkowo zestawiam z praktyka.
  • jeepwdyzlu 24.07.19, 23:34
    Dzięki ale to wyjazd rodzinny, tylko ten termin wchodzi w grę, wyjazd grupą na 3 auta. I tylko ta destynacja z kilku powodów w tym atrakcje dla wnuków...

--
    YCDSOYA
  • dodekanezowiec 25.07.19, 07:12
    Więc życzę oczywiście pogody co najmniej jak nad polskim morzem w tym tygodniu choć statystyki też nienajlepsze :)
  • jeepwdyzlu 25.07.19, 07:56
    Dzięki.
    Rezerwuję Lido di Jesolo.
    Pozdrawiam
    Jeep

--
    YCDSOYA
  • deec2 30.07.19, 17:59
    Jeżeli zgodzi Ci się termin, a jesteś zainteresowany, to 15 września w Jesolo jest air show z udziałem Frecce Tricolori. Są świetni.
  • jeepwdyzlu 30.07.19, 21:26
    Dzięki, bedę 😁

--
    YCDSOYA
  • tomek9991 25.07.19, 00:05
    Lidze di Jesolo
    Zdecydowanie
    Z uwagi na Wenecje

--
    ...mało co bywa staranniej zorganizowane niż. tzw. spontaniczny bunt
    ( Karel Czapek )
  • joanna_poz 25.07.19, 11:34
    sympatyczniej to jest 5-10 km w tych małych miejscowościach obok Lido di jesolo: cavallino, Treporti.
    my byliśmy tydzien w Cavallino.
  • jeepwdyzlu 25.07.19, 14:26
    Treporti mi się nie podobało, nocowałem tam kilka lat temu. Na Cavallino rzucę okiem dzięki 😁

--
    YCDSOYA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka