Dodaj do ulubionych

Jezioro Garda - Fornella?? Ktoś z Was był??

28.07.06, 10:16
Wybieram się z rodzina nad Jezioro Garda na kemping Fornella i poszukuje osób,
które już tam były i moga podzielić sie swoimi wrażeniami:-)Co warto zwiedzić
w okolicy - chodzi mi o małe miasteczka wokół Jeziora. Jakieś urokliwe
miejsca, o których nie ma żadnej wzmianki w przewodnikach??? No i ...smakołyki
włoskiej kuchni - jakie polecie i w jakich knajpkach?? dzieki :-)
Obserwuj wątek
    • sam_diabel Re: Jezioro Garda - Fornella?? Ktoś z Was był?? 28.07.06, 12:38
      Byłem w tym roku na Jeziorem Garda i stwierdzam że jest to najpiękniejsze
      miejsce w Italii w którym dotychczas stanęła moja stopa - po prostu
      fantastyczne! Zachęcony poradami forumowiczów zamierzałem jezioro objechać
      dookoła zaczynając od brzegu południowego, potem zachodnie itd. Osoby które
      twierdziły że mozna to zrobić w jeden dzień mogę teraz tylko wysmiać! Szkoda
      sobie w ogóle robic smaka! Jako że musiałem dojechać do jeziora około 200km od
      strony Adriatyku, dojechałem do Lazise około 10:00. Z zapakowanego Holendrami i
      Niemcami parkingu widać było stojący w otoczeniu palm średniowieczny zamek -
      juz mi się podobało! Weszliśmy przez bramę, niestety tego dnia odbywał się targ
      więc było niemiłosiernie duzo ludzi, natomiast pierwszy rzut oka na jezioro,
      kolor wody i majestatyczne góry w tle sprawił że opadła mi szczęka, brak słów!
      Pokręcilismy się, śniadanie, kawa przy promenadzie i w drogę. Nastepny
      przystanek SIRMIONE, trasa zapakowana do granic wytrzymałości, po lewej
      minęlismy GARDALAND, i jeszcze kilka innych parków rozrywki. W SIRMIONE gdzie
      co nas zaskoczyło ludzi mniej, było jeszcze piękniej! Zamek jak z bajki do
      którego prowadzi alejka z kwitnacymi drzewami, szok! Przy wąskich ukwieconych
      uliczkach palmy, lazurowa woda, Grotte Cattullo - raj na ziemi! w sumie
      spedziliśmy tutaj aż 5 godzin i z dalszego objazdu nici, żałowalismy tylko że
      to ostatni punkt naszych włoskich wakacji bo wrócimy tu dopiero za rok...
      Na koniec dobra rada, którą ktoś juz na forum podsuwał: kupić przewodnik Marco
      Polo o jeziorze, tam wszystko dokładnie jest opisane, ustalić wczesniej trasę i
      mieć baaaaaardzo dużo czasu!
    • Gość: kasper68 Re: Jezioro Garda - Fornella?? Ktoś z Was był?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.06, 19:03
      wczoraj wróciłam znad Gardy. To co mgę polecić - tarasy grozy w Pieve, plaża w
      Limone,Arco z ruinami zamku i ładnym ogrodem botanicznym, Gardone Riviera z Il
      Vittoriale oraz ogrodem botanicznym Hruska, Sirmione z zamkiem, Grotte di
      Catullo i śliczną "białą plażą", koniecznie park Sigurta (polecam wynająć wózek
      golfowy, którym można dotrzeć w najbardziej oddalone miejsca ogrodu),
      Gardaland - miejsce nie tylko dla dzieci, Aqua Paradis - uwaga! Tłumy ludzi i
      długie kolejki, Mouvi Studios - nie warto łączyć biletów z aqua parkiem tylko
      poświęcić cały dzień, Riva - cascata del Varone.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka