Dodaj do ulubionych

toskania - wynajem samochodu

IP: *.eastwest.com.pl 27.12.07, 17:40
Witam! ma pyt dot wypozyczalni samochopdow we wloszech, jak to
wypada cenowo - kto przerabial pozyczenie, co radzicie jechac z
Polski czy wypozyczac ,
Obserwuj wątek
    • Gość: zdeneksme Re: toskania - wynajem samochodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.08, 23:47
      Osobiście mam pozytywne doświadczenia z AutoEurope, w szczególności oddział na
      lotnisku w Bolonii.

Tego lata wypożyczałem na 14 dni tygodnie Fiata Bravo, rezerwację zrobiłem przez
      www.novacarhire.com (broker który współpracuje z różnymi biurami wynajmu),
      dokupiłem dodatkowe ubezpieczenie udziału własnego w szkodzie na stronie
      www.insurance4carhire.com

Samochód odebraliśmy zaraz po przylocie, nowe Fiat Bravo 1.9 diesel 120KM, miał
      600km przebiegu. Całkowita cena miała wynosić ~450EUR, na miejscu się okazało,
      że będzie jeszcze jakieś 20EUR taniej.

Przez 2 tygodnie przejechaliśmy ponad 2000km, generalnie bez żadnych
      problemów, z dwiema przygodami:

1. obtarliśmy próg samochodu o jakiś złośliwy kamień, wgniecenie było
      całkiem spore

2. na parkingu jakiemuś Włochowi bardzo się spieszyło, próbował nas wyminąć i
      obtarł nam bok (starta farba na błotniku na obszarze ~20x20cm). Na początku
      chciałem wzywać policję, ale w końcu załatwiliśmy temat polubownie, wziałem od
      niego 100 EUR i rozjechaliśmy się w pokoju.

Oddając samochód do Autoeurope byliśmy trochę zestresowani tym, jak
      wypożyczalnia zareaguje na szkody, co prawda dużego problemu i tak by nie było,
      bo mieliśmy dodatkowe ubezpieczenie "od wszystkiego", ale jakby byli upierdliwi,
      to byłaby większa blokada na karcie, wypełnienie "incident report", czekanie aż
      to wszystko rozpatrzą i
      zwrócą pieniądze itd.

Powiedziałem przy zwrocie samochodu, że Bravo miał przygody, opisałem
      uszkodzenia, pan z AutoEurope wziął aparat, poszedł na parking i wrócił z
      informacją, że samochód jest w bardzo dobrym stanie i żadnego raportu nie trzeba
      wypełniać. Upewniłem się tylko, czy aby na pewno ogladał tan właściwy samochód,
      a w końcu stwierdziłem, że kłócił się nie będę ;)

Reasumując:

- polecam szukanie ofert przez brokerów (zapłaciliśmy za Bravo diesel nówka
      sztuka nie śmigana niewiele ~430 EUR, a widziałem ceny za samochód Compact
      benzyna w granicach 1000EUR). Broker ma często (zwykle?) lepsze ceny, niż gdybyś
      sam bezpośrednio rozmawiał z wypożyczalnią.

- polecam dodatkowe ubezpiecznie dla spokoju ducha (standardowe
      ubezpieczenie zwykle nie obejmuje uszkodzeń szyb i podwozia, udział własny przy
      kradzieży rzędu 1500 EUR też jest mało przyjemny)

Co do wyboru jechać/wypożyczać, to już sprawa indywidualna. My akurat
      wiedzieliśmy dużo wcześniej, że chcemy jechać do Toskanii, więc bilety w
      Centralwings Wawa->Bolonia kupiliśmy za grosze, wyszło niewiele drożej niż za
      dojazd z noclegiem po drodze, no i znacznie szybciej. Z drugiej strony, ma to
      swoje wady, nie przywieziesz sobie do domu 2 skrzynek wina lecąc samolotem.
        • Gość: zdeneksme Re: toskania - wynajem samochodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.08, 20:44
          1. nasz samochód to był turbodiesel (zasilany olejem napędowym zwanym niekiedy
          ropą). wypożyczalnie nie mają samochodów na gaz.

2. koszt dodatkowego ubezpieczenia: 50 GBP (nie jest ono obowiązkowe).

3. koszt paliwa to ok 1.00 EUR za litr, samochód w górzystym terenie, z klimą,
          spali średnio od 7 (diesel) do 10 litrów (benzyna) na 100km, reszta zależy od
          tego ile km zamierzasz przejechać. My w Toskanii przez tydzień zrobiliśmy ok 1200km.

4. W Toskanii nie nocowaliśmy na kempingu, tylko na www.winoispiew.com -
          generalnie polecam, jeśli akceptujesz nieco spartańskie warunki.

zdeneksme@gazeta.pl
            • Gość: zdeneksme Re: toskania - wynajem samochodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.08, 01:07
              Moja subiektywna ocena:

+ miejsce bardzo dobre "komunikacyjnie": praktycznie w samym centrum Toskanii: w
              połowie drogi między Florencją a Sieną, rzut beretem do San Gimignano, Volterry,
              Monteriggioni. Na małe zakupy spożywcze można szybko wyskoczyć choćby do
              pobliskiego Certaldo
              + klasyczne toskańskie krajobrazy dookoła, nie ustępujące Val d'Orcia
              + dosyć cicho i spokojnie (jest droga pod oknem domu, ale w nocy mało kto nią
              jeździ)
              + sympatyczni właściciele, z którymi można przysiąść przy ognisku, przyrządzić
              Bistecca alla Fiorentina i napić się wina

- jak już się człowiek przyzwyczai do "lepsiejszych" hoteli, to prysznic z
              foliową zasłonką jest trochę szokujący ;-) oczywiscie to drobiazg, ale uprzedzam
              na wypadek gdyś się nastawiała na hotel ***** - to jest agroturystyka, więc
              warunki są agroturystyczne, ale kuchnia, łazienka i prysznic z ciepłą wodą są
              dostępne dla każdego apartamentu z osobna.

Pozdrawiam,

zdenek
                    • Gość: zdeneksme Re: toskania - wynajem samochodu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.08, 01:51
                      Witam!

Na miejscu robiliśmy śniadania i czasem kolacje, surowce kupowaliśmy najczęsciej
                      w markecie COOP w Certaldo, parę kilometrów od naszej "noclegowni". COOP jest
                      całkiem pospolitym marketem we Włoszech, ale wybór mają spory i całkiem dobry
                      jakościowo, bardziej w klimatach Alma/Bomi niż niż Leader Price ;) Ceny
                      normalne, niektóre rzeczy tańsze niż w Polsce (kawa ILLY 250g kosztuje u nas ok.
                      40zł a tam poniżej 5 EUR).

Surowce do wieczornego ogniska/grilla można kupić u rzeźnika we Fiano, ma np.
                      płaty polędwicy z białej krowy z Val Di Chiana kosztują ~25 EUR/kg.

Generalnie w Winoispiew jest mieliśmy do dyspozycji kuchnię z lodówką, gazem,
                      zaparzaczem do kawy i całym typowym kuchennym wyposażeniem, więc "technicznych"
                      problemów związanych z przygotowywaniem jedzienia nie było.

W porze lunchu chodziliśmy do jakiejś knajpy w miejscu które akurat zwiedzialiśmy.

Na jedzenie na dwóch osób przez tydzień wydaliśmy ok 400-500 EUR, ale z
                      pewnością można wydać znacznie mniej albo i więcej.

Pozdrawiam,
                      zdenek
    • rzdrozny1 Re: toskania - wynajem samochodu 25.10.19, 10:54
      Ja tam nie wiem czy happy czy nie happy:), ale w Toskanii warto wypożyczyć auto wyższe niż zwykłe osobowe. A jak więcej osób, to busa. Wyższym wjedziesz wszędzie - szutry, nie szutry, a warto właśnie trochę pobłądzić takimi polnymi drogami. My tak właśnie czyniliśmy: jadziemlecim.wordpress.com/2019/10/09/toskania-w-4-dni/

--
      Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
      Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe
      jadziemlecim.wordpress.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka